Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Firma Morpol

183 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~poitiv~

~poitiv~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 13:14:40

....i tak niema za to płacone bo pracuje w systemie akordowym.........więc zróbmy 11h z czego te pół godziny jest nie płatne z powodu przerwy śniadaniowej...-to jaki system płacy tam w końcu jest-na akord czy za godzine? Nie wiem czemu, ale mam wrazenie że ten długi komentarz zalatuje mi tu "komentarzem na zlecenie" lub czymś podobnym zwanym "zemstą"...mogę się oczywiście mylic.

nie jest to komentarz na zlecenie...od dwuch lat pracowałem w systemie 12h i mi to pasowało bo wiedziałem że następnego dnia mam wolne i moge załatwiać swoje sprawy a na dzień dzisiejszy nie moge nic zaplanować bo niewiem czy znów nie nastąpią zmiany w grafiku...jestem zwykłym pracownikiem jak wszyscy i wkur...mnie to że taki jeden czy drugi mistrz produkcji którzy nie mają o niczym zielonego pojęcia narzucają nam jak mamy pracować a to co pan zacytował o systemie 11h to podsunołem słowa jakie mógł wypowiedzieć pan prezes...co do tej przerwy to wydaje mi się że znów do Morpolu powinien wkroczyć PIP bo nawet w 8h systemie pracy szef powinien zapewnić 15min przerwe o czym mówi kodeks pracy...co do PIP to byli podobno ostatnio na zakładzie z tym że nikt ich nie widział więc pewnie kasa zrobiła swoje...pamiętam jak kiedyś na wizyte PIP w naszym zakładzie została wezwana jedna z pracownic której powiedziano przed rozmową z nimi jak ma odpowiadać na pytania a jeśli powie coś nie tak to wyleci na bruk...i takie jest podejście do człowieka w morpolu...przecież każdy wię że co druga osoba siędząca w kadrach ma już jakieś wybryki na sumieniu i nawalone w papierach więc czemu się tu dziwić że przepisy w tym zakładzie są ciągle łamane...

#22 ~damia~

~damia~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2009 - 20:41:41

gadacie o morpolu przyjmijcie sie do policji albo straży pożarnej to wszyscy zobaczycie jak pracuje się w święta w morpolu chociaż może i wyzysk ale niech malek was wszyctkich wyp....jak on to mówi to co w tedy cwanioeczki zrobicie

#23 ~~mała mi~~

~~mała mi~~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 22:02:57

WITAM WSZYSTKICH mam zamiar sie przyjac do pracy w morpol lecz po tych opowiesciach trudno sie zdecydowac pracownicy z mojej miejscowosci nie narzekaja wiec nie wiem co robic mysle czy tam rzeczywiscie tak jest czy to sciema ...

#24 ~Sztokfisz~

~Sztokfisz~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 15:29:44

Morpol-Duninowo.
Drodzy czytelnicy apeluję do was i waszych sumień, nie kupujcie wyrobów Morpolu.
Pewnie zapytacie dlaczego? Dlatego drodzy czytelnicy bo to co jecie to cięzka praca ponad siły pracownic Morpolu. To ich pot i łzy kiedy stoją kilkanaście godzin przy taśmie.Za marne grosze pracują nie mając praktycznie wolnego,żebyście wy mogli zjeść sobie łososia . Większość pracownic to osoby pracujące na umowę zlecenie.Idzie długi wekkend i idę o zakład,że pracownicy nie będą mieli wolnego tak jak w roku ubiegłym,ponieważ pracodawca nie szanuje świąt państwowych i ważniejszy jest jego biznes niż pracownicy. A te parę zlotych kary,nawet tego nie odczuje.
Mamy typowy przykład dzikiego kapitalizmu i wykorzystania pracownika.Na marginesie wspomne o brygadzistkach które nie umieją zorganizowac pracy i zmuszają do przyjścia w dni wolne strasząc zwolnieniem lub utratą premi.

Dlatego bojkotujmy wyroby Morpolu i w ten sposób solidaryzujmy się z wykorzystywanymi pracownikami.

#25 ~jo-asia~

~jo-asia~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 15:41:14

Morpol-Duninowo.
Idzie długi wekkend i idę o zakład,że pracownicy nie będą mieli wolnego tak jak w roku ubiegłym,ponieważ pracodawca nie szanuje świąt państwowych i ważniejszy jest jego biznes niż pracownicy. A te parę zlotych kary,nawet tego nie odczuje.

I zakład przegrywasz. Pracownicy Morpolu mają wolne 1 i 3 maja. 2 maja pracują, gdyż nie jest to dzień wolny od pracy. Takie są moje wiadomości od pracowników Morpolu.

#26 ~Sztokfisz~

~Sztokfisz~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 15:49:04

I zakład przegrywasz. Pracownicy Morpolu mają wolne 1 i 3 maja. 2 maja pracują, gdyż nie jest to dzień wolny od pracy. Takie są moje wiadomości od pracowników Morpolu.

Jeżeli pracownicy morpolu będą mieli wolne 1/3maj to z całą przyjemnośćią przegram zakład i umówimy się na kawę :rolleyes:

#27 ~jo-asia~

~jo-asia~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 15:51:27

Jeżeli pracownicy morpolu będą mieli wolne 1/3maj to z całą przyjemnośćią przegram zakład i umówimy się na kawę :rolleyes:

:) Kawy już nie piję, w ciąży niewskazana :)

#28 ~Plażowicz~

~Plażowicz~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 17:36:59

Morpol-Duninowo.
Drodzy czytelnicy apeluję do was i waszych sumień, nie kupujcie wyrobów Morpolu.
Pewnie zapytacie dlaczego? Dlatego drodzy czytelnicy bo to co jecie to cięzka praca ponad siły pracownic Morpolu. To ich pot i łzy kiedy stoją kilkanaście godzin przy taśmie.Za marne grosze pracują nie mając praktycznie wolnego,żebyście wy mogli zjeść sobie łososia . Większość pracownic to osoby pracujące na umowę zlecenie.Idzie długi wekkend i idę o zakład,że pracownicy nie będą mieli wolnego tak jak w roku ubiegłym,ponieważ pracodawca nie szanuje świąt państwowych i ważniejszy jest jego biznes niż pracownicy. A te parę zlotych kary,nawet tego nie odczuje.
Mamy typowy przykład dzikiego kapitalizmu i wykorzystania pracownika.Na marginesie wspomne o brygadzistkach które nie umieją zorganizowac pracy i zmuszają do przyjścia w dni wolne strasząc zwolnieniem lub utratą premi.

Dlatego bojkotujmy wyroby Morpolu i w ten sposób solidaryzujmy się z wykorzystywanymi pracownikami.

Morpol to wielkaściema i oszustwo.
Przykład 1. Była ostatnio kontrola w Morpolu, i jak to bywa z niezapowiedzianymi kontrolami szefostwo wiedziało już wcześniej. Było wielkie sprzątanie a pracownicy na umowę zlecenie dostali w tym czasie wolne,żeby tylko wszystko było ok.
Przykład2. Dlaczego osoba pracująca na umowę o pracę pracując przy jednym stole z osobą zatrudnioną na umowe zlecenie po raz 4 wykonując tą samą pracę ma stawkę wyższą. Panie brygadzistki więcej zrozumienia i uśmiechu. Też jesteście kobietami,a może tylko mi sie wydaję.

#29 ~TereNowy~

~TereNowy~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 17:50:30

Nawet jeśli mielibyśmy bojkotować wyroby Morpolu, to nic to nie da. Bardzo duży procent ich produkcji trafia na zachód, m.in. do takich niemieckich sieci jak Aldi czy Lidl i innych mniejszych. A poza tym dlaczego bojkotować? Przecież nie panuje niewolnictwo, warunki są wszystkim wiadome i nikt tych kobiet nie zmusza do pracy. Chyba lepiej pracować na taśmie w Morpolu niż brać zasiłek albo zapomogę z Pomocy Społecznej.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 18:41:54

ludzie przestańcie stękać i narzekać na pracodawców - wyzyskiwaczy!!
pokażcie sami jeżeli jesteście tacy mądrzy - otwórzcie własny interes ! płaćcie ludziom godziwe pieniądze

naprawdę polecam
pożyczka w banku to dziś formalność
napiszcie biznes plan cwaniaki i do dzieła...

#31 ~plażowiczka~

~plażowiczka~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:18:06

Nawet jeśli mielibyśmy bojkotować wyroby Morpolu, to nic to nie da. Bardzo duży procent ich produkcji trafia na zachód, m.in. do takich niemieckich sieci jak Aldi czy Lidl i innych mniejszych. A poza tym dlaczego bojkotować? Przecież nie panuje niewolnictwo, warunki są wszystkim wiadome i nikt tych kobiet nie zmusza do pracy. Chyba lepiej pracować na taśmie w Morpolu niż brać zasiłek albo zapomogę z Pomocy Społecznej.

Ok.pracować każdy może tylko w jakich warunkach i za jakie pieniadzę. Zapraszam do Morpolu popracuj tutaj i zobaczysz jaka tu kasa.
Kobiety pracują tutaj bo nie ma innego zakładu pracy. Panie i władczynie brygadzistki po podstawówce w typie dajta mnie władze to se poradze. Mierne bierne Szefowi wierne. Wiele kobiet z taśmy przewyższa je wykształceniem i kulturą.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:51:47

Ok.pracować każdy może tylko w jakich warunkach i za jakie pieniadzę. Zapraszam do Morpolu popracuj tutaj i zobaczysz jaka tu kasa.
Kobiety pracują tutaj bo nie ma innego zakładu pracy. Panie i władczynie brygadzistki po podstawówce w typie dajta mnie władze to se poradze. Mierne bierne Szefowi wierne. Wiele kobiet z taśmy przewyższa je wykształceniem i kulturą.

Pracuje w Morpolu. I jest OK.

#33 ~VOLVO-Rider-ka~

~VOLVO-Rider-ka~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 08:15:02

To dlaczego się nie zwolnią? Mój kolega stracił palce pracując w Morpolu. Ponoć bardzo dużo tam wypadków.

#34 ~plażowiczka z taśmy~

~plażowiczka z taśmy~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:28:37

Pracuje w Morpolu. I jest OK.

Chyba jako portier. :lol:

#35 ~fląderka~

~fląderka~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:34:48

Zasiłek z pomocy społecznej = zarobki w Morpolu. Zaczynam się zastanawiac co się bardziej opłaca,czy praca po kilkanaście godzin czy zasiłek.

#36 ~Grzegorz-nauczyciel~

~Grzegorz-nauczyciel~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:38:29

"Zatrzymanie należnej zapłaty" to jeden z "grzechów wołających o pomstę do nieba". Zaczekajmy na Bożą interwencję, bo bojkotując czyjąś pracę możemy pozbawić pracy kogoś, kto tam pracuje, a na pracodawcy to nie zrobi wrażenia. W Ustce są bogatsi od właściciela MORPOLU. Czemu zatem nic nie robią?

#37 ~manun~

~manun~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 05:43:45

nachcesz sie wypowiadac pisz prawdewiazuje do wypowiedzi Jo-asi piszesz bzdury pani bo wlasnie 1 maja niestety musimy pracowac poraz ktorys z rzedu swieto nic nie znaczy. Jesli

#38 ~pracujaca~

~pracujaca~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 05:48:55

Nawiazuje do wypowiedzi Jo-Asi. Wspomniala ze 1-3 maja mamy wolne. hahaha chyba zmiana na ktorej pracuje bo ja neistety 1 maja pracuje jak wiekszosc moich kolezanek. Poraz kolejny nic nie znaczy swieto dla tej firmy Pani Jo-asiu jesli chceszie wypowiadac tu na forum pisz prawde

#39 ~jo-asia~

~jo-asia~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 08:02:44

Nawiazuje do wypowiedzi Jo-Asi. Wspomniala ze 1-3 maja mamy wolne. hahaha chyba zmiana na ktorej pracuje bo ja neistety 1 maja pracuje jak wiekszosc moich kolezanek. Poraz kolejny nic nie znaczy swieto dla tej firmy Pani Jo-asiu jesli chceszie wypowiadac tu na forum pisz prawde

Piszę prawdę: dzień pierwszego maja i trzeciego maja jest wolny. Jeśli Wy albo Ty(podejrzanie podobne posty) pracujecie tzn., że jesteście tymi, którzy głośno narzekają, gdy nikogo z szefostwa Morpolu lub chociazby brygadzistów nie ma w pobliżu. Za nie przyjście do pracy w te dni nic nie mogą zrobić, poprostu idziecie ślepo za tym, co powiedzą brygadziści albo słuchacie plotek wyssanych z palca, pozbawiając siebie tym samym zdolności samodzielnego myślenia i decydowania.
Nie bójcie zgłaszać się swoich własnych propozycji w sprawie organizacji pracy - za to nic nie mogą nikomu zrobić.

Użytkownik jo-asia edytował ten post 30 kwiecień 2009 - 08:11:26

#40 ~sztokfisz~

~sztokfisz~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 09:22:47

Piszę prawdę: dzień pierwszego maja i trzeciego maja jest wolny. Jeśli Wy albo Ty(podejrzanie podobne posty) pracujecie tzn., że jesteście tymi, którzy głośno narzekają, gdy nikogo z szefostwa Morpolu lub chociazby brygadzistów nie ma w pobliżu. Za nie przyjście do pracy w te dni nic nie mogą zrobić, poprostu idziecie ślepo za tym, co powiedzą brygadziści albo słuchacie plotek wyssanych z palca, pozbawiając siebie tym samym zdolności samodzielnego myślenia i decydowania.
Nie bójcie zgłaszać się swoich własnych propozycji w sprawie organizacji pracy - za to nic nie mogą nikomu zrobić.

Do Państwowej Inspekcji Pracy.

W związku z informacjami o łamaniu praw pracowniczycz w firmie Morpol z siedzibą w Duninowie.
Proszę o dokonanie kontroli w dniach 1-3 maj ponieważ pracownicy sa zmuszeni do pracy w święta państwowe.
Mam nadzieję,że któryś z inspektorów poświęci chwilę swojego czasu i oderwie sie od świątecznego grilla, no chyba że inspekcja pracy to fikcja.

A tak na marginesie miła joasiu przecież ty nie jesteś pracownikiem Morpolu. Zakład przegrałaś bo firma w święta pracuje,a niestawienie się do pracy = zwolnienie w trybie natychmiastowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych