Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

DLACZEGO NIE MOŻNA DO LASU ?!

To jest już przesada !

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Phoenix_7~

~Phoenix_7~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 00:13:11

Rozumiem wszelakie zaostrzenia w kwestii spotykania się i gromadzenia. Trzeba walczyć z niewidzialnym wrogiem koronawirusem, jasna sprawa. Niestety niektóre zakazy wydają się być nieco przesadzone, a może właśnie nie nieco tylko zbyt bardzo przesadzone.
Zawsze kiedy chciałem odpocząć od tłumów, kiedy chciałem się zrelaksować, kiedy chciałem być sam na sam z przyrodą, wtedy wybierałem się do lasu. Czasami gdzieś z daleka dojrzałem jakiegoś grzybiarza, ale nie szedłem w jego stronę, bo po co...
Często wybierałem się do lasu nie tylko w sezonie grzybowym, ale czasami w zimę, albo na wiosnę...i wtedy też chciałem pospacerować albo posiedzieć sam w lesie, a później wracałem do swoich obowiązków do miasta, do pracy, do ludzi, do rodziny.

Teraz jest zakaz wchodzenia do lasu, dlaczego !?
Czy ktoś zna jakąś racjonalną odpowiedź na to pytanie ? Czy jest coś czego może nie wiem w tej sprawie ? Proszę o komentarze, o ile oczywiście ktoś ma coś sensownego do napisania w tej sprawie.
Ogólnie jestem zwolennikiem dobrej zmiany, czyli obecnego rządu. Nie toleruję tej totalnej opozycji, bo uważam że są do du py, każdy z osobna, jak i razem, tak jak Bidroń i ten drugi Śmieszek.
Nie o tym jednak chciałem tutaj dyskutować, nie o polityce i naszych preferencjach politycznych, kto kogo uważa a kogo nie uważa za porządnych polityków. 
Chciałbym się dowiedzieć tylko dlaczego nie można pójść teraz do lasu w Polsce, przecież nie ma zagrożenia pożarowego, a jak się pójdzie samemu, albio nawet z rodziną, to przecież nic się nie stanie złego.
Ciekawa to sprawa i dlaczego tak jest ?

#2 ~lis pustyni~

~lis pustyni~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 00:18:14

Tego nawet najstarsi górale nie wiedzą.  :D 
Nikt ci tutaj nic mądrego nie odpowie, nie napisze.
Otworzyłeś tylko nowy temat w którym jeden cymbał będzie tylko wciąż pisał jaki to PiS jest zły, a opozycja super. Ot i tak się to skończy.  :)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 06:13:56

Dlaczego? Mozna tylko się domyślać. Niektórzy omijali zakaz zgromadzeń i w lasach się spotykali grupowo. Tam mogli się zaszyc zupełnie. Wypady na miasto czy na inne  zielone otwarte tereny gdzie byli widoczni jak na dłoni przenieśli do lasów i tam skutecznie mogli się zaszyc i nikt ich nie widział :D Zadziałała chyba prewencja. Zawsze jest tak, że za takie zachowania

odpowiadają wszyscy. Więc profilaktycznie i na wszelki wypadek zamknęli lasy. Zero pikników i towarzyskich spotkań w lasach. Jeszcze ludzie wpadliby na genialne pomysly grilowania w lesie na jakis polanach. Kto wie. Wyobraznia ludzka jest bezskresna :D Chyba to jest wytłumaczenie.

#4 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 06:14:41

Wieszcz ludowy mówi, że jak nie wolno...
...........................................................................................................................................................................................to szybko.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 06:17:20

*bezkresna tam ma być oczywiscie

#6 ~Phoenix_7~

~Phoenix_7~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 06:22:52

Dlaczego? Mozna tylko się domyślać. Niektórzy omijali zakaz zgromadzeń i w lasach się spotykali grupowo. Tam mogli się zaszyc zupełnie. Wypady na miasto czy na inne  zielone otwarte tereny gdzie byli widoczni jak na dłoni przenieśli do lasów i tam skutecznie mogli się zaszyc i nikt ich nie widział :D Zadziałała chyba prewencja. Zawsze jest tak, że za takie zachowania

odpowiadają wszyscy. Więc profilaktycznie i na wszelki wypadek zamknęli lasy. Zero pikników i towarzyskich spotkań w lasach. Jeszcze ludzie wpadliby na genialne pomysly grilowania w lesie na jakis polanach. Kto wie. Wyobraznia ludzka jest bezkresna :D Chyba to jest wytłumaczenie.

Dziękuję, ta odpowiedź może polegać na prawdzie.  :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 06:26:38

Dziękuję, ta odpowiedź może polegać na prawdzie.  :)

Proszę bardzo  :)

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 07:40:55

Rozumiem wszelakie zaostrzenia w kwestii spotykania się i gromadzenia. Trzeba walczyć z niewidzialnym wrogiem koronawirusem, jasna sprawa. Niestety niektóre zakazy wydają się być nieco przesadzone, a może właśnie nie nieco tylko zbyt bardzo przesadzone.
Zawsze kiedy chciałem odpocząć od tłumów, kiedy chciałem się zrelaksować, kiedy chciałem być sam na sam z przyrodą, wtedy wybierałem się do lasu. Czasami gdzieś z daleka dojrzałem jakiegoś grzybiarza, ale nie szedłem w jego stronę, bo po co...
Często wybierałem się do lasu nie tylko w sezonie grzybowym, ale czasami w zimę, albo na wiosnę...i wtedy też chciałem pospacerować albo posiedzieć sam w lesie, a później wracałem do swoich obowiązków do miasta, do pracy, do ludzi, do rodziny.
Teraz jest zakaz wchodzenia do lasu, dlaczego !?
Czy ktoś zna jakąś racjonalną odpowiedź na to pytanie ? Czy jest coś czego może nie wiem w tej sprawie ? Proszę o komentarze, o ile oczywiście ktoś ma coś sensownego do napisania w tej sprawie.
Ogólnie jestem zwolennikiem dobrej zmiany, czyli obecnego rządu. Nie toleruję tej totalnej opozycji, bo uważam że są do du py, każdy z osobna, jak i razem, tak jak Bidroń i ten drugi Śmieszek.
Nie o tym jednak chciałem tutaj dyskutować, nie o polityce i naszych preferencjach politycznych, kto kogo uważa a kogo nie uważa za porządnych polityków.
Chciałbym się dowiedzieć tylko dlaczego nie można pójść teraz do lasu w Polsce, przecież nie ma zagrożenia pożarowego, a jak się pójdzie samemu, albio nawet z rodziną, to przecież nic się nie stanie złego.
Ciekawa to sprawa i dlaczego tak jest ?

dlaczego? Sprobuj pomyslec raz jeszcze albo poczytać to tu, to tam. Odpowiem pomimo to. Jest III stopien zagrozenia pozarowego ze wzgledu na susze. Nie bylo wcale zimy, opadow deszczu, ściółka lesna nie ma odpowiedniej wilgoci w zwiazku z powyższym, jest sucha i kazda najmniejsza iskierka jest olbrzymim zagrozeniem. Wystarczy wejść na odpowiednie strony aby przeczytac na temat wilgotnosci w lesie ktora wynosi zero.

#9 ~rozpylacz~

~rozpylacz~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 09:24:30

nie mozna, bo kazdy mysli, ze skoro w miescie nie wolno, to do lasu sie przejsc mozna, w lesie ludzi przeciez nie ma, kazdy tak mysli i w efekcie w pustym na ogol lesie jest odwrotnie, pelno ludzi na spacerach ktorzy poczatkowo mysleli, ze w lesie przeciez ludzi nie ma, proste, a jeden od drugiego moze sie zarazic w autobusie, parku, sklepie, lesie czy lace- bez znaczenia, proste

lepiej sie dostosowywac, mniej ludzi zachoruje, a w efekcie mniej umrze,  odrobine wyobrazni

#10 ~Bzdury a nie powody~

~Bzdury a nie powody~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 10:24:36

Lasy stanowią około 40 % powierzchni Polski, to dużo. Trudno zatem żeby ludzie którzy chcą pójść na spacer do lasu sìę tam o siebie tłumami ocierali. Ten argument jest niedorzeczny.
Ponadto pretekst że jest zagrożenie pożarowe (w kwietniu) też jest naciągane.
W mojej okolicy nocą spadł deszcz. Ściółka jest wilgotna, więc co to za zagrożenie pożarowe.

#11 ~rozpylacz~

~rozpylacz~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 10:38:42

Tak, tylko ze mowiac o powierzchni przeznaczonej dla spacerowiczow mamy na mysli sciezki, a nie ogolna powierzchnie lasow, i to sciezkami ludzie pomykaja na spacery, a nie pomiedzy drzewami czy krzakami, wiec prawdopodobienstwo spotkania sie jest bardzo duze, kazdy z nas oddycha, jeden drugiego minie, czy nawet spotka znajomego pogada i niestety, tak to dziala. Wiec zakaz jest uzasadniony ze wzgledow sanitarnych jak najbardziej. Zakaz zostal wprowadzony z tego wzgledu, a nie ze wzgledu na zagrozenie pozarami.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 10:58:30

To coś już mamy ustalone, że nie chodzi o zagrożenie pożarowe jak to jeden gość pisze powyżej.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 10:58:37

To coś już mamy ustalone, że nie chodzi o zagrożenie pożarowe jak to jeden gość pisze powyżej.

#14 ~Mieszkaniec wieżowca~

~Mieszkaniec wieżowca~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:01:47

Bez przesady z tymi tłumami na leśnych ścieżkach. Nie wszyscy lubią chodzić po lesie, a już spotkać w lesie sąsiada to tak jak trafić szóstkę w totka.
Zakaz chodzenia do lasu jest zakazem przesadzonym i to grubo!

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:11:38

Nie mówimy tutaj o laskach przymiejskich, ale o lasach oddalonych od miasta conajmniej kilkanaście kilometrów.
Spacer w takim lesie nie powinien być zabroniony.

#16 ~rozpylacz~

~rozpylacz~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:19:58

i dokladnie w taki sposob bardzo wiele osob tak mysli, ze pojde do lasu i nikogo tam nie bedzie, niestety w obecnej sytuacji byloby odwrotnie, sam bym sobie wyskoczyl pochodzic po lesie na spacer, ale co, jest ryzyko, choc nie tak duze jak w autobusie np. ale jest, to siedze w domu i nie ryzykuje

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 13:08:19

i dokladnie w taki sposob bardzo wiele osob tak mysli, ze pojde do lasu i nikogo tam nie bedzie, niestety w obecnej sytuacji byloby odwrotnie, sam bym sobie wyskoczyl pochodzic po lesie na spacer, ale co, jest ryzyko, choc nie tak duze jak w autobusie np. ale jest, to siedze w domu i nie ryzykuje

Deptaki, ulice, miejsca przechadzek i spotkań przeniosłyby się do lasów. Ktoś pisze, że lasy oddalone o ileś tam km, to on sobie wpada na taki pomysł i niech pomyśli, że nie on jedyny :)

Pobliskie parki czy laski mogą być kontrolowane a te oddalone już nie bardzo, bo nie wyobrażam sobie aby policja czy straż miejska hasała za ludźmi wśród drzew :D  więc profilaktycznie wstęp wzbroniony jest. Nie wiem ale dla mnie to zrozumiałe jest.

Jasne, że człowieka skręca od tego siedzenia w domu, wypad można sobie robić co najwyżej na balkon albo jak ktoś ma działkę czy przydomowy ogródek (wtedy to już w ogóle w tej sytuacji jest bajka).

#18 Andy

Andy

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 6987 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 13:13:46

Bo Prezes miał takie kaprycho, a kaprycho Prezesa jest najwyższym prawem w Polsce.

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 13:59:19

Bo Prezes miał takie kaprycho, a kaprycho Prezesa jest najwyższym prawem w Polsce.

I niech presesunio tak trzyma! :D Komuchów coś boli?  :blink:

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:36:26

To miłe, że tak kochasz i szanujesz Prezesa i to miłe, że myślisz o nim. To się chwali Andy. Tak trzymaj i żadne lasy już nie będą ci do szczęścia potrzebne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wystarczy tylko, że pomyślisz o Prezesie i wszelkie smutki rozpłyną się we mgle i ogarnie Cię niespożyte szczęście i miłość :)

:lol: sorry wytrzymać nie można ani zachować powagę  :lol:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych