Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

85 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~kibic z Lubonia~

~kibic z Lubonia~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2017 - 13:02:15

errata
alkohol
rzeczowa
wyróżniony
ze wyrosles na tepego trepa co nie potrafi napisac poprawnie zdanie na poziomie 4 klasu podstawowki
do dzisiaj kadra nie "umi" po polsku a na angelsky chodza

dodam do erraty  

herbata :)

ja też byłem cssmw

#62 ~bodek~

~bodek~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2017 - 17:42:27

Czy w garnizonie Ustka jest jeszcze Marynarka Wojenna? Wydaje mi się że jeżeli tak to w pełnym zanurzeniu i głęboko utajniona. Zbliżają się Dni Morza i burmistrz Ustki ogłosił program ich obchodów. Nie ma tam żadnego akcentu z udziałem Marynarki Wojennej, a przecież od lat usteckie Centrum miało w tych uroczystościach znaczącą rolę. W ostatnią niedzielę czerwca obchodzone było święto Marynarki Wojennej i tylko trochę starsi pamiętają jak wyglądały obchody tego święta w porcie i nie tylko. Wszystko schodzi na psy i tylko żal tego dorobku poprzedników tak beztrosko teraz niweczonego. Tradycja ginie w narodzie.

#63 ~paive~

~paive~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 00:28:39

No no!  Odważny się znalazł co o podpisie zapomniał a dopomina się jak świnia grzmotu !

#64 ~roman~

~roman~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 21:40:25

makarewicz był komendantem jeszcze za mnie w 1971 roku ale był podobny do malarza z niemiec

#65 ~L.T.~

~L.T.~
  • Goście

Napisano 28 październik 2017 - 05:26:37

W Centrum byłem od 27.04 1987 na K-9 B) Wspomnienia mam nie najgorsze , było OK. Pozniej Oksywie i Hel tam było juz gorzej . Pozdrawiam

#66 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 10:38:31

Byłem "Apaczem" na 11 - tej kompanii, czyli elewem szkoły podoficerskiej strzelców morskich w CSSMW Ustka (razem z Grześkiem Kołodziejem - piszącym wyżej) od maja do października 1972 r., a po ukończeniu i uzyskaniu dwóch belek na pagony byłem przez półtora roku pisarzem w sztabie u st. chor. Jana Paszkiewicza "Paszy", czyli tzw. świętą krową, gdyż od godziny 15 do 7 nikogo nie interesowało gdzie jestem i co czynię (miałem przepustkę stałą na garnizon Ustka i Słupsk). Wyżej Koledzy wspominali o kpt Antonim Chamerze "Antek Chamera- niech go jasna cholera..." - tak mnie na szkółce uczyli śpiewać. Pan Antoni miał wąsika takiego śmiesznego i był dowódcą kompanii kucharzy na "dziesiątej kompani". Kiedyś na strzelaniu Pan Antoni chciał się przed nami popisać, wziął kałacha i z pozycji stojącej chciał ustrzelić czubek sosny, strzelał kilkakrotnie i sosna pozostała nietknięta. Hi, hi. Pozdrawiam Kolegów z CSSMW.

komandor antek mieszka w miejscowosci zaklikow na podkarpaciu

#67 ~Franek~

~Franek~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:43:27

Byłem "Apaczem" na 11 - tej kompanii, czyli elewem szkoły podoficerskiej strzelców morskich w CSSMW Ustka (razem z Grześkiem Kołodziejem - piszącym wyżej) od maja do października 1972 r., a po ukończeniu i uzyskaniu dwóch belek na pagony byłem przez półtora roku pisarzem w sztabie u st. chor. Jana Paszkiewicza "Paszy", czyli tzw. świętą krową, gdyż od godziny 15 do 7 nikogo nie interesowało gdzie jestem i co czynię (miałem przepustkę stałą na garnizon Ustka i Słupsk). Wyżej Koledzy wspominali o kpt Antonim Chamerze "Antek Chamera- niech go jasna cholera..." - tak mnie na szkółce uczyli śpiewać. Pan Antoni miał wąsika takiego śmiesznego i był dowódcą kompanii kucharzy na "dziesiątej kompani". Kiedyś na strzelaniu Pan Antoni chciał się przed nami popisać, wziął kałacha i z pozycji stojącej chciał ustrzelić czubek sosny, strzelał kilkakrotnie i sosna pozostała nietknięta. Hi, hi. Pozdrawiam Kolegów z CSSMW.

Witam serdecznie,wspomniany Antoni Chamera to mój Stryj.Czy ktoś ma może zdjęcia Antoniego? Mój kontakt oleander5@op.pl.

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 15:41:14

"Dzieje Ustki" - książka historyczna

39 zł

.olx.pl/oferta/dzieje-ustki-ksiazka-historyczna-CID751-IDu2PeJ.html

UNIKAT - Jedyna publikacja o Ustce, obejmująca czasy od początku XIV wieku po współczesne wydane przez  Polskie Towarzystwo Historyczne. Oddział w Słupsku. wiele starych fotografii, informacji i statystyk dotyczących samego portu przeładunków, rodzaju statków jak i ludności.

#69 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 10:53:20

Czy w Ustce jest jeszcze Marynarka Wojenna?  Święto MW obchodzone jest w Gdyni, Świnoujściu a w Ustce cisza. Nawet Dni Morza obchodzone dzisiaj w porcie nie zawierają żadnego akcentu związanego z Ustecką Marynarką Wojenną. Co się stało, ze tak się dzieje? Czyżby "trudny" charakter burmistrza miał decydować że MW w Ustce jest w pełnym zanurzeniu i konspiracji?

#70 Czarek58

Czarek58

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 10:15:32

Nie mylisz się tylko w tym że tam byłem, ale jeb...ny to może ty byłeś i tobie podobni ,co to im armia życie uratowała powiem ci że nie mając żadnych układów nie byłem (garbaty) i znajomości po ukończeniu kursu i zdobyciu spec.morskiej z kat.zdrowia od 1-4tej całą służbę odbyłem w cssmw. Powiedz ilu takich było? Komendant zapalony myśliwy i jego koledzy w czasach gen Jaruzelskiego kiedy wojsko obowiązywała (ABSTYNENCJA) a za alkochol była tylko jedna kara , polewali mi osobiście i jedli z mojej ręki,na wzajem się gonili i jak ty to określiłeś jeba...li na wzajem, kiedyś chor. Toborowszczak z parku walił gaz chyba oblewał króla polowania to koledzy sypneli mu zok a po mojej"prośbie" karę mu zawieszono a potem anulowano i wykreślono!Zawsze miałem krytyczny stosunek do tego co tam się w tych czasach działo i tak jest do dziś. Żeby było jasne to oni jedli z mojej ręki na cherbatę komendanta ze mną umawiał jego adjutant oczywiście z incjatywy komendanta,w ilu domach kadry bywałem na obiadach nie jestem w stanie policzyć jeżeli kogoś to dziwi to dodam że przez 24 miesiące służby byłem wyrużniony 14 - słownie czternaście razy nagrodą żeczową. To tylko kilka faktów , niewiem czy śmiać się z tego czy płakać? Bo gdy ja bawiłem się jak na wczasach wielu cierpiało a w kilku przypadkach jak wspomniałem zakończyło się to tragicznie.

Lubisz bajki opowiadać, to wymyśl coś z sensem. A przede wszystkim, to poczytaj słownik ortograficzny, bo po Twojej ortografii można bardzo dużo wywnioskować.

#71 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2018 - 09:04:52

Byłem /slużyłem/ tam przez dwa lata /1967-1969 /  na kursie torpedo-minerów .Do cywila wyszedłem w 1972 r.Służyłen na Helu 11 Dywizjon Dużych Ścigaczy /363/ Komendantem Centrum wtedy był komandor Makarewicz Mówił po polsku z tym śpiewnym akcentem ale kiedy się zdenerwował krzyczał po rosyjsku .Pozdrawiam wszystkich wychowanków tego centrum .

#72 kendzior473@wp.pl

kendzior473@wp.pl

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 20:25:08

Pamietam komandora Makarewicza jak byl komendantem w lat 64-66 .D-ca 5 kom.byl kap.Gorski bardzo porzadny facet. To byly inne czasy sienniki wypelnialo sie sloma drelichy biale ciekawe ktory cwaniaczek wie jak sie robilo wieczorem kostke.Selekcja na plywajacych i ladowych .POzdrowienia dla weteranow z tamtych lat MF

#73 kendzior473@wp.pl

kendzior473@wp.pl

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 20:49:01

Służyłem w 1966r. na 13- ce,pół roku na okrętach podwo0dnych i pół roku na 14-ce.D-ca plutonu był ppor.Dyki.Szefem kompani st.bosman.Lasota.Było całkiem fajnie ,sienniki z słomą ,piece kaflowe biale drelichy, woda w kranach tylko zimna.Dziesięć Albatrosów dziennie i co sobotę tempowanie podłogi . Zbyszek   - "ŁYSY'

#74 kendzior473@wp.pl

kendzior473@wp.pl

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 21:00:42

Szukam elewow którzy szkolimy się w Ustce w latach 1964 do 67 może ktoś się odeezwie najlepiej pochodzącyc

R

#75 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:30:59

Byłem /slużyłem/ tam przez dwa lata /1967-1969 /  na kursie torpedo-minerów .Do cywila wyszedłem w 1972 r.Służyłen na Helu 11 Dywizjon Dużych Ścigaczy /363/ Komendantem Centrum wtedy był komandor Makarewicz Mówił po polsku z tym śpiewnym akcentem ale kiedy się zdenerwował krzyczał po rosyjsku .Pozdrawiam wszystkich wychowanków tego centrum .

:blink: ...kurka wodna ! To ty masz teraz z 70 lat !  :D  Wow !  :D 

#76 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:35:57

Moja Mama ma 70  :D i nie ma w domu internetu...ba...ma telefon komorkowy ale taki przedpotopowy... :D  innych nie uznaje.
...a ty widze ze masz 70 lat i serfujesz sobie po internecie ze ho ho !  :D 
Wiem wiem, sa osoby starsze ktore radza sobie z internetem, ale nie przesadzajmy...niewiele takich jest...
...gdybys ty byl autentyczny, ze w 1972 roku wyszedles z woja itd...to bys zwolywal swoich na portalu  - koledzy z wojska...
...zatem przestan czarowac tutaj mocium panie...albo co tam...czaruj dalej...przynajmniej jest smiesznie.  :) 

#77 ~starszy marynarz~

~starszy marynarz~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 21:05:26

Dzieki za art. 

#78 ~bodek~

~bodek~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 13:29:06

Marynarka Wojenna obchodziła w tych dniach swoje 100 lecie powstania. Uroczystości odbywały się w Gdyni, a w Ustce cisza, żadnego akcentu marynarskiego święta, żadnej wzmianki. Czyżby w Ustce już nie było Marynarki Wojennej, a dotychczasową jednostkę MW jakim jest CSMW opanowały szczury lądowe. Tradycja ginie.  

#79 ~darek~

~darek~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:36:32

wiosna 1987 , 9 kompania -motorzysci , 2 pluton

#80 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 10:31:17

Witam.Byłem tzw "Apaczem" kompani 11 - Szkoły Podoficerskiej od 27. 05.1972 roku. Następnie w stopniu mata dowódcą drużyny na kompani nr 4, gdzie szkolili się radiotelegrafiści. W lutym 1973 zostałem przeniesiony do KPW Hel.Pozdrawiam wszystkich.

Ja też służyłem CSMW od wiosny 1974 do jesieni 1974 K-10. A Puzniej Gdynia Oksywie w   CSNiPWP i miło wspominam swoją służbę w wojsku.Pozdrawiam wszystkich z mojego rocznika.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych