Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Czy sieć TOR gwarantuje pełną anonimowość...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 smakosz

smakosz

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:56:52

Ponieważ od jakiegoś czasu na forum pojawia się wiele wulgarnych w treści wpisów od użytkowników używających sieci TOR, którym wydaje się, iż są całkowicie anonimowi, czas chyba przypomnieć, że takie uporczywe nękanie społeczności forum swoim nieprzyzwoitym zachowaniem, nie tylko jest naganne, ale często może powodować kolizję z przepisami prawa.

 

Osoby, którym wydaje się, że TOR gwarantuje im całkowitą anonimowość, niestety żyją w błędzie.

 

Poniżej kilka publikacji na ten temat, zauważcie, że sprzed kilku lat - dzisiaj identyfikacja użytkowników TOR-a może być jeszcze łatwiejsza, a więcej informacji znajdziecie przeszukując zasoby Google.

 

Przykład 1: link.do/TaZXb

cyt.: "Jak informuje policja, przedwczoraj zatrzymano nastolatka z Kalisza, który jest odpowiedzialny za wysłanie fałszywych informacji o bombach do 87 państwowych instytucji. “Cyberterrorysta”, jak nazywa go policja, korzystał z TOR-a, ale jak twierdzi policja “przeliczył się” zakładając że oprogramowanie to gwarantuje pełną anonimowość. Po zatrzymaniu przyznał się do winy i teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Nastolatek liczył na bezkarność, korzystając z sieci internetowej Tor, która według obiegowych opinii jest w pełni anonimowa. Przeliczył się. Fachowa wiedza z zakresu informatyki pozwoliła policjantom ustalić tożsamość i adres cyberprzestępcy. Funkcjonariusze rozpracowali wszystkie jego zabezpieczenia i próby zacierania śladów (…) Policja podąża za nowoczesnymi technologiami. Specjalnie przeszkolony zespół fachowców czuwa nad bezpieczeństwem internautów, a kiedy trzeba ściga wirtualnych przestępców."

 

Przykład 2: link.do/qe8sr

cyt.: "Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że Tor zapewnia internautom całkowitą anonimowość. Dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena pokazały, że służby już dawno posiadają metody identyfikacji użytkowników tej sieci. Teraz profesor Sambuddho Chakravarty twierdzi, że wcale nie trzeba mieć szpiegowskiego oprogramowania, by zidentyfikować ponad 80 procent osób korzystających z tej sieci."

 

Przykład 3: link.do/9Oawt

cyt.: "Służby wywiadowcze nie ujawniły żadnych szczegółów technicznych dotyczących zatrzymania cyberprzestępców, którzy stworzyli strony Tor w celu dystrybucji nielegalnego towaru. Nie zdradzają również, w jaki sposób identyfikują cyberprzestępców, którzy działają w sposób anonimowy. To może oznaczać, że darknetowa implementacja sieci Tor zawiera kilka luk w zabezpieczeniach oraz/lub błędy w konfiguracji, które umożliwiają zdemaskowanie każdego jej użytkownika."

 

Polecam lekturę i przemyślane wpisy na forum.

[s]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych