Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Grzyb na ścianie.

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vølve

Vølve

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 551 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 09:24:40

Po dociepleniu budynku wyszedł mi na ścianie grzyb. Jest na sali jakaś dobra duszka, która mi podpowie (jak typowej babie) jak się go pozbyć? :)

#2 ~Kiks~

~Kiks~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:21:27

Po dociepleniu budynku wyszedł mi na ścianie grzyb. Jest na sali jakaś dobra duszka, która mi podpowie (jak typowej babie) jak się go pozbyć? :)

Normalnie, chwyć nogę, lekko wykręć, tylko uważaj żeby grzybni nie zniszczyć, bo na drugi rok nie wyrośnie ;)

#3 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:49:30

Miałam podobny problem ale przyczyną bylo ciągle zalewanie. Kupiłam chyba w Castoramie albo w Obi preparat : SPECTRUM DEKOSOL środek grzybobójczy gotowy do użycia.Zastosowałam się do wskazówek i grzyba nie ma.Mogłam malowanie wreszcie zrobić. Spróbuj,może akurat i Tobie wyjdzie.

#4 Vølve

Vølve

Swojak

• PipPipPipPip
  • 551 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:57:41

Dziękuję dziewczynki :) Na zawilgoconą ścianę położyli styropian i po 2 latach wszystko wyszło mi w pokoju. A jeszcze syn alergik, ciągle zasmarkany... Wypróbuję te specyfiki.

#5 źał.pl

źał.pl

Swojak

• PipPipPipPip
  • 316 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 13:00:48

Miałem dokładnie to samo, po dociepleniu budynku wyszedł grzyb na suficie w rogu pokoju. No ale nie pomogę...

P.S.

No dobra, niech będzie.

Pomoc doraźna:

niemiecka chemia Pufas "spray pleśniobójczy". Jednak trzeba się liczyć z całodniowym wywietrzeniem pokoju lub całego mieszkania czyli zimą ciężka sprawa.

Tak potraktowany grzyb można zetrzeć a szarą plamę zamalować farbą z dodatkiem środka np. Addisan środek biobójczy. Nie zmienia on koloru farby a zabija zarodniki i konserwuje powierzchnie.

Pomoc na dłuższy czas:

Pomoc doraźna jest tylko doraźna. Nastepnej jesieni/zimy grzyb wyjdzie (może ale nie musi). Trzeba skuc tynk aż do belki stropowej. Jeśli grzyb jest na ścianie to do cegły. Oczyścic tą powierzchnię płynem grzybobójczym (im więcej chloru tym lepiej), nanieść tynk, gładź i pomalować. Wszystko z dodatkiem środka konserwującego. Proste ? To zycze powodzenia :)

Użytkownik źał.pl edytował ten post 19 styczeń 2015 - 13:02:49

#6 Vølve

Vølve

Swojak

• PipPipPipPip
  • 551 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:39:43

Dzięki wielkie :)

#7 Andrzej1456

Andrzej1456

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:49:57

Hej,

Ja proponuję oczyścić ścianę. Grzyb zeskrobać do spodu, następnie nałożyć środek przeciw grzybiczny, podkładówka, lekki tynk. Jak wyschnie to dajemy szpachlę modelarską a na koniec farbę proszkową. Poczytaj sobie o tych farbach na http://www.multifarb...arby-proszkowe/

Wytrzymałe na warunki atmosferyczne i inne dziadostwo. Proponuję też wietrzyć pomieszczenie i nie parować w nim. Powodzenia w walce z grzybami :D

#8 bonobo

bonobo

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 09 luty 2015 - 14:40:41

Klasyczny problem - u mnie było podobnie jako że zainwestowaliśmy mocno w izolację i docieplanie, efekt był taki że w domu był duży problem z wilgotnością. Problem rozwiązała inwestycja w ogrzewanie nadmuchowe (z http://www.sunday-og...nadmuchowe.html). Dzięki temu mam teraz ogrzewanie i klimatyzację w jednym :)

#9 ~eljot~

~eljot~
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 10:15:59

Fakt można usunąć grzyba różnymi preparatami ale to nie rozwiąże problemu wilgoci w domu. Lepiej od razu zająć się hydroizolacją, jak robią to w hydroizolacje.pro i pozbyć się problemu na zawsze

#10 Aniabal

Aniabal

Bywalec

• PipPipPip
  • 58 postów

Napisano 29 maj 2015 - 12:18:02

Przyczyną grzyba może być niedostateczna wentylacja. Polecam rozglądnąć się za wentylatorem. Jedne z najczęściej stosowanych są wentylatory kanałowe, np. takie 

http://www.wentylato...analowe,30.html  Stosowanie preparatów to pozbycie się problemu na chwile. Trzeba zwalczyć przyczynę, a nie skutki. Pozdrawiam 

Użytkownik Aniabal edytował ten post 29 maj 2015 - 12:22:06

#11 Aniabal

Aniabal

Bywalec

• PipPipPip
  • 58 postów

Napisano 29 maj 2015 - 12:19:07

Przyczyną grzyba może być niedostateczna wentylacja. Polecam rozglądnąć się za wentylatorem. Jedne z najczęściej stosowanych, są wentylatory kanałowe, np. takie 

http://www.wentylato...analowe,30.html  Stosowanie preparatów to pozbycie się problemu na chwile. Trzeba zwalczyć przyczynę, a nie skutki. Pozdrawiam 

#12 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 30 maj 2015 - 20:15:25

Wentylacja, rekuperacja - a teraz Spoksik - śmierdzi ale daje radę

#13 ~Olaf~

~Olaf~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 09:10:21

Polecam Ci środek grzybobójczy firmy Boramax, bardzo skuteczny. Sam przetestowałem.

#14 ~haneczka~

~haneczka~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 08:51:58

trzeba pamiętać, że jakość używanych produktów to bardzo ważna kwestia, spróbuj produktów boramax, u mnie było podobnie, ale ktoś mi je polecił i teraz jest ok

#15 ~odgrzybianie~

~odgrzybianie~
  • Goście

Napisano 19 maj 2020 - 19:14:19

Polecam ASG firmy Spranda do odgrzybiania ścian oparty na technologiach z olejku herbacianego i tymolu

#16 ~odgrzybianie~

~odgrzybianie~
  • Goście

Napisano 19 maj 2020 - 19:17:36

Film sobie oglądnij jutro o 21.oo w TVP1.
Film pod tytułem "Nic się nie stało" jest filmem dokumentalnym o pedofilach wśród lewicowego elektoratu.
Warto wiedzieć z kim się ma w Polsce do czynienia.

#17 ~Najlepsze na grzyba~

~Najlepsze na grzyba~
  • Goście

Napisano 20 maj 2020 - 17:14:42

Wszystkim wierzącym i niewierzącym przypominamy o nowym filmie.
Przemoc, prostytucja i pedofilia w lokalu odwiedzanym przez celebrytów.
Lokal tem miał być wizytówką miasta.
Mroczną stronę jego funkcjonowania ujawnia Sylwester Latkowski w filmie

" Nic się nie stało. "
Premiera dzisiaj o 21oo w Jedynce. (20.05.2020)
Zapraszamy do oglądania.

W tym filmie przedstawieni będą właśnie jajorodni.
Niech ludzie zobaczą co oni wyprawiają
włączając w to ich akty pedofilskie.
Większość z nich to zwolennicy LGBT.
....
O ! Pora jest odpowiednia, godzinka 21:00 wieczorkiem w TVP1. Super ! Każdy oglądnie.
Ludzie wreszcie zobaczą co się wyprawia w kręgach celebrytów wyznawców kodu i opozycji totalnej.
Brawo Sylwester Latkowski !
....
Film na czasie !
Przy tych wszystkich celebrytach kler wypada dość żałośnie z tą swoją pedofilią.
Tam to dopiero się dzieje u tych wszystkich gwiazdeczek.
Sami zobaczycie.
....
Fajny film będzie, polecam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych