Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy nauczyciel ma prawo sprawdzać głowe dzieciom w szkole?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2012 - 14:57:21

Bo z tego co mi wiadomo to
NIE MA PRAWA! ! ! !
Od tego jest pani pielęgniarka która sprawdza czy któreś dziecko ma wszy! Zapraszam do dyskusji!

#2 zorro

zorro

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7797 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 15:05:03

Ale nie w każdej szkole jest pielęgniarka, a pielęgniarek niema bo to się nie opłaca. ;)

#3 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2012 - 16:07:50

Jest wolność i demokracja można nosić co się chce nawet wszy. Rodzice niech sprawdzają swoim dzieciom głowy. Środki na zlikwidowanie wszawicy powinny kosztować symboliczna złotówkę.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2012 - 15:14:48

Jest wolność i demokracja można nosić co się chce nawet wszy. Rodzice niech sprawdzają swoim dzieciom głowy. Środki na zlikwidowanie wszawicy powinny kosztować symboliczna złotówkę.

Zawszona głowa dziecka żle świadczy o rodzicach. Wystarczy szklanka wody z łyżką octu i gęsty grzebień by dziecko miało czystą głowę.

#5 ~Konstancja~

~Konstancja~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2012 - 19:02:06

Niekoniecznie woda z octem. Wystarczy pójść do apteki i farmaceuta da co trzeba ale to najwyraźniej jakaś patologiczna rodzina.Żadna normalna matka nie zaniedba dziecka.Najgorsze jest to że czyste dzieci mogą zarazić się wszami od zawszawionych dzieci.Taką matke która nie dba o dziecko to wsadziłabym jej głowe do kibla i spłukała wodą to może by się nauczyła rozumu. . .patologia społeczna.

#6 wielbicielka :)

wielbicielka :)

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 24 wrzesień 2012 - 19:20:29

NIE MA PRAWA! ! ! !
Od tego jest pani pielęgniarka która sprawdza czy któreś dziecko ma wszy! Zapraszam do dyskusji!

Pod warunkiem, że rodzic wyrazi na to pisemną zgodę.

#7 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 13:07:56

NIE MA PRAWA! ! ! !

u nas w szkole , pielegniarka sprawdza za zgoda rodzica..

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:36:37

Niekoniecznie woda z octem. Wystarczy pójść do apteki i farmaceuta da co trzeba ale to najwyraźniej jakaś patologiczna rodzina.Żadna normalna matka nie zaniedba dziecka.Najgorsze jest to że czyste dzieci mogą zarazić się wszami od zawszawionych dzieci.Taką matke która nie dba o dziecko to wsadziłabym jej głowe do kibla i spłukała wodą to może by się nauczyła rozumu. . .patologia społeczna.

Nie pleć byle czego. Dziecko może złapać wszy podczas lekcji WF-u, lub w szatni czy w autobusie. Nawet nie zauważysz jak po 2 dniach cała głowa w gnidach. Nie zawsze matka zauważy. Nasze babki myły głowy szarym mydłem i spłukiwały wodą z octem, dodawały też ocet do płukania bielizny co zmiękczało wodę i zapobiegało wszawicy.

#9 ~Konstancja~

~Konstancja~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 15:33:15

A co Ty gadasz? Ocet niszczy włosy.Można go użyć już w ostateczności gdy matke nie stać na preparat na wszy z apteki! A nawet jeśli dziecko złapie wszy np.w autobusie to one same z nieba nie spadną tylko noszą je brudne zaniedbane dzieci.Co to za matka jeśli nawet nie wie że dzieciak ma wszy.PATOLOGIA jak nic.

#10 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:09:23

NIE MA PRAWA! ! ! !

Zawsze za zgodą rodziców,powinna być.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 12:50:19

A co Ty gadasz? Ocet niszczy włosy.Można go użyć już w ostateczności gdy matke nie stać na preparat na wszy z apteki! A nawet jeśli dziecko złapie wszy np.w autobusie to one same z nieba nie spadną tylko noszą je brudne zaniedbane dzieci.Co to za matka jeśli nawet nie wie że dzieciak ma wszy.PATOLOGIA jak nic.

Co do zawszonej patologii/??/ to wiedz, że córka bizneswoman/??/ miała głowę usianą gnidami, a wszy chodziły jej po ubraniu.. Butelka octu 1zł, a skład płynu DELACET i cena 7,35PLN..?

DELACET płyn 100g

Produkt stosowany jest do zwalczania wszawicy głowowej i innych miejsc owłosionych, np. wszawicy łonowej. Wykazuje silne działanie owadobójcze na wszystkie formy rozwojowe wszy.
Skład:
Mieszanina nalewki z ostróżeczki z kwasem octowym. Zawiera 60-65% obj. Etanolu i 4% kwasu octowego. CENA-7.37PLN

#12 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 15:00:56

A co Ty wogóle piszesz?! Moje dziecko nie ma wszów.A gdyby nie daj Boże już zaraziło się od kogoś to nie kupowałabym środka za 7zł z groszami aczkolwiek stać mnie na droższy preparat i bardziej skuteczny. Weź nie zanudzaj tymi komentarzami swoimi.

#13 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 16:11:37

A co Ty wogóle piszesz?! Moje dziecko nie ma wszów.A gdyby nie daj Boże już zaraziło się od kogoś to nie kupowałabym środka za 7zł z groszami aczkolwiek stać mnie na droższy preparat i bardziej skuteczny. Weź nie zanudzaj tymi komentarzami swoimi.

Jak przyniesie to nie mów w szkole, bo powiedzą, że to twoje roznosi wszy albo z domu przyniosło.

#14 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 19:31:38

Moje dziecko w wirtualnym świecie jeśli bym je miała zawsze by było czyste i zadbane także daruj sobie to komentarze aczkolwiek w wirtualnym świecie matka może nie jest matką?

#15 ~Wirtualna matka~

~Wirtualna matka~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2012 - 09:49:46

Moje dziecko w wirtualnym świecie jeśli bym je miała zawsze by było czyste i zadbane także daruj sobie to komentarze aczkolwiek w wirtualnym świecie matka może nie jest matką?

:lol: no i wszystko jasne :lol: wirtualne dziecko nie będzie zawszone :D :D wirtualna matka nie ma problemów :P

#16 ~Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa~

~Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2012 - 13:23:05

O taaaak! Wirtualna mama żadna mama jeśli mama to nie mama.

#17 ~pedantka~

~pedantka~
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 15:54:16

BEZ ZGODY RODZICÓW ZARÓWNO PIELĘGNIARKA JAK I NAUCZYCIEL NIE MOŻE SPRAWDZAĆ CZYSTOŚCI WŁOSÓW. Jeśli rodzice mają taką wolę to wyrażają zgodę na piśmie i wówczas włosy sprawdza wyłącznie pielęgniarka w gabinecie z zachowaniem szczególnej higieny. Podobne rodzice jeśli mają taką wolę, wyrażają zgodę na fluoryzację zębów.

#18 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 21:54:49

Kochana a kto teraz nas rodziców pyta o zgode?Dopiero dzieci wracają ze szkoły i mówią że nauczycielka im głowy sprawdzała.Dziś nikt nie Liczy się z tym że ISTNIEJĄ RODZICE TYCH DZIECI KTÓRE DECYDUJĄ O WSZYSTKIM a nie. . .jakaś tam zwykła nauczycielka.

#19 ~Martini~

~Martini~
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 09:52:35

No ale z drugiej strony jeśli rodzic z jakichkolwiek względów nie wyrazi pisemnej zgody to wtedy automatycznie reszta rodziców nie ma prawa do decydowania czy chcę by ich dziecko miało wszy czy nie....Przecież wszy przechodzą z jednego dziecka na drugie ekspresowo.

#20 ~I'm a student~

~I'm a student~
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 14:27:55

I have no desire to do that.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych