Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Czy w Ustce powinny powstać teżnie i jakie - opinie mieszkanców.

tężnie solanka

87 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Tężnie nową atrakcja Ustki ? (3 użytkowników oddało głos)

Czy w Ustce powinny postać tężnie?

1. Tak (3 głosów [100.00%])

Procent z głosów: 100.00%

2. Nie (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

3. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

Jakiego typu tężnie, konstrukcje powinny w Ustce ?

1. Tradycyjne konstrukcje jak w innych miastach i wsiach. (1 głosów [33.33%])

Procent z głosów: 33.33%

2. Nawiązujące do usteckich klimatów np: w kształcie łodzi, kosodrzweiny, sosny itp (2 głosów [66.67%])

Procent z głosów: 66.67%

3. Podam własną propozycje w komentarzach. (0 głosów [0.00%])

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 12 październik 2017 - 00:36:14

Można lemingu :)

Radio Gdańsk

wtorek, 10 października 2017  12:46

Ustka inwestuje w tężnie.

Chce utrzymać status uzdrowiska

Ustka będzie kupować solankę. Samorząd podpisał we wtorek umowę na pozyskiwanie wody z właściwościami leczniczymi, którą będzie wykorzystywał w budowanych tężniach. Solankę dostarczać będzie miastu miejscowe Uzdrowisko Ustka z lokalnego odwiertu, którego spółka jest właścicielem.

To jest woda jodowo-bromowa, która świetnie wpływa na układ oddechowy, w przypadku kąpieli wspomaga leczenie w chorobach reumatycznych oraz schorzeniach skórnych. Zapewniam, że zasób wody solankowej z naszego odwiertu jest taki, że na pewno wystarczy i na potrzeby uzdrowiska i miasta - mówi prezes Uzdrowiska Ustka Łukasz de Lubicz-Szeliski.

Gość, dnia 11 Paź 2017 - 10:57 AM, napisał:

Radio Gdańsk

wtorek, 10 października 2017  12:46

Ustka inwestuje w tężnie.

Chce utrzymać status uzdrowiska

DWIE TĘŻNIE SOLANKOWE
Burmistrz Ustki Jacek Graczyk zapowiedział budowę dwóch tężni solankowych. Obiekty powstaną przy kinie Delfin na ulicy Marynarki Polskiej oraz na osiedlu Kwiatowym. - Nasze działania i podpisane porozumienie w sprawie solanki z Uzdrowiskiem Ustka mają służyć temu, by nasz kurort utrzymywał status uzdrowiskowy. Musimy robić wszystko, by to były usługi dla naszych mieszkańców i kuracjuszy - podkreślał Jacek Graczyk.
Według planów solanka ma być wydobywana z odwiertu i transportowana do przyszłych tężni beczkowozami. Ustalono, że samorząd będzie płacił Uzdrowisku średnią cenę rynkową za leczniczą wodę. Teraz to około 25-30 złotych za metr sześcienny solanki.

Z instrukcji producenta tężni: W zależności od warunków atmosferycznych przy średnim układzie pogodowym.

Parowanie i zużycie solanki przez wytwarzanie aerozolu, wynikające z praktyki i obserwacji pracujących tężni to około 5 - 7 l dziennie

Na wszystko są pieniądze, ale na parkingi już nie. Gdzie my zmierzamy.

Zaokrąglamy do 10 l razy 2 tężnie = 20 l .

Liczymy, że zimy i mrozów nie będzie, czyli 365 dni x 20l = 7 300 l, czyli w zaokrągleniu 8 m3 rocznie

8 x 30 zł to prawie 300 zł rocznie zarobi na Ustce Grand Lubicz, to straszne, wyzysk i kapitalizm :D

Przypominam, że wydajność odwiertu to 31 m3 na godzinę, czyli 30 000 litrów, czyli 500 l na minutę, jak to zagospodarować ?

PS: Pewnie Zaraz jakiś  przygłup, "pies ogrodnika"  z "Pomóż nam Ustko" wyliczy tzw.  zyski ze źródełka.

30 x 30 zł = 900 zł na godzinę

24 x 900 zł = 21 600 zł dziennie

365 x 21 600 = prawie 8 mln rocznie

100 x 8 mln = 800 mln zł na tylko 1 wiek

2017 x 8 mln = 16 mld zł zarobili by wstrętni kapitaliści, gdyby sprzedawali wodę z tego źródła od czasów narodzin Jezusa.

Ustka miastem kosmonautów - z cyklu gdyby głupota i chciwość potrafiły latać.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:50:57

Po co tężnie nad morzem skoro mamy już mikroklimat morski??? Może ktoś odpowie?

Czy Zakopane będzie kupować i zwozić śnieg ?

#43 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 12 październik 2017 - 12:35:36

Czy Zakopane będzie kupować i zwozić śnieg ? :o

Poziom waszej wiedzy, powala nawet gimbusów. No to się gościu zaorałeś. ( jesteś już na 90 km, do kosmosu brakuje ci jeszcze dycha)

Nie raz, kupę lat temu,  w tamtym wieku zwożono ciężarówkami śniegi do Zakopanego na treningi i zawody  :P

Teraz używa się do tego sztucznych wytwórni śniegu, czyli armatek snieżnych i to nie tylko w Zakopanem, ale we wszystkich górach.

Szacuje się, że stacje narciarskie na całym świecie co roku wydają 200 – 250 mln euro tylko na samą produkcję sztucznego śniegu

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 12:42:53

Poziom waszej wiedzy, powala nawet gimbusów. No to się gościu zaorałeś. ( jesteś już na 90 km, do kosmosu brakuje ci jeszcze dycha)

Nie raz, kupę lat temu,  w tamtym wieku zwożono ciężarówkami śniegi do Zakopanego na treningi i zawody  :P

Teraz używa się do tego sztucznych wytwórni śniegu, czyli armatek snieżnych i to nie tylko w Zakopanem, ale we wszystkich górach.

Czyli twoim zdaniem w Ustce morze wysycha?!

#45 ~biala pantera~

~biala pantera~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 12:50:24

Hi hi hi...Smerf zainstaluje armaty, ktore beda pobierac Baltyk i wytwarzac mgłę solankową nad morzem...hi hi hi...ja nie moge, pekam ze smiechu...hi hi hi.

#46 ~biala pantera~

~biala pantera~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 12:51:43

Hi hi hi...Smerf zainstaluje armaty, ktore beda pobierac Baltyk i wytwarzac mgłę solankową nad morzem...hi hi hi...ja nie moge, pekam ze smiechu...hi hi hi...ale zakupy łeb.

#47 ~biala pantera~

~biala pantera~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 12:52:12

Hi hi hi...Smerf zainstaluje armaty, ktore beda pobierac Baltyk i wytwarzac mgłę solankową nad morzem...hi hi hi...ja nie moge, pekam ze smiechu...hi hi hi...ale zakupy łeb.

#48 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 12 październik 2017 - 13:31:16

Nie, ale jak nie ma wiatru i fal na morzu, to ilość tzw. morskiego aerozolu jest znikoma, gdy dodamy do tego południowy wiatr, to nie ma go wcale.!!!

No nie, typowe PIS-owskie dziecko specjalnej troski ? Tylko wagary i wagary, a później trza takiemu tłumaczyć najprostsze rzeczy np: ile to jest 2 + 2 :(

Zasolenie morza Bałtyckiego jest na niskim poziomie ok 0,7 - 0,9 % w naszym rejonie, czyli bardzo mało jest w niej jodu.

Woda z naszej solanki ma 3,5 % zasolenie i 2,5 mg/l jodu, a przypominam, ze prawidłowe stężenie solanki w tężni musi być od 5-10 %, czyli w każdym jej litrze będzie 5 mg.

Mam nadzieję, że dobrze policzyłem, a teraz wy podajcie ile mg jodu jest w 1 litrze naszej morskiej wody, dla porównania.  :D

#49 ~Kwaz w oczka~

~Kwaz w oczka~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 13:37:35

Nie, ale jak nie ma wiatru i fal na morzu, to ilość tzw. morskiego aerozolu jest znikoma, gdy dodamy do tego południowy wiatr, to nie ma go wcale.!!!

No nie, typowe PIS-owskie dziecko specjalnej troski ? Tylko wagary i wagary, a później trza takiemu tłumaczyć najprostsze rzeczy np: ile to jest 2 + 2 :(

Zasolenie morza Bałtyckiego jest na niskim poziomie ok 0,7 - 0,9 % w naszym rejonie, czyli bardzo mało jest w niej jodu.

Woda z naszej solanki ma 3,5 % zasolenie i 2,5 mg/l jodu, a przypominam, ze prawidłowe stężenie solanki w tężni musi być od 5-10 %, czyli w każdym jej litrze będzie 5 mg.

Mam nadzieję, że dobrze policzyłem, a teraz wy podajcie ile mg jodu jest w 1 litrze naszej morskiej wody, dla porównania.  :D

Odpowiadam.

W wodzie morskiej jest  0,00001 mg jodu w/g skali smerfa.

Smerfie, jesteś nie tylko poyebany ale także i męską ciotą.

Dotarło do tego qurevskiego łba?

#50 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 12 październik 2017 - 13:57:07

Odpowiadam.

W wodzie morskiej jest  0,00001 mg jodu w/g skali smerfa.

Smerfie, jesteś nie tylko poyebany ale także i męską ciotą.

Dotarło do tego qurevskiego łba?

Dziękujemy Kocie-Alika za Twoją jak zawsze zrównoważoną i merytoryczną opinie  :lol:

biala pantera, dnia 12 Paź 2017 - 1:52 PM, napisał:

biala pantera, dnia 12 Paź 2017 - 1:52 PM, napisał:

Bierzemy Gracza do galopu, dnia 12 Paź 2017 - 03:21 AM, napisał:

Dzień i godzina zwrócenia się do ...hihihi...kanału, a nie piepsys i piepsys. DZIEŃ I GODZINA. Rozumiesz po polsku czy przetłumaczyć ci na języki albo na migowy?

Cytat

Przyłączam się. Dzień i godzina, Smerf.

Skąd mam pamiętać godzinę? Chyba cię trochę  pojebałoś ?

wiem, że otrzymane materiały opublikowałem na drugi dzień.

Na forum GP24 - Napisano 06 wrzesień 2017 - 14:07:14

Na Ziemi Usteckiej  - 2017-09-07 02:37:25

Na wszystkich moich stronach 6 września np: Ustka na starej fotografii, Ziemia Ustecka ( jest mi bardzo przykro i wstyd, ale Face nie podaje godziny, musicie mi to wybaczyć :lol:   )

oraz wysłałem mailem do wszystkich dziennikarzy.

Utworzyłem wydarzenie na FaceZbuku

Cytat

WRZ18

Fabryka mączki rybnej koło Ustki? Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

oraz stronę 7 października o 20:36

Ustka mówi STOP fetorowi i smrodowi !

21433154_1827573317270232_77116989809187

Nikt nie zrobił więcej, nie rozgłosił publicznie tego tematu przed Smerfem. Byłem pierwszy.

PS: Właśnie otrzymałem treść porozumienia.

#51 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 12 październik 2017 - 14:05:54

Treść porozumienia:

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Ustka Pan Jacek Graczyk podpisał porozumienie z Uzdrowiskiem Ustka Sp. z o.o., reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Łukasza de Lubicz-Szeliskiego, w którym obie strony zadeklarowały chęć współdziałania na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej Ustki.
Strony deklarują chęć współpracy w następujących obszarach:

1) rozwijanie turystycznego potencjału Miasta Ustka, w szczególności poprzez przedsięwzięcia inwestycyjne i promocyjne,
2) pełne wykorzystanie naturalnych walorów środowiska naturalnego Miasta dla zapewnienia rozwoju funkcji uzdrowiskowej w Ustce,
3) utrzymanie statusu uzdrowiska,
4) pozyskanie do inicjatywy partnerów oraz współdziałanie z nimi.
W ramach wymienionych działań Miasto Ustka zobowiązuje się do podjęcia inicjatywy budowy na terenie Ustki publicznej infrastruktury uzdrowiskowej, która wykorzystywać będzie wody lecznicze ze złoża „Ustka” [ujęcie: Ustka IGH-1], na których wydobywanie Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. posiada koncesję [nr 12/2016 z dnia 02.06.2016 r.]; zasady korzystania ze złoża określi odrębna umowa.
Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. wyraża natomiast  zgodę na bezpłatne pobieranie przez Miasto Ustka prób wód leczniczych, celem potwierdzenia ich właściwości leczniczych wymaganych do przedstawienia w operatach uzdrowiskowych. Wszelkie koszty związane z poborem próbek wody ponosi Miasto Ustka.

Burmistrza Miasta Ustka w terminie do 30 czerwca 2018 r. złoży projekt stosownej uchwały w przedmiocie wdrożenia ww. inwestycji.

22405615_1855540141140216_15036831865409

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 14:45:16

Dobre :D

#53 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 23:59:06

Mieliście podać zawartość jodu w naszym morzu.

#54 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 16 październik 2017 - 00:36:36

Czy Zakopane będzie kupować i zwozić śnieg ?

sobota, 23 kwietnia 2011 13:21

Kołobrzeg wreszcie będzie miał tężnię

Po niemal 150 latach w mieście nad Parsętą znowu pojawi się tężnia solankowa. Mini tężnia powstanie w sanatorium "Bałtyk" i będzie dostępna dla kuracjuszy.
Kołobrzeg od wieków słynął z warzenia soli, a następnie po zmianach w technologii produkcji tego surowca, z ogromnych tężni solankowych wzdłuż ulicy Solnej. Niestety, stosowana w drugiej połowie technologia była nieopłacalna i przegrywała z kosztami wydobycia soli kamiennej. Tężnie rozebrano. Wielkim zwolennikiem ich odtworzenia był ś.p. Stanisław Potocki. Niby tężnia powstała w 2000 roku z okazji obchodów 1000-lecia utworzenia biskupstwa w Kołobrzegu i szybko stała się milenijnym bublem, gdyż miasto nie wiedziało, co z nią zrobić. Następnie działkę wydzierżawiono na karczmę, a warzenie soli i historia solewarstwa nie mają obecnie na tym terenie nic wspólnego z tym, co tam się robi.

Tymczasem mini tężnia powstaje w sanatorium "Bałtyk". Będzie to nie tylko atrakcja turystyczna, ale przede wszystkim urządzenie, z którego będą mogli korzystać kuracjusze. W tężni powstaje bowiem leczniczy aerozol, idealny do kuracji uzdrowiskowej.

teznia2.jpg

#55 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 16 październik 2017 - 02:06:48

Czy na pewno Ustka powinna zostać ostatnim uzdrowiskiem nadmorskim bez tężni ????

9 maja 2016 12:21
W pasie nadmorskim w Sopocie pojawi się nowa atrakcja - kompleks basenów solankowych, zespół saun i tężni. Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przeznaczonego na ten cel, została przyjęta na poniedziałkowej Sesji Rady Miasta jednogłośnie.

Parasole przeciwsłoneczne, tężnie, fontanna, ringi świetlne oraz duża rzeźba uliczna to wszystko już wkrótce powstanie na tzw. starej promenadzie. Będzie to miejsce wypoczynku i relaksu. Rozpoczęcie prac możliwe jest jeszcze w tym roku.
- Przebudowa tak zwanej starej promenady jest jednym z zadań wpisany do Strategicznych Programów Operacyjnych Miasta Świnoujście 2014 – 2020.

47721_220320171.jpg

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 16 październik 2017 - 02:11:12

#56 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 03:00:05

Smerf zasolenie Bałtyku w naszym rejonie waha się od 2 DO 4 PROMILI. A nie procentów!

Kto jak kto, ale ty na promilach powinieneś się znać!

% - procent

‰ - promil

A teraz wracaj do książek nieuku bo ty nawet nie potrafisz odróżnić symbolu procenta od promilu!!!!

#57 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 10:35:29

Smerf zasolenie Bałtyku w naszym rejonie waha się od 2 DO 4 PROMILI. A nie procentów!

% - procent

‰ - promil

A teraz wracaj do książek nieuku bo ty nawet nie potrafisz odróżnić symbolu procenta od promilu!!!!

( kto tak napisał, zacytuj ? na pewno nie Smerf)

% - procent

‰ - promil

Do kogo te pretensje ?

Podaj link do tych badan o 0,2 -0,4 % zasolenia w naszym rejonie

#58 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 28 październik 2017 - 23:04:54

Napisano wczoraj, 15:37

Naprzeciwko Grand Lubicza montują i podłączają pierwszą mini tężnie w Ustce.

22894015_1873159002711663_46058694825134

#59 Ustecki

Ustecki

Swojak

• PipPipPipPip
  • 822 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 08:51:47

lpiej późno, niż wcale - na terenie dawnego basenu huty Silesia na Paruszowcu w Rybniku, mimo zbliżającej się zimy, z kopyta ruszyła budowa tężni. Tężnia, która jest realizowana przez miasto jako pomysł mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

W przyszłym roku w Katowicach gotowa będzie tężnia solankowa.

niedziela, 19 listopada 2017 r.
A
W Krakowie powstaje pierwsza tężnia solankowa

Już wiosną przyszłego roku mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z pierwszej w naszym mieście tężni solankowej. Solny mikroklimat wytwarzany w tym miejscu jest zbliżony do tego nad morzem, spacer po tężni będzie więc okazją do nawdychania się korzystnego dla naszego zdrowia jodu.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa długo oczekiwanego w Bochni obiektu – tężni solankowej, która ma stać się kolejnym obiektem na turystycznej mapie miasta. 

Po Retkini i Żubardziu przyszedł czas na Zarzew. W parku Podolskim mieszkańcom będzie łatwiej i przyjemniej się oddychało dzięki powstającej tam tężni solankowej
W parku Podolskim w części między ul. Tatrzańską a ul. Śmigłego-Rydza stanęła już drewniana konstrukcja tężni solankowej. Ma być oddana do 15 grudnia. Druga budowla ma stanąć w przyszłym roku.

Jak grzyby po deszczu
To pierwsza tężnia zbudowana za miejskie pieniądze w ramach konkursu na zadania inwestycyjne dla rad osiedli, a ogółem piąta, która powstaje w Łodzi. Po dwie mają już Retkinia i Żubardź

Nad Zalewem Nowohuckim właśnie ruszyła budowa pierwszej krakowskiej tężni solankowej. Krakowianie będą mogli zacząć inhalować się leczniczym jodem na początku przyszłego roku. Rok później rozpocznie się budowa drugiego takiego obiektu w sąsiedztwie Łąk Nowohuckich. Kolejne podejście do budowy nowoczesnej w tężni w Bochni. Magistrat przygotowuje drugi przetarg i liczy, że znajdzie tańszego wykonawcę.

23844382_952091811612920_395261384128725

#60 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 10:57:31

Graczyk realizuje plan zniszczenia miasta poprzez utopienie go w długach. Zamiast szukać rozwiązań, które przyniosą miastu dodatkowe środki Graczyk wydaje bajońskie sumy na projekty, które w przyszłości będą wyciągać dodatkowo kasę z budżetu zamiast ją powiększać. :wacko: :blink: Ludzie obudźcie się!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych