Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gdzie znaleźć pracę? W internecie :: zobacz komentowany artykuł

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~karola233~

~karola233~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:16:00

podaje strone e-mail karola233@onet.pl jakby ktos moze byl tu taki z jeleneij gory co potrzebuje osobe do pracy fizycznej.

#22 ~jowita~

~jowita~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 11:57:46

Witam Panów
Od 2 lat prowadzę własną firme i nie szukam pracowników umysłowych. Lecz zwykłych fizycznych, żeby było jasne. Obecnie zatrudniam kilka osób i prawie w ogóle się oni nie rotują. Proces rekrutacji jest czasochłonny, czesto kosztowny. Dużo łatwiej jest krzyknąć wsród znajomych i pracowników że bedzie wolne miejsce i od kiedy.

Moi pracownicy zawsze podesłali mi odpowiedniego znajomego. Dzięki temu miałem pewność że taki delkwent wie co bedzie robic, za ile i że w ogóle chce pracować. Oszczedza mi to czasu i energii.
Teraz nie dawno szukałem wiecej osób i spróbowałem zamieścić oferty w urzedzie pracy i w necie.

Efekt był zdumiewający: masa telefonów.... ale żaden kandydat nie przypadł mi do gustu. Zgłosiło się 25 osób, których umówiłem na ten sam dzień, chcąc porozmawiać z kazdym choćby chwile straciłem 2 dni ( 400 zł w plecy ) , nastpnie zapytałem o wymagania finansowe ( zgroza ). Udało mi się odsiać ludzi kompletnie nie nadających się do żadnej pracy. Wybrałem 3 panie i znimi chciałem sie dogadać... a tu d*** jaś:
Pierwsza miała konkubenta co sie nad nią znecał i co 2-3 dzien nie mogła być w pracy.... po 3 tygodniach sie rozstaliśmy.
Druga miała komornika i po pierwszym miesiącu zapowiedziała że musi dostac umowę o prace bo umowę zlecenie w całości zajmie komornik.... dowidzenia ( żaden inny pracownik nie miał umowy o pracę, było by nie ładnie faworyzowac ja po pierwszym miesiącu )
Trzecia skłamała mi że może chodzić po drbince ( okazało się ze ma zawroty głowy jak wejdzie na 3 szczebelek ) zorientowałem sie jak zauwazyłem że okna są odgóry nie domyte bo niedostawała..... przecież nie bede chodzić za nią i poprawiać.... dowidzenia

To był pierwszy raz kiedy przyjmowałem ludzi z ulicy, nigdy wiecej tego nie zrobie. Dalej bede szeżył kumoterstwo i nepotyzm. Mnie jako właściciela interesuje tylko zysk ( to był głowny powód dla którego użeram sie z zusem i skarbówką ) jak najmniejszym moim kosztem. Nie oceniam duzych firm które maja dział kadrowy, ale rozumiem małe firmy które tak działaja. Mam wystarczajaco dużo problemów by przejmować sie sprawiedliwością dziejową i równym dostępem do pracy.

Życze wszystkim znalezienia pracy i to jak najszybciej bo wiem co to brak dochodów. Odważnym i nie bojącym sie wyzwan życze załozenia własnej firmy. Ja mgr przez 3 lata sam ganiałem z miotłą po klatach blokowych by teraz być panem szefem. Przez 3 lata moja zona znosiła szydercze uśmieszki kolegów z uczelni którzy żyjąc w przekonaniu iż sam dyplom otwozy im drogę na salony smiali się z jej narzeczonego jak biegał z miotłą. Teraz ja śmieje się z nich. Jesteśmy 3 lata po studiach i mnie stać na wiele a ich nadal na nic. Byli swietni, błyskotliwi, ale nie zyciowi. Wiekszość gania na kolanach miedzy korporacjami modląc sie by nie obcieli im pensji, albo by w ogole tej pracy nie stracić. Ja jestem sam sobie panem.

Pozdrawiam
Ps. Pewnie nie jeden skomentuje że mam styl gimnazjalisty, że popełniam błędy, że nie kazdy sie nadaje.... ale ja mam swoje zdanie.

#23 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 22:55:09

Witam Panów
Od 2 lat prowadzę własną firme i nie szukam pracowników umysłowych. Lecz zwykłych fizycznych, żeby było jasne. Obecnie zatrudniam kilka osób i prawie w ogóle się oni nie rotują. Proces rekrutacji jest czasochłonny, czesto kosztowny. Dużo łatwiej jest krzyknąć wsród znajomych i pracowników że bedzie wolne miejsce i od kiedy.

Moi pracownicy zawsze podesłali mi odpowiedniego znajomego. Dzięki temu miałem pewność że taki delkwent wie co bedzie robic, za ile i że w ogóle chce pracować. Oszczedza mi to czasu i energii.
Teraz nie dawno szukałem wiecej osób i spróbowałem zamieścić oferty w urzedzie pracy i w necie.

Efekt był zdumiewający: masa telefonów.... ale żaden kandydat nie przypadł mi do gustu. Zgłosiło się 25 osób, których umówiłem na ten sam dzień, chcąc porozmawiać z kazdym choćby chwile straciłem 2 dni ( 400 zł w plecy ) , nastpnie zapytałem o wymagania finansowe ( zgroza ). Udało mi się odsiać ludzi kompletnie nie nadających się do żadnej pracy. Wybrałem 3 panie i znimi chciałem sie dogadać... a tu d*** jaś:
Pierwsza miała konkubenta co sie nad nią znecał i co 2-3 dzien nie mogła być w pracy.... po 3 tygodniach sie rozstaliśmy.
Druga miała komornika i po pierwszym miesiącu zapowiedziała że musi dostac umowę o prace bo umowę zlecenie w całości zajmie komornik.... dowidzenia ( żaden inny pracownik nie miał umowy o pracę, było by nie ładnie faworyzowac ja po pierwszym miesiącu )
Trzecia skłamała mi że może chodzić po drbince ( okazało się ze ma zawroty głowy jak wejdzie na 3 szczebelek ) zorientowałem sie jak zauwazyłem że okna są odgóry nie domyte bo niedostawała..... przecież nie bede chodzić za nią i poprawiać.... dowidzenia

To był pierwszy raz kiedy przyjmowałem ludzi z ulicy, nigdy wiecej tego nie zrobie. Dalej bede szeżył kumoterstwo i nepotyzm. Mnie jako właściciela interesuje tylko zysk ( to był głowny powód dla którego użeram sie z zusem i skarbówką ) jak najmniejszym moim kosztem. Nie oceniam duzych firm które maja dział kadrowy, ale rozumiem małe firmy które tak działaja. Mam wystarczajaco dużo problemów by przejmować sie sprawiedliwością dziejową i równym dostępem do pracy.

Życze wszystkim znalezienia pracy i to jak najszybciej bo wiem co to brak dochodów. Odważnym i nie bojącym sie wyzwan życze załozenia własnej firmy. Ja mgr przez 3 lata sam ganiałem z miotłą po klatach blokowych by teraz być panem szefem. Przez 3 lata moja zona znosiła szydercze uśmieszki kolegów z uczelni którzy żyjąc w przekonaniu iż sam dyplom otwozy im drogę na salony smiali się z jej narzeczonego jak biegał z miotłą. Teraz ja śmieje się z nich. Jesteśmy 3 lata po studiach i mnie stać na wiele a ich nadal na nic. Byli swietni, błyskotliwi, ale nie zyciowi. Wiekszość gania na kolanach miedzy korporacjami modląc sie by nie obcieli im pensji, albo by w ogole tej pracy nie stracić. Ja jestem sam sobie panem.

Pozdrawiam
Ps. Pewnie nie jeden skomentuje że mam styl gimnazjalisty, że popełniam błędy, że nie kazdy sie nadaje.... ale ja mam swoje zdanie.

Niby człowiek po studiach, a wali ""byki"", jak nie przymierzając pierwszoklasista.
Twoje tłumaczenie, to o kant "wujka" można oprzeć.

Użytkownik je-2-bny edytował ten post 17 styczeń 2011 - 23:31:46

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 13:27:01

Szukasz pracy stałej lub dodatkowej??

Zapraszam do współpracy osoby zainteresowane dodatkowym lub stałym dochodem, rozwojem osobistym i finansowym. Oferujemy Ci możliwość zarabiania w taki sposób, jaki pasuje do Twojego stylu życia i rytmu dnia. Wymagane: komputer, Internet
Dołącz do zespołu i buduj swój biznes. Zadzwoń 781 978 146

#25 ~Maciey~

~Maciey~
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 22:26:01

Najważniejsze to robić to co się lubi.

#26 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 10:11:07

pewnie, że w poszukiwaniach pracy internet się przydaje. Weźcie chociażby strony z ogłoszeniami o pracę np gumtree.pl albo ale-praca.com - przecież to jest najszybsza i najwygodniejsza droga na poszukiwanie pracy.

#27 ~Wiesio19~

~Wiesio19~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 11:44:36

Witajcie
http://mojsamochodzi...9.blogspot.com/
oto sposób na powiększenie zasobów gotówki:
20 dollars 2 surf. Innowacyjny sposób zarabiania pieniędzy!
Po 1 zarabiamy w dollarach! :) Sposobów na zarobek jest bardzo wiele.
Wystarczy się zarejestrować i zainstalować baner z reklamami, będzie to cienki pasek
na monitorze na którym bedą wyświetlany reklamy. Nie musisz nic robić a
punkty się same nabijają . Są również na stronie po zalogowaniu płatne
banery za które dostajemy sporą liczbę punktów :)

Następny sposób to taki - zostanie przydzielony tobie twój własny
INDYWIDUALNY LINK :) wyślij go swoim znajomym i namów ich aby się
zarejestrowali z twojego linku i zaczeli
zarabiać punkty. I ty tez będziesz zarabiał! :) Będziesz pobierał ich
cześć zarobków, oni oczywiście NIC NIE STRACĄ PRZY TYM, a ty tylko
możesz zyskać. Zwerbuj jak najwięcej ludzi aby się zarejestrowali
KLIKNIJ !!

=========http://pl.20dollars2surf.com/?ref=270672===============

powodzenia :) :)
http://njnowszewynal...zebujacych.html
http://mojsamochodzi...internecie.html

#28 ~ŁukaszC~

~ŁukaszC~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2011 - 12:54:04

Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy.
Musimy zawczasu zadbać, aby wszyscy, z którymi mamy dobre relacje wiedzieli, jaka praca nas interesuje. Warto raz na jakiś czas się im przypominać, a także wysyłać swoje CV z prośbą, aby w miarę możliwości kierowali je do współpracowników i przełożonych mających wpływ na decyzje personalne w firmie.
Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych.

no wlasnie gdzie szukac pracy jak jej niema

#29 ~Ada~

~Ada~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 18:22:10

Słuchajcie wygrało PO jest gorzej niz było same układy to jest straszne co sie dzieje na rynku pracy.Jak był PIS to było stokroć lepiej alb sie zmieni a jak nie to to wszystko pęknie.I taki będzie finisz

#30 ~patrycja~

~patrycja~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 08:42:03

jak ktos chce pracowac to stanie na głowie i zawsze znajdzie prace...

#31 ~kamerdyner~

~kamerdyner~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 13:42:50

zawsze można też skorzystać z dotacji z UP i postarać się rozkręcić swój biznes. To też jest jakieś wyjście przecież. Wystarczy znaleźć sobie jakaś niszę i zadbać o odpowiednią promocję a klientów nie braknie. Tylko trzeba dobrze poszukać, żeby nie otworzyć następnego takiego samego sklepu czy firmy. Znajoma tak zrobiła, bo nie mogła chyba z rok znaleźć pracy i teraz nie narzeka. Najpierw było ciężko, bo wiadomo, ze najgorsze są początki, ale wizytówka w panoramie firm w necie zrobiła swoje i klientów zaczęło przybywać i teraz znajoma zatrudnia 2 osoby i myśli o otworzeniu następnego punktu w innym mieście.

#32 zorro

zorro

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7797 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 13:45:03

zawsze można też skorzystać z dotacji z UP i postarać się rozkręcić swój biznes. To też jest jakieś wyjście przecież. Wystarczy znaleźć sobie jakaś niszę i zadbać o odpowiednią promocję a klientów nie braknie. Tylko trzeba dobrze poszukać, żeby nie otworzyć następnego takiego samego sklepu czy firmy. Znajoma tak zrobiła, bo nie mogła chyba z rok znaleźć pracy i teraz nie narzeka. Najpierw było ciężko, bo wiadomo, ze najgorsze są początki, ale wizytówka w panoramie firm w necie zrobiła swoje i klientów zaczęło przybywać i teraz znajoma zatrudnia 2 osoby i myśli o otworzeniu następnego punktu w innym mieście.

Również trzeba mieć zdolność kredytową, i czar prysł ;)

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 21:29:13

Przykład z życia: gość szukał do pracy w barze(sprzątanie itp). Przyszły 3 dziewczyny,wszsytko pięknie ładnie. Ile chcecie za godzinę pracy? no wie pan w zeszłym roku miałyśmy 18zł/h....

#34 ~contour eavaito~

~contour eavaito~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:48:44

A gdzie też podziali się nasi moderatorzy. Kazik, do roboty, wodzu, mode - śpicie czy coś :o

#35 xmant

xmant

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 01 lipiec 2019 - 15:11:17

Może masz fajny pomysł na firmę, to z niego skorzystaj, marketing internetowy https://solv.pl/uslugi/ jest skuteczną reklamą, która na pewno pozwoli Ci na wielu klientów 

#36 Albert44a

Albert44a

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 06:29:28

Moim zdaniem znalezienie pracy zawsze jest bardzo trudne.Sam z znalezieniem pracy miałem dużo problemów.

tworzenie stron www firma

#37 roko38

roko38

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 15:50:52

Internet to dobre miejsca do znalezienia pracy.

#38 ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 09:40:32

jak ktos chce pracowac to stanie na głowie i zawsze znajdzie prace...

Tak zgadza się. Dla chcącego nic trudnego. Już prawie 10 lat od tego postu minęło. Świat się trochę zmienił. Oferty pracy są na każdym rogu. Jednak wszystko leży w naszych rękach. Praca marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy przejrzeć serwis ogłoszeń na https://www.gdanszczak.pl/

i jest w czym wybierać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych