Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dziecko, moczenie nocne

moczenie nocne moczenie nocne przedszkolaka sikanie do łóżka sikanie w nocy moczenie

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Meliza~

~Meliza~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 10:44:58

Drogie mamy, czy któraś z Was miała problem z tym, że dziecko pomimo tego, że pieluszki odstawiło się dawno temu, nagle zaczęło moczyć łóżko w nocy? W dzień nie ma żadnego problemu, jednak w nocy już kilka razy była taka wpadka. Chodzi o przedszkolaka. 

#2 ~adaria~

~adaria~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 22:38:12

Mój tak miał własnie jak poszedł do przedszkola. Robiłam mu badania moczu, myślałam, że to infekcja, ale okazało się, że u niego to było na tle nerwowym. Przedszkole było czymś zupełnie nowym, byliśmy u specjalisty, kryzys już zażegnany. Pediatra nam poleciła strone suchy poranek, zobacz sobie co tam na ten temat mówią, a jest naprawdę sporo cennych informacji.

#3 ~Czoria~

~Czoria~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 14:11:15

Zastanawiam się, czy metoda alarmów wybudzeniowych jest w stanie się sprawdzić w takim przypadku? 

#4 ~emsa~

~emsa~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 15:31:05

Stosowałam u swojego dziecka, wymagało to trochę samozaparcia ale było warto. Lepiej wstać w nocy i pójść z dzieckiem na siku niż co noc zmieniać pościel. Ale na pewno też trzeba wykluczyć przyczynę zdrowotną.

#5 ~wiolka~

~wiolka~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 11:59:30

Zalezy od przyczyny moczenia, jeśli to problemy z wybudzaniem to jak najbardziej alarm się sprawdzi. Ale myślę, że warto wykluczyć inne przyczyny, choroby itp. Zobacz na stronie suchyporanek.

#6 ~Renoli~

~Renoli~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 00:16:57

Widzę, że na tej stronie jest aplikacja do pobrania, czy ona jest darmowa? Wiecie czy jest w ogóle sens ją ściągać?

#7 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 04:16:47

Trzy lata mój syn brał różne leki i nic!!! Alarm wybudzeniowy to był cud dwa tygodnie i po moczeniu do dziś mamy spokuj a minol już rok polecam

#8 ~emsa~

~emsa~
  • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 13:16:17

Widzę, że na tej stronie jest aplikacja do pobrania, czy ona jest darmowa? Wiecie czy jest w ogóle sens ją ściągać?

Warto, masz w tej aplikacji dużo przydatnych do obserwacji funkcji. Albo prowadzisz tryb uproszczony czyli tylko zaznaczasz nastrój dziecka i czy była noc sucha czy nie, w drugim trybie opisujesz ile pił, jak często do toalety chodzi. Są też ciekawe porady dnia, takie małe wskazówki jak pomóc dziecku z problemem moczenia się

#9 ~Mamka~

~Mamka~
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 15:18:08

A słuchajcie, na czym właściwie polega ten alarm wybudzeniowy? Faktycznie daje takie dobre efekty?

#10 ~Prowansja~

~Prowansja~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2019 - 16:28:16

• Tak, nam bardzo pomógł. po prostu  dziecko budzi się na ustawiony wcześniej alarm i udaje sie do toalety. Oczywiście rodzic może pomóc. I tak daje dobre efekty, choć proces nie jest krótki. Można też pobrać sobie apkę na telefon i stosować dzienniczek mikcji.

#11 ~Wandia~

~Wandia~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:32:52

No tak, ale przyczyną moczenia nocnego może być nadmierna produkcja moczu w trakcie nocy albo (lub też) mały rozmiar pęcherza - warto pójść do specjalisty. Niemniej, taka aplikacja do zapisywania częstotliwości mikcji, o której wspominacie, na pewno może taką wizytę ułatwić. 

#12 ~Lidka~

~Lidka~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 11:00:34

Co do alarmu to mieliśmy taki z czujnikiem na wilgoć. Bardzo dobrze się sprawdził.

#13 ~kama1234~

~kama1234~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 09:56:19

Zaciekawiłyście mnie tym alarmem wybudzeniowym, u mojej córci paę tygodni temu się problem pojawił, zdarza się to 1-2 razy w tygodniu  w nocy, czy to może samo przejść?

#14 ~emsa~

~emsa~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:11:43

Zaciekawiłyście mnie tym alarmem wybudzeniowym, u mojej córci paę tygodni temu się problem pojawił, zdarza się to 1-2 razy w tygodniu  w nocy, czy to może samo przejść?

no jeśli to już tyle trwa to ja bym poszła z tym do pediatry, może to być jakas infekcja. Czy tylko w nocy się to zdarza? Wejdź sobie na suchy poranek, tam na pewno dużo informacji znajdziesz które Ci pomogą

#15 ~Wisia Wiśniewska~

~Wisia Wiśniewska~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 07:28:33

Moczenie nocne może być efektem stresu. Dziecko idzie do przedszkola i spotyka się z nieznanym środowiskiem. Otrzymuje całą masę zakazów i nakazów. Tego nie wolno, tamtego nie wolno... Jest spięte. Wreszcie noc w swoim łóżeczku. Zasypia, rozluźnia się psychicznie i podświadomie moczy się. 

Kolację należy podać na dwie godziny przed spaniem i obowiązkowo do łazienki.  Budzenie po nocach wywołuje jeszcze większy stres. 

Można profilaktycznie na noc założyć pampers na czas stabilizacji. 

#16 ~Cukinia~

~Cukinia~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 11:37:02

My  zmężem natrwafiliśmy na suchy oporanek i bardzo nam ta stronka pomogła. Allarm wybudzeniowy i dzienniczek mikcji są świetne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych