Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Czy w Ustce powinny powstać teżnie i jakie - opinie mieszkanców.

tężnie solanka

91 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Tężnie nową atrakcja Ustki ? (3 użytkowników oddało głos)

Czy w Ustce powinny postać tężnie?

1. Tak (3 głosów [100.00%])

Procent z głosów: 100.00%

2. Nie (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

3. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

Jakiego typu tężnie, konstrukcje powinny w Ustce ?

1. Tradycyjne konstrukcje jak w innych miastach i wsiach. (1 głosów [33.33%])

Procent z głosów: 33.33%

2. Nawiązujące do usteckich klimatów np: w kształcie łodzi, kosodrzweiny, sosny itp (2 głosów [66.67%])

Procent z głosów: 66.67%

3. Podam własną propozycje w komentarzach. (0 głosów [0.00%])

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61 Ustecki

Ustecki

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 822 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 11:30:52

Graczyk realizuje plan zniszczenia miasta poprzez utopienie go w długach. Zamiast szukać rozwiązań, które przyniosą miastu dodatkowe środki Graczyk wydaje bajońskie sumy na projekty, które w przyszłości będą wyciągać dodatkowo kasę z budżetu zamiast ją powiększać. :wacko: :blink: Ludzie obudźcie się!!!

Jak zwykle bezsensowne bla, bla, bla ... pustosłowie, hasła bez pokrycia i sensu.

No tak, ale na tym forum nie ma rzeczy niemożliwych, forumowicze duupami myślą  ? B)

#62 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 11:46:31

Co zrobił Graczyk, żeby zbalansować budżet? Jaki będą koszty roczne obsługi tężni? Ile z budżetu miasta wypłynie pieniędzy na to?

#63 Ustecki

Ustecki

Swojak

• PipPipPipPip
  • 822 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 13:15:22

Co zrobił Graczyk, żeby zbalansować budżet? Jaki będą koszty roczne obsługi tężni? Ile z budżetu miasta wypłynie pieniędzy na to?

A dlaczego miał balansować? Mamy nie brać forsy z upadającej komunistycznej Unii Niemieckiej na inwestycje ?

Planowane tęzni sa małe, koszt budowy 200-300 tys zł sztuka, a koszt obsługi nie wiele wiekszy niz fontanny, podawałem wczesniej.

Można lemingu  :)

G

ość, dnia 11 Paź 2017 - 10:57 AM, napisał:

Z instrukcji producenta tężni: W zależności od warunków atmosferycznych przy średnim układzie pogodowym.

Parowanie i zużycie solanki przez wytwarzanie aerozolu, wynikające z praktyki i obserwacji pracujących tężni to około 5 - 7 l dziennie

Zaokrąglamy do 10 l razy 2 tężnie = 20 l .

Liczymy, że zimy i mrozów nie będzie, czyli 365 dni x 20l = 7 300 l, czyli w zaokrągleniu 8 m3 rocznie

8 x 30 zł to prawie 300 zł rocznie zarobi na Ustce Grand Lubicz, to straszne, wyzysk i kapitalizm  :D

Przypominam, że wydajność odwiertu to 31 m3 na godzinę, czyli 30 000 litrów, czyli 500 l na minutę, jak to zagospodarować ?

italiści, gdyby sprzedawali wodę z tego źródła od czasów narodzin Jezusa.

Ustka miastem kosmonautów - z cyklu gdyby głupota i chciwość potrafiły latać.

Sugerujesz zamknięcie w Ustce wszystkich fontann, bo stanowią zagrożenie epidemiologiczne ? Może jeszcze zabronicie albo wydacie uchwale, rozkaz, aby deszcz w Ustce nie padał   :o

Straszliwe potężne rachunki za prąd ? Rocznie niecałe 3 000 zł.

Cytat

- pompa około 1,1 kw x 12 h = 13,2 kw x 0,70 PLN = 9,24 PLN

- elektrozawór, sondy około 0,5 kw x 12 h = 6 kw x 0,70 PLN = 4,20 PLN

-------------------------------------------------------------

RAZEM = 13,44 PLN na dobę x 30 dni = 403,20 PLN

403,20 PLN x 7 miesięcy = 2,822,40 PLN

http://www.ziemia-us...eznie-dla-ustki

#64 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 13:49:34

Smerfik, aleś ty głupi ....buchchacha !!  Jesteś godny pożałowania, masz pretensje do Wawrowkiej ? Popatrz na siebie, wszyscy łącznie z twoimi dziećmi i żoną  uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, bo mieli ciebie dosyc. Uzgodnili, dogatali  twoje wysiudanie z domu na Leśnej i podział lupów. Aż mi ciebie  żal niebogo. :huh:  :o :D :lol:

#65 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 14:39:06

Czyli według smerfa jedyne koszta utrzymania tężni to... rachunki za prąd. Nie wiem czy on jest taki głupi, czy tak słabo manipuluje. Dodajmy do rachunku za prąd rachunki za wodę, konserwację, naprawy, obsługę tężni, podatek od gruntów itd.

#66 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 15:58:04

Czyli według smerfa jedyne koszta utrzymania tężni to... rachunki za prąd. Nie wiem czy on jest taki głupi, czy tak słabo manipuluje. Dodajmy do rachunku za prąd rachunki za wodę, konserwację, naprawy, obsługę tężni, podatek od gruntów itd.

Co za głąb.

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Planowane tęzni sa małe, koszt budowy 200-300 tys zł sztuka, a koszt obsługi nie wiele wiekszy niz fontanny, podawałem wczesniej.

#67 ~Smerf Znudzony~

~Smerf Znudzony~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 16:05:18

A dlaczego miał balansować? Mamy nie brać forsy z upadającej komunistycznej Unii Niemieckiej na inwestycje ?

Napisz gosci lepiej za co tak nienawidzisz Graczyka, co ci takiego zrobił, że non stop plujesz na niego bezsensownie, bo argumentów żadnych.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby Graczyk aktywnie uczestniczył w życiu społecznym Ustki przed wyborami i pozdrawiał uprawiających sporty. Normalne byłoby wówczas, że pozdrawia burmistrz skoro wykazywał zainteresowanie i przesyłał pozdrowienia przed wyborami. A tak, to jest zwykły PR, żałosny, gdy miasto nie ma praktycznie gospodarza, o którym można byłoby powiedzieć, że jest burmistrzem. Nic nie pozostaje więcej, jak tylko stwierdzić, że Ustka ma ........rowerzystę. Kiedy wybory? Bo rowerzysta pobiera publiczne środki za .........jazdy na rowerze.

Co za deb***. A czy Grzegorz Koski, kura i Olech aktywnie uczestniczyli w życiu ustki i uprawiali inne sportu po za chleniem wódy w Kapitańskiej ? :lol:

#68 ~Filatelista~

~Filatelista~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 18:04:30

Co za deb***. A czy Grzegorz Koski, kura i Olech aktywnie uczestniczyli w życiu ustki i uprawiali inne sportu po za chleniem wódy w Kapitańskiej ? Nie masz argumentów, wyzwiska. Nie ubliżaj ludziom, źle świadczy o tobie.
Nie uczestniczyli dlatego nie należało ich wybierać, a jakie sporty uprawiali czy żadnych, nikogo nie interesuje. To ich prywatna sprawa. Osiągnięcia sportowe Graczyka nie idą w parze z sukcesami w pracy w samorządzie. Więc czym się chwali? Nie ma czym więc o pedałowaniu. Jestem filatelistą i co? Gdybym był burmistrzem miałbym o filatelistyce opowiadać i ...filatelistów pozdrawiać? Samorząd wymaga wytężonej pracy, a nie pedałujących sportmenów czy alkoholików.

#69 ~Filatelista~

~Filatelista~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 18:08:35

Co za deb***. A czy Grzegorz Koski, kura i Olech aktywnie uczestniczyli w życiu ustki i uprawiali inne sportu po za chleniem wódy w Kapitańskiej ?

Nie masz argumentów, wyzwiska. Nie ubliżaj ludziom, źle świadczy o tobie.
Nie uczestniczyli dlatego nie należało ich wybierać, a jakie sporty uprawiali czy żadnych, nikogo nie interesuje. To ich prywatna sprawa. Osiągnięcia sportowe Graczyka nie idą w parze z sukcesami w pracy w samorządzie. Więc czym się chwali? Nie ma czym więc o pedałowaniu. Jestem filatelistą i co? Gdybym był burmistrzem miałbym o filatelistyce opowiadać i ...filatelistów pozdrawiać? Samorząd wymaga wytężonej pracy, a nie pedałujących sportmenów czy alkoholików.

#70 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 21:12:22

Powinien to zrobić, Lubicz to on ma uzdrowisko  .

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 21:38:41

Poradzcie,

co mam zrobić ze swoją kochaną zwariowaną rodzinką Mazurów, pozabijać wszystkich,

czy tylko poprzętrącać  kolana i posadzić na wózki inwalidzkie ?

Wyciąć wszystkich mazurów a na końcu zabić się samemu .Dla dobra ojczyzny.

#72 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 22:32:24

Wyciąć wszystkich mazurów a na końcu zabić się samemu .Dla dobra ojczyzny.

Teraz zabic się ?

Chyba cie pojebbało. Mam tak wspaniały nastrój i samopoczucie, że mógłbym taczkami Himalaje  przenosić.

#73 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2017 - 01:00:56

Na sesji poruszono kwestie, gdzie ma stać tężnia koło kina, czy w Parku Uzdrowiskowym.

Przeciez Smerf Maruda juz dawno zedecydował, że w obu miejscach :)

a 3 na osiedlu kwiatowym.

#74 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 26 maj 2018 - 07:56:56

Otrzymaliśmy dofinansowanie ze Słowińskiej Grupy Rybackiej na zagospodarowanie części parku przy ulicy Marynarki Polskiej. Dzięki temu do końca czerwca 2019 roku w parku powstaną mini tężnie wykorzystujące nasze naturalne zasoby czyli wody solankowe. Podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie z właścicielem odwiertu - Uzdrowiskiem Ustka Sp.z o.o. Wierzę, że z czasem park stanie się przyjaznym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla nas wszystkich.

33553587_1039622386201930_79657626543230

#75 ~KAT-OLIK~

~KAT-OLIK~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 08:18:40

Dzwoniłem Smerfie do kumpla w sprawie Twojej pracy, ale odpowiedział mi, że wykształcenie nie ważne, ale niebezpiecznego idioty nie przyjmie. Czyta chyba to forum.............?

Pozdrawiam. :o

P.s. A tak między nami, to ja też nie chciałbym z Tobą pracować, pewnie ciągle gadasz i przekonujesz, że to ty masz rację.

#76 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 08:38:08

Dzwoniłem Smerfie do kumpla w sprawie Twojej pracy, ale odpowiedział mi, że wykształcenie nie ważne, ale niebezpiecznego idioty nie przyjmie. Czyta chyba to forum.............?

P.s. A tak między nami, to ja też nie chciałbym z Tobą pracować, pewnie ciągle gadasz i przekonujesz, że to ty masz rację.

Co ty babo możesz.

#77 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 08:54:50

Katolik dzowniłem na odwyk alkoholowy, mają jeszcze wolne miejsca.

#78 ~KAT-OLIK~

~KAT-OLIK~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 08:59:02

Na ch-j komu sztuczne tężnie w Ustce, mamy naturalną na promenadzie. Ale jak ktoś niema co robić z kasą, to albo buduje tężnie, albo idzie na piwo z kolegami - koleżankami.

P.s. P. "gburmistrzu" to nie P. prywatny folwark, każdą zł powinien P.

obejrzeć dwa razy zanim P. ją wyda.

#79 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 26 maj 2018 - 09:33:31

Na ch-j komu sztuczne tężnie w Ustce, mamy naturalną na promenadzie. Ale jak ktoś niema co robić z kasą, to albo buduje tężnie, albo idzie na piwo z kolegami - koleżankami.

P.s. P. "gburmistrzu" to nie P. prywatny folwark, każdą zł powinien P.

obejrzeć dwa razy zanim P. ją wyda.

Niestety tak robi, dlatego brakuje w pewnych miejscach odcinków chodnika,

bo burmistrz chce, aby je wykonała Gdyńska GDAKA na swój koszt lub szuka min 60 % dofinansowania.

Patrz chodnik koło Biedronki i błotko koło pizzerii Aldentte przy wyjściu do ul. Wilczej.

Dobry kawał, każdy kto ze mną przebywał, wie, ze jestem milczkiem i można się prędzej zanudzić na śmierć w mojej obecności.

Na forum też przecież nie jestem gadatliwy, rzadko pisze więcej niż 1-2 zdania komentarza.

#80 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 09:47:14

Na forum też przecież nie jestem gadatliwy, rzadko pisze więcej niż 1-2 zdania komentarza.

Spadłem z krzesła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych