Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Częste mycie zębów może szkodzić :: zobacz komentowany artykuł

107 odpowiedzi w tym temacie

#101 wizard77

wizard77

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 12:40:26

A ja ostatnio stosuje białą perłę, żeby usunąć osad po kawie i papierosach, tak czy siak ściąganie kamienia gwarantowane i piaskowanie zębów ;) 

#102 Kratos

Kratos

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 13:59:06

Dentysta mi kiedyś radził, bym nie mył zębów po wypiciu coca coli. W taki sposób dodatkowo podrażniam szkliwo. Dlatego uczulam was, żebyście też poszli za tą poradą i odczekali co najmniej godzinę po wypiciu napoju

#103 modecom2121

modecom2121

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 12:27:39

Moja pani stomatolog uświadomiła mi ostatnio, że ważne jest nie samo mycie zębów, ale technika mycia. Robimy to zbyt często, za lekko, bądź zbyt mocno (zadrapania na dziąsłach, blizny, opuchlizna).

Użytkownik modecom2121 edytował ten post 13 maj 2017 - 20:07:01

#104 ~jortos~

~jortos~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 07:48:03

Raczej nie, chyba że naprawdę będziecie przesadzali i robili to w dziwny sposób. Doprowadzenie zębów do normalności to tylko podstawy, mycie 2-3 razy dziennie. A uszkodzenie zębów samym myciem to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Absolutnie nie idźcie tą drogą.

#105 ~Roparz~

~Roparz~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 16:26:27

Zęby powinno się myć dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Zbyt częste mycie zębów może powodować uszkodzenie szkliwa i podrażnienie dziąseł. Ważne jest, by po posiłku odczekać co najmniej pół godziny z myciem zębów, ponieważ niskie pH jamy ustnej powoduje zmiękczenie szkliwa, przez co jest ono bardziej podatne na uszkodzenia.

Źródło: mozgi.pl/jak-czesto-powinno-sie-myc-zeby-7204

#106 ~pomper~

~pomper~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 07:31:48

Przede wszystkim solidne szczotkowanie - ajona dużo daje, powiedzmy, że daje naprawdę bardzo dużo. Nie twierdzę, że natychmiast osiągniecie jakieś niesamowite efekty, ale z czasem na pewno będzie to zauważalne. U mnie wszystko trwało, ale poprawa wyglądu zębów nadeszła.

#107 ~Leczy płaci zęby traci~

~Leczy płaci zęby traci~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:42:32

Chodzę systematycznie do stomatologa, leczę ubytki gdy zachodzi potrzeba.... A jednak tracę ząb po zębie..? Przyczyną jest leczenie zębów bez zdjęcia RTG, które uwidoczniłoby stan kości żuchwy i korzeni zębów. Stomatolog leczy tylko to co widzi i kasuje za plomby, które odpadają, namawia na drogie koronki /za duże/nie sprawdzając jaki jest stan korzenia i w końcu zęby są do usunięcia..?

#108 ~antismaciek~

~antismaciek~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 20:35:45

Oj tam, wcale nie szkodzi jak to mówią. Ja myję dwa razy dziennie, mam fajny zestaw, kupiłem niedawno komputronik.pl/product/312568/philips-sonicare-flexcare-platinum-hx9172-14.html i czuję, że moje usta są świeze. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych