Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Damnica wybory

328 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~pesymistyczny pacjent~

~pesymistyczny pacjent~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 13:41:30

Lekarz ma przede wszystkim leczyć , a nie robić kasę. Sytuacja nie jest normalna, biedna gmina, masę zaniedbanych ludzi(pod względem opieki zdrowotnej), ograniczony dostęp do świadczeń lekarskich i robienie na tym wszystkim kasy.

Nie jestem populistą, a ocenę moralną takiej postawy życiowej zostawiam wyborcom.

A kto mówi, ze robi kasę, po prostu leczy a co za tym idzie odstaje wynagrodzenie. Tak jak wspomnialem wcześniej zyjemy w kapitaliżmie i nie powinieneś karac kogoś za to, ze jest operatywny, pracowity...socjalistyczne myślenie jednak nadal w naszej gminie jest co u niektórych mottem zyciowym ( "Dwa pokoje dla ośmiu osób?Kobieta nie przyjęła propozycji".- jest grupa osób dla których Twoje populistyczne wywody beda przemawiać, jednak nie do mnie.). Zajmij sie procesem legislacyjnym na szczeblu sejmowym, ministerialnym, to tam ustalane sa kwestie wynagrodzeń dla slużby zdrowia... A co Toba kieruję? Mysle ze  zadrośc, niskie poczucie swojej wartosci- otwórz swoja klinikę, przychodnie, prężną firmę, szkołe wtedy poczujesz sie lepiej:)

#42 ~zdrowy na umyśle~

~zdrowy na umyśle~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 17:47:41

Mieleszczuk wywołał nasze pierotne instynkty np zazdrość, i zawiść,że ktoś ma więcej niż inni, że jest zdrowy, że ma ładny samochód, uczciwego męża itd. a wy dajecie się manipulować. Ja chcę aby mój lekarz czy adwokat dobrze zarabiał i jescze ucziweie publikował w internecie swoje zarobki. A Mieleszczuk chyba nie jest Janosikiem nie rozdaje piniędzy ba podobo zarabia cztery razy więcej od wójta, a jego kadydaci na radny to biedacy? Taka Mędkiewicz  podobo zarabia więcej od cytowanego Kordylasa czy Nowaka. Powiecie no tak w ośrodku  maja nauczycie po 40% więcej niż podstawówce. No co z tego? Spójrzcie na człowieka co on dla was zrobi, zrobił, czy mu ufać itd. Dlatego darujcie sobie te teksty.

#43 ~kret~

~kret~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 17:56:11

Było spokojnie o naszej gminie w necie w porównaniu z miastem gminą Smołdzino czy Dębnica.Czyżby ktoś zainteresowany wyborami z innej gminy zaczyna pluć na naszych mieszkańców. MOŻE kandydaci z gminy Potęgowo i Dębnicy Kaszubskiej z którymi mamy wspólny okręg. Może my mieszkańcy naszej gminy zaczniemy pluć na kandydatów z tamtych gmin bo inaczej niebędziemy mieć żadnego przedstawiciela w powiecie.

#44 ~dociekliwy~

~dociekliwy~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 17:59:03

Ten kret mi się skojarzył z kandydatem do powiatu który mieszka w Dębnicy a u nas pracuje

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 18:00:21

Kogo masz na myśli

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 18:09:58

Chyba Grabowski mieszka w Dębnicy

#47 ~pesymistyczny pacjent~

~pesymistyczny pacjent~
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 22:41:17

Mieleszczuk wywołał nasze pierotne instynkty np zazdrość, i zawiść,że ktoś ma więcej niż inni, że jest zdrowy, że ma ładny samochód, uczciwego męża itd. a wy dajecie się manipulować. Ja chcę aby mój lekarz czy adwokat dobrze zarabiał i jescze ucziweie publikował w internecie swoje zarobki. A Mieleszczuk chyba nie jest Janosikiem nie rozdaje piniędzy ba podobo zarabia cztery razy więcej od wójta, a jego kadydaci na radny to biedacy? Taka Mędkiewicz  podobo zarabia więcej od cytowanego Kordylasa czy Nowaka. Powiecie no tak w ośrodku  maja nauczycie po 40% więcej niż podstawówce. No co z tego? Spójrzcie na człowieka co on dla was zrobi, zrobił, czy mu ufać itd. Dlatego darujcie sobie te teksty.

Tez mam takie wrazenie, Typowa podjazdowa, niskich lotów "polityka".

#48 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 11 październik 2014 - 10:16:10

Marynarzowi dziękujemy- na okręcie niech ustawia sobie wszystkich...ciekawe czy mu placa za to pływanie czy robi to moze wedle swojej zasady spolecznie?

#49 ~Damniczanka~

~Damniczanka~
  • Goście

Napisano 12 październik 2014 - 12:02:02

Marynarzowi dziękujemy- na okręcie niech ustawia sobie wszystkich...ciekawe czy mu placa za to pływanie czy robi to moze wedle swojej zasady społecznej

Brawo-tyranowi mówimy nie!!!!!!!!!!!!! Niech dyspozycje wydaje na swojej łajbie bądź w domu-to mu od lat wychodzi najlepiej-nie pchaj się, bo nie masz szans!!!!!

#50 ~An.~

~An.~
  • Goście

Napisano 12 październik 2014 - 12:19:30

Lekarz ma przede wszystkim leczyć , a nie robić kasę. Sytuacja nie jest normalna, biedna gmina, masę zaniedbanych ludzi(pod względem opieki zdrowotnej), ograniczony dostęp do świadczeń lekarskich i robienie na tym wszystkim kasy.

Nie jestem populistą, a ocenę moralną takiej postawy życiowej zostawiam wyborcom.

A kto mówi, ze robi kasę, po prostu leczy a co za tym idzie odstaje wynagrodzenie. Tak jak wspomnialem wcześniej zyjemy w kapitaliżmie i nie powinieneś karac kogoś za to, ze jest operatywny, pracowity...socjalistyczne myślenie jednak nadal w naszej gminie jest co u niektórych mottem zyciowym ( "Dwa pokoje dla ośmiu osób?Kobieta nie przyjęła propozycji".- jest grupa osób dla których Twoje populistyczne wywody beda przemawiać, jednak nie do mnie.). Zajmij sie procesem legislacyjnym na szczeblu sejmowym, ministerialnym, to tam ustalane sa kwestie wynagrodzeń dla slużby zdrowia... A co Toba kieruję? Mysle ze  zadrośc, niskie poczucie swojej wartosci- otwórz swoja klinikę, przychodnie, prężną firmę, szkołe wtedy poczujesz sie lepiej:)

Życie w kapitalizmie nie polega wyłącznie na robieniu kasy i otwierania na każdym kroku z większym lub mniejszym sensem jakichś biznesów, a w szczególności po to żeby "poczuć się lepiej".

Akurat służba zdrowia na poziomie gminnym powinna być szczególnie wyczulona na robienie kasy.

Czy czysty dochód na poziomie ponad 21000 z miesięcznie dla właścicielki Niepublicznego Zakładu , który de facto jest monopolistą na swoim terenie, to jest w obecnej sytuacji gospodarczej (szczególnie w naszej gminie)  dużo czy mało?

Można powiedzieć jaki kraj ,taka gmina, jacy posłowie tacy radni. I tak dochodzimy do konkluzji,dołóżmy jeszcze właścicielce tego niepublicznego zakładu więcej obowiązków związanych z byciem radnym , co absolutnie nie wpłynie na pogorszenie stanu zdrowia mieszkańców gminy, dajmy jej jeszcze za to dietę na poziomie około 15 000zł rocznie (za darmo nikt nie jest radnym), i zagłosujmy na nią!

#51 ~pesymistyczny pacjent~

~pesymistyczny pacjent~
  • Goście

Napisano 12 październik 2014 - 18:20:21

Życie w kapitalizmie nie polega wyłącznie na robieniu kasy i otwierania na każdym kroku z większym lub mniejszym sensem jakichś biznesów, a w szczególności po to żeby "poczuć się lepiej".

Akurat służba zdrowia na poziomie gminnym powinna być szczególnie wyczulona na robienie kasy.

Czy czysty dochód na poziomie ponad 21000 z miesięcznie dla właścicielki Niepublicznego Zakładu , który de facto jest monopolistą na swoim terenie, to jest w obecnej sytuacji gospodarczej (szczególnie w naszej gminie)  dużo czy mało?

Można powiedzieć jaki kraj ,taka gmina, jacy posłowie tacy radni. I tak dochodzimy do konkluzji,dołóżmy jeszcze właścicielce tego niepublicznego zakładu więcej obowiązków związanych z byciem radnym , co absolutnie nie wpłynie na pogorszenie stanu zdrowia mieszkańców gminy, dajmy jej jeszcze za to dietę na poziomie około 15 000zł rocznie (za darmo nikt nie jest radnym), i zagłosujmy na nią!

Zalosne wywody, szkoda w tym temacie cos wicej pisac. Głosujmy najlepiej na tych co nie posiadaja dochdów, sa niezaradni, nigdy nie pracowali a bynajmniej nie zarobili za duzo, Napewno "zarobia na nas":), śmiech na sali. Populizm "pod sklepowy".

#52 ~radny~

~radny~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 07:34:15

A tak płakali lekarze prowadzący takie placówki że ledwie koniec z końcem wiążą. Ze nie starcza środków na podstawowe rzeczy. I co? U nas jakoś starcza i jeszcze ile zostaje!!!

Poco w takiej sytuacji pchać się jeszcze na stołek radnego?

A to już zupełnie inna sprawa. Trzeba mieć oczy i uszy otwarte. A nuż pojawi się konkurencja i tort do podzielenia będzie mniejszy. A może nowa władza (starostę wybierają radni) zechce postawić na publiczną służbę zdrowia? Na nic tutaj tłumaczenia że ktoś nie boi się konkurencji.Boi się i to jak!

A tak blisko decydentów, kolegów od lat ,zawsze można mieć na to wpływ.. I o to  tutaj chodzi!

#53 ~vbn~

~vbn~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 07:55:03

Tu nie chodzi tylko o pieniądze, dla jednych są to tak ogromne dochody jeszcze jak je pomnożymy razy dwa , bo pewnie mężowi NFZ płaci podobnie, to co się dziwić że jak ta wiadomość dotarła do większości  to wywołała zdziwienie i zaskoczenie. Było spokojnie bo mało kto o tym wiedział ,  tylko niliczni zaglądali na oświadczenia majątkowe w interneci. Dzisiaj radni muszą się liczyć z tym ,że rozmowy będą o ich dochodach i tym co zrobili ??, no i tu jest jeszcze większy problem!!!

#54 ~ze szkoły~

~ze szkoły~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 13:58:13

A tak płakali lekarze prowadzący takie placówki że ledwie koniec z końcem wiążą. Ze nie starcza środków na podstawowe rzeczy. I co? U nas jakoś starcza i jeszcze ile zostaje!!!

Poco w takiej sytuacji pchać się jeszcze na stołek radnego?

A to już zupełnie inna sprawa. Trzeba mieć oczy i uszy otwarte. A nuż pojawi się konkurencja i tort do podzielenia będzie mniejszy. A może nowa władza (starostę wybierają radni) zechce postawić na publiczną służbę zdrowia? Na nic tutaj tłumaczenia że ktoś nie boi się konkurencji.Boi się i to jak!

A tak blisko decydentów, kolegów od lat ,zawsze można mieć na to wpływ.. I o to  tutaj chodzi!

Wybierzmy tych co mogą coś zrobić dla naszej gminy , a nie dla siebie!

Ja zagłosuję na Boryłę i Kordylasa !

#55 ~Bożena~

~Bożena~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 16:57:37

Głosujcie na pana Andrzeja Kordylasa.                                                                                                                                 

To najmądrzejszy i najporządniejszy ze wszystkich kandydatów w naszej gminie.

Mój głos już pan ma!

#56 ~pesymistyczny pacjent~

~pesymistyczny pacjent~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 17:05:32

Oczywiscie, ze obecni radni mogli by pozostac na swoich funkcjach w powiecie. Pan Andrzej z racji swojego doswiadczenia jest jak najbardziej odpowiednim kandydatem. Pozostali kandydaci niech sie jeszcze namysla bo niestety duza ilosc kandydatów nie napawa optymizmem:(

#57 ~inra~

~inra~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 23:11:10

Kordylas ma pokończone fakultety a Pani MB może????? zda maturę naj sam przód :D :D

#58 ~ze szkoły~

~ze szkoły~
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 05:44:34

Kordylas ma pokończone fakultety a Pani MB może????? zda maturę naj sam przód :D :D

Boryła nie ma matury?! A czekajcie Stasio Janusz jakie ma wykształcenie?

#59 ~pesymistyczny pacjent~

~pesymistyczny pacjent~
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 06:35:39

a co tu sie stalo?przed chwila wytykaliscie, ze za duzo zarabali radni teraz wam nie pasuje ze sa za slabo wyksztalceni. czyli najlepszy jest swietnie wykształcony i biedny.Hm?Ciezko bedzie znależc takiego?Moze nasz marynarz?Tylko ciekawe jaki ma dochód?Moze jako kandydat na wójta powinien opublikowac swoje zeznanie majatkowe?Rozlicza innych a o sobie i swoich zolnierzykach  nawet słowem?Oj wstyd.

#60 ~mortiszja~

~mortiszja~
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 06:48:04

I co z tego ,ze ktoś nie ma matury, może być 1000 razy lepszy nić fakulteciarz, tupeciarz, Przestańcie zachwalać tego Kordylasa, a napiszcie co zrealizował przez te wszystkie lata poza braniem pokaźnej diety. To są argumenty , a nie jakieś papierki ze ściany.

Dotyczy to samo drugiej radnej, niech wypunktuje osiągnięcia. Dla mnie może zarabiać nawet miliony, jeśli będzie dbała o zdrowie ludzi u niej zapisanych. Niestety system tak został stworzony,żeby kusił zainteresowanych, a nie ma tu  nic o pacjencie ,który jak zwykle przegrywa walkę o siebie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych