Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Firma Morpol

183 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~jo-asia~

~jo-asia~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 12:56:59

Do Państwowej Inspekcji Pracy.

W związku z informacjami o łamaniu praw pracowniczycz w firmie Morpol z siedzibą w Duninowie.
Proszę o dokonanie kontroli w dniach 1-3 maj ponieważ pracownicy sa zmuszeni do pracy w święta państwowe.
Mam nadzieję,że któryś z inspektorów poświęci chwilę swojego czasu i oderwie sie od świątecznego grilla, no chyba że inspekcja pracy to fikcja.

A tak na marginesie miła joasiu przecież ty nie jesteś pracownikiem Morpolu. Zakład przegrałaś bo firma w święta pracuje,a niestawienie się do pracy = zwolnienie w trybie natychmiastowym.

Ludzie, których znam(bardzo dobrze) i którzy pracują w Morpolu mają WOLNE.
Dlaczego nie dochodzicie swoich praw, tylko narzekacie po kątach? Dlaczego sam nie złożysz zawiadomienia do PIP, tylko innych do tego wysyłasz? Brakiem działania przyzwalacie na taką sytuację, a Morpol wykorzystuje to i wcale mu się nie dziwię, bo każdy będąc na miejscu właścicieli robiłby to samo.
Dlaczego atmosfera w Morpolu nie jest najlepsza? Bo sami pracownicy patrzą na siebie "spode łba", rozpuszczają plotki i "wyżywają" się na sobie nawzajem. Myślę, że oprócz i tak nielekkich warunków pracy(chłód, wilgoć, 11 godzinna zmiana), to właśnie kontakty między szeregowymi pracownikami mają największy wpływ na ich zmęczenie i wyczerpanie.
Koniec mojego udziału w tym wątku.

#42 ~pracujaca~

~pracujaca~
  • Goście

Napisano 01 maj 2009 - 16:16:38

Witam ponownie pania Jo-asie
Pani miala wolne? To z pewnoscia nie pracuje pani na dziale swiezego ani solenia . Prosze wypowiadac sie w swoim imieniu lub dzialu ,bo niestety kobiety pracowaly tam 8 godz dzisiaj

#43 ~Sztokfisz~

~Sztokfisz~
  • Goście

Napisano 01 maj 2009 - 19:47:52

Witam ponownie pania Jo-asie
Pani miala wolne? To z pewnoscia nie pracuje pani na dziale swiezego ani solenia . Prosze wypowiadac sie w swoim imieniu lub dzialu ,bo niestety kobiety pracowaly tam 8 godz dzisiaj

Joa-sia to pewnie jakaś hrabina z biura.
A tak na marginesie Gdzie jest inspekcja pracy?

#44 ~Jeb2ny~

~Jeb2ny~
  • Goście

Napisano 02 maj 2009 - 16:43:37

Do Państwowej Inspekcji Pracy.

W związku z informacjami o łamaniu praw pracowniczycz w firmie Morpol z siedzibą w Duninowie.
Proszę o dokonanie kontroli w dniach 1-3 maj ponieważ pracownicy sa zmuszeni do pracy w święta państwowe.
Mam nadzieję,że któryś z inspektorów poświęci chwilę swojego czasu i oderwie sie od świątecznego grilla, no chyba że inspekcja pracy to fikcja.

nie poświęci, bo PIP też ma zakaz pracy w święta...

#45 ~PIPa~

~PIPa~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 12:21:16

Kazdy pracownik ma mozliwosc napisania skargi do PIP.
Ja w pierwszej kolejnosci wybralbym sie z testami na narkotyki i zbadal kto ile przy tasmie stal i finalnie dlaczego tyle.
Kupuje produkty morpolu bo sa dobre. Nie podoba sie to wio .... napisz jedna z druga jakie wyksztalcenie macie.

#46 ~Brygadzistka~

~Brygadzistka~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 17:45:12

Kazdy pracownik ma mozliwosc napisania skargi do PIP.
Ja w pierwszej kolejnosci wybralbym sie z testami na narkotyki i zbadal kto ile przy tasmie stal i finalnie dlaczego tyle.
Kupuje produkty morpolu bo sa dobre. Nie podoba sie to wio .... napisz jedna z druga jakie wyksztalcenie macie.

Ja mam podstawowe, jestem wierna i oddana kierownictwu.Żebyś tak widzial co my robimy z lososiem jak nikt z szefostwa nie widzi. I tu i tam pachnie rybą :lol: Życzę smacznego.
Ps. jak znajdziesz rudy włos to wiedz że tego łososia robiła moja zmiana :D

#47 ~aisza111~

~aisza111~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 20:19:51

"Zatrzymanie należnej zapłaty" to jeden z "grzechów wołających o pomstę do nieba". Zaczekajmy na Bożą interwencję, bo bojkotując czyjąś pracę możemy pozbawić pracy kogoś, kto tam pracuje, a na pracodawcy to nie zrobi wrażenia. W Ustce są bogatsi od właściciela MORPOLU. Czemu zatem nic nie robią?

Zdziwił byś się bo niestety Dżery właściciel MORPOLU JEST NAJ BOGATSZY CHYBA NIE TYLKO W USTCE a łatwo tak wszystkim mówić ale tam dużo kobiet pracuje samotnie wychowujących dzieci I W DUŻO INNYCH zakładach PRZEMYSŁOWYCH zarabiają tak samo a może i mniej a żyć trzeba a zasiłek nie równa się z zarobkami w MORPOLU

#48 ~pracownik~

~pracownik~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 08:53:26

pisze do tych co nie mają pojęcia o pracy w Morpolu i tak narzekają nie róbcie tu propagandy jesli nie chcecie to nikt was tu nie trzyma na siłe znajcie sobie lepszy zakład a ten zostawcie w spokoju ja tu pracuje już 9 lat i jakoś nie nażekam mam prace i na chleb nie stoje w kolejce po zapomoge a przez takich osłów co tylko narzekają cierpią inni a co do zarobku to wcale nie są takie złe w porównaniu do innych zakładów

#49 ~~anioł stróż~~

~~anioł stróż~~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 10:25:43

Piszę prawdę: dzień pierwszego maja i trzeciego maja jest wolny. Jeśli Wy albo Ty(podejrzanie podobne posty) pracujecie tzn., że jesteście tymi, którzy głośno narzekają, gdy nikogo z szefostwa Morpolu lub chociazby brygadzistów nie ma w pobliżu. Za nie przyjście do pracy w te dni nic nie mogą zrobić, poprostu idziecie ślepo za tym, co powiedzą brygadziści albo słuchacie plotek wyssanych z palca, pozbawiając siebie tym samym zdolności samodzielnego myślenia i decydowania.
Nie bójcie zgłaszać się swoich własnych propozycji w sprawie organizacji pracy - za to nic nie mogą nikomu zrobić.

zasada jest prosta..jo-asiu..jak nie masz pojęcia o temacie..to się nie wypowiadaj..czytając twoje wcześniejsze posty..można zauwazyć..że piszesz tylko po to..aby pisać..takich gawedziarzy to nam nie potrzeba..

#50 ~morpolowiec~

~morpolowiec~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 11:18:17

kto nie pracował w morpolu niech sie nie wp..... to na dzien dobry po drugie nikt nikogo nie trzyma tam na siłe po trzecie zarabia tam sie naprawde dobrze zapraszam na parking zobaczcie czym ludzie przyjezdzaja do roboty po czwarte gdyby nie ten zaklad na okolicznych wioskach i nie tylko rzeszyłoby sie złodziejstwo i pijaństwio spowodowane brakiem pracy to moja opinia pracuje tam mam co 2 dzien wolny zarabiam tyle ile pracownik u jakiegos pier***o....go prywaciarza jebią...y dzien w dzien i pewnie wszystkie weekendy narka

#51 ~klika kierownika~

~klika kierownika~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 14:33:16

kto nie pracował w morpolu niech sie nie wp..... to na dzien dobry po drugie nikt nikogo nie trzyma tam na siłe po trzecie zarabia tam sie naprawde dobrze zapraszam na parking zobaczcie czym ludzie przyjezdzaja do roboty po czwarte gdyby nie ten zaklad na okolicznych wioskach i nie tylko rzeszyłoby sie złodziejstwo i pijaństwio spowodowane brakiem pracy to moja opinia pracuje tam mam co 2 dzien wolny zarabiam tyle ile pracownik u jakiegos pier***o....go prywaciarza jebią...y dzien w dzien i pewnie wszystkie weekendy narka

Zarobki w Morpolu-brutto 1000 złotych i dalej do roboty.Wieczne zatrudnianie na umowę lecenie bo tak wychodzi taniej. Wieczne poganianie przez brygadzistki,nie wspomnę o braku grafiku. A samochody 10-15 letnie.Forumowiczu czyim jestes przydupasem?

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 15:51:51

Joa-sia to pewnie jakaś hrabina z biura.
A tak na marginesie Gdzie jest inspekcja pracy?

Nie pieprzcie o Morpolu. Jak się nie chce pracować to nie pracujcie. Tylko mordę w kubeł, że bezrobocie i nie ma kasy. talatajstwo zawsze narzeka tak jak obiboki związkowcy np. stoczniowcy.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 15:54:09

Zarobki w Morpolu-brutto 1000 złotych i dalej do roboty.Wieczne zatrudnianie na umowę lecenie bo tak wychodzi taniej. Wieczne poganianie przez brygadzistki,nie wspomnę o braku grafiku. A samochody 10-15 letnie.Forumowiczu czyim jestes przydupasem?

Trzeba było się uczyć......a teraz została tylko praca na chirurgi.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 16:01:40

Jesli praca w zyciu szkodzi,porzuc prace,o co chodzi.

#55 ~Miss Morpolu~

~Miss Morpolu~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 16:34:53

Nie pieprzcie o Morpolu. Jak się nie chce pracować to nie pracujcie. Tylko mordę w kubeł, że bezrobocie i nie ma kasy. talatajstwo zawsze narzeka tak jak obiboki związkowcy np. stoczniowcy.

Pracować i zarabiać godnie,a nie byc poganianą przez mierną i bierną brygadzistkę.A tak na marginesie wszyscy wiecie jak w morpolu odświeża się łososia.Od odrywania starych etykiet to aż ręce bolą.

#56 ~Heniek~

~Heniek~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 11:44:14

Jak sobie czytam to wszystko co tutaj piszecie, to ręce mi opadają... Skoro dzieje się Wam krzywda, to dlaczego zamiast siedzieć na tym forum, szemrać i wyładowywać swoje emocje w taki sposób, nie zaczniecie po prostu walczyć? Zaraz usłyszę, że PIP nie reaguje, bo bierze łapówki itp. itd.
Ludzie, do diaska, każdy w tym kraju ma wrogów! Poszukajcie silnych ludzi, lub ugrupowań, które mogą mieć interes w tym żeby ujajić właściciela Waszego obozu pracy, czy kierownictwo PIP i już macie sprzymierzeńców! Mam Wam palcem wskazywać? Wszystko co dzieje się dookoła nas to polityka. A kto z Was uderzył z tym tematem do jakiegoś biura poselskiego, czy próbował zaangażować w to jakąś partię polityczną? Zaraz usłyszę, że to nie te czasy itd. Owszem, nie te czasy, ale pojęcia zielonego nie macie o tym kto i co jest gotów wykorzystać w walce politycznej o stołki. Tam gdzie ludziom ewidentnie dzieje się krzywda można się pięknie wykazać robiąc z siebie bohaterskiego obrońcę uciśnionych i zyskać w ten sposób tysiące głosów wyborców, bo dla mnie jest rzeczą oczywistą, że oddacie swój głos w wyborach na tego, kto zawalczy o Wasz lepszy byt. Zamiast siedzieć na tym forum i trzaskać paszczą przejdźcie się do siedziby jednej, czy drugiej partii i zacznijcie robić ferment. KAŻDY W TYM KRAJU MA WROGÓW! Poszukajcie sprzymierzeńców wśród wrogów szefa Morpolu, lub w szeregach partii, w której interesie będzie ujawnienie jakichś nieprawidłowości w PIP i macie sprawę załatwioną. Po co się tyle trudzić i marnować swoje nerwy? Wiecie jak zabić stu Szkotów? Rzucić między nich funta i sami się o niego pozabijają. Narzekacie, że Wam źle i krzywda się dzieje, a jak przychodzi co do czego to lecicie do Morpolu i "Tak, Panie", "Tak Dobroczyńco nasz", "Dziękujemy że pozwalasz nam tu harować po 13 godzin, po trzy dni pod rząd w niedziele i święta, z jedną 10 minutową przerwą na oddanie moczu". Pozdrawiam!

#57 ~Sierpień 80~

~Sierpień 80~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 15:44:55

Jak sobie czytam to wszystko co tutaj piszecie, to ręce mi opadają... Skoro dzieje się Wam krzywda, to dlaczego zamiast siedzieć na tym forum, szemrać i wyładowywać swoje emocje w taki sposób, nie zaczniecie po prostu walczyć? Zaraz usłyszę, że PIP nie reaguje, bo bierze łapówki itp. itd.
Ludzie, do diaska, każdy w tym kraju ma wrogów! Poszukajcie silnych ludzi, lub ugrupowań, które mogą mieć interes w tym żeby ujajić właściciela Waszego obozu pracy, czy kierownictwo PIP i już macie sprzymierzeńców! Mam Wam palcem wskazywać? Wszystko co dzieje się dookoła nas to polityka. A kto z Was uderzył z tym tematem do jakiegoś biura poselskiego, czy próbował zaangażować w to jakąś partię polityczną? Zaraz usłyszę, że to nie te czasy itd. Owszem, nie te czasy, ale pojęcia zielonego nie macie o tym kto i co jest gotów wykorzystać w walce politycznej o stołki. Tam gdzie ludziom ewidentnie dzieje się krzywda można się pięknie wykazać robiąc z siebie bohaterskiego obrońcę uciśnionych i zyskać w ten sposób tysiące głosów wyborców, bo dla mnie jest rzeczą oczywistą, że oddacie swój głos w wyborach na tego, kto zawalczy o Wasz lepszy byt. Zamiast siedzieć na tym forum i trzaskać paszczą przejdźcie się do siedziby jednej, czy drugiej partii i zacznijcie robić ferment. KAŻDY W TYM KRAJU MA WROGÓW! Poszukajcie sprzymierzeńców wśród wrogów szefa Morpolu, lub w szeregach partii, w której interesie będzie ujawnienie jakichś nieprawidłowości w PIP i macie sprawę załatwioną. Po co się tyle trudzić i marnować swoje nerwy? Wiecie jak zabić stu Szkotów? Rzucić między nich funta i sami się o niego pozabijają. Narzekacie, że Wam źle i krzywda się dzieje, a jak przychodzi co do czego to lecicie do Morpolu i "Tak, Panie", "Tak Dobroczyńco nasz", "Dziękujemy że pozwalasz nam tu harować po 13 godzin, po trzy dni pod rząd w niedziele i święta, z jedną 10 minutową przerwą na oddanie moczu". Pozdrawiam!

Heniu muszę ci przyznać całkowitą rację. W jedności siła ale tej jedności nie ma w Morpolu, pracownicy kwękają stekają ale pracują. Wygląda na to ,że skłóca się celowo ludzi w wiadomym celu. Skłócona załoga nie jest przeciwnikiem i można z nią zrobić co się chce. Zmuszać do pracy ponad siły w świątek i piątek. Mamy tu przykład kapitalizmu w najgorszym XIX wiecznym wydaniu. PRACOWNICY MORPOLU OBUDŻCIE SIĘ.Nie dajcie się wyzyskiwać za marne grosze.Pamiętajcie W JEDNOŚĆI SIŁA !

#58 ~morpolowiec~

~morpolowiec~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 16:33:45

twojej.....

Edycja z powodu wulgarnych słów :)

Użytkownik R@dek85 edytował ten post 07 maj 2009 - 16:47:18

#59 ~R@dek85~

~R@dek85~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 18:42:03

Więc jak to jest? Pracownicy z MORPOL'a już powinni być w domu autobus odjeżdża o 19 z Duninowa więc dajcie znać.

Pozdrawiam.

#60 ~Heniek~

~Heniek~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 19:51:24

Heniu muszę ci przyznać całkowitą rację. W jedności siła ale tej jedności nie ma w Morpolu, pracownicy kwękają stekają ale pracują. Wygląda na to ,że skłóca się celowo ludzi w wiadomym celu. Skłócona załoga nie jest przeciwnikiem i można z nią zrobić co się chce. Zmuszać do pracy ponad siły w świątek i piątek. Mamy tu przykład kapitalizmu w najgorszym XIX wiecznym wydaniu. PRACOWNICY MORPOLU OBUDŻCIE SIĘ.Nie dajcie się wyzyskiwać za marne grosze.Pamiętajcie W JEDNOŚĆI SIŁA !

No cóż, skłócanie ze sobą ludzi to są to stare SB-ckie metody i trafiają na podatny grunt, bo Ci, którzy potrafią postawić się okoniem już dawno mają inną pracę, lub własny interes. Na pracę w tym obozie decydują się tylko najsłabsi, którym brak własnej inicjatywy, bądź wolą, kiedy ktoś inny myśli za nich. I jak dobrze myśli, spójrzcie tylko! Przychodzi się bladym świtem do pracy i wszystko ma się gotowe, o nic nie trzeba się martwić, tylko stawać przy taśmie i "zapier..." jak mawia pewna szycha w Morpolu (wiecie kto) do późnego wieczora, a potem na koniec miesiąca podejść do kasy po swoje 1000 zł. Pełen komfort i wygoda, tylko skutki ludziska dla Was są opłakane... Ktoś pierwszy musi podnieść pięść i wtedy naprawdę zacznie się coś dziać. Jeden ogląda się na drugiego i każdy myśli sobie "a dlaczego to ja mam być tym pierwszym, a nie Kowalski?". Popatrzcie sobie tylko na to forum. Poczytajcie ile w Was jest już gniewu. Ten gniew jest w stanie przewrócić Morpol do góry nogami, musi się jednak znaleźć ktoś, kto będzie miał odwagę pierwszy krzyknąć "NIE!". Inni pójdą za nim jak potulne owieczki i będzie wreszcie porządek. Jak długo pozwolicie sobą pomiatać, tak długo będą Wami pomiatać, bo im sami na to pozwalacie. Macie trochę odwagi i godności ludzkiej? Tutaj na forum psioczycie, a tam w Morpolu bijecie czołem przed byle niedouczonym brygadzistą, żeby dostać lżejszy "zapier..." lub upragnione wolne w dniu ustawowo wolnym od pracy. Pozwalacie pozbawiać się przerw śniadaniowych, pozwalacie zatrudniać ponad Wasze siły, pozwalacie na to, aby pracownicy na umowę stałą wykonywali to samo co pracownicy na umowę zlecenie, pozwalacie wywalić się na wolne, gdy w zakładzie jest kontrola, która ma to zbadać i dalej wszystko jest jak było. Podsumuję to wszystko bardzo krótko... NIKT WAS NIE ZMUSIŁ DO PRACY W MORPOLU. SAMI TAM POSZLIŚCIE PRACOWAĆ I BIĆ PRZED NIMI CZOŁEM. TRAKTUJĄ WAS TAM TAK, JAK SAMI POZWALACIE SIĘ TRAKTOWAĆ. Ale cóż... Są ludzie (masochiści), którzy to lubią, a więc trzymam za Was kciuki drodzy masochiści, żeby praca w tym obozie nadal sprawiała Wam tyle satysfakcji co do tej pory.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych