Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dlaczego taki np. Rzeszów może się superszybko rozwijać, a nie np. Słupsk?


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 luty 2020 - 15:09:15

To przykre, że jesteśmy miastem, które jest dosłownie mówiąc od lat źle zarządzane. Bez perspektyw, które przetrwoniło miliony na często zbytki, zamiast na infrastrukturę, która pozwoliłaby nam zbliżyć się wielkością do np. takiego Koszalina.

 

Ale po kolei. Skąd taki tytuł posta... z mediów, acytuję więc kilka odpowiedzi oficjeli miejskich z Rzeszowa, czym kierowali się i co dla nich było wazne, żeby ich miasto rosło w siłę.

 

"W przypadku Rzeszowa (…) efektywne wykorzystanie środków z Unii Europejskiej spowodowało, że tempo i skala rozwoju miasta jest bardzo widoczna. W ciągu ostatnich lat miasto skorzystało z funduszy europejskich w realizacji ponad 400 projektów, których wartość to ponad 2,5 miliarda zł" – mówi w rozmowie z Interią Dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa Paweł Potyrański.
 

- W przypadku Rzeszowa, mądre i odważne decyzje władz miejskich, rozsądna i perspektywiczna polityka rozwojowa i właśnie efektywne wykorzystanie m. in. ogromnych środków z Unii spowodowały, że tempo i skala rozwoju miasta jest bardzo widoczna. W ciągu ostatnich lat miasto skorzystało z funduszy europejskich w realizacji ponad 400 projektów, których wartość to ponad 2,5 miliarda zł.

 

Z których projektów są państwo szczególnie zadowoleni, dumni?

 

- Jesteśmy zadowoleni z wszystkich projektów, ponieważ one zawsze wynikają z głębokiego przemyślenia najistotniejszych w danym momencie potrzeb. Szczególną satysfakcję mamy z wieloaspektowych projektów, rozwiązujących wiele problemów. Przykładem mogą być te z zakresu szeroko rozumianego transportu publicznego, gdzie zarówno w perspektywie na lata 2007 - 2013, jak i w obecnej 2014 -2020, sięgnęliśmy po bardzo duże środki. Łącznie na transport uzyskaliśmy ponad 1 miliard złotych dofinansowania.

 

Co dokładnie udało się zrealizować w kwestii poprawy infrastruktury?

 

- Realizacja działań infrastrukturalnych w Rzeszowie to zamierzona strategia, której początki sięgają 2007 roku, gdy prezydent podjął decyzję o konieczności poprawy jakości transportu publicznego. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że odpływ pasażerów komunikacji zbiorowej do transportu indywidualnego, pociągnie za sobą szereg negatywnych zjawisk, jak zatłoczenie miasta, problemy z parkowaniem. To z kolei, na dłuższą metę, mogło wstrzymać dynamiczny rozwój. Zgodnie z planem, w poprzedniej perspektywie zrealizowaliśmy na rzecz transportu trzy projekty, w obecnej również trzy. Oczywiście mówię tu o projektach związanych tylko ze zbiorowym transportem publicznym, bo realizujemy też komplementarne programy dotyczące rozwoju infrastruktury drogowej, gdzie również mogliśmy liczyć na bardzo duże wsparcie w UE.

 

itd... artykuł w całości w necie.

 

Tymczasem u nas w Słupsku:

1/ zbudowano obwodnice, która nic nie daje miastu, która omija je łukiem, wykluczając interesy mieszkańców i wielu przedsiębiorców. Obwodnica to również fuszerka, bo nie jest typową trasą 2-pasmową w każdą strone, zaoszczedzono kosztem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, stąd wiele tragicznych wypadków na obwodnicy. Zniszczono, budując obwodnicę piekne zielone tereny, bedące płucami dla miasta - dużo lepszym rozwiązaniem było zbudowanie jej od północnej strony miasta, pozytywny byłby nie tylko wymiar środowiskowy, ale równiez ekonomiczny.

2/ wybudowano jeden z etapów ringu, który jest miastu bardzo potrzebny, ale w całości. Brak pierścienia taczającego miasto nie rozwiąże korków w jego centrum, nie uwolni mieszkańców i pracowników centrów miast od zanieczyszczeń powietrza i hałasu. Miasto rzekomo nie ma środków na realizację kolejnyhc etapów tak potrzebnej inwestycji. Tymczasem zmarnotrawiło 110 milionów złotych na deficytowy park wodny, którego przyszłość, a w zasadzie brak przyszłości jest przesądzona. A wystarczyło dogadać się z giną Słupsk w sprawie rozbudowy parku wodnego w Redzikowie. Powstałyby ogromne oszczędności, a za kilka lat, op ile włodarze pójdą po rozum do głowy i zdołają się porozumieć z gminą, Redzikowo stałoby się i tak dzielnicą miasta Słupska. Mozna? Mozna, tylko trzeba pomyśleć. A środki, które wywalono, można było przeznaczyć na kolejny etap ringu miejskiego. Teraz wydaje się grube miliony na Bulwary nad Słupią. Nie mówie, że to jest inwestycja niepotrzebna, ale jest dużo więcej wazniejszych rzeczy do zrobienia, niz wywalanie kasy w błoto i tworzenie takich przestrzeni publicznych, które nie zaprocentują rozwojem miasta. Poza tym, bądźmy obiektywni - spójrzmy jak się ta rewitalizacja posuwa i czy aby nie robiona jest w wersji bardzo oszczędnościowej, a efekty mijającego czasu sprzeniewierzą te grube miliony w ciągu kilku miesięcy.

 

Dlatego zapytam - dlaczego miasto nie działa na rzecz poszerzenia jego granic?

Dlaczego miasto nie przygotowuje infrastruktury pod budownictwo, wszak deweloperzy wykorzystaliby obecną koniunkturę i wybudowali mieszkania oraz domy dla przyszłych mieszkańców miasta. A tacy nowi mieszkańcy to nowe wpływy z podatków. Dzisiaj Słupszczanie migrują do sąsiednich gmin, uciekają podatki, miasto się kurczy i żazyna kolejnymi podwyżkami tych, którzy jeszcze mają cierpliwość, aby mieszkać w granicach miasta Słupska.

Dlaczgo miasto nie dba o infrastrukturę i warunki pod inwestycje i nowych inwestorów?

 

Pytania, pytania...

Chciałoby się zapytac, czy miasto ma w swoich szeregach osoby kompetentne, które byłyby w stanie przeprowadzić takie działania i to szybko, aby miasto nie było zdegradowane i zamiast prezydenta, nie zasiadł w ratuszu burmistrz? Wszyscy na tym stracimy. Może jeszcze nie jest za późno, aby przysiąść i pomysleć, co zrobić, aby ten nasz Słupsk przywrócić w kategoriach rozwoju, na własciwe tory?

 

Skoro w innyc miastach można, to dlaczego u nas nie? Słabe kadry? To może zamiast humanistów, trzeba posadzić na stanowiskach inzynierów, prawników i ekonomistów?

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 luty 2020 - 16:25:30

Dlatego, bo z Podkarpackiego wszystkie pedały przyjechały do Słupska. Koronnym przykładem tego faktu jest Biedroń, który przyjechał do Słupska i spier dolił wszystko co można było spier dolić, a następnie wyjechał. Długo Słupsk będzie się teraz otrząsał z tego wszystkiego, oj długo.#3 ~Remigiusz Szymon~

~Remigiusz Szymon~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 06:06:32

Do autora. A Ty co zrobiłeś w tym kierunku by było lepiej? Otwórz fabrykę na 500 osób, daj ludziom pensję średnia krajowa lub wyżej, dogadaj się z miastem, że dołożysz się 50% do dokończenia ringu,ale muszą działać szybko, bo się rozmyślisz. Zasponsoruj słupską drużynę sportową. Zrób reklamę i wyemituj ją np w TVP/TVN/AlJazirra że słupsk jest super i tu można inwestować i ściągnij firmy, żeby budowały tu fabryki i dokładały się do lokalnych inicjatyw.... sam zacznij kreować lokalne inicjatywy... albo po prostu sam zacznij robić coś z rzeczy, które wymieniłeś.

 

A dlaczego słupszczanie migrują do sąsiednich gmin? może dlateog, że miasto nie ma pomysłu na to? a może dlatego, że Ciebie brakuje w radzie miasta, może powinieneś był startować na prezydenta miasta i zarządzać tak, żeby wszystkim gały wyszły co można z małego miasta zrobić.

 

Do Pana "Gość" wspominającego Roberta Biedronia. Tak, masz rację, że Pan R.B. przyjechał nie wiadomo skąd zaczął coś zmieniać, naprawiać, ale że nie miał do końca pomysłu co z tym zrobić to wyszło jak wyszło. Chwała mu za to, że spróbował, ale to jak się zachował po prezydenturze (mam na myśli zajęcie mandatu w Radzie Miasta, naobiecywanie gruszek na wierzbie a następnie cichaczem ucieczka z miasta) jest NIEWYBACZALNE.  Dla mnie jest on skończony jako polityk. Ale nie upoważnia to Pana panie Gość do pisania w taki sposób, to zdecydowanie obniża jakość komunikacji społecznej a pośrednio wpływa i na nastroje i podejście do rozwoju nas mieszkańców i regionu. Szanujmy się i razem wyciągnijmy nasze miasto na wyżyny rozwoju kulturalno gospodarczego.

Miłego dnia życzę (pomimo, że za oknem głowę chce urwać)

Remigiusz Szymon#4 ~Danka~

~Danka~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 12:13:33

Proponuję Panu pojechać do sąsiedniego Lęborka i zobaczyć jak się rozwija, bo mimo zatrudnienia ok. 5 tys. Ukraińców w Słupsku to miasto się zwija przez nieudolna władzę zarówno prezydent ki jak i uległej rady miasta

#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 12:21:05

Do autora. A Ty co zrobiłeś w tym kierunku by było lepiej? Otwórz fabrykę na 500 osób, daj ludziom pensję średnia krajowa lub wyżej, dogadaj się z miastem, że dołożysz się 50% do dokończenia ringu,ale muszą działać szybko, bo się rozmyślisz. Zasponsoruj słupską drużynę sportową. Zrób reklamę i wyemituj ją np w TVP/TVN/AlJazirra że słupsk jest super i tu można inwestować i ściągnij firmy, żeby budowały tu fabryki i dokładały się do lokalnych inicjatyw.... sam zacznij kreować lokalne inicjatywy... albo po prostu sam zacznij robić coś z rzeczy, które wymieniłeś.

 

A dlaczego słupszczanie migrują do sąsiednich gmin? może dlateog, że miasto nie ma pomysłu na to? a może dlatego, że Ciebie brakuje w radzie miasta, może powinieneś był startować na prezydenta miasta i zarządzać tak, żeby wszystkim gały wyszły co można z małego miasta zrobić.

 

Do Pana "Gość" wspominającego Roberta Biedronia. Tak, masz rację, że Pan R.B. przyjechał nie wiadomo skąd zaczął coś zmieniać, naprawiać, ale że nie miał do końca pomysłu co z tym zrobić to wyszło jak wyszło. Chwała mu za to, że spróbował, ale to jak się zachował po prezydenturze (mam na myśli zajęcie mandatu w Radzie Miasta, naobiecywanie gruszek na wierzbie a następnie cichaczem ucieczka z miasta) jest NIEWYBACZALNE.  Dla mnie jest on skończony jako polityk. Ale nie upoważnia to Pana panie Gość do pisania w taki sposób, to zdecydowanie obniża jakość komunikacji społecznej a pośrednio wpływa i na nastroje i podejście do rozwoju nas mieszkańców i regionu. Szanujmy się i razem wyciągnijmy nasze miasto na wyżyny rozwoju kulturalno gospodarczego.

Miłego dnia życzę (pomimo, że za oknem głowę chce urwać)

Remigiusz Szymon

Panie Remigiuszu Szymonie, bardzo ładnie i wysoce kulturalnie i treściwie się Pan wypowiedział w swoim poście, respekt. Mam jednak kilka małych "amplua" do pańskiej wypowiedzi. Nie będę się odnosił do tego co Pan żeś napisał do autora tego tematu, ale odniosę się do tego co zostało napisane pod moim adresem.
Po pierwsze Robert Biedroń wiadomo skąd przyjechał i kim jest. Urodził się pod Rzeszowem a mieszkał z rodzicami bodajże w Dukli i w Krośnie, później przeniósł się do Warszawy itd. itd. 
Cieszę się że się zgadzamy co do tego co zrobił ten człowiek. Druga sprawa to to kim on jest i za kogo się promuje i w jaki sposób do tego doszedł. Doszedł do tego w takim sposób, do swojej popularności tym że promuje swoją osobą homoseksualizm w Polsce, czyli jest to zwyczajny pedał. Nie wiem zatem gdzie ja w swoim poście napisałem coś co według Pana cytuję "obniża jakość komunikacji ...".
Musimy nazywać rzeczy po imieniu i nie pudrować trupa i przestać być poprawnymi politycznie, bo to właśnie prowadzi do złych konsekwencji. 
Pedał to pedał i tyle w temacie. Ja brzydzę się takimi ludźmi. Jestem homofobem i jestem z tego dumny. Homofobia to prawidłowy normalny odruch zdrowych normalnych ludzi. 
Natomiast owijanie gów na w sreberko to jest dopiero hipokryzja i to jest niestosowne i to obniża jakość komunikacji itd. 
Biedroń to typowy heterofob. On promuje jawnie swój styl bycia i to jest chore i niebezpieczne. Trzeba stanowczo się temu sprzeciwiać, bronić się i chronić przed takimi poglądami społeczeństwo, a przede wszystkim chronić najsłabszych i najmniej odpornych czyli dzieci i młodzież. 
Rozumiem że zboczeńcy tacy jak Biedroń zawsze byli są i będą, ale stanowią oni niewielki ułamek procenta w społeczeństwie i niech się pedaliują, to ich sprawa, ale w zaciszach swoich domostw.
Wnerwia mnie jak pedalizacja wychodzi na ulicę, ja ci obrzydliwcy maszerują i swoim zachowaniem i wyglądem gorszą innych ludzi. Mało tego, oni jawnie ubliżają ludziom wierzącym, naśmiewają się z wiary, obrażają wierzących malując waginy na obrazach które są dla osób wierzących bardzo ważne. Robią szopkę z mszy świętej itd. 
To nie są normalni ludzie, to są podstępni i żałośni i obrzydliwi zboczeńcy, a Robert Biedroń jest ich przedstawicielem. 
Ktoś kto bił własną matkę, jak sam o tym pisał, ktoś kto stawiał czynny opór policji i rzucał kamieniami w służby porządkowe, ktoś taki jak Biedroń, co daje sobie wkładać w odbyt penisa i robi to samo swojemu Krzyśkowi, ktoś taki nie jest warty żadnego szacunku. Ktoś kto opowiada o tym w mediach jest złym człowiekiem.
Dlatego nie wiem co Tobie Panie Remigiuszu Szymonie nie spodobało się w moim porzednim poście. 
Nazywajmy rzeczy po imieniu, pedał to pedał i kropka.
Miłego dnia, pozdrawiam.  :)#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 13:16:18

Taką pierwszą oznaką tego że Biedroń nie zna Słupska, i mu na nim nie zależy, co było i jest sprawą oczywistą
było zlikwidowanie kina Millenium i przekształcenie tego miejsca
w biedronkę. Biedronka jest tam najbardziej ciasnym i niewygodnym sklepem w Słupsku. Rozumiem że kino było już nierentowne, ale możnabyło to miejsce przekształcić w coś innego, np. w teatr, albo w salę konferencyjną, albo w restaurację, albo w dyskotekę, ale nie kurna w biedronkę, wstyd.
Co można jednak wymagać od bezwstydnego pedała. Ubolewam nad tym że znalazło się w Słupsku tylu głupich wyborców, którzy dla przekory albo złośliwie zagłosowali na pedała, ot tak, żeby była heca.#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 13:38:57

Do autora. A Ty co zrobiłeś w tym kierunku by było lepiej? Otwórz fabrykę na 500 osób, daj ludziom pensję średnia krajowa lub wyżej, dogadaj się z miastem, że dołożysz się 50% do dokończenia ringu,ale muszą działać szybko, bo się rozmyślisz. Zasponsoruj słupską drużynę sportową. Zrób reklamę i wyemituj ją np w TVP/TVN/AlJazirra że słupsk jest super i tu można inwestować i ściągnij firmy, żeby budowały tu fabryki i dokładały się do lokalnych inicjatyw.... sam zacznij kreować lokalne inicjatywy... albo po prostu sam zacznij robić coś z rzeczy, które wymieniłeś.

 

A dlaczego słupszczanie migrują do sąsiednich gmin? może dlateog, że miasto nie ma pomysłu na to? a może dlatego, że Ciebie brakuje w radzie miasta, może powinieneś był startować na prezydenta miasta i zarządzać tak, żeby wszystkim gały wyszły co można z małego miasta zrobić.

 

Do Pana "Gość" wspominającego Roberta Biedronia. Tak, masz rację, że Pan R.B. przyjechał nie wiadomo skąd zaczął coś zmieniać, naprawiać, ale że nie miał do końca pomysłu co z tym zrobić to wyszło jak wyszło. Chwała mu za to, że spróbował, ale to jak się zachował po prezydenturze (mam na myśli zajęcie mandatu w Radzie Miasta, naobiecywanie gruszek na wierzbie a następnie cichaczem ucieczka z miasta) jest NIEWYBACZALNE.  Dla mnie jest on skończony jako polityk. Ale nie upoważnia to Pana panie Gość do pisania w taki sposób, to zdecydowanie obniża jakość komunikacji społecznej a pośrednio wpływa i na nastroje i podejście do rozwoju nas mieszkańców i regionu. Szanujmy się i razem wyciągnijmy nasze miasto na wyżyny rozwoju kulturalno gospodarczego.

Miłego dnia życzę (pomimo, że za oknem głowę chce urwać)

Remigiusz Szymon

 

jako, że bronisz urzędników i władze miasta, janym jest, ze masz coś z nimi wspólnego.

twoja wypowiedz pozbawiona jest sensu z logicznego punktu widzenia.

piszesz, zeby wziac otworzyc firme na 500 osob... no ja cie prosze. ja? do mnie to kierujesz? pomyliles kierunki, cos ci sie pokrecilo. nie tedy droga.

moj glos to kropla w morzu. gdyby bylo wiecej takich osob jak ja, to moze by cos drgnelo. ale niestety, wiecej jest takich, ktorym wszystko jedno, ktorzy sa obojetni na to co sie dzieje metr dalej od progu ich domostwa. to przykre. mam nadzieje, ze naglasniajac takie informacje, ze sa miasta, gdzie lepiej sie dzieje, gdzie sa ludzie madrzy, ktorym sie chce, ktorzy patrza w przyszlosc i wierza, ze moga ja dla dobra ogolu zmienic, jest szansa, ze i u nas ludzie powoli zaczna rozumiec, ze maja duzy wplyw na przyszlosc miasta, na swoj dobrobyt - bo maja glos wyborczy.

drufa sprawa Remigiuszu - ty tylko żądasz: weź, otwórz, daj... nie moja rola, aby zaspokajac takie potrzeby. mam prawo do krytyki, mam prawo do wskazywania kierunkow w postaci takich informacji prasowych. poza tym mi za to nie placa, a jak ktos bierze za to pieniadze i nie potrafi, to niech ustapi i da miejsce innym, ktorzy wiedza jak to zrobic. 

tak, tak, jak ktos nie umie, nie potrafi, nie chce, a jedynym celem jest intratna posadka, to powinien wyciagnac wnioski, jesli ma oczywiscie odrobine przyzwoitosci.

co do radnych, to tak beznadziejnej rady miasta jeszcze w miescie nie mielismy. zreszta bedzie okazja, aby wyrazic swoja dezaprobate przy okazji kolejnych wyborow. nie dbaja o nas mieszkancow, od ktorych dostali mandat zaufania, zamiast wskazywac kierunki, ew. oponowac przed zlymi dla mieszkancow decyzjami, godza sie na niekorzystne dla mieszkancow podwyzki lub inne rozwiazania.

 

na koniec zapytam - co ty Remigiuszu zrobiles, aby w tym miejscie zylo sie lepiej? Jakie masz pomysly na to miasto? negujesz wypowiedzi innych, wskaz wiec jakie masz rozwiazania tych, jasno powiedzmy, problemow.#8 ~przykra sprawa~

~przykra sprawa~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 13:46:08

Taką pierwszą oznaką tego że Biedroń nie zna Słupska, i mu na nim nie zależy, co było i jest sprawą oczywistą
było zlikwidowanie kina Millenium i przekształcenie tego miejsca
w biedronkę. Biedronka jest tam najbardziej ciasnym i niewygodnym sklepem w Słupsku. Rozumiem że kino było już nierentowne, ale możnabyło to miejsce przekształcić w coś innego, np. w teatr, albo w salę konferencyjną, albo w restaurację, albo w dyskotekę, ale nie kurna w biedronkę, wstyd.
Co można jednak wymagać od bezwstydnego pedała. Ubolewam nad tym że znalazło się w Słupsku tylu głupich wyborców, którzy dla przekory albo złośliwie zagłosowali na pedała, ot tak, żeby była heca.

 


...i od tamtej pory miasto Słupsk to już nie Słupsk, ale Dupsk, albo Dupowo.
Dowcipy o Wąchocku już poszły do lamusa, są fopa, teraz w Polsce opowiada się dowcipy o Dupsku.#9 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 13:51:07

Fajny temat i fajne posty :D . Najbardziej podoba mi sie post numer 2 i 5 i post numer 7 tez jest zajefajny. :D 
Post numer 3 tez jest w temacie i fajny, ale troche pachnie mi w nim tym...jakby pisal go jakis urzednik z ratusza, albo radny, albo ktos z rodziny...
...oczywiscie nie ma w tym nic zlego.  :)#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 16:03:06

Fajny temat i fajne posty :D . Najbardziej podoba mi sie post numer 2 i 5 i post numer 7 tez jest zajefajny. :D 
Post numer 3 tez jest w temacie i fajny, ale troche pachnie mi w nim tym...jakby pisal go jakis urzednik z ratusza, albo radny, albo ktos z rodziny...
...oczywiscie nie ma w tym nic zlego.  :)

 

Ty panterro masz instynkt do wyłapywania słusznych prawd i o co tak naprawdę chodzi ,no wiadomo - dziki z Ciebie zwierz . :D

 

Co do postu numer trzy ,to zadziałała pewnie zasada " uderz w stół ,a nożyce się odezwą " . Czy się mylę ? B)#11 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 17:33:28

1. Ty panterro masz instynkt do wyłapywania słusznych prawd i o co tak naprawdę chodzi ,no wiadomo - dziki z Ciebie zwierz . :D

 

2. Co do postu numer trzy ,to zadziałała pewnie zasada " uderz w stół ,a nożyce się odezwą " . Czy się mylę ? B)

1. Dziekuje za komplementy, nie bede ukrywal... ze lubie komplementy.  :D 
....
2. Nie wiem, ale jakbym mial obstawiac, to moim zdaniem sie nie mylisz.  :)#12 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 17:33:52

1. Ty panterro masz instynkt do wyłapywania słusznych prawd i o co tak naprawdę chodzi ,no wiadomo - dziki z Ciebie zwierz . :D

 

2. Co do postu numer trzy ,to zadziałała pewnie zasada " uderz w stół ,a nożyce się odezwą " . Czy się mylę ? B)

1. Dziekuje za komplementy, nie bede ukrywal... ze lubie komplementy.  :D 
....
2. Nie wiem, ale jakbym mial obstawiac, to moim zdaniem sie nie mylisz.  :)#13 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 17:36:02

Entschuldigung za zdublowanie postu.  :)#14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 19:17:23

  :)#15 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
 • Goście

Napisano 03 luty 2020 - 07:02:00

Guten Morgen !  :D#16 kowalg

kowalg

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 03 luty 2020 - 07:20:59

Potencjał zwykle jest w ludziach. To ludzie tworzą dobrobyt, a miasta mają im tego nie utrudniać.#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 16:49:30

Rzeszów jest miastem wojewódzkim, a Słupsk już nie. Jest w Polsce dziwna prawidłowość, wszystkie miasta które straciły status miast wojewódzkich popadły w recesję, bądź zastój, (np. Słupsk, Suwałki,Elbląg itd.) a te które teraz są stolicami województw akumulują kapitał i rozwijają się w szybkim tempie

#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 17:06:45

Fajny temat i fajne posty :D . Najbardziej podoba mi sie post numer 2 i 5 i post numer 7 tez jest zajefajny. :D
Post numer 3 tez jest w temacie i fajny, ale troche pachnie mi w nim tym...jakby pisal go jakis urzednik z ratusza, albo radny, albo ktos z rodziny...
...oczywiscie nie ma w tym nic zlego. :)


Moja nauczycielka od polskiego mówiła, że inteligentny człowiek nie używa słowa "fajne", a potrafi opisać rzeczywistość używając bogatego zasobu swojego słownictwa. Słów fajny i zajefajny itd. używają nagminie tylko słabo oczytani prostacy. Przeczytajcie post pantery i sami wyciągnijcie wnioski.

#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 19:16:19

Moja nauczycielka od polskiego mówiła, że inteligentny człowiek nie używa słowa "fajne", a potrafi opisać rzeczywistość używając bogatego zasobu swojego słownictwa. Słów fajny i zajefajny itd. używają nagminie tylko słabo oczytani prostacy. Przeczytajcie post pantery i sami wyciągnijcie wnioski.

Najwidoczniej on pisał do ciebie, żebyś zrozumiał. Panterze należą się podziękowania, że potrafi dyskutować nie tylko z równymi sobie, ale także z pospólstwem, ktorego ty jesteś przykładem.#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 19:28:37

Moja nauczycielka od polskiego mówiła, że inteligentny człowiek nie używa słowa "fajne", a potrafi opisać rzeczywistość używając bogatego zasobu swojego słownictwa. Słów fajny i zajefajny itd. używają nagminie tylko słabo oczytani prostacy. Przeczytajcie post pantery i sami wyciągnijcie wnioski.

Do gimbusa & autora powyższego postu.
Zostałeś celnie trafiony i zatopiony przez czarną panterę. 
Troszeczkę jednak nad tym ubolewam, mimo dużej sympatii do pantery mam do pantery nieco pretensji,

o to że pogrywa sobie z takimi gimbusami jak ty. Robi to chyba dla zabawy.
P.S.
Teraz napiszę krótko do czcigodnego Pantery.

Tak się nie godzi Pantero, o ile to czytasz albo kiedyś przeczytasz.

Pantero, ten gimbus sam się wydał że jest gimbusem, bowiem napisał że jego nauczycielka od polskiego mówiła że słowo zajefajny itd.

a wszyscy przecież wiedzą że ten wyraz jest stosunkowo młody i stosowany od niedawna,

zatem faktycznie gimbus jest jeszcze gimbusem i próbuje pod nieobecność Twoją mistrzu Pantero cię obszczekiwać,
ale jak widać sam sobie ten ćwok strzelił w kolano.  :lol:

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych