Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Duchy, UFO...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#21 Obecny1

Obecny1

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 07 maj 2017 - 23:18:03

Połowa Polaków wierzy w to co chce wierzyć. Oznacza to pełną demokrację.  

Druga połowa Polaków również wierzy w to co chce wierzyć i potwierdza, że żyjemy w kraju demokratycznym. 

No ale w jaki sposób statystycy wyciągają z ludzi tak skrywane intymne informacje?

Wskaźnik demokracji to opracowany w 2006 r. przez Economist Intelligence Unit indeks mający opisywać stan demokracji w 167 krajach świata.

Wskaźnik demokracji opiera się na 60 wskaźnikach pogrupowanych w pięciu różnych kategoriach: proces wyborczy i pluralizm, swobody obywatelskie, funkcjonowanie administracji publicznej, partycypacja polityczna oraz kultura polityczna.

Na podstawie indeksu państwa zostały podzielone na "demokracje pełne", "demokracje wadliwe", "systemy hybrydowe" oraz na "systemy autorytarne".

Przy zastosowaniu wskaźnika demokracji, następujące kraje zostały sklasyfikowane w 2011 jako demokracje pełne:

1. Norwegia
2. Islandia
3. Dania
4. Szwecja
5. Nowa Zelandia

6. Australia
7. Szwajcaria
8. Kanada
9. Finlandia
10. Holandia

11. Luksemburg
12. Irlandia
13. Austria
14. Niemcy
15. Malta

16. Czechy
17. Urugwaj
18. Wielka Brytania
19. Stany Zjednoczone
20. Kostaryka

21. Japonia
22. Korea Południowa
23. Belgia
24. Mauritius
25. Hiszpania

Jako wadliwe demokracje określa się następujące kraje: 

Argentyna, Benin, Botswana, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dominikana, Estonia, Filipiny, Francja, Ghana, Grecja, Gujana, Indie, Indonezja, Izrael, Jamajka, Kolumbia, Lesotho, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Mali, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Namibia, Panama, Papua-Nowa Gwinea, Paragwaj, Peru, Polska, Portugalia, Południowa Afryka, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Salwador, Serbia, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Surinam, Tajlandia, Tajwan, Timor Wschodni, Trynidad i Tobago, Węgry, Włochy, Zambia.

Wikipedia.

#22 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 07 maj 2017 - 23:22:34

1384307095_mdz35m_600.jpg

#23 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 08:52:10

Argentyna, Benin, Botswana, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dominikana, Estonia, Filipiny, Francja, Ghana, Grecja, Gujana, Indie, Indonezja, Izrael, Jamajka, Kolumbia, Lesotho, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Mali, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Namibia, Panama, Papua-Nowa Gwinea, Paragwaj, Peru, Polska, Portugalia, Południowa Afryka, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Salwador, Serbia, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Surinam, Tajlandia, Tajwan, Timor Wschodni, Trynidad i Tobago, Węgry, Włochy, Zambia.

Wikipedia.

Ale jesteśmy jedynym krajem o wadliwej demokracji który podjął ogromny wysiłek wprowadzając program naprawczy. Najważniejszymi elementami tego programu naprawczego to ustawa delegalizująca ubeckie emerytury, oraz ustawa pomocowa co drugiemu dziecku. 

#24 ~*MIRO*~

~*MIRO*~
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 16:30:18

Halo, halo. Z tej strony Miro. Kłaniam się.

Dinozaury zamieszkiwały planetę Ziemia 100 milionów lat.  Były już ukształtowane przez naturę i w pełni zdolne do egzystencji. 

Trzeba było przynajmniej kilka miliardów lat aby natura mogła podołać temu zadaniu i przygotować dinozaury do życia. 

Dinozaury w tym czasie nie rozwinęły się. Ich mózgi pozostały na etapie rozwoju dzisiejszych krokodyli. 

I oto nagle natura stworzyła inteligentnego Człowieka. Bez żadnych powiązań z przodkami. Człowieka już  przygotowanego do konstruowania prostych narzędzi, a wkrótce do konstruowania statków kosmicznych. 

Ktoś musiał wszczepić ssakowi, mieszkańcowi planety Ziemia gen inteligencji. Nikt inny nie mógł tego dokonać jak tylko wizyta Kosmitów przybyłych w celu przeprowadzenia eksperymentu. 

Pierwotni ludzie zamieszkujący pieczary, bo w tym czasie nie było jeszcze osiedli i wieżowców, posiedli wiedzę. Przystąpili do budowy piramid na zasadach Kosmosu.  Faraonowie 5 tysięcy lat temu potrafili z dokładnością do sekundy określać czas i miejsce położenia gwiazd. 

Dzisiaj uczeni tylko potwierdzają tą wiedzę. 

#25 ~Śmieszka~

~Śmieszka~
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 17:43:50

Miro. Na kilka tysięcy lat ta wiedza przeznaczona dla ludzi w celu szybkiego rozwoju została zagarnięta przez duchownych przedstawiających się jako przedstawicieli Bogów i zastopowana. 

Faraonowie byli przedstawicielami Bogów. Wiedzę którą posiedli przekazali kolejnym duchownym, czyli Papieżom. 

Watykan posiada wiedzę, do której uczeni nie mają dostępu i całymi stuleciami do niej dochodzą. 

Papież wyraźnie dał nam do zrozumienia, że tą wiedzę posiada i podzieli się nią z nami. J.P. II również  takie przesłanie wysłał. 

#26 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 08 maj 2017 - 22:17:47

Na podstawie indeksu państwa zostały podzielone na "demokracje pełne", "demokracje wadliwe", "systemy hybrydowe" oraz na "systemy autorytarne".

Przy zastosowaniu wskaźnika demokracji, następujące kraje zostały sklasyfikowane w 2011 jako demokracje pełne:

1. Norwegia
2. Islandia
3. Dania
4. Szwecja
5. Nowa Zelandia

Wikipedia.

My tak  jakoś łeb w łeb z Rumunią zawsze :(

#27 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 08 maj 2017 - 22:28:39

Z geografią nie wygrasz...  :P   :D

#28 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Przyjaciel wszystkich dobrych ludzi

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 08 maj 2017 - 22:36:48

No, conducator już jest :ph34r:

#29 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 08 maj 2017 - 22:39:05

Panie, weź pan spokojnych ludzi nie strasz po nocy. To myślisz pan że Vlad Palownik też u nas będzie? :ph34r:

#30 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 08 maj 2017 - 23:07:40

No nie!

#31 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 09 maj 2017 - 00:23:51

Panie, weź pan spokojnych ludzi nie strasz po nocy. To myślisz pan że Vlad Palownik też u nas będzie? :ph34r:

Kubusiu, widzę, że oprócz geografii, znasz też historię Europy...  :P   :D

Ps. W chwili kiedy piszę te słowa, słoneczko jest jeszcze wysoko na niebie...  :rolleyes:

#32 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 09 maj 2017 - 00:25:56

No nie!

Czytałem i obejrzałem.  :rolleyes:

#33 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 09 maj 2017 - 10:20:19

pobeda4.jpg

#34 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 09 maj 2017 - 17:32:33

pobeda4.jpg

:rolleyes:

#35 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 10 maj 2017 - 06:20:46

:excl: I co  udajemy, że jeszcze śpimy - prawda? :D

#36 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 18:59:46

Duchy czy UFO... ?   ja uważam, że są to zjawiska zupełnie naturalne ale nie do końca jeszcze poznane. Albo też poznane i utrzymywane w największej tajemnicy.

Takie zjawiska od zarania ludzkości wywoływały ogromne emocje. Na przykład uderzenie pioruna uznawano jako karę jednego z wielu Bogów. A do tego grzmot!  To było straszne i do dzisiaj wywołuje ciarki. Dziś wiemy już, że to zwykłe wyładowanie atmosferyczne. A sam grzmot nikomu krzywdy nie wyrządza. Po prostu rozgrzane powietrze powraca do swojego pierwotnego stanu. Podobnie jak nadmuchana torebka po cukrze w którą uderzymy dłonią. 

Duchy podobno są niewidzialne. Ale UFO zostało wielokrotnie sfilmowane.  Okazywało się, że to balon meteorologiczny. 

Więc wierzyć czy nie wierzyć?  Ja radziłbym na wszelki wypadek wierzyć. Bo być może coś jest tutaj przed nami ukrywane tak jak ze słynnym zaćmieniem Słońca.  :)   

Jednak nie upolityczniajmy tego tematu. To są tylko teoretyczne rozważania. A w ogóle to ostatnio moda jest na różnego rodzaju teorie. Ja na przykład zamieszkuję krainę mlekiem i miodem płynącą zupełnie teoretyczną. 

A ja nazywam to fantazją . :rolleyes:  

Użytkownik Pszczółka edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 19:07:25

#37 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 4947 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 20:30:46

:)

Użytkownik niu edytował ten post 14 kwiecień 2018 - 03:19:02

#38 Winnetou

Winnetou

Bywalec

• PipPipPip
  • 91 postów

Napisano 30 maj 2018 - 05:34:49

Howgh  Pragnę zapytać współplemieńców w jaki sposób można nawiązać z Wami kontakt. Podobno na Forum działają komunikatory. Ja nie potrafię uruchomić mojego komunikatora. Prawdopodobnie otrzymałem konto z fabryczną wadą. Gdzie można złożyć reklamację w sprawie naprawy lub wymiany mojego komunikatora na sprawny?

Być może przyczyna tego leży w niewytłumaczalnych zjawiskach którymi rządzą złe Duchy. 

Nie pozostało mi nic innego jak puszczać do Was sygnały dymne. 

Howgh 

#39 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 30 maj 2018 - 05:54:10

Howgh  Pragnę zapytać współplemieńców w jaki sposób można nawiązać z Wami kontakt. Podobno na Forum działają komunikatory. Ja nie potrafię uruchomić mojego komunikatora. Prawdopodobnie otrzymałem konto z fabryczną wadą. Gdzie można złożyć reklamację w sprawie naprawy lub wymiany mojego komunikatora na sprawny?

Być może przyczyna tego leży w niewytłumaczalnych zjawiskach którymi rządzą złe Duchy. 

Nie pozostało mi nic innego jak puszczać do Was sygnały dymne. 

Howgh 

Ja widziałem jak marynarz na okręcie podawał sygnały przy pomocy dwóch chorągiewek.. Można też przy pomocy latarki alfabetem Morse"a 

semaphore3.jpg

#40 Winnetou

Winnetou

Bywalec

• PipPipPip
  • 91 postów

Napisano 30 maj 2018 - 06:34:32

Ja widziałem jak marynarz na okręcie podawał sygnały przy pomocy dwóch chorągiewek.. Można też przy pomocy latarki alfabetem Morse"a 

Jestem postacią fikcyjną stworzoną przez Karola Maya. Ty Marsjanku  również jesteś postacią fikcyjną stworzoną przez Pszczółka Maja

Myślę, że posiadamy wspólny język którym bez problemu możemy prowadzić rozmowę w atmosferze pokoju, wzajemnego zrozumienia i przyjaźni. Jesteś mądrym chłopcem. Tą mądrość posiadają wyłącznie postacie fikcyjne. .

Howgh

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych