Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 08:56

I tak z tych rachunkow nic nie wynika.Sa zagmatwane,nieczytelne dla tego,co jest mi wiadomo naleznosc wyliczana jest napodstawie zuzycia przewidywanego,a wiec z wrozenia z fusow.Gdzie podziali sie inkasenci?Dlaczego nie odczytuje sie licznikow na biezaco.Dlaczego rozlicza sie w cyklu 6-miesiecznym?

W Slupsku w biurze jest duchota,mroczno,tloczno.

Przy zmianie taryfy nic,ewentualnie niewiele sie zyskuje,bo jak za jedno ci obniza,za drugie podwyzsza,w ten sposob wychodzac na swoje.

Jedno wielkie nieporozumienie z ENERGA.Potrzebna konkurencja.

#2 ~Ma-Ka~

~Ma-Ka~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 09:27

I tak z tych rachunkow nic nie wynika.Sa zagmatwane,nieczytelne dla tego,co jest mi wiadomo naleznosc wyliczana jest napodstawie zuzycia przewidywanego,a wiec z wrozenia z fusow.Gdzie podziali sie inkasenci?Dlaczego nie odczytuje sie licznikow na biezaco.Dlaczego rozlicza sie w cyklu 6-miesiecznym?

Przy zmianie taryfy nic,ewentualnie niewiele sie zyskuje,bo jak za jedno ci obniza,za drugie podwyzsza,w ten sposob wychodzac na swoje.

Noi przecież masz konkurencję. Przecież nie musisz kupować energii w ENERGA. Jest wiele innych firm.

#3 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 09:36

Załóż sobie licznik przedpłatowy i nie będziesz miał kłopotów.
Przy takim liczniku kupujesz tyle kW, na ile Cię stać i do tego wtedy kiedy potrzebujesz.

#4 ~jol-ka~

~jol-ka~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 10:14

Załóż sobie licznik przedpłatowy i nie będziesz miał kłopotów.
Przy takim liczniku kupujesz tyle kW, na ile Cię stać i do tego wtedy kiedy potrzebujesz.

jestes do tyłu z wiadomościami.Takich licznikow juz nie zakladają

#5 ~vav~

~vav~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 10:44

a kiedy wreszcie w Słupsku będzie można doładować energię internetem?
Obsługa(chodzi o kasy) w Słupskim BOK jest powolna, a na dodatek kasy(ajencja PKO BP) pobierają prowizję.
W październiku pierwszy raz zapłaciłem opłatę za zakup energii(licznik przedpłatowy).
To po co tam chodzić?

#6 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 10:56

a kiedy wreszcie w Słupsku będzie można doładować energię internetem?
Obsługa(chodzi o kasy) w Słupskim BOK jest powolna, a na dodatek kasy(ajencja PKO BP) pobierają prowizję.

Do tego bezczelnie łżą na swoich stronach internetowych, że w kasach BOK nie pobierają prowizji
http://www.energa-op...ez_prowizji.xml

W październiku pierwszy raz zapłaciłem opłatę za zakup energii(licznik przedpłatowy).
To po co tam chodzić?

Mam przykrą wiadomość. Doładowanie energii poprzez internet obciążone jest wyższą prowizją niż zapłata w kasie BOK (1,99 wobec 0.99). Stosowna informacja w regulaminie usługi na stronie
http://www.energa.pl...dowanie_energii

#7 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 11:17

Do tego bezczelnie łżą na swoich stronach internetowych, że w kasach BOK nie pobierają prowizji
http://www.energa-op...ez_prowizji.xml

Mam przykrą wiadomość. Doładowanie energii poprzez internet obciążone jest wyższą prowizją niż zapłata w kasie BOK (1,99 wobec 0.99). Stosowna informacja w regulaminie usługi na stronie
http://www.energa.pl...dowanie_energii

Wcale nie łżą, w kasach BOK nie płacimy, za to obok w kasie ajencji PKO już tak :D

#8 ~vav~

~vav~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 12:04

Wcale nie łżą, w kasach BOK nie płacimy, za to obok w kasie ajencji PKO już tak :D

w Słupsku zdaje się obydwie kasy są w ajencji PKO BP?

#9 ~nn~

~nn~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 14:37

Próbował ktos sie tam zarejstrowac udało sie ? :)

#10 ~Lord Blick~

~Lord Blick~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2009 - 11:13

w Słupsku zdaje się obydwie kasy są w ajencji PKO BP?

Już nie, są tam tylko terminale "Moje rachunki - VIA", identyczne jak w wielu innych punktach handlowych. Dopóki była tam ajencja, z Inteligo można było płacić bez prowizji.
Teraz to nie takie proste, prowizja w okienku 0,99, przez internet - 1,99 (http://kody.energa.blue.pl/index.php/start/regulation § IV / 5. / b) ), Teraz tylko bezpłatnie można dokonać przelewu z np. mBanku ( na rachunek w BPH S.A. ), używając dane zamieszczone na pobranym w BOK druku W/P...

Próbował ktos sie tam zarejstrowac udało sie ? :)

Mi się nie udało (system nie akceptuje żadnego z wprowadzanych numerów faktur), ale metodą prób i błędów ustaliłem, że tajemniczy "nr płatnika" w tym formularzu : https://e-bok.energa.pl/register.php to po prosu indywidualny nr konta, na które wpłacamy/przelewamy należność za energię elektryczną. Słabo się postarali z opisem poszczególnych pól...
Edit : kontakt pod adresem e-bok@energa.pl to porażka, mają chyba zbyt mało ludzi do odpowiadania na wiadomości...

#11 ~~Malwina~~

~~Malwina~~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2009 - 15:35

Nr płatnika to numer ewidencyjny któy znajduje sie w nazwa zlecenia a nie jak kolega podał nr konta

#12 ~dzony_rambo~

~dzony_rambo~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 21:08

Nr płatnika to numer ewidencyjny któy znajduje sie w nazwa zlecenia a nie jak kolega podał nr konta

kolego gdzie znajde ten nr platnika ??

proboje na rozne sposoby i nic....:/

#13 ~Lord Blick~

~Lord Blick~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2009 - 22:19

Nr płatnika jest to pierwsza część (do ukośnika) numeru dowolnej faktury za energię elektryczną.
Ale uwaga - będzie tania sensacja - geniusze z obsługi wyłączają dostęp do bazy danych już po południu, przez co wracając z pracy nie mogłem się zarejestrować, a po wymianie 6 e-maili w tempie 1-2 na tydzień z e-bok@energa.pl i zarejestrowaniu się tą drogą nadal nie mogę korzystać z serwisu...
A może tylko marudzę, przyzwyczajony do standardów obsługi bankowości elektronicznej i I-BOA Ery ?

#14 ~aneri1~

~aneri1~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 17:25

A jak wygląda sprawa kupowania prądu za pomocą internetu?

#15 ~~klient~~

~~klient~~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 18:16

Noi przecież masz konkurencję. Przecież nie musisz kupować energii w ENERGA. Jest wiele innych firm.

można i w enerdze.sąsiad mi podpowiedział że można sobie wybrać sposób rozliczania-może to być bieżący odczyt licznika co miesiąc lub co dwa miesiące ,wtedy ponoć wyższa opłata stała-ale NIE MA ZADNYCH PROGNOZ czyste zużycie,jeżeli to prawda to ja się przeisuję -wolę zpłacić 2ZL wiecej niż co dwa mięsiące zasuwać z fakturą i tracić poł dnia na korekty.

#16 ~PP~

~PP~
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 09:52

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że baza danych po południu nie działa... może tylko w Słupsku;)

Jeżeli chodzi o sposób rejestracji na eBOK (www.ebok.energa.pl) to został udoskonalony. Dodano podpowiedzi dla klientów nie mogących znaleźć tych numerków na fakturze.

Jeżeli chodzi o doładowanie przez internet (www.energa.pl/doladujenergie), działa dla wszystkich klientów ENERGA i nie wymaga rejestracji. Prowizja dla operatora kanału (firmy Blue Media) faktycznie wynosi 1,99zl.

Korzystałem z obu usług, mam to sprawdzone :)

#17 ~paki~

~paki~
  • Goście

Napisano 01 październik 2010 - 13:18

A jak wygląda sprawa kupowania prądu za pomocą internetu?

www.energa.pl/doladujenergie
ostatnio więcej ludzi z tego korzysta, podobno likwidowane są energomaty

#18 ~MARECKI~

~MARECKI~
  • Goście

Napisano 19 październik 2012 - 18:32

Nie podoba mi się to że zużyłem np.215 kw za 75 zł a muszę zapłacić155 zł wynika ztego że 80 zł płacę za bzdurne przesyłki a nie za energie. Pracując będe musiał swojemu szefowi doliczyć swoje paliwo za dojazd do pracy, śniadanie za buty zdzierane chodząc w pracy no i policzyć amortyzację mojego organizmu oraz abonament za to że jestem pracownikiem. ZAŁOSNE

#19 ~SIEMNIANOWSKA J~

~SIEMNIANOWSKA J~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 12:19

mam pytanie dlaczego mam zablokowane a mam rachunki poplacane wszystkie rachunki

#20 ~SIEMNIANOWSKA J~

~SIEMNIANOWSKA J~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 12:43

mam pytanie dzisiaj mi zablokowano pront a mam racunki popłacone i mam takie pytanie czy jest jesycye jakies zadłuyenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych