Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czym dla Ciebie jest tzw.strój galowy?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 10:34:41

Powszechnie używają tego określania nauczyciele np.prosze ubrać dziecko na galowo itp.Strój galowy to nic innego jak strój tzw.wizytowy czyli wypadałoby włożyć coś eleganckiego.Nie musi to być biała bluzka i granatowa spódnica czy spodnie aczkolwiek strój taki jest raczej wkładany na początek lub koniec roku szkolnego.I taki strój wcale nie jest galowy! Nie wiem kto to wymyślił za bzdury! Strój galowy to strój wizytowy elegancki.Dowolna spódnica i bluzka obojętnie w jakim kolorze.

#2 ~dyplomata~

~dyplomata~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 15:40:18

Strój galowy to strój formalny,odpowiedni na "gale", parady w każdej instytucji jest inny. W słuzbach mundurowych jest to mundur odświętny, w szkole,dla uczniów jest to strój: biała góra, ciemny dół.Nie każdy elegancki strój jest galowym! Umiejejetność doboru stroju świadczy o kulturze człowieka, o jego szacunku dla innych i o elegancji również.

#3 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 16:12:29

Strój galowy to strój formalny,odpowiedni na "gale", parady w każdej instytucji jest inny. W słuzbach mundurowych jest to mundur odświętny, w szkole,dla uczniów jest to strój: biała góra, ciemny dół.Nie każdy elegancki strój jest galowym! Umiejejetność doboru stroju świadczy o kulturze człowieka, o jego szacunku dla innych i o elegancji również.

Popieram galowa może być żółta suknia z dekoltem i złote buty, ale głupio w tym iść na rozpoczęcie roku szkolnego.

#4 ~Pan Mgr.~

~Pan Mgr.~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 11:11:39

Nie zgadzam się z tą opinią.Strój galowy to strój elegancki.Nie dotyczy to szkoły! Szkoła to wymyśliła że mają się ubrać dzieci np.na galowo ale to nie jest strój galowy.To jest strój szkolny biała bluzka itp.itd.Po za tym żaden nauczyciel nie będzie rządził jak mam ubrać swoje dziecko aczkolwiek to ja jestem rodzicem. Jak nie masz zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj to tyle w tym temacie.

#5 ~stop spódniczką~

~stop spódniczką~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 18:34:36

przepraszam, ale jak jakiś kupowaty strój może świadczyć o szacunku do innego człowieka? sorry ale dla mnie to bez sensu. jestem w gimnazjum i mamy tak lekko mówiąc, pokićkane zasady, że dziewczyna nie może mieć spodni tylko spódniczkę innaczej to nie jest strój galowy (ale miniówe już może mieć, taką, że cały czas chodzi i non stop ja sobie poprawia i połowe tyłka jej widać) a chłopcy nie mogą mieć koszuli w innym kolorze niż biała. ci co to wymyślili (zwłaszcza to ze spódniczkami) to naprawdę mózgu nie mieli. jak dla mnie to by mogli w ogóle usunąć spódniczki i sukienki ze sprzedaży.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 19:18:02

jestem w gimnazjum i mamy tak lekko mówiąc, pokićkane zasady, że dziewczyna nie może mieć spodni tylko spódniczkę innaczej to nie jest strój galowy (ale miniówe już może mieć, taką, że cały czas chodzi i non stop ja sobie poprawia i połowe tyłka jej widać) a chłopcy nie mogą mieć koszuli w innym kolorze niż biała. ci co to wymyślili (zwłaszcza to ze spódniczkami) to naprawdę mózgu nie mieli. jak dla mnie to by mogli w ogóle usunąć spódniczki i sukienki ze sprzedaży.

~stop spódniczką~   wróć do zerówki, i naucz się poprawnie pisać :(

#7 ElżbietaWinkler

ElżbietaWinkler

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 09:18:15

Hej, jeśli nie jesteście pewne jak powinien wyglądać stój galowy, to poczytajcie o sukienkach wizytowych https://www.alces.pl...ek-wizytowych/

Jeśli założycie taki strój, to zawsze będziecie wyglądać świetnie i elegancko.

#8 zzsot2zz

zzsot2zz

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 09:33:31

Zgodzę się, że strój galowy to niekoniecznie granatowa spódnica i biała bluzka. To może być również jakaś elegancka sukienka rozkloszowana, np. taka jak tutaj. Jednak w przypadku stroju galowego szkolnego przyjęło się, że jest to raczej spódnica w ciemnym kolorze i biała, elegancka bluzka, więc nie dziwię się, że nauczyciele się czepiają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych