Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Zdjęcie

Czy warto budować ciekawe nowe wydarzenia w oparciu tradycje

kultura Miastko region słupski

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rumelski

Rumelski

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 06:00:35

Zastawiam się co sądzicie o odwoływaniu się pozytywnym do dawnych czasów czy mieszkańców którzy mieszkali w naszym regionie? Czy jesteśmy na tyle otwarci by bez skrępowania korzystać z doświadczeń naszych dziadków czy będziemy mieli w głowie bariery które nie pozwolą nam na działanie ?

17583.jpg

#2 ~Serio pytasz ?~

~Serio pytasz ?~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 06:10:48

Chodzi Ci o dziadków którzy mieszkali w naszym regionie ? 
Czy bez skrępowania bedziemy mogli korzystać z ich doświadczeń ?

Dziadkowie którzy mieszkali w naszym regionie służyli w Wermachcie podczas drugiej wojny światowej, czy o nich pytasz?

Czy o tych dziadków napływowych z akcji Wisła? 
Proszę uściślij swoje pytanie.

#3 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 06:20:02

Chodzi Ci o dziadków którzy mieszkali w naszym regionie ? 
Czy bez skrępowania bedziemy mogli korzystać z ich doświadczeń ?

Dziadkowie którzy mieszkali w naszym regionie służyli w Wermachcie podczas drugiej wojny światowej, czy o nich pytasz?

Czy o tych dziadków napływowych z akcji Wisła? 
Proszę uściślij swoje pytanie.

Myślę że dokładnie wesłałeś w sens moich intencji. Bo to co czytam z twoich wypowiedzi to niestety polityka na którą nie mieliśmy żadnego wpływu. Nie obchodzi mnie czyj dziadek w której wojnie i po której stronie brał udział. Interesuje mnie jakim był człowiekiem jakie prowadził życie społeczne, kulturalne, jak rozwiązywał problemy. To o czym wypominasz to inwencja twórcza kolejnych polityków by nas poróżnić byśmy na siebie warczeli jak wściekłe psy bo inaczej oni nie będą mieli nad nami władzy bo stracą popracie i wybory. Zauważ że jak byś nie skupiał się na wojnie emocji to może można by było budować spokój. 

Więc podsumowując szukam spokojnej rozmowy o nudnych sprawach społecznych, kulturalnych mieszkańców, niezależnie w jakim języku rozmawiali wtedy czy dzisiaj. Jestem pewien że czujesz pozytywną energię w tym co piszę. :)

17583.jpg

#4 ~5 pytań~

~5 pytań~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 18:15:55

Panie Rumelski, mam do Pana kilka pytań.
1. Czy to Pan jest na tej fotografii ?
2. O ile to Pan, to co Pan nosi w tym swoim plecaku ?
3. Na kogo będzie Pan głosował w zbliżających się wyborach prezydenckich ?
4. Czy mieszka Pan w Miastku ? 
5. Co tam w tle za Panem jest napisane ?

#5 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 18:25:11

Panie Rumelski, mam do Pana kilka pytań.
1. Czy to Pan jest na tej fotografii ?
2. O ile to Pan, to co Pan nosi w tym swoim plecaku ?
3. Na kogo będzie Pan głosował w zbliżających się wyborach prezydenckich ?
4. Czy mieszka Pan w Miastku ? 
5. Co tam w tle za Panem jest napisane ?

Tak to moja fotka została zrobiona w fabryce Sztuki w Tczewie podczas wizyty w sprawie współpracy. Nie bardzo rozumiem co mają te pytania do tematu który tutaj funkcjonuje. Czy jest pan lub pani pracownikiem milicji lub innych służb które zbierają anonimowo informacje? Niby w jakim celu pan robi to co robi ile pan lub pani zarabia na tym procederze czy to aby etyczne co pan lub pani robi. Czy moge prosić na te proste pytania odpowiedzi. 

Zachęcam do wypowiadania się na temat tego forum. To ważne inaczej wprowadzamy w błąd czytelników.

termin_flohmark_pchli_targ_miastko.jpg

#6 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 18:50:45

Tak to moja fotka została zrobiona w fabryce Sztuki w Tczewie podczas wizyty w sprawie współpracy. Nie bardzo rozumiem co mają te pytania do tematu który tutaj funkcjonuje. Czy jest pan lub pani pracownikiem milicji lub innych służb które zbierają anonimowo informacje? Niby w jakim celu pan robi to co robi ile pan lub pani zarabia na tym procederze czy to aby etyczne co pan lub pani robi. Czy moge prosić na te proste pytania odpowiedzi. 

Zachęcam do wypowiadania się na temat tego forum. To ważne inaczej wprowadzamy w błąd czytelników.

Dziękuję za jedną niepełną odpowiedź na moje pytania, dobre i to.
Był Pan w fabryce Sztuki w Tczewie, ale nie pamięta Pan co tam jest w tle napisane.
Szkoda, że w sumie odpowiada Pan pytaniami na pytania, zawsze tak Pan prowadzi dyskusję ?
Ja natomiast odpowiem na Pana pytania skierowane do mnie, bo uważam że tak jest grzecznie, jak ktoś o coś grzecznie pyta, tym bardziej że jest to jak najbardziej powiązane z tematem który Pan zaproponował.

W tytule tematu zawarł Pan pewne pytanie, chociaż zabrakło na końcu znaku zapytania, ale mniejsza z tym. 
O ile odpowiem tak - na to postawione w tytule pytanie, to warto sobie zadać drugie pytanie dopełniające, mianowicie z kim warto budować te nowe ciekawe wydarzenia.

Dlatego zadałem Panu 5 nieszkodliwych pytań, ponieważ chciałbym wiedzieć z kim dyskutuję.

Dyskusja na forum to prawie tak samo jak spotkanie z kimś w kawiarni, albo gdzieś w knajpce przy piwie. Warto coś wiedzieć o drugiej osobie, stąd te pytania, no ale jak ktoś nie chce odpowiedzieć na takie zwyczajne pytania, to cóż, to jak z kimś takim można cokolwiek planować & budować. Mam tutaj na myśli ciekawe nowe wydarzenia oparte na tradycji.
Wracam jednak do odpowiedzi na pańskie pytania.
Nie jestem pracownikiem milicji ani innych służb, które zbierają informacje.
Nie widzę nic nieetycznego w tym że zadałem Panu 5 prostych niewinnych pytań, tym bardziej nie mam z tego powodu żadnych korzyści materialnych.
Jak Pan widzi odpowiedziałem na pańske pytania, a Pan na moje nie.
Trudno jest zatem cokolwiek budować z kimś, kto nie chce dać prostych odpowiedzi na proste pytania, ale sam za to wymaga odpowiedzi. 

#7 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 18:59:14

Dziękuję za jedną niepełną odpowiedź na moje pytania, dobre i to.
Był Pan w fabryce Sztuki w Tczewie, ale nie pamięta Pan co tam jest w tle napisane.
Szkoda, że w sumie odpowiada Pan pytaniami na pytania, zawsze tak Pan prowadzi dyskusję ?
Ja natomiast odpowiem na Pana pytania skierowane do mnie, bo uważam że tak jest grzecznie, jak ktoś o coś grzecznie pyta, tym bardziej że jest to jak najbardziej powiązane z tematem który Pan zaproponował.

W tytule tematu zawarł Pan pewne pytanie, chociaż zabrakło na końcu znaku zapytania, ale mniejsza z tym. 
O ile odpowiem tak - na to postawione w tytule pytanie, to warto sobie zadać drugie pytanie dopełniające, mianowicie z kim warto budować te nowe ciekawe wydarzenia.

Dlatego zadałem Panu 5 nieszkodliwych pytań, ponieważ chciałbym wiedzieć z kim dyskutuję.

Dyskusja na forum to prawie tak samo jak spotkanie z kimś w kawiarni, albo gdzieś w knajpce przy piwie. Warto coś wiedzieć o drugiej osobie, stąd te pytania, no ale jak ktoś nie chce odpowiedzieć na takie zwyczajne pytania, to cóż, to jak z kimś takim można cokolwiek planować & budować. Mam tutaj na myśli ciekawe nowe wydarzenia oparte na tradycji.
Wracam jednak do odpowiedzi na pańskie pytania.
Nie jestem pracownikiem milicji ani innych służb, które zbierają informacje.
Nie widzę nic nieetycznego w tym że zadałem Panu 5 prostych niewinnych pytań, tym bardziej nie mam z tego powodu żadnych korzyści materialnych.
Jak Pan widzi odpowiedziałem na pańske pytania, a Pan na moje nie.
Trudno jest zatem cokolwiek budować z kimś, kto nie chce dać prostych odpowiedzi na proste pytania, ale sam za to wymaga odpowiedzi. 

Ciągle nie rozumiem w jakim celu pan się uzewnętrznia w tym miejscu, to nie ten temat. Potrzebuje pan wsparcia przyjaciela, jak pan sam zauważył tu go jeszcze nie ma. Puszcza pan domysły udaje że napis FABRYKA SZTUKI ma magiczne znaczenie. Podoba mi się sposób w który pan próbuje coś tam tworzyć. Ale nie potrafię panu pomóc. To prosty temat bez podtekstów religijnych bo ewidentnie polityka pana interesuje. 

Te pytania były bardzo niebezpieczne w połączeniu z dodatkami które pan próbuje tu insynuować. Proszę podać nr konta, zarobił pan uczciwie parę złotych, przeleje panu te pieniądze i będziemy kwita. 

#8 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:00:20

A w Zatoce Sztuki w Sopocie też Pan bywa ?
W sumie to nie jest aż tak daleko od Tczewa.

#9 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 19:03:17

Gdyby były pytania to mam odpowiedzi

#10 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 19:05:10

A w Zatoce Sztuki w Sopocie też Pan bywa ?
W sumie to nie jest aż tak daleko od Tczewa.

Czyli nie pomyliłem się, interesuje pan się zdecydowanie polityką i to tą najmniej wyszukaną. 

Nie bywam ale słyszałem o tym miejscu na plaży.

#11 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:10:25

To prosty temat bez podtekstów religijnych bo ewidentnie polityka pana interesuje. 

Te pytania były bardzo niebezpieczne w połączeniu z dodatkami które pan próbuje tu insynuować. Proszę podać nr konta, zarobił pan uczciwie parę złotych, przeleje panu te pieniądze i będziemy kwita. 

Religia i polityka jest wszędzie niestety. Budowanie ciekawych nowych wydarzeń w oparciu o tradycje, ale bez religijnych czy też politycznych aspektów nie może się udać, napiszę więcej, że nie istnieje.
Tradycja o której Pan wspomina jest bezsprzecznie powiązana zawsze z religią i polityką, czy to się komuś podoba czy nie. Tak po prostu jest i już. Nie żyjemy w próżni. Każda tradycja ma swoje jakieś korzenie i powiązania z religią i polityką. Jest to oczywista bezdyskusyjna oczywistość.
Ostatnie zdanie Pana postu jest niegrzeczne.
Proszę nie schodzić do tego poziomu konwersacji, o ile chce być Pan poważnie traktowany przez adwersarzy.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:11:10

o dziadkow nieee

#13 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 19:21:46

Religia i polityka jest wszędzie niestety. Budowanie ciekawych nowych wydarzeń w oparciu o tradycje, ale bez religijnych czy też politycznych aspektów nie może się udać, napiszę więcej, że nie istnieje.
Tradycja o której Pan wspomina jest bezsprzecznie powiązana zawsze z religią i polityką, czy to się komuś podoba czy nie. Tak po prostu jest i już. Nie żyjemy w próżni. Każda tradycja ma swoje jakieś korzenie i powiązania z religią i polityką. Jest to oczywista bezdyskusyjna oczywistość.
Ostatnie zdanie Pana postu jest niegrzeczne.
Proszę nie schodzić do tego poziomu konwersacji, o ile chce być Pan poważnie traktowany przez adwersarzy.

Panie, zacznij się pan szanować. Zaczynasz się pan poniżać ale tu nikt tego nie oczekuje. 

Pana polityka została gwałtem wprowadzona, jak ktoś nie chciał korzystać z usług marketingowych faworyzowanej przez pana firmy marketingowej to znikał. Przepraszam ale nie chce mieć z tym nic do czynienia. Proszę sobie to nazywać dowolnie. Nie potrzebuje tego czegoś i dla mnie to nie istnieje. Pana rozmowa mnie nie interesuje bo jest nie na temat. 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:23:05

.

#15 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:28:19

Panie, zacznij się pan szanować. Zaczynasz się pan poniżać ale tu nikt tego nie oczekuje. 

Pana polityka została gwałtem wprowadzona, jak ktoś nie chciał korzystać z usług marketingowych faworyzowanej przez pana firmy marketingowej to znikał. Przepraszam ale nie chce mieć z tym nic do czynienia. Proszę sobie to nazywać dowolnie. Nie potrzebuje tego czegoś i dla mnie to nie istnieje. Pana rozmowa mnie nie interesuje bo jest nie na temat. 

Najwyraźniej mnie z kimś mylisz.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:30:56

Podróżniku, a ile u ciebie kosztują kolczyki krzyżyki, albo fajne siatki na zakupy w kwiatki ?
Sprzedawaj lokalnie zamiast wyrzucić.

#17 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 19:39:42

Najwyraźniej mnie z kimś mylisz.

Tak oczywiście, to wszystko wina szatana. Przestępstwa z filmu "Zabawa w chowanego" to też tylko wina marketera szatana. Czekam na zabawne kawałki

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:42:21

Tak oczywiście, to wszystko wina szatana. Przestępstwa z filmu "Zabawa w chowanego" to też tylko wina marketera szatana. Czekam na zabawne kawałki

Towarzyszu Rumelski, jesteś przedstawicielem elektoratu LGBT ? To wiele wyjaśnia.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 19:44:30

Towarzyszu Rumelski, jesteś przedstawicielem elektoratu LGBT ? To wiele wyjaśnia.

#20 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 28 maj 2020 - 19:56:53

Jedną z mało interesujących dla nie wtajemniczonych jest zabawa w szukanie wroga narodu.

Były różne okresy historyczne kiedy to okupanci nastawiali przeciw sobie ludzi nastawiając ich przeciwko sobie. Przypomnę że naziści nastawiali mieszkańców przeciwko żydom, homoseksualistom, nauczycielom.

Wszystko to wygląda bardzo słabo ale takie są fakty historyczne. 

Uważam że jestem szczęściarzem bo mam prywatnego fana trolla dzięki któremu będę mógł zwiększać swoją zauważalność. Jednocześnie żal mi osób które wyrażają swoją nienawić a zaraz po przecinku mówią o miłości do czegoś nieistniejącego. 

Bądźmy dla siebie dobrzy, akceptujemy inny kolor włosów, Pchli Targ Powiatu Bytowskiego może w tym nam nieco pomóc. Nie zmarnujmy czasu na szarpanie się w grze której celem jest ambicja urażonego wyznawcy jedynie słusznej partii. Gdy nazizm został pokonany nie było ani jednego zwolennika tej zbrodniczej religji. 

Akceptacja jest najważniejsza

17583.jpg

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kultura, Miastko, region słupski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych