Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dopłaty do OZE instalacja fotowoltaiczna

Dom

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wolt~

~wolt~
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 19:14:27

Witam.

Mam pytanie do mieszkańców gminy Miastko. Do wszystkich,którzy są inwestorami budowlanymi,budują dom. 

Otóż,Ustawa o OZE zakłada maksymalizację zysków z instalacji fotowoltaicznej, poprzez wykorzystanie produkowanej energii elektrycznej przede wszystkim na własne potrzeby.

Prosumenci mogą korzystać z tzw. opustów, czyli rozliczeń różnicy między ilością energii, którą wyprodukowali a tą którą pobrali.

Przykładowo, rozliczenie w stosunku 1 do 0,8 oznacza, że 1kWh energii odsprzedanej do sieci ma wartość na poziomie 80% całkowitych kosztów zakupu 1 kWh. Rozliczenie dotyczy tylko tej części energii która zostanie zużyta w okresie rocznym w ramach wyprodukowanej nadwyżki.

Odsprzedaż do sieci energii wyprodukowanej ponad własne zużycie (z myślą np. o zarabianiu na instalacji PV) nie jest możliwa.

Takie ustrojstwo chciałbym zainstalować u siebie na dachu. Z tego co wyczytałem w necie,są dopłaty finansowe do takich instalacji. Jest tak w wielu regionach naszej Polski.

O dziwo!!! Nie ma dopłat w naszym Województwie Pomorskim.

Dlaczego?? Co dzieje się z funduszami na ten cel??

Jeśli już są dofinansowania,to dlaczego przez Banki. Może istnieją inne formy finansowania czy stowarzyszenia,które wspierają taką inwestycję w naszym regionie.

Proszę o komentarze.

#2 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 22:31:37

Podbijam temat, również jesteśmy zainteresowani instalacją paneli fotowoltaicznych

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 08:01:27

Czy ktoś może mi udzielić informacji jaka w obecnych warunkach jest opłacalność takiej inwestycji. Kiedy się zwróci?

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 08:54:21

Czy ktoś może mi udzielić informacji jaka w obecnych warunkach jest opłacalność takiej inwestycji. Kiedy się zwróci?

Nigdy się nie zwróci.

#5 ~Endo~

~Endo~
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 15:16:01

Tu nie chodzi o to czy się zwróci. Wydaje mi się ze jeszcze jedna ważna rzecz przeważa nad taką instalacja , mianowicie ekologia. Prąd ze słońca którym ogrzewamy przykładowo dom nie wytwarza szkodliwych związków jak palenie węglem, drewnem czy gazem. Czy się zwróci? To jest inwestycja, a czy za 10, czy 20 to nie ważne. Raz płacisz i lecisz na swoim

#6 ~love~

~love~
  • Goście

Napisano 26 październik 2017 - 23:52:34

Może pan redaktorek coś napisze w swojej gazetce na ten temat

#7 ~sopelek~

~sopelek~
  • Goście

Napisano 28 październik 2017 - 00:55:11

Może pan redaktorek coś napisze w swojej gazetce na ten temat

ni hu hu nie napiszu

Dodaj odpowiedź