Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Duży problem z fundamentem

Fundamenty Dom

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Stokrotka~

~Stokrotka~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 19:47:06

Witam serdecznie,
mam duży problem jestem w trakcie budowy domu,
niestety pojawił się bardzo duży problem który mnie przeraża :(

Okazało się że fundament pod mój dom został źle zrobiony,
nie wytrzymał obciążenia dużych belek które miały podtrzymywać dach domu.
Fundament w tych miejscach popękał.

Potrzebuję dobrej rady co zrobić z tym fundamentem, aby ukończyć budowę i móc spokojnie zamieszkać w tym domu. Niestety wykonawcy (tego fundamentu) boję się już zaufać.
Proszę o pomoc

#2 ~Tanio~

~Tanio~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 21:57:38

Teraz trzeba PONOWNIE wyszukać NAJTAŃSZEGO ,,fachoffca" i za jakis czas wrócić z kolejnym problemem typu ,,dach mi się wali". Zapamiętaj,że każdy musi zarobić i jeżeli cena jest niższa niż u wszystkich to oznacza jedno: spier... od tego gościa bo on nie jest świętym mikołajem i nie robi za darmo, też chce zjeść ubrać się wypić etc......

#3 zorro

zorro

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7797 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 22:15:32

Witam serdecznie,

Potrzebuję dobrej rady co zrobić z tym fundamentem, aby ukończyć budowę i móc spokojnie zamieszkać w tym domu. Niestety wykonawcy (tego fundamentu) boję się już zaufać.
Proszę o pomoc

A gdzie był kierownik budowy, który odebrał prace ziemne ?

Nie mówiąc o badaniu gruntu.

#4 ~Stokrotka~

~Stokrotka~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 22:16:57

Nikt nie powiedział że było to najtańszym kosztem, wiec skoro nie wiesz nie osądzaj

.... i takie rady zachowaj dla siebie
gadać każdy potrafi

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 13:01:16

Nikt nie powiedział że było to najtańszym kosztem, wiec skoro nie wiesz nie osądzaj

.... i takie rady zachowaj dla siebie
gadać każdy potrafi

Nie no zapewne zrobił to budowlaniec z doświadczeniem i na dodatek najdroższy w okolicy hahahaha W BREDNIE nikt nie uwierzy...... a co na kierownika nie stać czy też najtańszy i potrzebny do podpisu???

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:27:20

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc

witam ja tez buduje dom i w pore moi murarze poinformowali mnie o trefnych bloczkach dałam je do badania i zamiast B20 miały zaledwie B10 taki bubel sprzedał mi jeden producent z Lębork ekspertyza kosztuje od 30 - 50 zL za bloczek betonowy a trzeba ich miec min.6 ale warto.teraz to musisz dokopac sie do fundamentow i je wzmocnic.wspołczuje bo to problem.wylej wzmocnienia betonowe z pretami to wzmocni fundament.jak cos to pisz ja zagladam na gp to ewentualnie dopytam fachowcow moich i meza ha ha dokładnie jak to masz zrobic o ile tego juz nie masz zrobione.pozdrawiam.

#7 ~tomek434~

~tomek434~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 23:35:05

Na pewno nie zostawiaj tego bez pociągnięcia do odpowiedzialności tego, kto do takiej sytuacji doprowadził! Rozumiem, że budowę chcesz mieć już za sobą, ale tak to przynajmniej może odszkodowanie wywalczysz. Ja też miałem problem z takich "fachowcem" i zleciłem wykonanie profesjonalnej ekspertyzy budowlanej, która wskazała właśnie na winę "fachowca". Jeżeli chciałbyś taką ekspertyzę zrobić, to ja ze swojej strony mogę Ci polecić biegłego sądowego dr inż. Przemysława Stawiarskiego, bo zna się na tym, co robi, ma gość doświadczenie. Pracuje w całej Polsce. Tu masz jego stronę - http://stawiarski.com.pl/.

#8 ~asdf~

~asdf~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 20:10:17

witam ja tez buduje dom i w pore moi murarze poinformowali mnie o trefnych bloczkach dałam je do badania i zamiast B20 miały zaledwie B10 taki bubel sprzedał mi jeden producent z Lębork ekspertyza kosztuje od 30 - 50 zL za bloczek betonowy a trzeba ich miec min.6 ale warto.teraz to musisz dokopac sie do fundamentow i je wzmocnic.wspołczuje bo to problem.wylej wzmocnienia betonowe z pretami to wzmocni fundament.jak cos to pisz ja zagladam na gp to ewentualnie dopytam fachowcow moich i meza ha ha dokładnie jak to masz zrobic o ile tego juz nie masz zrobione.pozdrawiam.

Czy mógłbyś napisać jakiej to firmy bloczki?? ponieważ stoje właśnie przed zakupem takowych i dobrze by było wiedzieć jakiej firmy się wystrzegać.

Pozdrawiam

#9 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2014 - 20:45:53

Ku przestrodze: Za czym zdecydujemy się na postawienie fundamentów warto przeczytać ten artykuł MGProjekt - http://www.mgprojekt.../#axzz2npfGhWlT W ten sposób można uniknąć wielu błędów i zmninimalizować koszty budowy domu. To nasze błędy oraz niedopatrzenia pracowników budowlanych sprawaiją, że w późniejszym czasie mamy więsze czy mniejsze problemy wymagające nakładów finansowych. Można ich uniknąć właśnie poprzez uzbrojenie się w odowiednią wiedzę.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:04:12

Teraz trzeba PONOWNIE wyszukać NAJTAŃSZEGO ,,fachoffca" i za jakis czas wrócić z kolejnym problemem typu ,,dach mi się wali". Zapamiętaj,że każdy musi zarobić i jeżeli cena jest niższa niż u wszystkich to oznacza jedno: spier... od tego gościa bo on nie jest świętym mikołajem i nie robi za darmo, też chce zjeść ubrać się wypić etc......

#11 Atma

Atma

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 12:37:31

Na twoim miejscu zrobiłabym ekspertyzę budowlaną - więcej i pozwała firmę, która Ci wylewała fundamenty. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Fundamenty, Dom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych