Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dziadek nie żyje, co robić. OC

oc ubezpieczenie rejestracja śmierć

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:09:01

Właściciel auta, dziadek, zmarł jakiś czas temu i samochód w prawie dziedziczenia jest na babcię.
W dowodzie skończyły się miejsca na przegląd, dlatego chcemy przerejestrować samochód na nas, czyli na wnuki.
Ubezpieczenie jest opłacone przez babcię do kwietnia 2018 roku.
Wnuki mają 25,23 i 16 lat.
Moje pytanie brzmi:na kogo najkorzystniej będzie nam przerejestrować samochód jeśli babcia przekazała go naszej trójce? (wiem, że do końca trwania ubezpieczenia nie ma to różnicy, jednak zastanawiam się, co stanie się w kwietniu 2018 roku, kiedy skończy się polisa, która jest na dziadka.
Pozdrawiam

#2 ~agentka~

~agentka~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:27:31

Właściciel auta, dziadek, zmarł jakiś czas temu i samochód w prawie dziedziczenia jest na babcię.
W dowodzie skończyły się miejsca na przegląd, dlatego chcemy przerejestrować samochód na nas, czyli na wnuki.
Ubezpieczenie jest opłacone przez babcię do kwietnia 2018 roku.
Wnuki mają 25,23 i 16 lat.
Moje pytanie brzmi:na kogo najkorzystniej będzie nam przerejestrować samochód jeśli babcia przekazała go naszej trójce? (wiem, że do końca trwania ubezpieczenia nie ma to różnicy, jednak zastanawiam się, co stanie się w kwietniu 2018 roku, kiedy skończy się polisa, która jest na dziadka.
Pozdrawiam

przepiszcie darowizną w IV 18 na najstarszego , jeśli ma prawko dłuzej niż 3 lata- oc bedzie wtedy tansze. Bo dla młodych jest piorunsko drogo, teraz za dojnej zmiany tak zrobili wam.

#3 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:31:13

przepiszcie darowizną w IV 18 na najstarszego , jeśli ma prawko dłuzej niż 3 lata- oc bedzie wtedy tansze. Bo dla młodych jest piorunsko drogo, teraz za dojnej zmiany tak zrobili wam.

Tylko chodzi o to, że auto trzeba już teraz zarejestrować,w tym miesiącu, żeby mieć nowy dowód rejestracyjny. W starym nie ma miejsca.

Zastanawiamy się też, czy ubezpieczenie nie może zostać na babcię.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:47:07

Proponuję pozbyć się auta jak najszybciej.

Jeśli babcia jest właścicielem, niech sprzeda go, a pieniądze podzieli między wnuki. Nic Wam z auta, na trzy części go nie podzielicie. Sprzedając, unikniecie niepotrzebnych kosztów związanych z darowizną.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:50:24

babcia moze podarowac wnukowi samochod nie zaplaci on podatku jesli w odpowiednim terminie zglosi to do us

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:40:46

babcia moze podarowac wnukowi samochod nie zaplaci on podatku jesli w odpowiednim terminie zglosi to do us

Do auta ma prawo troje wnuków i to jest problem. Dlatego lepiej auto sprzedać.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:49:36

Sprzedac auto. Czy to bedzie darowizna dla wnukow to nie ma znaczenia bo i tak nowy wlasciciel musi isc do ubezpieczyciela OC a on kalkuje nowa stawke dla wlasciciela auta. Jak OC bedzie drozsze to trzeba doplacic a jak tansze to roznice wplynie do babuni. Sprzedac auto.

#8 Obecny1

Obecny1

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 20:08:28

W USA nie rządzi PiS ani PO, a młodzi kierowcy płacą (dużo) więcej za ubezpieczenie swoich pojazdów samochodowych. Jest to bardzo logiczne i nie muszę tego tłumaczyć.

#9 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:05:02

Co do podziału auta jesteśmy zgodni. Pytanie tylko, czy lepiej przepisać na najstarszego wnuka, czy zostawić zarejestrowane na babcię i w jej imieniu może płacić ubezpieczenie?

#10 ~osiol nad oslami~

~osiol nad oslami~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 05:35:28

mam kase mam auto - bieda zap..z kapcia

szanownej proponuje zmowic zdrowaske za dziadka,sprzedac auto ,dolozyc i zrobic

porzadny nagrobek dla onego

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oc ubezpieczenie rejestracja, śmierć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych