Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Częste mycie zębów może szkodzić :: zobacz komentowany artykuł

107 odpowiedzi w tym temacie

#41 Basia_W

Basia_W

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 październik 2015 - 11:32:39

Ja myję 3 razy dziennie, niestety pastą z fluorem :(

#42 Krzysztof38

Krzysztof38

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 10:05:37

Zapomnieliście o jednej waznej sprawie!

Myjąc zęby ZARAZ PO posiłku sami je sobie niszczycie.

Po posiłku pH w jamie ustnej jest niskie, przez co szkliwo jest rozmiękczone i szczotkowaniem zębów w takim stanie po prostu zdrapujemy sobie zęby. Trzeba odczekać jakieś kilkanaście minut lub najlepiej 20-25 min żeby ślina zneutralizowała działanie kwasów i pH wróciło do normy. Wtedy dopiero jest czas na porządne "pucowanie" zębów. 
Po jedzeniu polecam zjeść sobie kawałek żółtego twardego sera. On pomaga przywrócić właściwe pH i wcześniej można chwycić za szczoteczkę. 

#43 ~tryzub~

~tryzub~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 11:44:12

Ja mam tylko try zuby, jaka to oszczędność! Dlatego myję zęby tylko 3 razy w roku, zima raz, wiosna dwa i lato trzy, teraz mam przerwę bo jest listopad.
I co mi zrobicie?

#44 ~tryzub~

~tryzub~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 21:25:42

Ja mam tylko try zuby, jaka to oszczędność! Dlatego myję zęby tylko 3 razy w roku, zima raz, wiosna dwa i lato trzy, teraz mam przerwę bo jest listopad.
I co mi zrobicie?

#45 ~rzeszowianka~

~rzeszowianka~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 21:40:18

ja jak na córkę dentystki mam świra na punkcie mycia zębów. Szoruję je 3 razy dziennie, używam nici dentystycznej,płynów do płukania jamy ustnej. No mam manie przez matkę. teraz się śmieję, bo zamówiłam na święta dla mamy, taty, siostry i cioci która z nami mieszka szczotyczki na akumulator na electro.pl i będą typowe prezenty do choinkę na święta w domu stomatolożki ;D

#46 ~bonteks~

~bonteks~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 07:45:21

Po prostu pasta bez fluoru, do tego kluczowe znaczenie ma systematyczność, zdrowe podejście do szczotkowania i docelowo zmiany będą widoczne. Nie twierdzę, że zęby natychmiast będą idealne, ale po czasie na pewno.

#47 della10

della10

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 10:26:34

Zgadza się, mój stomatolog też twierdzi, że zbyt częste i intensywne mycie zębów może uszkodzić szkliwo zęba.

#48 ~kankon~

~kankon~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 07:49:27

Również myjemy pastą bez fluoru - zęby są w dobrej kondycji, nic złego im nie dolega, wyglądają  jak należy. U mnie to dało diametralną odmianę i przede wszystkim nie mam problemów z zębami. Myślę, że wiele daje po prostu odpowiednie szczotkowanie.

#49 poczytna

poczytna

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 14:10:21

Tu podobnie jak ze wszystkim - nie należy przesadzać. Ja myję zęby dwa razy dziennie, niemniej  używam nitki dentystycznej, a w niektórych przypadkach płuczę usta płynami. Trzeba umieć wszystko wypośrodkować, ponieważ zbyt częste i mocne mycie zębów niszczy szkliwo oraz niekorzystnie wpływa na ich ochronę. 

_______

lma

#50 mozaikaa

mozaikaa

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 21:52:29

Też mój dentysta tak mi powiedział bo dotychczas robiłam to około 6 razy na dzień :P 

#51 monna_lissa

monna_lissa

Bywalec

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 21:02:09

jeszcze nie słyszałam o tym żeby mycie zębów komuś zaszkodziło

#52 karinas

karinas

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:52:33

Ja myję zęby tylko pastą z fluorem, bo innych jakoś nie uznaję. Szczotkuję zazwyczaj 3 razy dziennie i zdrowe niewymagające leczenia zęby.

www.prospectrum.com.pl/o-firmie/zdrady

Użytkownik karinas edytował ten post 28 lipiec 2016 - 15:21:48

#53 ~kermel~

~kermel~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 07:49:16

Fluor jest szkodliwy. To jest przecież jasne od lat, media o tym informują, tylko ludzie jakoś specjalnie nie chcą się przekonać do tego, że to rzeczywiście prawda. Więc czego oni oczekują? Mało konkretnych informacji o szkodliwości fluoru?

#54 ~kemski~

~kemski~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 07:45:46

Systematyczne szczotkowanie robi różnicę, jednak dla uzyskania fajnego efektu konieczny jest czas. Kluczowe, abyście stawiali na zdrową dietę, eliminowali używki. To właśnie tak docelowo można diametralnie odmienić wygląd zębów. Nic nie dzieje się z dnia na dzień.

#55 ~mruki~

~mruki~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 14:15:00

bez przesady. Myję zęby 3-4 razy dziennie i myśle ze jest to ok ilość. Kupiłem sczoteczke oral B na electro.pl i dokładnie myje zęby nie pozostawiając na nich osadu, nalotu, resztek pokarmu

#56 pantadeusz2015

pantadeusz2015

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2286 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 00:01:02

bez przesady. Myję zęby 3-4 razy dziennie i myśle ze jest to ok ilość. Kupiłem sczoteczke oral B na electro.pl i dokładnie myje zęby nie pozostawiając na nich osadu, nalotu, resztek pokarmu

Zapłaciłeś za reklamę ?

#57 pantadeusz2015

pantadeusz2015

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2286 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 00:07:22

Systematyczne szczotkowanie robi różnicę, jednak dla uzyskania fajnego efektu konieczny jest czas. Kluczowe, abyście stawiali na zdrową dietę, eliminowali używki. To właśnie tak docelowo można diametralnie odmienić wygląd zębów. Nic nie dzieje się z dnia na dzień.

Nic nie jeść, nic nie pić i pierd.dolić głupoty

#58 sanqi

sanqi

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 24 luty 2016 - 11:59:00

jeśli już, to nie pierd*lić głupot :) ale w sumie popieram, wszystko teraz szkodzi, dość tej ortoreksji :)

#59 ~heptal~

~heptal~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 07:36:17

Tylko pasty bez fluoru. Jak dla mnie fluor jest całkowicie zbędny i żadnych korzyści nie przyniesie. Aby rzeczywiście można było zobaczyć efekty działania tej pasty, trzeba się w to wszystko odpowiednio zaangażować.

#60 ~romber~

~romber~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2016 - 07:40:18

Aby pasta bez fluoru, aby zdrowa dieta i normalne podejście do szczotkowania. Przywrócenie zębom normalności musi wymagać czasu, jednak docelowo można uzyskać znakomitą zmianę - samym dobrym podejściem do pielęgnacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych