Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~lewusek~

~lewusek~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 14:27:20

Z kolei Zdzisław Kwaśniewski, przewodniczący Rady Gminy w Damnicy, uważa, że pani wójt nie powinna dopuszczać do tego, aby rodziły się podejrzenia o nepotyzm.
- Zwracaliśmy na to uwagę, ale pani wójt uważa, że wszystko jest w porządku - mówi Kwaśniewski

Przyganiał kociol garnkowi...
Zapomniał pan przewodniczący, jak - będąc jeszcze dyrektorem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy - zatrudnił w internacie swojego syna... :unsure:

#2 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 19:49:06

Jak można wierzyć takiej osobie jak pani wójt. Do połowy lat 90-ych pracując w szkole w Damnicy ukryła brak wyższego wykształcenia i jakich kolwiek kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela.Też widocznie uważała że wszystko jest w porządku. Potem sprzedawała polisy ubezpieczeniowe ,a w swojej ulotce wyborczej napisała że była menadżerem w amerykańskej firmie! Ukończyła na raty słabiutką uczelnię -koszalińską BWSH , a uważa że ma ogromne kwalifikacje.Do czego? Dyrektorem małej szkółki w Domaradzu została tylko dzięki dobroci byłego wójta, wbrew opini Rady Gminy i Kuratora Oświaty.Mam nadzieję że mieszkańcy Gminy Damnica dostrzegą jak wielki popełnili bład wybierając taką osobę na tak odpowiedzialne stanowisko.

#3 ~Maciey~

~Maciey~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 00:15:57

w gminie Damnica panuje nieład i nieporządek a pani Janicka to już po prostu BEZ KOMENTARZA.

Użytkownik Maciey edytował ten post 23 październik 2008 - 00:17:05

#4 ~bystry_obserwator~

~bystry_obserwator~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 11:19:15

Jak można wierzyć takiej osobie jak pani wójt. Do połowy lat 90-ych pracując w szkole w Damnicy ukryła brak wyższego wykształcenia i jakich
kolwiek kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela.Też widocznie uważała że wszystko jest w porządku. Potem sprzedawała polisy ubezpieczeniowe ,a w swojej ulotce wyborczej napisała że była menadżerem w amerykańskej firmie! Ukończyła na raty słabiutką uczelnię -koszalińską BWSH , a uważa że ma ogromne kwalifikacje.Do czego? Dyrektorem małej szkółki w Domaradzu została tylko dzięki dobroci byłego wójta, wbrew opini Rady Gminy i Kuratora Oświaty.Mam nadzieję że mieszkańcy Gminy Damnica dostrzegą jak wielki popełnili bład wybierając taką osobę na tak odpowiedzialne stanowisko.

Obserwatorowi zaleciłabym założenie okularów z dużą korektą wzroku, może to uchroniłoby Cię od stronniczości i wypisywaniem takich bzdur !!!

Jaki brak kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela?? Pytam się czy kształcenie etapowe jest zabronione a może uwłacza godności ? 85% polaków kształci się takim systemem, więc o co Ci chodzi człowieku. Z posiadanych przeze mnie informacji wiem, że Pani Maria kończyła studia podyplomowe a jak wszystkim wiadomo podstawowym warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest posiadanie dyplomu studiów wyższych - z tytułem co najmniej licencjata, więc gdzie tutaj mowa o braku wykształcenia ???

Dodatkowo nasz Obserwator jest mało bystry !!!! bo gdyby taki był to wiedziałby że : „ Amplico AIG Life jest istniejącym od 1990 roku, należącym do grupy American International Group, Inc., pierwszym towarzystwem ubezpieczeń na życie w Polsce z udziałem kapitału zagranicznego.”- cytat z oficjalnej strony firmy, w której była zatrudniona obecna Pani Wójt. Jeżeli obserwator nie zna języka angielskiego to przetłumaczę : „American International Group” oznacza Amerykańską Międzynarodową Grupę. Gdybyś pokusił się o dokładne sprawdzenie informacji to stanowisko jakie piastowała Maria Janusz w wyżej wymienionej firmie, to właśnie stanowisko menadżera – a dokładnie Kierownika Zespołu. Hymmm jakby tu powiedzieć ???, czy to nie jest przypadkiem doskonałe przygotowanie do zarządzania zasobami ludzkimi.

Nie dość, że obserwator ma kłopoty ze wzrokiem to chyba i z pamięcią bo przed objęciem stanowiska Dyrekrtora szkoły w Domaradzu Pani Maria pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Damnicy. Pragnę tylko przypomnieć, że dostała się na to stanowisko w wyniku wygrania konkursu, prezentując najlepsze przygotowanie do niego, deklasując innych kandydatów. Więc przestań wypisywać kłamstwa, że Dyrektorem małej szkółki w Domaradzu została tylko dzięki dobroci byłego wójta, wszyscy dokładnie wiemy jaka „dobroć „ kryje się pod tym słowem.

Tak na koniec dobra rada dla Ciebie, następnym razem dobrze sprawdź wiarygodność swoich informacji, za nim zaczniesz wypisywać brednie i zamieścisz je na tej stronie, może to uchroni Cię przed pośmiewiskiem ha ha ha ha ha.

#5 ~iris~

~iris~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 14:29:24

Widać, że wszyscy słyszą, że dzwoni, ale nie wiedzą w którym kościele. I jaki sens ma rozpowszechnianie plotek? Tylko tępi i tchórzliwi ludzie zajmują się takimi rzeczami. Wegner kim ty jesteś, aby snuć takie wątki zajmij się lepiej swoim problemem!

#6 ~wegner~

~wegner~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 15:28:40

Na reszcie wyszło na jaw jak pracuje Urząd w Dymnicy. Może przestaną teraz palić tzw. Głupa.
Wójt na łamach Głosu Pomorza opowiada bzdury mówiąc kolokwialnie wciska czytelnikom kit. Widać kompetencja pracy Wójta jest mizerna.
W naborze z dnia 30-31-07.2008, w którym wystartowała rodzona siostra Janickiej, oprócz niej zgłosiły się jeszcze dwie kandydatki, ale cóż koszula bliższa ciału i przepadły już w momencie składania aplikacji. Opowiadanie Wójtowej o mężczyźnie ubiegającym się na to stanowisko jest tu nie na miejscu. Chyba że miała na myśli osobę, którą wcześniej pogoniła stara Janicka.
Dziwi mnie fakt, że za temat naborów na wolne stanowiska urzędnicze w Damnicy nie zabrała się jeszcze prokuratura, ale to pewnie tylko kwestia czasu.
Jak można dopuścić do zatrudnienia w tym samym referacie bardzo bliskiej rodziny, gdzie kierownikiem referatu jest siostra . to jest Wójtowo wielce OK.- gratuluję pomysłu .
Przy okazji nadmienię, że na inspektor Renacie Przyborowskiej, będzie spoczywał obowiązek m.in. rozliczanie zakupów, księgowanie ich na konta, naliczanie płac dla zatrudnionych pracowników, wykonywanie kontroli w jednostkach budżetowych Gminy Damnica i tak dalej. Dlatego z całą pewnością wszystko jest po myśli Wójta bo. dużo można jeszcze dokręcić.
Widać Wójt w UG Dymnica, nadaje się jedynie do trzymania mikrego fasonu, a szarą eminencją tego całego zamieszania jest szef finansów Gminy- Jadwiga Janicka, która pociąga za odpowiednie sznurki. kiedy jej pasuje, Jeżeli zechce zrobić nabór na wolne stanowisko w swoim dziale dla rodziny i sąsiadów, to bez problemu robi to, a muszę przyznać, że ma sporą grupę tzw. swojaków, tak więc potrzeby ma ogromne.
Z całą pewnością z takim układem w Urzędzie Gminy Damnica - Finanse Gminy nie będą przejrzyste i wiarygodne, ponieważ w tym przypadku dużo łatwiej będzie można naciągnąć i po latach, okaże się że Jadwiga Janicka to mistrz księgowości ale kreatywnej.
Pieniądze się rozpłyną a społeczeństwo pozostanie na lodzie.

Dziwię się też Komisji Rekrutacyjnej, że daje się wciągać w fikcyjne wypełnianie dokumentów dotyczących naboru pracowników. Pewnie marionetki robią podkładkę dla Wójt aby zachowała czyste ręce.
Jeżeli chodzi o przewodniczącą Komisji Rekrutacyjnej - wielką sekretarz – Marię Boryłę, to też wprowadziła do pracy w Urzędzie swoich ludzi, o chociażby ostatnia rekrutacja z 13 pażdziernika, w której ogłoszono że Lidia Pirka to najlepsza kandydatura na stanowisko DS. ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH I PROMOCJI GMINY, a dla nie wtajemniczonych napiszę, że osoba ta, to siostra jej synowej ależ wszystko dalej jest OK. Pani Wójt czy wpuszczono Paną w maliny?..

:blink:

#7 ~lolo53~

~lolo53~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 16:00:33

Oj kolego wenger faktycznie jesteś niedoinformowanym kmiotem, ponieważ L.Pirka to szwagierka synowej p. Boryła a nie siostra synowej , a to chyba dosyć istotna różnica. Brakuje jeszcze w twoich domysłach zarzutu że komendant OSP w Damnicy to syn P.Boryła i to pewnie ona jego tam wsadziła- no głupota totalna. Pozdrawiam

#8 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 18:33:08

Obserwatorowi zaleciłabym założenie okularów z dużą korektą wzroku, może to uchroniłoby Cię od stronniczości i wypisywaniem takich bzdur !!!

Jaki brak kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela?? Pytam się czy kształcenie etapowe jest zabronione a może uwłacza godności ? 85% polaków kształci się takim systemem, więc o co Ci chodzi człowieku. Z posiadanych przeze mnie informacji wiem, że Pani Maria kończyła studia podyplomowe a jak wszystkim wiadomo podstawowym warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest posiadanie dyplomu studiów wyższych - z tytułem co najmniej licencjata, więc gdzie tutaj mowa o braku wykształcenia ???

Dodatkowo nasz Obserwator jest mało bystry !!!! bo gdyby taki był to wiedziałby że : „ Amplico AIG Life jest istniejącym od 1990 roku, należącym do grupy American International Group, Inc., pierwszym towarzystwem ubezpieczeń na życie w Polsce z udziałem kapitału zagranicznego.”- cytat z oficjalnej strony firmy, w której była zatrudniona obecna Pani Wójt. Jeżeli obserwator nie zna języka angielskiego to przetłumaczę : „American International Group” oznacza Amerykańską Międzynarodową Grupę. Gdybyś pokusił się o dokładne sprawdzenie informacji to stanowisko jakie piastowała Maria Janusz w wyżej wymienionej firmie, to właśnie stanowisko menadżera – a dokładnie Kierownika Zespołu. Hymmm jakby tu powiedzieć ???, czy to nie jest przypadkiem doskonałe przygotowanie do zarządzania zasobami ludzkimi.

Nie dość, że obserwator ma kłopoty ze wzrokiem to chyba i z pamięcią bo przed objęciem stanowiska Dyrekrtora szkoły w Domaradzu Pani Maria pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Damnicy. Pragnę tylko przypomnieć, że dostała się na to stanowisko w wyniku wygrania konkursu, prezentując najlepsze przygotowanie do niego, deklasując innych kandydatów. Więc przestań wypisywać kłamstwa, że Dyrektorem małej szkółki w Domaradzu została tylko dzięki dobroci byłego wójta, wszyscy dokładnie wiemy jaka „dobroć „ kryje się pod tym słowem.

Tak na koniec dobra rada dla Ciebie, następnym razem dobrze sprawdź wiarygodność swoich informacji, za nim zaczniesz wypisywać brednie i zamieścisz je na tej stronie, może to uchroni Cię przed pośmiewiskiem ha ha ha ha ha.

Pamięc to ja mam dobrą! Do połowy lat 90-tych Maria Janusz uczyła w szkole w Damnicy będąc jedynie abolwentką liceum chyba ekonomicznego.
Ówczesny dyrektor pan Kordylas odkrył ten fakt ,po którym wspaniała Maria Janusz musiała opuścić szkołę. W między czasie doprowadziła do oceny pracy nauczyciela nie posiadając ku temu kwalifikacji czym naruszyła prawo!. Dopiero po tym fakcie rozpoczeła zaoczne studia na słabiutkiej i znanej z kłopotów koszalińskiej BWSH. A jej praca na "wielkim stanowisku" menedżera w słupskim odziałe Amplico , to prozaiczna historia jakich wiele. Różni przedstawiciele Amplico powoływali tych pożal się boże menedżerów na tuziny.Kto choć odrobinę zna branżę ubezpieczeniową ten wie o co chodzi. A co do funkcji dyrektora szkoły w Domaradzu to pytam po raz drugi była negatywna opinia Rady Gminy i Kuratora Oświaty czy nie?

Użytkownik peacemaker edytował ten post 23 październik 2008 - 20:34:28

#9 ~obserwatorka111~

~obserwatorka111~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 18:47:30

Bardzo ucieszyła mnie wypowiedź Wegnera. Wreszcie ktoś miał odwagę opisać to , co dzieje się w UG Damnica. Sprawdziłam również informację o zatrudnieniu siostry p. J. ( Były 3 kandydatki na to stanowisko). Wypowiedź p. Wójt w tej sprawie na łamach GP to zupełna bzdura. Nieładnie tak kłamać. ,,Kłamstwo ma krótkie nogi " , więc niech pani uważa , bo jak się P. potknie to poleci z wielkkim hukiem!

#10 ~bystry_obserwator~

~bystry_obserwator~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 19:44:22

OBSERWATOR : twoja nienawiść do tej Kobiety jest już chorobliwa !!! Wyrazy głębokiego współczucia !!!

#11 ~xxxyyyzzz~

~xxxyyyzzz~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 20:14:56

witam wszystkich piszacych i czytających te wpisy
kochani to co sie tu wypisuje to zwykłe plotki i pomówienia
to po prostu zwykła żenada
żal mi was wszystkich po trosze tymi wpisami poprstu i zwyczajnie sie osmieszacie
jeden pomawia drugiego o sytuacje o które tak naprawdę nie macie zielonego pojęcia
wnioski które mozna wyciągnąć z tych wpisów to
1. pisze je ktos kto pracuje w najsławniejszym urzędzie powiatu słupskiego
albo
2. ktoś kto pracował i bardzo znienawidził kierownictwo za przegrany konkurs

jeżeli jest to osoba z pkt 2 to bardzo mi jej żal bo wniosek z tego że jest to osoba wykształcona po studiach
a nic soba niereprezentująca jedno co mi przychodzi do głowy to to ze jest "niedorozwojem"
i jeżeli zostało tej osobie chodź odrobinkę szacunku do własnej osoby to niech sie dobrze nad ta sytuacja zastanowi i przeprosi te osoby które tymi bzdetami obraziła.

a jeżeli jest to osoba z pkt 1 to tym bardziej mi jej żal
kochani dajcie tym biednym urzędnikom popracowac a nie zajmujcie sie plotkami i pomówieniami i wymyslaniem afer których nie ma
:D ;) :rolleyes: :D

#12 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 09:24:27

Ludzie co wy sie tak czepiacie tej kobiety...?Widocznie widać, że boli bardzo niektórych jej wygrana w wyborach i cały czas nie mogą sie pogodzić z większościa wyborców!?Ludzie pora najwyższa była zmienić wóta!Dziwi mnie to ze ludzie zapominaja jak to było za poprzednika p. Janusz?Ten człowiek była tam za długo i to jego poczynaniom radziłbym sie przyjżeć; jak były przetargi organizowane, kto co i gdzie robił, kupował. A pan przewodniczący Rady Gminy niech nie bedzie taki święty! Ludzie zaobaczcie jak on zatrudniał ludzi jako dyrektor Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Damnicy! Sami znajomi!!!Pan przewodniczacy niech zastanowi sie nad swoimi działaniami...Jestem ciekawa czy ktoś wie do kogo należa tereny między miejscowościa Zagórzyca a Mianowice?No tak do dzieci p. przewodniczacego. Szkod ze tylko tranzakcje i formalności załatwiał pan Kwaśniewski...Fajna przykrywka by ludzie nie gadali. P. przewodniczący wypadało by na siebie spojrzec...Jak cos pan kupuje to nie pod przykrywka....

#13 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 11:19:58

Ludzie co wy sie tak czepiacie tej kobiety...?Widocznie widać, że boli bardzo niektórych jej wygrana w wyborach i cały czas nie mogą sie pogodzić z większościa wyborców!?Ludzie pora najwyższa była zmienić wóta!Dziwi mnie to ze ludzie zapominaja jak to było za poprzednika p. Janusz?Ten człowiek była tam za długo i to jego poczynaniom radziłbym sie przyjżeć; jak były przetargi organizowane, kto co i gdzie robił, kupował. A pan przewodniczący Rady Gminy niech nie bedzie taki święty! Ludzie zaobaczcie jak on zatrudniał ludzi jako dyrektor Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Damnicy! Sami znajomi!!!Pan przewodniczacy niech zastanowi sie nad swoimi działaniami...Jestem ciekawa czy ktoś wie do kogo należa tereny między miejscowościa Zagórzyca a Mianowice?No tak do dzieci p. przewodniczacego. Szkod ze tylko tranzakcje i formalności załatwiał pan Kwaśniewski...Fajna przykrywka by ludzie nie gadali. P. przewodniczący wypadało by na siebie spojrzec...Jak cos pan kupuje to nie pod przykrywka....

a co to ma do rzeczy.....????????

#14 ~wegner~

~wegner~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 12:33:21

Oj kolego wenger faktycznie jesteś niedoinformowanym kmiotem, ponieważ L.Pirka to szwagierka synowej p. Boryła a nie siostra synowej , a to chyba dosyć istotna różnica. Brakuje jeszcze w twoich domysłach zarzutu że komendant OSP w Damnicy to syn P.Boryła i to pewnie ona jego tam wsadziła- no głupota totalna. Pozdrawiam

Nic mi nie wiadomo aby córka Janickiej zmieniła orentację seksualną i wyszła za kobietę - to tak na marginesie
Czytaj uważnie tekst, a jeżeli masz coś ze wzrokiem to idz do okulisty, może pomoże. Jak założysz od niego okulary i uważnie przeczytasz jeszcze raz tekst ze zrozumieniem to ewentualnie możesz wrzucić swoje trzy grosze do damnickiego nepotyzmu.Widać tekst Ciebie przerasta i piszesz trzy po trzy.

#15 ~xxxyyyzzz~

~xxxyyyzzz~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 13:27:32

oj kolego to chyba raczej tobie potrzebne lekcje czytania raczej "pisania ze zrozumieniem" a w następnej kolejności zrozumienia tego co sam napisałes pozdrowionkla dla wszystkich forumowiczów :D

#16 ~mag~

~mag~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 18:35:54

Wegner - zastanów się co wypisujesz za brednie ! Będąc chorym z nienawiści do ludzi zatrudnionych w UG Damnica przestałeś/łaś logicznie myśleć.
Zgadam się z autorem poprzedniego wpisu - Tobie natychmiast jest potrzebna lekcja pisania i czytania ze zrozumieniem ale u dobrego nauczyciela a nie jakiej miernoty.
Zapamiętaj też maksymę ,że "Kto mieczem wojuje od miecza zginie".
Serdecznie życzę Ci powodzenia ale nie na niwie donosicielstwa, zawiści i zwykłej ludzkiej głupoty lecz w przezwyciężaniu tychże przywar , aby nikt o tobie nigdy nie musiał pisać ,że jesteś "wykształconym niedorozwojem"

#17 ~Jestem_za...~

~Jestem_za...~
  • Goście

Napisano 25 październik 2008 - 15:48:04

Kurcze co za nieodpowiedzialny człowiek śmiał zakłócić spokój jaśnie nam panującej carycy Marii w krainie mlekiem i miodem płynącej.Przecież jest zaje..fajnie swoi ludzie załatwią najlepiej swoje sprawy.Ktoś napisał,że kto mieczem wojuje od miecza ginie,i to jest chyba sedno tej sprawy.Przecież najjaśniejsza Maria krytykowała w kampanii wyborczej swego przeciwnika i styl pracy urzędu ,którym zarządzał.A po dwóch latach co widzimy...,że najjaśniejsza przerosła już starego wójta i ciągle się rozwija.Może za kilka dni się dowiemy jeszcze czegoś ciekawszego...

#18 ~kasiula~

~kasiula~
  • Goście

Napisano 25 październik 2008 - 15:59:01

a wiec , widze ze zła passa opusciła moja gmine Główczyce i poszła do damnicy .. w sumie moj wój u Was kochani zamieszkuje ! wytrałosci zycze z taka władza

#19 ~wodnik24~

~wodnik24~
  • Goście

Napisano 26 październik 2008 - 14:51:59

Witam Główczyce Damnica oby nie Potęgowo!! władza to choroba zarażliwa [.] pozdrawiam!! :D

#20 ~Norman~

~Norman~
  • Goście

Napisano 26 październik 2008 - 21:20:43

Jesteście naprawdę żałośni pisząc takie bzdury! A wszystko dlatego, że jesteście zazdrośni! Pani Janicka ma wyższe wykształcenie i duże doświadczenie, siedzi do wieczora w pracy,żeby ta gmina jakoś funkcjonowała! Do tego wszystkiego obrażacie jeszcze Renatę, która nie jest niczemu winna, ma odpowiednie klasyfikacje, wygrała konkurs, więc pracuje i tyle. Krzywdzicie wiele osób pisząc zarzuty, które nie są prawdziwe!!!
Dla mnie jesteście zwykłymi plotkarzami i wieśniakami, którzy ciągle szukają nowych wrażeń znudzeni swoim życiem, w którym niestety jak widać nic się nie dzieje!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych