Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Depresja to choroba jak angina czy grypa :: zobacz komentowany artykuł


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ustecki

Ustecki

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 822 postów

Napisano 24 luty 2017 - 20:15:02

Depresja to choroba jak angina czy grypa ???   :huh:   :blink:   :D

 

Dzisiaj byłem u psychiatry, wyjątkowo długo rozmawialiśmy, gdybym wiedział, że to "angina" to nie chodziłbym do lekarza, na to wystarczy ząbek czosnku, ale jaja, ale jaja, jak berety.

---------------------------------------------------------------------

 

Polecam artykuły z portalu https://portal.abczdrowie.pl/depresja

tam dowiecie się dużo w zwięzłej formie.

 

Książki Antoniego Kępińskiego to czytałem, jak byłem jeszcze w liceum, ale wtedy nie miałem pojęcia, że sam będę miał takie kłopoty.

 

mały fragment, polecam przeczytać całość

Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju.  Depresja ma kilka grup objawów – obniżenie nastroju, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się tylko czynniki, które mogą jej sprzyjać, jak np. zmiany struktury mózgu, zakażenia wirusowe, czynniki genetyczne, psychologiczne czy społeczne.
Depresja według prof. Kępińskiego
Co to jest depresja? Wydawałoby się, że każdy potrafi wyliczyć objawy depresji – smutek, przygnębienie, niechęć do działania, ale przecież wszyscy od czasu do czasu tak się czujemy. Nie znaczy to, że każdy z nas miewa depresję. Depresja nie jest wymysłem i usprawiedliwieniem lenistwa, ucieczką przed problemami. To poważna choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia. Jednak wcześniej depresję trzeba zdiagnozować. Depresja charakteryzuje się nasileniem objawów i wydłużonym czasem ich utrzymywania się (przynajmniej dwa tygodnie). Niepokój powinno wzbudzić nie samo przygnębienie, ale to, że trwa ono już długo i zmienia nasze funkcjonowanie, dezorganizuje codzienne życie. Smutek w depresji nie pojawia się od czasu do czasu, ale stale nam towarzyszy i zaczyna nas zasadniczo zmieniać. Profesor Antoni Kępiński nazwał to „piekłem za życia”.
Depresja - objawy
Depresja narasta powoli i niepostrzeżenie. Stopniowo obniża się nastrój, człowiek staje się apatyczny, bierny, nie ma ochoty na żadną aktywność, najchętniej przebywa z dala on innych osób, szuka samotności, zamyka się w sobie. Smutku nie mogą rozwiać bliscy ani pozytywne wydarzenia w życiu chorego. To, co do tej pory przynosiło choremu przyjemność, np. realizacja swoich zainteresowań, już go nie interesuje.
W ciężkiej depresji chory jest przekonany, że nie ma przed sobą żadnych perspektyw, że obecnej sytuacji nie da się już zmienić, występują urojenia prześladowcze, samoobwinianie, a także rozdrażnienie i agresja. Człowiek jest przekonany, że wszystko co złe, dzieje się przez niego, wyolbrzymia problemy. Negatywnie ocenia siebie, swoje osiągnięcia i widoki na przyszłość. Negatywne myśli są bardzo uporczywe i chory nie może się ich pozbyć. W tym stanie wzrasta bardzo ryzyko podjęcia próby samobójczej.
Objawy depresji, w przeciwieństwie do „dołka” psychicznego, trwają długo. Chorzy na depresję nie są w stanie znaleźć ukojenia. Odczuwają nieuzasadniony lęk, miewają myśli samobójcze. Nie ma sposobu, żeby poprawić im nastrój.
 

Przeczytajcie całość w podanym wyżej linku.


Użytkownik Ustecki edytował ten post 24 luty 2017 - 20:16:07


#2 Ustecki

Ustecki

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 822 postów

Napisano 24 luty 2017 - 20:18:13

23 lutego 2017 wypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Chcesz zrozumieć, dowiedzieć się czym jest depresja ?  Najlepsze 7 filmów objaśniające czym jest i jakie wywołuje skutki

 

. Celem Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest zwiększenie świadomości na temat tego schorzenia, jego objawów, konieczności diagnozowania i leczenia.
Podział na depresję endo- i egzogenną jest próbą oddzielenia depresji uwarunkowanych biologicznie od tych uwarunkowanych psychologicznie.

Depresję endogenną (ang. endogenous depression) nazywa się odpowiednio depresją z melancholią, a depresję egzogenną (ang. exogenous depression) jako depresję bez melancholii.
Melancholię rozumie się tutaj jako brak reakcji na wydarzenia pozytywne i nieumiejętność przeżywania radości.

 

Określenie „depresja endogenna”, biologiczna oznacza „pochodząca z ciała”, natomiast egzogenna, reaktywna – „pochodząca spoza ciała”.

Depresję egzogenną poprzedza z reguły wystąpienie stresującego wydarzenia życiowego (np. śmierć małżonka, rozwód, ciężka choroba somatyczna), podczas gdy depresja endogenna wynika z zaburzeń biologicznych, np. w produkcji neuroprzekaźników takich, jak serotonina czy noradrenalina.

 Co istotne, dla każdego rodzaju depresji istnieją odmienne wskazówki terapeutyczne – depresja endogenna częściej ustępuje pod wpływem leków przeciwdepresyjnych oraz terapii elektrowstrząsami, natomiast depresja egzogenna lepiej poddaje się leczeniu psychoterapeutycznemu. Więcej na portal.abczdrowie.pl/depresja-endogenna
 

Od lekarza nigdy nie dowiecie się tyle co od innego chorego, polecam na spokojnie obejrzeć filmy. Najlepsze 7 filmów objaśniające czym jest i jakie wywołuje skutki, zapraszam na stronę.

 

nobody64.pl/filmy-o-depresji-warte-obejrzenia#3 Ustecki

Ustecki

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 822 postów

Napisano 24 luty 2017 - 20:19:55

To ja wybieram anginę, kto się ze mną zamieni na głowy, może być nawet grypa  :lol:

 

Od lekarza nigdy nie dowiecie się tyle, co od innego chorego.

 

 

 

Taka depresja endogenna i tak nie jest do zrozumienia, jak kto ciekawy, niech poczyta książki, obejrzy filmy o ludziach, którzy się z tym męczyli np.:Vincent van Gogh,Stachura, Tomasz Beksiński i wielu innych. ( i tak g... z tego zrozumie ) Życie jak w huśtawce,  ciężko jest żyć, jak czasami ma się się tylko z 20% tej energii co inni, albo jeszcze mniej ...

Ostatnio przeglądając starocie znalazłem zdjęcie z nagrobka Nobody64. Miał swoja stronę o eutanazji ( jak o sobie mówił: „kilka stron wapniaka o zmęczeniu życiem, depresji, eutanazji” ) oraz prowadził listę dyskusyjną Melancholja na Yahoo. Może odezwą się w komentarzach jej uczestnicy ?

 

Nobody pisał, że choruje na depresje leko-odporną i niejako prosiło o łagodną śmierć, żądał legalizacji eutanazji. Po jego kolejnym, tym razem skutecznym samobójstwie 30.09. 2003 roku, ( wpierw nażarł się leków, a jak go odratowali, zwiał i rzucił się pod pociąg ) dowiedzieliśmy się, że z zawodu był wojskowym, o specjalności lekarz psychiatra, taka ciekawostka. Nazywał się Dariusz Adaszak, pochodził z okolic Szczecina. Na tej liście dyskusyjnej było dużo ludzi z „warszawki”, ze środowisk artystycznych, aktorów, dziennikarzy, prawników. Kiedyś odwiedziła mnie jedna z dziennikarek z Melancholji, ale nie chciała podawać konkretnych nazwisk. Mnie to zresztą tak bardzo nie interesowało.

 

W każdym razie wszyscy zgadzaliśmy się z jednym – brakiem zrozumienia przez innych ludzi – depresja endogenna jest dla zwykłych ludzi nie do pojęcia, zarzuca się lenistwo, myli się apatię z obojętnością, Powiedzenia typu – „Weź się w garść, przecież inni sobie radzą” opowiadaliśmy sobie jako najlepsze dowcipy, pocieszając się nawzajem. Mówienie taki słów osobie w depresji, to wielkie nieporozumienie. Tacy ludzie często wpadają w kłopoty finansowe, ale ich przyczyną są wcześniejsze stany depresyjne, brak kasy, długi to skutek, a nie przyczyna depresji endogennej.


Użytkownik Ustecki edytował ten post 24 luty 2017 - 20:21:24


#4 Ustecki

Ustecki

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 822 postów

Napisano 24 luty 2017 - 20:27:45

Musze przeczytać papierową wersję artykułu, bo nie wierzę w to co czytam, napisali tylko o depresji sytuacyjnej, nerwicowej.  :huh:   :(

 

----------------------------------------

 

Podwójnie autentyczny, 1,5 godzinny film dokumentalny o samobójstwie w 2005 roku Evan Perry, 15-letniego chłopca, u którego w wieku 9 lat zdiagnozowano depresję dwubiegunową. Film wyreżyserowała jego mama, sceny kręcił ojciec. Zawiera wiele oryginalnych epizodów z dzieciństwa.
Wywiady z rodziny, przyjaciół, lekarzy, nauczycieli i doradców tworzą kręgosłup narracyjną filmu dokumentalnego. dorastanie Evana był ściśle udokumentowane przez rodziców dosłownie z chwilą, gdy się urodził. Te "home-movies", pozornie tak przypadkowych i niewinnych przed śmiercią scen, przedstawia wizualny zapis jego rozwój na przestrzeni lat, Jest to wstrząsająca podróż po tej wyniszczającej chorobie.
Dzieciak , które grozi samobójstwo już  w wieku lat 5.
...
Boy Interrupted jest bolesne dokumentalny o rodzinie Perry; Evan Perry popełnił samobójstwo w wieku 15 lat, pozostawiając jego rodzice Dana i Hart. Film składa się z starych fotografii, starych filmów i filmów Evan i wywiady z Daną, Hart, Evana przyrodni brat Nicholas Kopple -Perry, babci Evana, nauczyciela, psychiatra Evana Ladd Spiegel i jego szkolnych przyjaciół. Od najmłodszych lat, Evan został zajęty przez śmierć i planował, jak się zabić od piątego roku życia.

Zdiagnozowano u niego depresję i umieścić na Prozac, ale postęp był powolny. Mógł być bardzo interesujące i twórcze, ale gdy był w depresji nastroju był całkowicie nieosiągalny. W wieku dziewięciu lat został słuchania muzyki Boba Dylana i Nirvany i pisał utwory o umieraniu. Zrobił kilka samobójcze gesty i po jednym poważnym zagrożeniem samobójstwa został ostatecznie został hospitalizowany w Czterech Wiatrów w wieku 10 lat zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową. Jego rodzice mówią o trudności mieli na pogodzenie się z nim będąc w zablokowanym oddziale z innymi bardzo poważnie chorych psychicznie dzieci. W końcu położono na litem a on stabilizowany.

 

Zaczął uczestniczy Wellspring szkoły, a to okazało się być dobre dla niego, po osiadł i zaczął poznawać nowych przyjaciół. Co ciekawe, jeden z wykładowców w szkole mówi, że to było, kiedy to rozpoczęła się trzymając go do odpowiedzialności za szkody był przyczyną innych, że zachowanie Evana poprawie. Stamtąd zaczął uczestniczyć York Prep , gdzie kwitła. Od kilku lat robi dobrze, ale w wieku 15 lat próbował schodzili mu litu. Okazało się, że to zły pomysł, ponieważ jego nastrój szybko wymknął się spod kontroli. Choć miał wizytę u swojego psychiatry, aby wrócić na litu, zabił się w domu przed ponownym jego lekarstwa. Widzimy go od jego narodzin do pogrzebu, i widzimy, ból odczuwany przez jego rodziców, jego przyrodni brat i jego przyjaciół. To niemożliwe, aby nie zostać przeniesiony.

 #5 Ustecki

Ustecki

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 822 postów

Napisano 24 luty 2017 - 20:30:05

Marcina wpierw błędnie zdiagnozowano jako schizofrenika, często rozpoznanie, właściwie diagnozowanie depresji dwubiegunowej następuje dopiero po kilkunastu latach, wtedy jak już wszystko jest w ruinie.

 #6 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 25 luty 2017 - 22:28:49#7 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 25 luty 2017 - 22:31:51

Beksiński  Posłuchajcie od 6 min 45 sekundy, jaka to ulga dla wielu, Zdzisław Beksiński wypowiada się o śmierci swojego syna.


 #8 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 25 luty 2017 - 22:34:14#9 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 26 luty 2017 - 11:12:47#10 ~Basia~

~Basia~
 • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:50:24

To prawda, depresja to choroba. Dobrze, że tyle się o niej mówi. Byłam z córką u psychiatry i zauważyłam w kolejce ludzi i różnych wieku i różnej płci. Nie powinno się wstydzić depresji ani piętnować osób, które na nią chorują. Ważna jest odpowiednia dieta i zrównoważony harmonogram. Okazało się, że córka jest przeciążona studiami na dwóch kierunkach i weekendową pracą. Potrzebowała spokoju i czasu tylko dla siebie. Zaczęła odsłuchiwać muzyki serca soundofsoul w drodze na uczelnię, żeby mniej się stresować egzaminami. Pomogło, bo im bardziej była spokojna, tym lepiej radziła sobie z nauką. #11 ~kto nigdy nie miał?~

~kto nigdy nie miał?~
 • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 11:28:11

To prawda, depresja to choroba. Dobrze, że tyle się o niej mówi. Byłam z córką u psychiatry i zauważyłam w kolejce ludzi i różnych wieku i różnej płci. Nie powinno się wstydzić depresji ani piętnować osób, które na nią chorują. Ważna jest odpowiednia dieta i zrównoważony harmonogram. Okazało się, że córka jest przeciążona studiami na dwóch kierunkach i weekendową pracą. Potrzebowała spokoju i czasu tylko dla siebie. Zaczęła odsłuchiwać muzyki serca soundofsoul w drodze na uczelnię, żeby mniej się stresować egzaminami. Pomogło, bo im bardziej była spokojna, tym lepiej radziła sobie z nauką. 

 

po prostu życie....#12 ~wiki~

~wiki~
 • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 10:48:24

a jakiego psychiatrę w Słupsku polecacie? musze zasięgnąć porady i nie mam pojęcia do kogo pójść....#13 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 08 październik 2017 - 12:12:59

a jakiego psychiatrę w Słupsku polecacie? musze zasięgnąć porady i nie mam pojęcia do kogo pójść....

Ciężko coś polecić ...

Najwyżej nową stronę o depresji.

 

PS: Polecam nowa stronę o depresji

 

http://sposobynadepresje.pl/#14 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 08 październik 2017 - 20:54:28

Tradycyjnie jesienią coraz lepiej się czuję. Ale co z tego ?

 #15 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 09 październik 2017 - 15:56:21

Depresja to choroba jak angina czy grypa ???   :huh:   :blink:   :D

 

Dzisiaj byłem u psychiatry, wyjątkowo długo rozmawialiśmy, gdybym wiedział, że to "angina" to nie chodziłbym do lekarza, na to wystarczy ząbek czosnku, ale jaja, ale jaja, jak berety.

---------------------------------------------------------------------

 

Polecam artykuły z portalu https://portal.abczdrowie.pl/depresja

tam dowiecie się dużo w zwięzłej formie.

 

 

 

Książki Antoniego Kępińskiego to czytałem, jak byłem jeszcze w liceum, ale wtedy nie miałem pojęcia, że sam będę miał takie kłopoty.

 

mały fragment, polecam przeczytać całość

Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju.  Depresja ma kilka grup objawów – obniżenie nastroju, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się tylko czynniki, które mogą jej sprzyjać, jak np. zmiany struktury mózgu, zakażenia wirusowe, czynniki genetyczne, psychologiczne czy społeczne.
Depresja według prof. Kępińskiego
Co to jest depresja? Wydawałoby się, że każdy potrafi wyliczyć objawy depresji – smutek, przygnębienie, niechęć do działania, ale przecież wszyscy od czasu do czasu tak się czujemy. Nie znaczy to, że każdy z nas miewa depresję. Depresja nie jest wymysłem i usprawiedliwieniem lenistwa, ucieczką przed problemami. To poważna choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia. Jednak wcześniej depresję trzeba zdiagnozować. Depresja charakteryzuje się nasileniem objawów i wydłużonym czasem ich utrzymywania się (przynajmniej dwa tygodnie). Niepokój powinno wzbudzić nie samo przygnębienie, ale to, że trwa ono już długo i zmienia nasze funkcjonowanie, dezorganizuje codzienne życie. Smutek w depresji nie pojawia się od czasu do czasu, ale stale nam towarzyszy i zaczyna nas zasadniczo zmieniać. Profesor Antoni Kępiński nazwał to „piekłem za życia”.
Depresja - objawy
Depresja narasta powoli i niepostrzeżenie. Stopniowo obniża się nastrój, człowiek staje się apatyczny, bierny, nie ma ochoty na żadną aktywność, najchętniej przebywa z dala on innych osób, szuka samotności, zamyka się w sobie. Smutku nie mogą rozwiać bliscy ani pozytywne wydarzenia w życiu chorego. To, co do tej pory przynosiło choremu przyjemność, np. realizacja swoich zainteresowań, już go nie interesuje.
W ciężkiej depresji chory jest przekonany, że nie ma przed sobą żadnych perspektyw, że obecnej sytuacji nie da się już zmienić, występują urojenia prześladowcze, samoobwinianie, a także rozdrażnienie i agresja. Człowiek jest przekonany, że wszystko co złe, dzieje się przez niego, wyolbrzymia problemy. Negatywnie ocenia siebie, swoje osiągnięcia i widoki na przyszłość. Negatywne myśli są bardzo uporczywe i chory nie może się ich pozbyć. W tym stanie wzrasta bardzo ryzyko podjęcia próby samobójczej.
Objawy depresji, w przeciwieństwie do „dołka” psychicznego, trwają długo. Chorzy na depresję nie są w stanie znaleźć ukojenia. Odczuwają nieuzasadniony lęk, miewają myśli samobójcze. Nie ma sposobu, żeby poprawić im nastrój.
 

Przeczytajcie całość w podanym wyżej linku.#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 16:14:45

Ty oprocz depresji masz jeszcze jakas niezdiagnozowana chorobe psych. Przestan spamowac

#17 Smerf Maruda

Smerf Maruda

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12745 postów

Napisano 09 październik 2017 - 22:14:09

To jaką mam jeszcze chorobę psychiczną obok depresji ?

Ty oprocz depresji masz jeszcze jakas niezdiagnozowana chorobe psych. Przestan spamowac

Bardzom ciekaw?

Zdradź nam ta tajemnice?  Może jeszcze inne leki powinienem brać ?

----------------------------------------------------------------------------

Tylko 1,5 min o depresji dla lemingów, tyle wytrzymają ;)

 

Depresja jest jak rak ... zabija powoli.

 

Więcej na stronie:

 

nobody64-depresja.pl

 


Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 09 październik 2017 - 22:19:46


#18 mastii

mastii

  Znajomy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPip
 • 48 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 09:06:48

Niestety ale jest to o wiele gorsza choroba. Wiele osób nie leczy się bo myśli, ze leczenie na pewno im nie pomoze. Jednak odpowiednio prowadzona psychoterapia oraz odpowiednio dobrane leki mogą przynieśc bardzo dobre rezultaty.....

 

Nie ma się co ich obawiać.

 

Ze swojej strony polecam umówić się na konsultację z dobrym lekarzem psychoterapeutą albo psychologiem.

 

Wspomagająco mozna zainteresować się równeiż terapią cbd, która moze przynieść bardzo dobre efekty jeśli chodzi o leczenie depresji. Wspomaga pracę mózgu oraz pomaga w bezsenności.  https://cbdmed.pl/cbd/


Użytkownik mastii edytował ten post 01 luty 2020 - 11:12:53


#19 ~Wiadomo Kto~

~Wiadomo Kto~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2020 - 17:14:40

Musze przeczytać papierową wersję artykułu, bo nie wierzę w to co czytam, napisali tylko o depresji sytuacyjnej, nerwicowej. 

 

----------------------------------------

 

Podwójnie autentyczny, 1,5 godzinny film dokumentalny o samobójstwie w 2005 roku Evan Perry, 15-letniego chłopca, u którego w wieku 9 lat zdiagnozowano depresję dwubiegunową. Film wyreżyserowała jego mama, sceny kręcił ojciec. Zawiera wiele oryginalnych epizodów z dzieciństwa.
Wywiady z rodziny, przyjaciół, lekarzy, nauczycieli i doradców tworzą kręgosłup narracyjną filmu dokumentalnego. dorastanie Evana był ściśle udokumentowane przez rodziców dosłownie z chwilą, gdy się urodził. Te "home-movies", pozornie tak przypadkowych i niewinnych przed śmiercią scen, przedstawia wizualny zapis jego rozwój na przestrzeni lat, Jest to wstrząsająca podróż po tej wyniszczającej chorobie.
Dzieciak , które grozi samobójstwo już  w wieku lat 5.
...
Boy Interrupted jest bolesne dokumentalny o rodzinie Perry; Evan Perry popełnił samobójstwo w wieku 15 lat, pozostawiając jego rodzice Dana i Hart. Film składa się z starych fotografii, starych filmów i filmów Evan i wywiady z Daną, Hart, Evana przyrodni brat Nicholas Kopple -Perry, babci Evana, nauczyciela, psychiatra Evana Ladd Spiegel i jego szkolnych przyjaciół. Od najmłodszych lat, Evan został zajęty przez śmierć i planował, jak się zabić od piątego roku życia.

Zdiagnozowano u niego depresję i umieścić na Prozac, ale postęp był powolny. Mógł być bardzo interesujące i twórcze, ale gdy był w depresji nastroju był całkowicie nieosiągalny. W wieku dziewięciu lat został słuchania muzyki Boba Dylana i Nirvany i pisał utwory o umieraniu. Zrobił kilka samobójcze gesty i po jednym poważnym zagrożeniem samobójstwa został ostatecznie został hospitalizowany w Czterech Wiatrów w wieku 10 lat zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową. Jego rodzice mówią o trudności mieli na pogodzenie się z nim będąc w zablokowanym oddziale z innymi bardzo poważnie chorych psychicznie dzieci. W końcu położono na litem a on stabilizowany.

 

Zaczął uczestniczy Wellspring szkoły, a to okazało się być dobre dla niego, po osiadł i zaczął poznawać nowych przyjaciół. Co ciekawe, jeden z wykładowców w szkole mówi, że to było, kiedy to rozpoczęła się trzymając go do odpowiedzialności za szkody był przyczyną innych, że zachowanie Evana poprawie. Stamtąd zaczął uczestniczyć York Prep , gdzie kwitła. Od kilku lat robi dobrze, ale w wieku 15 lat próbował schodzili mu litu. Okazało się, że to zły pomysł, ponieważ jego nastrój szybko wymknął się spod kontroli. Choć miał wizytę u swojego psychiatry, aby wrócić na litu, zabił się w domu przed ponownym jego lekarstwa. Widzimy go od jego narodzin do pogrzebu, i widzimy, ból odczuwany przez jego rodziców, jego przyrodni brat i jego przyjaciół. To niemożliwe, aby nie zostać przeniesiony.

 

 

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych