Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gdzie znaleźć pracę? W internecie :: zobacz komentowany artykuł

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ciągle bezrobotny~

~ciągle bezrobotny~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:06:44

Pic na wodę daj civ i czekaj na negatywną odpowiedź. Oferty pracy to casting w którym już wczśniej wybrano pociotki i powujki pracodawców, a civ zebrane to zasłona dymna. A miało być już tak super z pracą obiecywał PIS i PO. Gdzie ta Irlandia? Jak tak dalej będzie zostaną w tym kraju tylko płatnicy ZUS czyli emeryty i rencisty.

#2 ~makabra~

~makabra~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:42:56

dokladnie - kilka miesiecy wyslylania cv przez internet do roznych pracodawcow i praktycznie zadnego odzewu.

#3 ~Bezrobotny~

~Bezrobotny~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:27:41

Dokladnie ze mna jest tak samo... Popieram co mowicie panowie

#4 ~r~

~r~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:56:33

... a może tak nie macie żadnych kwalifikacji żeby znaleźć pracę. Oczywiście najłatwiej jest narzekać, pokaż CV to zobaczymy czy się czymś wyróżnisz spośród innych bezrobotnych.

#5 ~coox~

~coox~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:19:30

Piszesz to bedac juz zatrudnionym? Jezeli tak, to pogadamy jak stracisz prace i bedziesz szukac nowej. A tego Ci nie zycze. A co do pokazywania CV osobom postronnym i to szczegolnie na publicznym forum - chyba wiesz co to jest ochrona danych osobowych? Majac super kwalifikacje powinienes to raczej wiedziec.

#6 ~mruk~

~mruk~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:47:12

Pracę można znaleźć, jak się zna... pracodawcę! ^_^

Użytkownik mruk edytował ten post 11 styczeń 2010 - 22:47:44

#7 ~_gb_~

~_gb_~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 10:51:59

popieram przedmówcę!!!
dziś to tylko jedyny sposób aby znaleźć pracę na miarę naszych możliwości, a i o tą poniżej naszych możliwości trudno...:(

#8 ~bezrobotny~

~bezrobotny~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 13:12:55

... a może tak nie macie żadnych kwalifikacji żeby znaleźć pracę. Oczywiście najłatwiej jest narzekać, pokaż CV to zobaczymy czy się czymś wyróżnisz spośród innych bezrobotnych.

Kolego nie kwalifikacje ale plecy. Masz pociotka to masz pracę.

#9 ~hi mate~

~hi mate~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 16:30:14

Nie pisalem Wam tego, ale od jakiegos czasu przechodzilem proces rekrutacyjny w jednej z podslupskich firm. No i dzisiaj uzgodnilem wszystkie warunki nowego kontraktu. Od poniedzialku zaczynam prace. Mam nadzieje, ze Wam tez uda sie ja szybko znalesc. Co do tej pracy to znalazlem ja poprzez ogloszenie, jakie ukazalo sie na lamach gazetowego wydania GP jakis czas temu, przed swietami. Wszystkie moje aplikacje, ktore wyslalem poprzez strony internetowe nie odniosly zamierzonego efektu - nikt sie nie odezwal. Pozdrawiam.
Pisalem w tym temacie jako makabra i coox.

#10 ~r~

~r~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 23:00:17

Piszesz to bedac juz zatrudnionym? Jezeli tak, to pogadamy jak stracisz prace i bedziesz szukac nowej. A tego Ci nie zycze. A co do pokazywania CV osobom postronnym i to szczegolnie na publicznym forum - chyba wiesz co to jest ochrona danych osobowych? Majac super kwalifikacje powinienes to raczej wiedziec.

Parę dni nie odpisywałem ponieważ zrobiłem test. Wysłałem swoje CV do kilku firm naszego województwa. Wynik tak jak się spodziewałem - z każdej był odzew (sensowny). Fakt jest taki, że jak się nie ma doświadczenia lub szczególnych umiejętności to kłopot będzie. Jeśli masz wiedzę... to nie ma problemu!

btw, nikt nie prosił o dane osobowe ale o kwalifikacje. Poza tym jeżeli sam publikujesz to nie podlega to pod giodo - doczytaj ustawę.

#11 ~ada~

~ada~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 22:49:23

Pic na wodę daj civ i czekaj na negatywną odpowiedź. Oferty pracy to casting w którym już wczśniej wybrano pociotki i powujki pracodawców, a civ zebrane to zasłona dymna. A miało być już tak super z pracą obiecywał PIS i PO. Gdzie ta Irlandia? Jak tak dalej będzie zostaną w tym kraju tylko płatnicy ZUS czyli emeryty i rencisty.

masz racje poniekąd np. delima menagerki pol rodziny tam pracuje . ale niewarto stawiac tylko na net i oferty tam zamieszczone .sama wiem jak to jest tez się naczekałam a pracę znalazlam przez przypadek :)

#12 ~MAT~

~MAT~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 13:39:49

Większość ofert jest nie aktualna

#13 ~VOLVO-Rider-ka~

~VOLVO-Rider-ka~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2010 - 12:08:03

No jasne, że nie mamy! Nikt nie ma :P Widziałeś kiedyś atrakcyjną blondynkę w wieku 20 lat z wykształceniem wyższym (magistrem, inżynierem, albo najlepiej jedno i drugie) z 10-letnim stażem? Bo ja nie...

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 23:19:08

No jasne, że nie mamy! Nikt nie ma :P Widziałeś kiedyś atrakcyjną blondynkę w wieku 20 lat z wykształceniem wyższym (magistrem, inżynierem, albo najlepiej jedno i drugie) z 10-letnim stażem? Bo ja nie...

blondynke nie, ale ruda brunetke tak:)

#15 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 00:00:59

Powiem Wam ciekawostkę- 2 (!!!) lata temu składałem cv do jednej z łódzkich firm... Odezwali się kilka dni temu!!! Spytali się czy jestem nadal zainteresowany pracą u nich... Jednak już było troszkę za późno- w międzyczasie zdązyłem popracować w dwóch firmach i przez rok prowadzić własną działalność, by wrócić na końcu do firmy, z której wcześniej odszedłem...

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 18:36:49

Spadaj z ta reklama szukac sobie frajerow gdzies indziej. Zalosna istoto! :>

#17 ~gruby90~

~gruby90~
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 19:21:20

Pracuje już w 4 firmie. Do żadnej nie wysyłałem CV ... Interenet sie przydal...

#18 ~Rufus~

~Rufus~
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 12:49:27

Witam Panów
Od 2 lat prowadzę własną firme i nie szukam pracowników umysłowych. Lecz zwykłych fizycznych, żeby było jasne. Obecnie zatrudniam kilka osób i prawie w ogóle się oni nie rotują. Proces rekrutacji jest czasochłonny, czesto kosztowny. Dużo łatwiej jest krzyknąć wsród znajomych i pracowników że bedzie wolne miejsce i od kiedy.

Moi pracownicy zawsze podesłali mi odpowiedniego znajomego. Dzięki temu miałem pewność że taki delkwent wie co bedzie robic, za ile i że w ogóle chce pracować. Oszczedza mi to czasu i energii.
Teraz nie dawno szukałem wiecej osób i spróbowałem zamieścić oferty w urzedzie pracy i w necie.

Efekt był zdumiewający: masa telefonów.... ale żaden kandydat nie przypadł mi do gustu. Zgłosiło się 25 osób, których umówiłem na ten sam dzień, chcąc porozmawiać z kazdym choćby chwile straciłem 2 dni ( 400 zł w plecy ) , nastpnie zapytałem o wymagania finansowe ( zgroza ). Udało mi się odsiać ludzi kompletnie nie nadających się do żadnej pracy. Wybrałem 3 panie i znimi chciałem sie dogadać... a tu d*** jaś:
Pierwsza miała konkubenta co sie nad nią znecał i co 2-3 dzien nie mogła być w pracy.... po 3 tygodniach sie rozstaliśmy.
Druga miała komornika i po pierwszym miesiącu zapowiedziała że musi dostac umowę o prace bo umowę zlecenie w całości zajmie komornik.... dowidzenia ( żaden inny pracownik nie miał umowy o pracę, było by nie ładnie faworyzowac ja po pierwszym miesiącu )
Trzecia skłamała mi że może chodzić po drbince ( okazało się ze ma zawroty głowy jak wejdzie na 3 szczebelek ) zorientowałem sie jak zauwazyłem że okna są odgóry nie domyte bo niedostawała..... przecież nie bede chodzić za nią i poprawiać.... dowidzenia

To był pierwszy raz kiedy przyjmowałem ludzi z ulicy, nigdy wiecej tego nie zrobie. Dalej bede szeżył kumoterstwo i nepotyzm. Mnie jako właściciela interesuje tylko zysk ( to był głowny powód dla którego użeram sie z zusem i skarbówką ) jak najmniejszym moim kosztem. Nie oceniam duzych firm które maja dział kadrowy, ale rozumiem małe firmy które tak działaja. Mam wystarczajaco dużo problemów by przejmować sie sprawiedliwością dziejową i równym dostępem do pracy.

Życze wszystkim znalezienia pracy i to jak najszybciej bo wiem co to brak dochodów. Odważnym i nie bojącym sie wyzwan życze załozenia własnej firmy. Ja mgr przez 3 lata sam ganiałem z miotłą po klatach blokowych by teraz być panem szefem. Przez 3 lata moja zona znosiła szydercze uśmieszki kolegów z uczelni którzy żyjąc w przekonaniu iż sam dyplom otwozy im drogę na salony smiali się z jej narzeczonego jak biegał z miotłą. Teraz ja śmieje się z nich. Jesteśmy 3 lata po studiach i mnie stać na wiele a ich nadal na nic. Byli swietni, błyskotliwi, ale nie zyciowi. Wiekszość gania na kolanach miedzy korporacjami modląc sie by nie obcieli im pensji, albo by w ogole tej pracy nie stracić. Ja jestem sam sobie panem.

Pozdrawiam
Ps. Pewnie nie jeden skomentuje że mam styl gimnazjalisty, że popełniam błędy, że nie kazdy sie nadaje.... ale ja mam swoje zdanie.

#19 ~karola233~

~karola233~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:12:59

no wlasnie gdzie szukac pracy jak jej niema

#20 ~karola233~

~karola233~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:14:13

szukam pracy dla meza jako pracownik fizyczne blagam juz niewiem gdzie dawac ogloszenia jeste,m z jeleniej gory

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych