Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gang na Ceynowy Lębork

ceynowy lębork parkowanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 12:44:37

Przestrzegam wszystkich o 'nowo wprowadzonych regułach' na ulicy Ceynowy w Lęborku. Pozwalają parkować tylko i wyłącznie osobą posiadającym posesję z prawej strony ulicy . 

Obce osoby lub te co mieszkają po drugiej stronie są prześladowane przez gangi, które pod osłoną nocy w taki oto sposób rozprawiają się z 'niepokornymi'. Przewracając auta na bok  ( zdjęcie poniżej ) . Czy gdzieś w Lęborku są też takie zasady dżungli ? Normalne są tu wyzwiska i obelgi jeśli komuś zajmiesz miejsce lub przyjadą do ciebie goście. Mam nadzieję że kiedyś tu zawita kultura ...

Incydent miał miejsce 12 sierpnia o godz. 23:26 . Może ktoś widział ten gang ? 

a0at1d.jpg

#2 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 16:21:49

Inny przykład codziennego umilania życia na ulicy Ceynowy :

2a0mh76.jpg

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 17:37:41

2a0mh76.jpg

Skoro zdjęcia robisz z posesji na przeciwko to auto chyba parkujesz pod posesją sąsiada a nie swoją. Tak?

#4 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 18:18:09

Skoro zdjęcia robisz z posesji na przeciwko to auto chyba parkujesz pod posesją sąsiada a nie swoją. Tak?

Parkuje się tam gdzie jest wolne miejsce. Ja pod swoją nie mogę parkować ( nikt nie może ) bo jakaś część jezdni ( lewa) musi być przejezdna. Więc ludzie z lewej strony albo adaptują sobie ogródki na parkingi ( są już tam 2 auta )  albo parkują po drugiej stronie np pod posesją sąsiada co zawsze rodzi awantury. 

Zrozum mnie dobrze . Nie jest wesoło żyjąc kolejną noc w strachu że ci nie 'wysadzą' auta i lepiej jest mieć je pod oknem. 

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 19:28:36

Parkuje się tam gdzie jest wolne miejsce. Ja pod swoją nie mogę parkować ( nikt nie może ) bo jakaś część jezdni ( lewa) musi być przejezdna. Więc ludzie z lewej strony albo adaptują sobie ogródki na parkingi ( są już tam 2 auta )  albo parkują po drugiej stronie np pod posesją sąsiada co zawsze rodzi awantury. 

Zrozum mnie dobrze . Nie jest wesoło żyjąc kolejną noc w strachu że ci nie 'wysadzą' auta i lepiej jest mieć je pod oknem. 

Kup i ustaw sobie kamerę, pewnie wyjdzie taniej niż naprawa auta.

#6 ~Zdzichu Wiertara~

~Zdzichu Wiertara~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 05:51:49

Ten "gang" to ewidentnie któryś z właścicieli tych samochodów które zastawili auto na drugim zdjęciu więc nie trzeba być Sherlockiem Holmesem żeby wiedzieć kto to. Idziesz do sąsiada z litrem wódki i po męsku  rozwiązujesz problem .Na forum podsycisz nienawiść do samego siebie. Po co Ci to??

#7 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 11:21:56

Ten "gang" to ewidentnie któryś z właścicieli tych samochodów które zastawili auto na drugim zdjęciu więc nie trzeba być Sherlockiem Holmesem żeby wiedzieć kto to. Idziesz do sąsiada z litrem wódki i po męsku  rozwiązujesz problem .Na forum podsycisz nienawiść do samego siebie. Po co Ci to??

Zgadzam się z tobą w 100% . Myślisz że tak nie chcieliśmy ? Ale jak rozmawiać z człowiekiem gdy ty do niego kulturalnie a on do ciebie z wulgaryzmami i groźbami , przychodzi do twojego domu i robi awantury? Z niektórymi po prostu nie da się rozmawiać mimo dobrych chęci.

No tak nie trzeba być Sherlockiem ale bez dowodów nie możesz nikogo z góry oskarżać. Zrobili to nasłani ludzie pozostawiając dość sporo dowodów. Także policja ma co robić . A pisze na forum bo może ktoś jeszcze dostarczy nam dodatkowych materiałów widząc może kogoś biegnącego na kaszubskiej w okolicy Ceynowy o tej porze.

Sprawa nabrała rozpędu :

http://www.lebork24....wcow_wandalizmu

#8 ~Alone~

~Alone~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 01:51:01

CHODNIK jest publiczny więc wedle prawa może Pan stawiać ile chce. Najlepiej zamontować kamerkę jeśli mieszka Pan na przeciw.

#9 komuna

komuna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 785 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 06:27:53

A moze ktoś chce delikatnie dać do zrozumienia, ze golfy są passe?

#10 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 08:57:14

http://www.kanal6.pl...D=32,preview=2/

oraz relacja policji :
http://leborknews.pl...li-golfa-video/

Dzięki mediom za zainteresowanie  i osobom które się do nas zgłosiły.

#11 ~i po problemie~

~i po problemie~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:40:06

Wystarczy postawić znak strefa zamieszkania i po kłopocie.

jeżeli kogoś stać na budowę domu to i na miejsce parkingowe wiec j.w - zakaz parkowania.

Jak maja po 2-3 samochody to ich problem.  Wiec strefa i po kłótni a jak postawia to tel.

policja i mandat  

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:35:47

2a0mh76.jpg

Do zastawionego auta to trzeba było po prostu wezwać policję. Wystawią mandat za takie zastawianie cudzego pojazdu.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 17:07:48

Może pokazesz inne zdjęcia jak parkujesz ?? Bo z tego co wiem to obcy Ci manewr parkowania na koperte. 

#14 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 17:16:23

Drogi sąsiedzie . I to jest wg ciebie przyczyną wywrócenia komuś samochodu  ? Rozwiązywania problemu ?  Chciałbyś by ktoś tak potraktował twój ? A może znasz tych ludzi lub coś słyszałeś w nocy ? Wiele okien było otwartych , niektórzy oglądali nawet tv , także jak coś widzieli to zawsze mogą pomóc. Możesz więc śmiało zgłosić się na policję . Dziękujemy za każdą pomoc bo jest już sporo materiału do analizy dzięki mediom.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 17:39:07

Myślę że to iż parkujesz jak chcesz i problemem Ci jest przystosowanie się do ogólnej zasady parkowania "jednym kołem na chodniku" i to że hałasujesz w nocy motocyklem nie jest przyczyną przewrócenia samochodu. Może sam poszkodowany powie nam co nieco, co sobie naskrobał ? I na miejscu sąsiada który został oskarżony założyłbym sprawe o zniesławienie.

#16 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 18:21:57

Witam szanownych sąsiadów :) Zapraszam na kawę do nas a nie na wylewanie swoich żalów tutaj . Bo widzę że co niektórzy chodzą  dziś 'w afekcie' do innych i wyzywają nas , a do nas nie wstąpią ?  Zapraszamy do nas . Może wspólnymi siłami uda się znaleźć sprawców ? Ja po incydencie chętnie odwiedziłem innych.

"ogólne zasady parkowania" na Ceynowy nie pozwalają na parkowanie w miejsce osoby która ma obok posesję bo inaczej zostaniesz wyzwany od "poj...ów , gówniarzy, osób mających siano w butach , nawet od mało religijnych - co to ma wspólnego z czymkolwiek???  " i innych ( a propo twoich sugestii ) zniesławień . Dotyczy to również parkujących tam gości .  Myślę że sąd w lęborku ma ważniejsze sprawy do załatwiania niż rozpatrywanie spraw o zniesławienie , i szkodliwość tego czynu jest bardzo wielka. 

Nie wiadomo mi również nic o oskarżonym tylko podejrzanym o którym mówiła policja, która bada sprawę  i na pewno wie co robi.  Fakty są takie że wielokrotnie byliśmy zastraszani i wyzywani przez niego więc ma prawo być podejrzanym lub świadkiem . Widać było również kogoś kolegów wcześniej uważnie oglądających auto przed tym zdarzeniem. Może chcieli je kupić ?

Naprawdę zapraszam na kawę do nas. Może wyznaczymy jakimiś liniami miejsca do parkowania ? Myślę że dyskusja tutaj bardzo nam pomogła ( np sugestie o monitoringu )  lub mandaty za zastawianie auta , więc dalsze droczenie się z sąsiadami na forum nie ma sensu tu i może niektórych nudzić .

#17 ~Poszkodowany~

~Poszkodowany~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 18:46:19

do ogólnej zasady parkowania "jednym kołem na chodniku"

Policja była kiedyś na Ceynowy i stwierdziła że nie można parkować na chodniku bo musi być przejście dla pieszych ( chodnik jest zbyt wąski ) , zgonie z przepisem  poniżej .  

"
Zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach reguluje art. 47 prawa o ruchu drogowym z 20.06.1997 (Dz. U. 58 z 2003r. poz. 515 - tekst jednolity). Przepis ten dopuszcza zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t. Spełnione muszą być jednak następujące warunki:

• na odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,
  • szerokość pozostawionego dla pieszych chodnika nie utrudnia im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,
  • pojazd zaparkowany na chodniku przednią osią nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

"

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ceynowy, lębork, parkowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych