Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Zdjęcie

61 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~kika~

~kika~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2014 - 17:20:33

Ja tez padlam ofiara pokoi goscinnych u Mileny...sprawe zglosilam na Policje 2tyg. temu..poki co cisza...

#42 ~antysmugowski~

~antysmugowski~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2014 - 13:22:51

Ten oszuścik to na bank Przemysław Smugowski poszukiwany listem przez KP w Wołowie - zdjęcie do wglądu na stronie komendy. W tamtym roku w tym samym okresie oszukiwał ludzi na apartamenty w Ustce i Sopocie. Ma na koncie jeszcze ,,wynajem'' pokoi w nieistniejącym hotelu w Zakopanem, apartamentów w Poznaniu i Warszawie itp.. Sam się nabrałem rok temu. Policja i Prokuratura doskonale wie kogo "szukają" i co z tego... żal, za rok znowu przybędzie oszukanych a jeszcze przecież sezon zimowy...

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2014 - 13:32:04

Ten oszuścik to na bank Przemysław Smugowski poszukiwany listem przez KP w Wołowie - zdjęcie do wglądu na stronie komendy. W tamtym roku w tym samym okresie oszukiwał ludzi na apartamenty w Ustce i Sopocie. Ma na koncie jeszcze ,,wynajem'' pokoi w nieistniejącym hotelu w Zakopanem, apartamentów w Poznaniu i Warszawie itp.. Sam się nabrałem rok temu. Policja i Prokuratura doskonale wie kogo "szukają" i co z tego... żal, za rok znowu przybędzie oszukanych a jeszcze przecież sezon zimowy...

czyli że policja prowadzi działania rutynowe, a - jak mówili w "Sztosie" - "coraz więcej wyebanych chodzi po mieście"

#44 ~dominik~

~dominik~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2014 - 18:13:22

Do oszusta !! Poczekaj już zacząłem cię namierzać ...własnymi kontaktami. będziesz piszczał i błagał o litość. Wcześniej niż myślisz.........tego co ci podpowiadał też dojadę

#45 ~anka~

~anka~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 13:01:45

Ja z mężem również dałam sie nabrać na te noclegi, wpłaciliśmy 240 zł zaliczki, teraz czytam, że to i tak nie dużo patrzac na to ile stracili inni. sprawa zgłoszona na policję ale cisza

#46 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2014 - 14:18:31

mnie oszukali z Onyksa Łeba 1 maja 1c/10 - nie ma budynku. 3 godziny na parkingu z małym dzieckiem. zaliczka przepadła pewnie. najgorsze to zachowanie policji, nie mogą namierzyć???!!! podałam dane osoby na której konto wpłacałam zaliczkę!!!!

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2014 - 14:47:18

mnie oszukali z Onyksa Łeba 1 maja 1c/10 - nie ma budynku. 3 godziny na parkingu z małym dzieckiem. zaliczka przepadła pewnie. najgorsze to zachowanie policji, nie mogą namierzyć???!!! podałam dane osoby na której konto wpłacałam zaliczkę!!!!

konto pewnie na "słupa", albo na lewy dowód osobisty, więc na co liczysz?

sam adres już na dzień dobry podpada - łamane przez 10, czyli co? Kwatera w bloku na czwartym piętrze?

#48 Godawa

Godawa

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 18:58:11

Szanowni !

Jest sposób na wasze problemy. Wystarczy przed wpłatą złożyć do banku odbiorcy zapytanie o zgodność danych podanych wam do przelewu z widniejącymi w systemie bankowym/

Krok po kroku:

1. Sprawdzamy w goglach po numerze konta bank odbiorcy ( jeśli nie mamy pewności)

2. Dzwonimy na infolinię 24 h banku/ lub wysyłamy zapytanie e-mail na skrzynkę kontaktową banku

3. Prosimy o potwierdzenie autentyczności danych

Bank powinien Wam odpowiedzieć w przeciągu 72h. Jeśli temat jest pilny ponaglajcie.

Idąc dalej co zrobić jeśli ktoś was oszukał i wziął zadatek:

1. Zabezpieczamy korespondencję

2. Drukujemy potwierdzenie wpłaty

3. Dzwonimy do banku z którego nadaliśmy przelew z prośbą o wystąpienie do banku nadawcy ( drogą oficlajną) zwrot pieniędzy. Jako powód podajemy błąd w numerze rachunku lub wyłudzenie środków ( co kto woli )

4. Jednocześnie składamy jak najszybciej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa WAŻNE-  zawsze do jednostki policji o najwyższym statusie w okolicy ( np. wojewódzka, powiatowa w Lęborku )

4a. Dlaczego tam? Bo oni mają komputery i być może Internet :)

5. Czekacie..... Jeśli macie odrobinę szczęścia to Bank wykona 80% czynności za policję.

Jeśli ktoś ma poważne problemy i chciałby uzyskać poradę poza forum zapraszam do kontaktu

Użytkownik Godawa edytował ten post 09 lipiec 2014 - 19:08:54

#49 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2014 - 19:11:43

Sprawdzenie jest jeszcze prostsze:

- Wystarczy zadzwonić do informacji turystycznej w Łebie i tam wiedzą, a przynajmniej powinni wiedzieć, czy istnieje taka firma lub działalność, bo przecież wszyscy kwaterodawcy stosowne druki z informacjami składali.

Co by nie gadać, to i informacja CIT-u i LOT-u są kompetentne i życzliwe. Zawsze pomogą.

#50 Godawa

Godawa

Znajomy

• PipPip
  • 22 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 19:29:30

A jak ktoś wynajmuje pokoje "na czarno" ? Obawiam się, że wtedy LOT nie wiele będzie mógł pomóc.

Użytkownik Godawa edytował ten post 09 lipiec 2014 - 19:30:09

#51 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 10:32:17

I stąd te problemy!

#52 ~tom~

~tom~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 10:43:02

Wszyscy jesteście mądrzy po fakcie.. tak jak i ja :) . Rok temu też dałem zaliczkę i dopiero pod blokiem w Ustce po 3 godzinach doszedłem co się stało. A wcześniej - konto sprawdzone, wpis do ewidencji prowadzących działalność gospodarczą - sprawdzone. Sprawa zgłoszona na Policji natychmiast po zakwaterowaniu przez inne biuro. W kwietniu br. przyszła powiastka z Policji, że śledztwo jest zawieszone z powodu braku możliwości namierzenia oszusta. Piszecie że to amator - wystarczy spędzić parę chwil przy kompie i wasze zdanie może ulec zmianie. Nazwiska "współpracowników" pokrywają się z prawdziwymi ludźmi - wszyscy pochodzą z Wołowa lub okolic. A sam Przemysław Smugowski kręcił wały na mieszkaniach do wynajęcia, sprzedaży, firmach kredytowych i sam Bóg wie ilu jeszcze innych działkach. W moim odczuciu gość jest fachurą w tym co robi i są 2 sposoby na złapanie: przypadek lub na gorąco w trakcie rozmowy np. telefonicznej (jak na filmach amerykańskich). Tylko jak k...wa rozpoznać ze właśnie z nim się ma do czynienia. Życzę powodzenia w wyśledzeniu i złapaniu sukin.... ale śledząc jego poczynania przez kilka lat nie będzie to łatwe...

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 13:33:51

Wszyscy jesteście mądrzy po fakcie.. tak jak i ja :) . Rok temu też dałem zaliczkę i dopiero pod blokiem w Ustce po 3 godzinach doszedłem co się stało. A wcześniej - konto sprawdzone, wpis do ewidencji prowadzących działalność gospodarczą - sprawdzone. Sprawa zgłoszona na Policji natychmiast po zakwaterowaniu przez inne biuro. W kwietniu br. przyszła powiastka z Policji, że śledztwo jest zawieszone z powodu braku możliwości namierzenia oszusta. Piszecie że to amator - wystarczy spędzić parę chwil przy kompie i wasze zdanie może ulec zmianie. Nazwiska "współpracowników" pokrywają się z prawdziwymi ludźmi - wszyscy pochodzą z Wołowa lub okolic. A sam Przemysław Smugowski kręcił wały na mieszkaniach do wynajęcia, sprzedaży, firmach kredytowych i sam Bóg wie ilu jeszcze innych działkach. W moim odczuciu gość jest fachurą w tym co robi i są 2 sposoby na złapanie: przypadek lub na gorąco w trakcie rozmowy np. telefonicznej (jak na filmach amerykańskich). Tylko jak k...wa rozpoznać ze właśnie z nim się ma do czynienia. Życzę powodzenia w wyśledzeniu i złapaniu sukin.... ale śledząc jego poczynania przez kilka lat nie będzie to łatwe...

To po kiego mamy policję . Nie potrafia uchronić ludzi przed oszustami, toż to kpina, świadectwo nieudolności. Oby nie doszło to samosądu , bo wtedy pewnie policja znajdzie winnych i stosowne paragrafy.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 15:27:25

To po kiego mamy policję . Nie potrafia uchronić ludzi przed oszustami, toż to kpina, świadectwo nieudolności. Oby nie doszło to samosądu , bo wtedy pewnie policja znajdzie winnych i stosowne paragrafy.

no wiadomo, że policji to najlepiej winnego podać na tacy i też nie zawsze jest chęć, by coś zrobić, no bo trzeba przecież pisać protokół, czynności wykonać i tak dalej...

#55 ~antysmugowski~

~antysmugowski~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 22:36:05

Wszyscy jesteście mądrzy po fakcie.. tak jak i ja :) . Rok temu też dałem zaliczkę i dopiero pod blokiem w Ustce po 3 godzinach doszedłem co się stało. A wcześniej - konto sprawdzone, wpis do ewidencji prowadzących działalność gospodarczą - sprawdzone. Sprawa zgłoszona na Policji natychmiast po zakwaterowaniu przez inne biuro. W kwietniu br. przyszła powiastka z Policji, że śledztwo jest zawieszone z powodu braku możliwości namierzenia oszusta. Piszecie że to amator - wystarczy spędzić parę chwil przy kompie i wasze zdanie może ulec zmianie. Nazwiska "współpracowników" pokrywają się z prawdziwymi ludźmi - wszyscy pochodzą z Wołowa lub okolic. A sam Przemysław Smugowski kręcił wały na mieszkaniach do wynajęcia, sprzedaży, firmach kredytowych i sam Bóg wie ilu jeszcze innych działkach. W moim odczuciu gość jest fachurą w tym co robi i są 2 sposoby na złapanie: przypadek lub na gorąco w trakcie rozmowy np. telefonicznej (jak na filmach amerykańskich). Tylko jak k...wa rozpoznać ze właśnie z nim się ma do czynienia. Życzę powodzenia w wyśledzeniu i złapaniu sukin.... ale śledząc jego poczynania przez kilka lat nie będzie to łatwo

Do mnie też przyszła ta informacja, łącznie  z listą zrobionych przez tego młotka, ja doszedłem do takiej informacji, że ten jegomość był już kiedyś w ZK tylko biedaczka na przepustkę wypuścili i się nie stawił ;)

#56 ~Piotrek~

~Piotrek~
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 18:47:32

mnie tez oszukal w zeszłym roku  300zl stracilem

#57 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2014 - 21:32:16

Wspólczuje!

#58 ElArturo

ElArturo

Bywalec

• PipPipPip
  • 78 postów

Napisano 25 luty 2015 - 14:00:17

Ostatnio czytałem, że na wybrzeżu powstał 

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5* - 27.500 m/kw, 300 pokoi, 11 apartamentów, 750 łóżek, 59 - gabinetów medical & spa, 2 restauracje, 2 kawiarnie z widokiem na morze, 3 bary, 7 sal konferencyjnych, 965 miejsc konferencyjnych, 5 basenów, 300 metrów do morza, dyskoteka, kręgielnia, pub, squash, bilard, cubeball, aquapark, świat saun, siłownia, sale fitness.)

Czy ktoś już w nim z Was był ? Ponieważ planujemy wybrać się z rodziną na wypoczynek

#59 ~qazwsx~

~qazwsx~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 18:06:59

Ostatnio czytałem, że na wybrzeżu powstał 

Czy ktoś już w nim z Was był ? Ponieważ planujemy wybrać się z rodziną na wypoczynek

Buhahaha. 

Panie Arturze, marna szemranka, pracownik hotelu, mieszkaniec Ustki odwalający taką szopkę?

#60 ~Oniek~

~Oniek~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 21:47:46

Buhahaha. 

Panie Arturze, marna szemranka, pracownik hotelu, mieszkaniec Ustki odwalający taką szopkę?

Pierdoła -jeden z drugim!Zadzwoń

do urzędu miasta danej mieściny i zapytaj, czy taka firma istnieje. Wszystko w temacie. Ciulem sie nie jest , tylko ciulem sie  stajesz na własne życzenie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oszust, pokoje nad morzem, łeba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych