Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy kaszubi to Polacy?

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 02:57:17

na zlocie kaszubów w Słupsku nie widziałem Polskich flag!!!

#2 ~ja ja fersztejn~

~ja ja fersztejn~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 09:44:37

a jakie mieli?te ze swastyką?

#3 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 09:49:31

Ja proponuję jednemu i drugiemu autorowi wypocin powyżej wytarcie mleka spod nosa,zmianę

pampersów i na rowerek z rodzicami,ewentualnie piaskownica.

#4 ~ja ja fersztejn~

~ja ja fersztejn~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 09:58:04

Ja proponuję jednemu i drugiemu autorowi wypocin powyżej wytarcie mleka spod nosa,zmianę

pampersów i na rowerek z rodzicami,ewentualnie piaskownica.

Żle mnie zrozumiałaś,salta.Ja się nabijam z tego durnia,który zadał pytanie czy Kaszubi to Polacy i płacze,że na zjeżdzie Kaszubów nie widział polskich flag.Wiadomym jest o co typowy pisowski czub podejrzewa Kaszubów ;)

#5 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 10:00:56

Żle mnie zrozumiałaś,salta.Ja się nabijam z tego durnia,który zadał pytanie czy Kaszubi to Polacy i płacze,że na zjeżdzie Kaszubów nie widział polskich flag.Wiadomym jest o co typowy pisowski czub podejrzewa Kaszubów ;)

Zwracam wobec tego HONOR :)

#6 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 10:18:13

Widzę że jesteś zorientowany, to wytłumacz co autor poniższego hasła ma na myśli, mile widziane przykłady.

Kaszuby są tam, gdzie są Kaszubi

Użytkownik zorro edytował ten post 08 maj 2011 - 10:18:29

#7 ~ja ja fersztejn~

~ja ja fersztejn~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 10:23:08

Widzę że jesteś zorientowany, to wytłumacz co autor poniższego hasła ma na myśli, mile widziane przykłady.

Pewnie to samo co autor słów:tam dom twój gdzie serce twoje.

#8 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 10:28:39

Polacy też mają w całym świecie "swoją małą Ojczyznę",w Kanadzie,w Niemczech,we Francji,a po otwarciu

granic w innych krajach.Czy to trzeba niszczyć,nie ,tak propaguje się Polskę,polskośc,Polaków, i dobrze.

Kaszuby są tam,gdzie Kaszubi,to moim zdaniem doskonały odnośnik do powyższej sytuacji,a negowanie tego,to

jednak objaw rasizmu.

Przy taki widzeniu/rozumieniu powinniśmy zamknąć się szczelnie ze wszystkich stron,gardzić każdą wyciągniętą ręką,

wyśmiewać wszystko,co nie jest polskie,nasze,takie,jak my sobie tego życzymy.Chęć do życia odchodzi,jak

się takie coś czyta.

Popieram,Polska jest tam,gdzie Polacy>Kaszuby są tam,gdzie Kaszubi,żyjmy więc razem,nie prowokujmy się,szanujmy

inne kultury.

#9 ~Narodowiec~

~Narodowiec~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:16:01

Kaszubi to Polacy w 100%! Ma ktoś jakieś wątpliwości?

Może nazwijmy Mazowszan, Wielkopolan, mieszkańców Podlasia itd. innymi narodami i podzielmy Polskę na kawałki? Chcecie tego? Już raz Polacy to przerabiali po 1138 r. i nie przyniosło to niczego dobrego!

To, że jakaś fanatyczna, podżegnięta przez UE i Niemców część Kaszubów i Ślązaków uważa sie za odrębny naród jest moim zdaniem błędem, głupotą i sztucznie wywołaną nagonką na Polaków.

#10 ~kosmopolita~

~kosmopolita~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:22:08

Kaszubi+Kurpie+Wielkopolanie+Gorale+Mazurzy+Mazowszanie+Warmia+Kujawy+Bolkowie+Lemki+Slazacy itd.itp = POLSKA ! Dlatego nie rozumiem pytania : "Czy Kaszubi to Polacy ?"

#11 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:24:22

Kaszubi to Polacy w 100%! Ma ktoś jakieś wątpliwości?

Może nazwijmy Mazowszan, Wielkopolan, mieszkańców Podlasia itd. innymi narodami i podzielmy Polskę na kawałki? Chcecie tego? Już raz Polacy to przerabiali po 1138 r. i nie przyniosło to niczego dobrego!

To, że jakaś fanatyczna, podżegnięta przez UE i Niemców część Kaszubów i Ślązaków uważa sie za odrębny naród jest moim zdaniem błędem, głupotą i sztucznie wywołaną nagonką na Polaków.

Tak,to jest powszechme,czyli my jesteśmy prawdziwymi patriotami,my mamy rację,tamci to nie Polacy,bo... i tutaj setki inwektyw,posądzeń i etekietek.

Szkoda tylko,że ludzie żyjący na jednym skrawku ziemi,w jednym domu,na jednym podwórku mają tak różne,dziwne zdania.Nie mogą się zrozumieć.To wstyd.

#12 ~Narodowiec~

~Narodowiec~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:45:48

Tak,to jest powszechme,czyli my jesteśmy prawdziwymi patriotami,my mamy rację,tamci to nie Polacy,bo... i tutaj setki inwektyw,posądzeń i etekietek.

Jakaś negatywna aluzja względem mnie? Bo nie rozumiem dlaczego kierujesz do mnie te słowa?

Szkoda tylko,że ludzie żyjący na jednym skrawku ziemi,w jednym domu,na jednym podwórku mają tak różne,dziwne zdania.Nie mogą się zrozumieć.To wstyd.

Ani ja nie umiem tego zrozumieć! Kaszubi są Polakami, więc w czym widzisz problem?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:47:00

Dorsz nie ryba
Kaszub nie człowiek

#14 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:56:46

Jakaś negatywna aluzja względem mnie? Bo nie rozumiem dlaczego kierujesz do mnie te słowa?

Ani ja nie umiem tego zrozumieć! Kaszubi są Polakami, więc w czym widzisz problem?

Dlaczego odczytujesz to jako aluzję,nie wiem.Zapewniam Ciebie,że nie miałam nic złego na mysli,jeżeli chodzi o Ciebie.

Zresztą nie dzielę ludzi na Kaszubów,Zydów i inne nacje.Mam inną miarę,miarę człowieczeństwa.

Dzieli nas/ludzi/kolor skóry,mnie to nie przeszkadza,nie przeszkadza mi to ze ktoś modli się do Buddy,inny do

Jahwe.

Przeszkadza mi to targowisko-moja kultura jest lepsza,mam lepszą politykę,mój bóg jest prawdziwy....

#15 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 11:57:45

Dorsz nie ryba
Kaszub nie człowiek

Z brodą i głupie,napewno śmieszne to nie jest,chyba że dla tych,co nisko latają i powoli.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 12:00:12

Dorsz nie ryba
Kaszub nie człowiek

Sam to wymysliles? :blink:

#17 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 13:46:36

Polacy też mają w całym świecie "swoją małą Ojczyznę",w Kanadzie,w Niemczech,we Francji,a po otwarciu

granic w innych krajach.Czy to trzeba niszczyć,nie ,tak propaguje się Polskę,polskośc,Polaków, i dobrze.

Kaszuby są tam,gdzie Kaszubi,to moim zdaniem doskonały odnośnik do powyższej sytuacji,a negowanie tego,to

jednak objaw rasizmu.

Przy taki widzeniu/rozumieniu powinniśmy zamknąć się szczelnie ze wszystkich stron,gardzić każdą wyciągniętą ręką,

wyśmiewać wszystko,co nie jest polskie,nasze,takie,jak my sobie tego życzymy.Chęć do życia odchodzi,jak

się takie coś czyta.

Popieram,Polska jest tam,gdzie Polacy>Kaszuby są tam,gdzie Kaszubi,żyjmy więc razem,nie prowokujmy się,szanujmy

inne kultury.

Co to znaczy że Polacy też mają małą ojczyznę, jak można porównywać polską narodowość z kaszubską, przecież kaszubi nie są i mam nadzieję że nigdy nie będą odrębnym państwem, nawet autonomia nie wchodzi w grę.

Wszelkie mniejszości zamieszkujące na terenie innych państw mają OBOWIĄZEK asymilacji, inaczej znajdą się "patrioci" którzy zechcą zrobić im krzywdę.

Nie jest tajemnicą że kaszubi nie czują się niemcami ale i nie czują się polakami. I pewnie dlatego zabrakło polskich flag.

Ekspansja terytorialna jest wyraźna.

#18 ~Jantar~

~Jantar~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 14:10:04

Co to znaczy że Polacy też mają małą ojczyznę, jak można porównywać polską narodowość z kaszubską, przecież kaszubi nie są i mam nadzieję że nigdy nie będą odrębnym państwem, nawet autonomia nie wchodzi w grę.

Wszelkie mniejszości zamieszkujące na terenie innych państw mają OBOWIĄZEK asymilacji, inaczej znajdą się "patrioci" którzy zechcą zrobić im krzywdę.

Nie jest tajemnicą że kaszubi nie czują się niemcami ale i nie czują się polakami. I pewnie dlatego zabrakło polskich flag.

Ekspansja terytorialna jest wyraźna.

Poczytaj posty.Co znaczy słowo rasizm?Tak rozpowszechniane przez Media a jednocześnie na forum.Otóż w Polsce zaczyna się dyskusja na temat regionów i jednocześnie mamy do czynienia z negowaniem tego co narodowe.
Padło słowo RASIZM.

Skoro jest używane przez Nas samych w stosunku do Polaków,to warto zastanowić się jak to jest np. ...w Niemczech?
Czy tam przedstawiciele mniejszości MAJĄ PRZEDSTAWICIELI W NIEMIECKIM PARLAMENCIE?
Skoro podano na forum przykład Polaków którzy zamieszkują i różne tereny świata to skoro w Polsce niemiecka mniejszość ma swoich przedstawicieli w polskim sejmie to skoro w Polsce jest "RASIZM" to dlaczego w Niemczech nie ma polskich przedstawicieli w parlamencie niemieckim?

#19 ~andrzej w.~

~andrzej w.~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 16:42:00

kaszubi to raczej nie rdzenni polacy przecież. mają wiecej z niemca (prusaka) niz polaka.

#20 ~Narodowiec~

~Narodowiec~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 22:06:57

Poczytaj posty.Co znaczy słowo rasizm?Tak rozpowszechniane przez Media a jednocześnie na forum.Otóż w Polsce zaczyna się dyskusja na temat regionów i jednocześnie mamy do czynienia z negowaniem tego co narodowe.
Padło słowo RASIZM.

Skoro jest używane przez Nas samych w stosunku do Polaków,to warto zastanowić się jak to jest np. ...w Niemczech?
Czy tam przedstawiciele mniejszości MAJĄ PRZEDSTAWICIELI W NIEMIECKIM PARLAMENCIE?
Skoro podano na forum przykład Polaków którzy zamieszkują i różne tereny świata to skoro w Polsce niemiecka mniejszość ma swoich przedstawicieli w polskim sejmie to skoro w Polsce jest "RASIZM" to dlaczego w Niemczech nie ma polskich przedstawicieli w parlamencie niemieckim?

Rasizm to uznanie jednej rasy jako wyższej od drugiej, a więc nienawiść na tle rasowym, a nie etnicznym! Tak jak ty to twierdzą lewicowi fanatycy tworzący na siłę jakieś nieistniejące narody np. Ślązaków, Kaszubów, Katalończyków, Bawarczyków itp. itd.

Nazywanie jednej części danego narodu odrębnym narodem jest celowym działaniem zmierzającym do rozbicia państwowej i narodowej jedności!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych