Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Częste mycie zębów może szkodzić :: zobacz komentowany artykuł

107 odpowiedzi w tym temacie

#21 katarzy802

katarzy802

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 15:48:19

A slyszeliście o miswaku? Bardzo mnie to intryguje :)

Miswak jest stosowany od setek lat, ale nie w Europie :)

#22 damianlo123

damianlo123

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 12:51:29

Tak, tak, nie nagłaśniajcie bo przestaną myć. Tak jak przestali pić mleko

#23 ~pariska~

~pariska~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 06:59:18

Pasta ajona jest ok, istotne jest mycie zębów systematycznie, dobre podejście do pielęgnacji i tak się zębom przywraca normalność. Systematyczność i wszystko z czasem wraca do absolutnej normalności.

#24 ~petarka~

~petarka~
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 06:50:15

Jaka jest różnica pomiędzy pastami bez fluoru, a tymi z nim? Zawsze było gadane, że fluor jest konieczny. To jak ostatecznie? Jego obecność ma pozytywne znaczenie, czy nie?

#25 poleszakalicja

poleszakalicja

Znajomy

• PipPip
  • 46 postów

Napisano 11 maj 2015 - 09:50:21

czyli prawda, że częste mycie skraca życie i zęby

#26 ~hamsik~

~hamsik~
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 06:40:42

Bez przesady - 3 razy dziennie się myje. Duże znaczenie ma odpowiednie szczotkowanie. Niech pasta będzie bez fluoru i triclosanu. To właśnie czynniki, które rzeczywiście mogą mieć negatywny wpływ na zęby.

#27 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 maj 2015 - 15:29:55

Miswak jest stosowany od setek lat, ale nie w Europie :)

Ciekawa rzecz :-0

#28 ~kankon~

~kankon~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2015 - 06:47:12

Nie przesadzajcie. Jeśli zęby są myte źle, kiepskimi szczoteczkami, to wtedy. Ale jeśli szczotkowanie jest odpowiednie to nie ma podstaw, aby miało wpływać negatywnie. Tylko nie korzystajcie z past z fluorem!

#29 ~baneks~

~baneks~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2015 - 06:47:42

Odpowiednia częstość to 3 razy, duże znaczenie ma również miękka, solidna szczoteczka. Koniecznie dba się o systematyczność. Jedynie zwracając uwagę na te kwestie, można mieć te zęby docelowo rzeczywiście ładne i zdrowe.

#30 assa

assa

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 13:07:56

Także słyszałam, że można sobie uszkodzić szkliwo jeśli zbyt często szczotkuje się zęby. Co prawda nie wiem ile w tym prawdy, jednak słyszałam o chłopaku, który miał bzika na punkcie białych zębów i po prostu zdarł sobie szkliwo. Według mnie lepiej szczotkować rzadziej, a o kolor zadbać jakimś bezpiecznym preparatem. Np. http://ibright.pl/ jest przetestowany i bezpieczny dla szkliwa. Z tego co wiem to banany także mają właściwości wybielające.

#31 Tesska

Tesska

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 13:27:47

Ja myję zęby 3 razy dziennie i myślę, że ta liczba jest wystarczająca i bezpieczna :)

#32 carmena27

carmena27

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 17:53:07

Fluor jest szkodliwy i trzeba wybierać pasty bez tego składnika (nie jest to takie proste), albo też czyścić zęby sodą.

#33 marlok

marlok

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 12:41:35

bez przesady, nie zaszkodzi nikomu ;p no chyba że mylibyście nie wiem po kilka godzin na dobę to może faktycznie podrażnilibyście szkliwo itd aleee tak normalnie to bez przesady... 

#34 ~brateks~

~brateks~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 06:49:10

Ajona, systematycznośc, miękka szczoteczka, solidne podejście do diety i zobaczycie jaka będzie przemiana. Wiadomo, że zęby z dnia na dzień nie powrócą do zdrowia, bo jak? Ale po tygodniach miesiącach to można nawet diametralnie sobie barwę odmienić - wszystko się da.

#35 ~makanala~

~makanala~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 06:46:56

Tutaj akurat popieram - ludzie mają problemy z zębami przez brak odpowiedniej pielęgnacji i właśnie w taki sposób tracą. A skoro nie potrafią zadbać o absolutne podstawy, to jak oczekiwać, że będzie u nich lepiej? Nie będzie...

#36 ~makanala~

~makanala~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 07:13:40

Jeśli szczotkowanie jest odpowiednie, a pasta nie zawiera fluoru, to wszystko powinno być w najlepszym porządku. Tak to wyglądało u nas. Kwestia odpowiedniej dbałości o pielęgnację. Na efekty się czeka, ale te zdecydowanie przychodzą.

#37 ~makanala~

~makanala~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 06:58:09

Nie używam past z fluorem od lat, a jakoś zęby mamy zdrowe - wystarczy zadbać o podstawy, tymczasem ludzie nawet tego nie potrafią zrobić, więc jak oczekiwać, że zęby będą mieli zdrowe? Jak pytam?

#38 ~oetar~

~oetar~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 06:57:44

Również mamy bez fluoru. Tyle było gadane na temat jego szkodliwości, więc czemu ludzie nie zmieniają jej? Wiem... o tym w telewizji nie gadają - trzeba się wczytać w temat, a to już duży problem, prawda?

#39 ~hogat~

~hogat~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 06:45:04

O co chodzi z tym fluorem? Skoro jest szkodliwy to czemu w reklamach dalej pokazują, że pasta zawiera fluor? Jakby chcieli się tym chwalić? Rozumiecie coś z tego?

#40 john.kowal

john.kowal

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 14 październik 2015 - 19:06:47

wszystkie slogany z mojego dzieciństwa stracił na wartości:D teraz zęby, a wcześniej słyszałem: GARB SIĘ, to dla zdrowia.... jak w końcu jest :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych