Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dobry mechanik samochodowy

121 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~:)~

~:)~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 19:28:51

Kto chce, znajdzie. Strach napisać o kogo chodiz, bo zaraz konkurencja z zazdrości i miasteckiejz awiści zakracze.

oni niech se kracza , a ty pomóc morzesz :)

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 20:02:16

oni niech se kracza , a ty pomóc morzesz :)

Nick podjrzany, więc nie powiem!

#23 ~onet~

~onet~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 14:21:55

Ściągnięte z Oneta

..Nowe warsztaty samochodowe wyrastają jak grzyby po deszczu.
Niestety, coraz częściej zakładane są przez osoby, dla których liczy się tylko zysk.
Zamiast dbać o klienta i dobrą opinię, mechanicy chcą naprawiać jak największą liczbę samochodów, jak najmniejszym kosztem.
Trudno więc dziwić się opiniom kierowców w spotkaniu z takimi fachowcami.

– Pojechałem kiedyś wymienić kompletny rozrząd z pompą wodną i rolkami, po jakimś czasie, jak auto uległo awarii, okazało się, że mechanik wymienił tylko pasek, a kasę wziął za robociznę i części, których nie było w moim aucie – dzieli się swoim doświadczeniem internauta tdi.

Ciekawą przygodę z nieuczciwym mechanikiem miał Dci: – Mi mechanik w Bielsku Białej kazał odstawić auto, miał wymienić sprzęgło oraz sprawdzić rozrząd... mieszkam niedaleko, więc wstąpiłem do kumpla, z okna którego widać było zaparkowane na parkingu u mechanika auto przed warsztatem... dzwonie do niego, WIDZĄC swój samochód od 2 godzin NIEtknięty..mech mi mówi: Panie sprzęgła nie trzeba wymieniać, ale żeśmy się narobili niepotrzebnie, bo jak się okazało po „rozbiórce", że sprzęgło jest „lux" teraz rozbieramy właśnie rozrząd, żeby posprawdzać pompę wody itd. ... oczom i uszom nie wierzyłem, widząc jak moje auto stoi dokładnie tam, gdzie je zaparkowałem nietknięte. Pytam: jaki koszt tej „naprawy"? Mech do mnie: „Panie, jak się okaże, że rozrząd jest ok to 400 zł, bo wie Pan, rozbieraliśmy go na atomy i trzeba było to składać” ... taki złodziej! – pisze.

Niezbyt przyjemne wspomnienia po wizycie w warsztacie mechanicznym ma Qman. – Jakby ktoś chciał naprawić automatyczną skrzynię biegów w XYZ (nazwa zmieniona przez Redakcję), to szczerze odradzam! Facet po 10 dniach naprawy oddaje mi samochód, kasując 5000 zamiast uzgodnionych 4000 i okazuje się, że nic nie jest zrobione! Naprawa reklamacyjna trwa MIESIĄC(!). W tym czasie próbują mi upchnąć różne podzespoły po cenie 2 razy wyższej niż w autoryzowanym serwisie. Samochód, mało że nie jest naprawiony, to jest w jeszcze gorszym stanie. Kiedy go w końcu wyrywam z warsztatu, żeby mi go nie zepsuli do końca oświadczają mi, że PRZERWAŁEM I ETAP NAPRAWY (!!!). Ciekawe, ile by trwał drugi etap i co by jeszcze spieprzyli – zastanawia się internatuta.

Oszukany został również Zdzisław – Jakieś 4 lata temu, gdy dopiero co zdałem prawo jazdy i kupiłem swój pierwszy samochód postanowiłem (po roku jazdy) wymienić olej, niestety podczas tej czynności nie „przypilnowałem" mechanika, skutek ? Facet ukradł mi sam filtr, a oleju tyle dolał, że wywaliło uszczelki (niestety dopiero po 2 dniach zajrzałem do silnika i wszystko odkryłem) – pisze na forum.

#24 ~Doświadczony~

~Doświadczony~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 22:09:27

Niektórzy jeżdżą z byle śrubką do mechaników i zawracają im dupę drobiazgami a nie potrafią skorzystać z internetu- niepozornie ogromnej broni w walce z usterkami auta. Oczywiście są rzeczy które powinien robić mechanik np wymiana napędu rozrządu, lecz w znacznej części niektóre usterki z reguły skomplikowane można naprawić samemu- instrukcja obsługi może nie wystarczyć- wystarczy zajrzeć do internetu. Kilka lat temu internet nie był tak powszechny jak teraz. Dzięki niemu można sprawdzić co może być przyczyną np stukania w skrzyni. wystarczy znaleźć forum na którym ktoś wcześniej miał ten sam problem i jak go rozwiązał, co wymienił? Ile dał za części i robociznę? Czy to był zamiennik czy oryginał? Dzięki temu można oszacować ewentualne koszty B) . Czy ktoś chce za naprawę bardzo drogo czy tanio. Czasami się okazuje że mechanik stwierdza święcie przekonany że część jest zepsuta a wystarczy tylko dokręcić śrubkę- chwila spędzona w necie a ile zaoszczędzonych pieniędzy, nerwów i czasu i ta duma ze się samemu naprawiło(to bardziej dla tych mniej docenionych) :P . Inna sprawa, co też naprawdę mnie to wkórwia, Czasami mechanik podczas naprawy się zachowuje się jak słoń w składzie porcelany i coś uszkodzi i co? Na siłę próbuje mi wmówić że to on nie zrobił i że to było.

#25 ~z doświadczenia~

~z doświadczenia~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 12:51:43

A JA JAK JUŻ ODDAM DO MECHANIKA SAMOCHÓD TO JAK OD NIEGO WYJADE TO ZAWSZE Z NOWĄ WADĄ . CZY TO MOŻLIWE ŻE MECHANICY SAMI SOBIE NOWĄ ROBOTE ROBIĄ ?

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 22:17:02

Narzekacie, to zapraszam do autoryzowanych w dużych miastach. Tam się dzieje. I na wyjazd 1000.

#27 ~burak~

~burak~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2011 - 16:56:27

Tu nie chodzi o SERWISY lecz tylko o jednego wmiare godnego , w miare uczciwego i w miare dobrego mechanika. DOCHODZE DO WNIOSKU ŻE WSZYSCY ROWERAMI JEŻDŻĄ ALBO NA PIECHOTKE DYMAJĄ PZDR

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2011 - 07:55:25

Tu nie chodzi o SERWISY lecz tylko o jednego wmiare godnego , w miare uczciwego i w miare dobrego mechanika. DOCHODZE DO WNIOSKU ŻE WSZYSCY ROWERAMI JEŻDŻĄ ALBO NA PIECHOTKE DYMAJĄ PZDR

land - roverami?

#29 ~qwerty~

~qwerty~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 15:52:05

znam dobrego,chyba na ulicy ogrodowej czy kwiatowej cos takiego,ma warsztat.

#30 ~Boomdeyada~

~Boomdeyada~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:04:53

Na kwiatowej to nie ma, ale na ogrodowej jest

#31 ~aleks~

~aleks~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 10:12:01

polecam wyszukiwarkę konkretnych adresów w danym mieście www.autosluga.pl, mają dużą bazę m.in warsztatów. może poszukaj tam a potem opinii konkretnego miejsca

#32 ~art~

~art~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 12:40:46

Dobry mechanik to ..... mechanik.
Oni polegli,bo za dużo cwaniaków wzięło się do tej roboty.
Wymontują ci nową część a wstawią starą..nową sprzedadzą następnemu klientowi.
Osobiście w Miastku nie polecam żadnego mechanika..oprócz elektryka samochodowego Pana Jasia S.

#33 ~legal~

~legal~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 01:07:13

tak, przylutowanie kabelka, 15 minut i 300 zł... i te jego bezczelne i cyniczne powiedzenie: "wiedza kosztuje" gosciu jest gburem

#34 ~gruby~

~gruby~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 20:17:36

dobry mechanik jest w auto-marku ale szef troche nie bardzo dlatego musisz gadac z samym mechanikiem a nie szefem

#35 ~dupek~

~dupek~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 10:12:29

dobry mechanik jest w auto-marku ale szef troche nie bardzo dlatego musisz gadac z samym mechanikiem a nie szefem

Byłem w tej firmie jakieś 10 lat temu..była tam taka baba młoda..doprowadziła mnie do furii.
Grała taką mądrą szefową..przed pracownikami..czekałem pół godziny aż przestanie gadać przez telefon o pierdołach z przyjaciółką.Byłem tam tylko raz.

#36 ~nowelizacja USTAWY~

~nowelizacja USTAWY~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 10:16:41

Byłem w tej firmie jakieś 10 lat temu..była tam taka baba młoda..doprowadziła mnie do furii.
Grała taką mądrą szefową..przed pracownikami..czekałem pół godziny aż przestanie gadać przez telefon o pierdołach z przyjaciółką.Byłem tam tylko raz.

Kancelaria prezydenta podała w czwartek, że w środę Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustaw ubezpieczeniowych. Nowela umożliwia m.in. wypowiedzenie automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC, gdy klient ma podpisaną już nową umowę.

Ustawa wprowadza rozwiązania prokonsumenckie oraz usprawnia rynek ubezpieczeń obowiązkowych. Przewiduje m.in., że przy wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia OC drogą pocztową uwzględniana będzie data stempla pocztowego.

Zgodnie z nowelą zawiadomienia i oświadczenia składane agentowi ubezpieczeniowemu będą uznane za złożone reprezentowanemu przez niego zakładowi ubezpieczeń. Nowe regulacje likwidują tzw. problem podwójnego ubezpieczenia, gdy klient podpisuje nową umowę z innym zakładem, a jego stary ubezpieczyciel przedłuża automatycznie poprzednią polisę. Po zmianach zakład ubezpieczeń będzie musiał przesyłać ubezpieczającemu informację - na 14 dni przed końcem okresu ubezpieczenia - o przedłużeniu polisy na kolejny okres.

W przypadku sprzedaży pojazdu, umowa ubezpieczenia jego wcześniejszego posiadacza nie będzie mogła być automatycznie odnowiona. Dzięki temu klienci nie będą wpadać w pułapkę wielokrotnego odnawiania się starych umów.

Klient zawierający umowę OC w formie elektronicznej będzie mógł wydrukować potwierdzenie jej zawarcia i okazywać je jako dowód posiadanego ubezpieczenia.

W nowelizacji określono także nowy sposób liczenia zwrotu składki w ubezpieczeniach obowiązkowych OC. Jej zwrot będzie przysługiwał za każdy dzień niewykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej, a nie - jak obecnie - za każdy pełny miesiąc.

Ponadto wysokość opłat za niespełnienie obowiązku ubezpieczeniowego ma być uzależniona od wielokrotności minimalnego wynagrodzenia, a nie kursu euro. Kara za brak OC na auto osobowe ma stanowić równowartość dwukrotności płacy minimalnej, na samochód ciężarowy i autobus - trzykrotności, na pozostałe pojazdy - jednej trzeciej minimalnego wynagrodzenia.

#37 ~STEFAN~

~STEFAN~
  • Goście

Napisano 30 październik 2011 - 19:13:47

MECHANIK NA ZIELONEJ MASAKRA
CENY Z KOSMOSU.SZUKA WROGÓW MOŻE SZUKA SENSACJI. NAPRAWIAŁEM KILKA LAT U NIEGO ALE CO DO WYMIANY OLEJÓW PODEJRZEWAM ŻE WLEWA JAKIEŚ SZCZOCHY BO SAMOCHÓD MI KLEKOTAL,NAWET ŻONA TO ZAUWAŻYŁA.WYMIENIŁEM OLEJ NA FIRMOWY I BAJERA.CHWILOWO TEN NA OGRODOWEJ JEST DOBRY POLECAM BO WIDAC ZE SIE STARA

... nie pisz dużymi literami, OK(Kazik)

Użytkownik -Kazik- edytował ten post 30 październik 2011 - 19:32:41

#38 ~Romek~

~Romek~
  • Goście

Napisano 01 listopad 2011 - 12:04:18

A co za mechanik jest na ogrodowej??? naprawdę on jest taki dobry???

#39 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 01 listopad 2011 - 18:07:22

Tak, polecam, Pałczyński

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 22:50:18

Prawda.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych