Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

e-papierosy-co o nich sądzicie?

95 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 11:56:57

Czy mieliście do czynienia z e-papierosem? Jeśli tak to jakie macie na jego temat zdanie?
Ja użytkuję swojego od prawie dwóch tygodni, i powiem jedno- 10 zł dziennie zaoszczędzone! A do tego wstać w niedzielę rano bez kaca-giganta-pofajkowego- bezcenne!

#2 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 12:18:48

Czy mieliście do czynienia z e-papierosem? Jeśli tak to jakie macie na jego temat zdanie?
Ja użytkuję swojego od prawie dwóch tygodni, i powiem jedno- 10 zł dziennie zaoszczędzone! A do tego wstać w niedzielę rano bez kaca-giganta-pofajkowego- bezcenne!

A co to to takiego to e-papieros ?

#3 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 13:38:30

A co to to takiego to e-papieros ?

E-papieros (papieros elektroniczny) – elektryczne urządzenie służące do podawania niewielkich ilości nikotyny metodą inhalacji.

Urządzenie zazwyczaj ma kształt i wymiary zwykłego papierosa (na rynku znaleźć można także modele imitujące fajkę lub cygaro). Ustnik zawiera wymienny wkład (tzw. kartridż) wypełniony specjalnym płynem (e-liquid), zawierającym nikotynę (0,4% do 3,6%), glikol propylenowy (50% do 99,6%), glicerynę (0% do 49,6%) i opcjonalnie dodatki smakowe lub aromatyczne. Podczas "zaciągania się" przez użytkownika, mikroprocesor przez przełącznik podciśnieniowy wykrywa przepływ powietrza i aktywuje zasilanie do tzw. atomizera. Atomizer wprowadza mikroskopijne kropelki płynu do przepływającego powietrza przez podgrzanie płynu do temperatury 150-180°C. Tworzy to parę, która jest inhalowana przez użytkownika. Glikol propylenowy powoduje, że płyn tworzy mgiełkę przypominającą wyglądem dym tytoniowy, dodatek gliceryny zwiększa ten efekt. W niektórych modelach e-papierosów mikroprocesor aktywuje również znajdującą się na końcu urządzenia pomarańczową (lub innego koloru) diodę LED, co symuluje żarzenie się papierosa. Na ogół e-papierosy są zasilane na baterie, dostępne są jednak urządzenia wykorzystujące inne źródła zasilania, takie jak gniazdo zapalniczki samochodowej lub port USB.
To z wikipedii.
A moja definicja-świetny sposób na rzucenie lub też ograniczenie tradycyjnych papierosów.
Można je "palić"w miejscach, w których palenie zwykłych kopciuchów jest zabronione. No i kasa wydana się szybciutko zwraca!

#4 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 13:49:52

A moja definicja-świetny sposób na rzucenie lub też ograniczenie tradycyjnych papierosów.

W ten sposób nigdy nie odzwyczaisz się od nikotyny.
Jedynym sposobem skutecznym jest całkowite odstawienie, trochę męczy, ale trzeba wytrzymać około 2 tygodni.
W tym czasie nie wiesz czasami co zrobić z rękoma. Odradzam cukierki lub tzw. przegryzanie, to musi minąć samoistnie,
a potem jest już z "górki".
Sam to przeszedłem i dlatego też system stopniowego ograniczania nie daje efektów.
Każdy może powiedzieć - co ??? ja nie rzucę palenia. Tyle razy już rzucałem, to i teraz też rzucę. :) ;)

#5 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 13:55:00

W ten sposób nigdy nie odzwyczaisz się od nikotyny.
Jedynym sposobem skutecznym jest całkowite odstawienie, trochę męczy, ale trzeba wytrzymać około 2 tygodni.
W tym czasie nie wiesz czasami co zrobić z rękoma. Odradzam cukierki lub tzw. przegryzanie, to musi minąć samoistnie,
a potem jest już z "górki".
Sam to przeszedłem i dlatego też system stopniowego ograniczania nie daje efektów.
Każdy może powiedzieć - co ??? ja nie rzucę palenia. Tyle razy już rzucałem, to i teraz też rzucę. :) ;)

Do tej pory było u mnie tak jak mówisz-ale od 2 tygodni nie palę zwykłych-a paliłem ponad pakę dziennie- na początku uzywałem kardridży z wysoką zawartością nikotyny, teraz mam średnią zawartosć, za ok 3-4 tygodnie przejde na małą ilosc a później na zerową- mi "pykanie" papieroska sprawia przyjemność, a dzis próbowałem tego beznikotynowego, i powiem szczerze, ze całkiem fajne uczucie. Coś czuję ze lobby nikotynowe wypowie wojnę temu wynalazkowi, bo kasy im ubędzie-już wielu moich znajomych uzywa e-papierosa, i póki co jedna osoba wróciła do tradycyjnych fajek. Pozdrawiam

#6 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 22:17:34

Coś słaby odzew... szkoda. Nie korzystacie z nich? Czy nie chce się wam ze mną gadać? :)

#7 ~oldman~

~oldman~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 22:43:57

Odwiedź moją stronę

#8 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 22:53:06

Odwiedź moją stronę

ciekawa stronka. Ja zacząłem od milda m401, i w sumie to jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej. Pozdrawiam

#9 ~~~25~~~

~~~25~~~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 12:29:07

Widziałam mnóstwo reklam w prasie dot. e-papierosa. Może i jest to dobre rozwiązanie, na pewno pozwala zaoszczędzic, jednak nie jestem do niego przekonana. Dla mnie palenie to nie tylko dostarczenie mojemu organizmowi porcji nikotyny - to także cała celebracja: wyciągnięcie zapalniczki, podpalenie papierosa, poczucie tego smaku, wypuszczenie dymu, na koniec zgaszenie w popielniczce. Papieros do kawy lub do piwka musi byc "zwykły", nie "e".

#10 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 12:43:44

Widziałam mnóstwo reklam w prasie dot. e-papierosa. Może i jest to dobre rozwiązanie, na pewno pozwala zaoszczędzic, jednak nie jestem do niego przekonana. Dla mnie palenie to nie tylko dostarczenie mojemu organizmowi porcji nikotyny - to także cała celebracja: wyciągnięcie zapalniczki, podpalenie papierosa, poczucie tego smaku, wypuszczenie dymu, na koniec zgaszenie w popielniczce. Papieros do kawy lub do piwka musi byc "zwykły", nie "e".

W piątek wyszliśmy "w miasto", i miałem okazję po raz pierwszy sprawdzić "e" przy piwku-i powiem jedno-obudzić się rano bez wielkiego kaca-bezcenne! Przez cały wieczór spaliłem też chyba 3 "analogi".
Nie chcę aby odbierano to jako reklamę, ale ja to uważam za rewelacyjny pomysł.
Pozdrawiam

#11 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 13:23:57

to także cała celebracja

Tak samo myślałem prawie lat 40 i rzuciłem z dnia na dzień, pomimo tego, że nie paliłem stosunkowo dużo [2 paczki na 3-4 dni].
Teraz, to dopiero mam komfort psychiczny już od prawie lat 7.

Papieros do kawy lub do piwka musi byc "zwykły",

Oczywiście !!! To tylko tak się wydaje, gdyż masz to zarejestrowane w mózgu i uważasz, że inaczej być nie może.
Postaraj się wymazać ten rejestr, a nie będziesz miała takich ciągot.
Teraz papieros rządzi Tobą, postaraj się zależność odwrócić w drugą stronę. Warto.

Użytkownik je2bny edytował ten post 10 listopad 2009 - 13:25:15

#12 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 13:29:25

Tak samo myślałem prawie lat 40 i rzuciłem z dnia na dzień, pomimo tego, że nie paliłem stosunkowo dużo [2 paczki na 3-4 dni].
Teraz, to dopiero mam komfort psychiczny już od prawie lat 7.

Oczywiście !!! To tylko tak się wydaje, gdyż masz to zarejestrowane w mózgu i uważasz, że inaczej być nie może.
Postaraj się wymazać ten rejestr, a nie będziesz miała takich ciągot.
Teraz papieros rządzi Tobą, postaraj się zależność odwrócić w drugą stronę. Warto.

Zgadzam się z Tobą.
Powiem więcej-uważam że większe uzależnienie powoduje właśnie to zakodowanie że po jedzeniu lub kawie czy piwie musi być papieros. Siła przyzwyczajenia a nie uzależnienie od nikotyny.
I właśnie teraz "pykam" sobie "e" bez zawartości nikotyny, i wiecie co? Niczego mi w tym nie brakuje. Ręce zajęte, dymek leci, i jest fajnie!

#13 ~~~25~~~

~~~25~~~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 13:42:41

Ostatnio mocno się ograniczyłam w związku z decyzją o rzuceniu palenia (nie jestem w stanie rzucic 'od zaraz'). W tygodniu palę tyle co nic - za to w weekendy nadrabiam :( No i zdarza się ten kac papiersowy o którym pisał Tytus. Uniknięcie go to duży plus na konto e-papierosa...ale czy nie ma takiego dziwnego uczucia jak się bierze go do ust? Bo chyba nie ma ustnika jak tradycyjne papierosy z filtrem ;)

#14 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 14:10:29

Ostatnio mocno się ograniczyłam w związku z decyzją o rzuceniu palenia (nie jestem w stanie rzucic 'od zaraz'). W tygodniu palę tyle co nic - za to w weekendy nadrabiam :( No i zdarza się ten kac papiersowy o którym pisał Tytus. Uniknięcie go to duży plus na konto e-papierosa...ale czy nie ma takiego dziwnego uczucia jak się bierze go do ust? Bo chyba nie ma ustnika jak tradycyjne papierosy z filtrem ;)

Ustnik jest z miękkiego plastiku. Idzie się przyzwyczaić, mimo ze "e" jest o wiele cięższy, troszkę dłuższy. Inaczej się go trzyma- zwykłego trzymasz między palcami, natomiast "e" już tak za bardzo nie potrzymasz.
Jak już wspomniałem, mozna się przyzwyczaić, a wtedy już jest "pikuś". Mnie to przyszło bardzo łatwo, i z dnia na dzień odstawiłem zwykłe kopciuchy wręcz natychmiast.
Pozdrawiam

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 16:17:24

Ustnik jest z miękkiego plastiku. Idzie się przyzwyczaić, mimo ze "e" jest o wiele cięższy, troszkę dłuższy. Inaczej się go trzyma- zwykłego trzymasz między palcami, natomiast "e" już tak za bardzo nie potrzymasz.
Jak już wspomniałem, mozna się przyzwyczaić, a wtedy już jest "pikuś". Mnie to przyszło bardzo łatwo, i z dnia na dzień odstawiłem zwykłe kopciuchy wręcz natychmiast.
Pozdrawiam

Powiedz mi,gdzie to mozna kupic i ile kosztuje.

#16 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 17:08:42

Pozdrawiam

I co ??? Teraz nie czuć Cię już ""kopciuchem"" ???
Nie ma innej alternatywy od gwałtownego odstawienia tego ""cycka"", teraz Tobie się tylko zdaje, że jesteś w stanie przy pomocy tego
e-papierosa stopniowo odstawić całkowicie nikotynę, a to błąd.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 19:44:26

Rzeczywiscie obawiam sie,ze to tylko chwyt,oszukiwanie samego siebie.Ok 3 lata temu dalam sie omamic reklamie plasterkow.Wyczyscilam kieszonki,ale zorientowalam sie w pore.

Niestety tylko silna wola,ktorej mi brakuje i to bardzo.Niby takie proste,a niewykonalne.

#18 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 20:46:38

Rzeczywiscie obawiam sie,ze to tylko chwyt,oszukiwanie samego siebie.Ok 3 lata temu dalam sie omamic reklamie plasterkow.Wyczyscilam kieszonki,ale zorientowalam sie w pore.

Niestety tylko silna wola,ktorej mi brakuje i to bardzo.Niby takie proste,a niewykonalne.

Proste, proste. Wystarczy samemu sobie przemówić do "rozumu" - jak ???
Przed zapaleniem papierosa postaraj się porozmawiać sama z sobą i zawsze tłumacz to swemu ""ego"", że nie możesz być
niewolnikiem papierosa.
Dojdzie do takiej sytuacji, że w Twojej psychice wytworzy się niechęć do sięgnięcia po papierosa.
Piszę tak, gdyż sam na sobie to spraktykowałem. Po 2 tygodniach bez papierosa, zapaliłem ""na próbę"" i próba z zaciągnięciem skończyła się
atakiem kaszlu [ potężnego ], a teraz to dopiero mam komfort, że o wydatkach na papierosy nie wspomnę.
Czysty zysk, który można przeznaczyć na inne przyjemności. Paliłem prawie 40 lat.

#19 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 21:55:27

Powiedz mi,gdzie to mozna kupic i ile kosztuje.

Nie wiem jak w Słupsku, ale w Łodzi od niedawna w każdym hipermarkecie jest stoisko z tymi "fajkami". Koszt-od 190 do 500 zł. Ja dostałem na urodziny, ale mój komplet kosztował 220 zł, łącznie z dodatkową baterią, zestawem kartridży i buteleczką liquidu. W necie jest tego mnóstwo, np na allegro.

#20 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 21:58:58

I co ??? Teraz nie czuć Cię już ""kopciuchem"" ???
Nie ma innej alternatywy od gwałtownego odstawienia tego ""cycka"", teraz Tobie się tylko zdaje, że jesteś w stanie przy pomocy tego
e-papierosa stopniowo odstawić całkowicie nikotynę, a to błąd.

Właśnie o to chodzi ze juz nie czuć wogóle kopciucha! Mogę palic nawet w samochodzie , dmuchnąć komuś w twarz i ta osoba NIC nie poczuje, a "dymek" jest parą wodną i prawie od razu znika!
Co do rzucania jeszcze do niedawna myślałem dokładnie tak samo jak Ty, ale teraz wiem, ze jest nowa alternatywa-ja od kilku dni nie zapaliłem ANI jednego papierosa, a w ciągu 2 tygodni spaliłem 5-7 szt. I co najważniejsze jak mnie ciagnie do palenia to nie odmawiam sobie-tylko ze sięgam po "e" i jest git!
Powiem więcej-juz czuję "cieżkie" płuca-pierwszy znak ze organizm odczuwa odstawienie papierosów!
Nie chce robić reklamy, ale ten wynalazek uważam za strzał w dziesiątkę.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych