Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Częste mycie zębów może szkodzić :: zobacz komentowany artykuł

107 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~marcel barski~

~marcel barski~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 06:38:32

To prawda. Maksimum dziennie to 3 razy, tak po dwie minuty. Szczoteczka powinna być miękka, pasta to np. ajona. Jeśli będziecie zbyt często szczotkowali zęby to może to doprowadzić do sporych problemów, szczególnie takich jak właśnie niszczenie szkliwa, a to już na prawdę dramat.

#2 Speddie

Speddie

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 11:07:56

Fakt, mój kolega doprowadził swoje zęby do takiego stanu. zęby są wtedy bardziej wrażliwe na ciepło i zimno.... poczytajcie sobie o nadmiarze fluoru w oragnizme, a pasta to sam fluor. zmieniasz tez odczyn sliny i rowniez moga ci sie porobic takie biale plamki na zebach przez to ze slina ma zbyt zasadowy odczyn.

#3 AleksGda

AleksGda

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 12:19:11

Z myciem zębów jest jak ze wszystkim innym - co za dużo to niezdrowo :) Dlatego również do mycia zębów warto podejść racjonalnie i nie biegać po każdym posiłku szorować przez 5 minut zęby - czasem wystarczy przepłukać wodą bądź płynem do płukania jamy ustnej. Ważne jednak aby rano oraz wieczorem przed pójściem spać przyłożyć się do mycia zębów + wyczyszczenia przestrzeni międzyzębowych przy zastosowaniu nici dentystycznej.

#4 ~bidak~

~bidak~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2014 - 14:10:33

Normalne mycie to 3 razy dziennie. Przy czym szczoteczkę powinno się zmieniać, a pasta powinna być bez fluoru. U nas to ajona. Kolejna kwestia - mycie metodą wymiatania. W PL malo kto przywiązuje większą wagę do mycia, a to ma na prawdę spore znaczenie.

#5 Monikunka

Monikunka

Znajomy

• PipPip
  • 41 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 14:46:23

Na opakowaniach past do zęb z fluorem zawsze piszę, żeby zęby szczotkować dwa razy dziennie, ponieważ nadmiar fluoru (tak jak wszystko inne) jest szkodliwy.

#6 ~kinkiet~

~kinkiet~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 14:32:07

Myję 3 razy dziennie, ajoną bez fluoru. Mycie częściej kompletnie nie przynosi lepszych efektów, więc po co? Szczoteczka powinna być miękka, często zmieniana, i to powinno dać efekt.

#7 ryszard78

ryszard78

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 11 sierpień 2014 - 09:34:49

Czy ta pasta ajona jest na prwadę taka rewelacyjna, że wszędzie o niej słyszę?;)

#8 Ewa4904

Ewa4904

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 11:49:14

to prawda, a najgorzej uszkadza zęby coca-cola i inne słodkie napoje. I po coli nie można od razu też myć zębów. Dopiero po jakimś czasie.

Użytkownik Ewa4904 edytował ten post 08 wrzesień 2014 - 15:53:11

#9 ~badalan~

~badalan~
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 06:38:45

ryszard - czy rewelacyjna... Trudno powiedzieć, myję od dwóch lat, w tym czasie ubytków nie było, zęby wyglądają ładnie, ale czy to wpływ samej pasty - nie wiem.

#10 girrys

girrys

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 07 październik 2014 - 14:28:55

Nie myje zębów częściej niż 3 razy dziennie, korzystam z nici dentystycznej, szczoteczkę wymieniam raz na dwa - trzy miesiące. Używam także płynów do płukania jamy ustnej.

#11 ~kalperan~

~kalperan~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 07:37:18

Ajona jest ok. Wiadomo, że cudów nie zrobisz, ale barwę poprawiła, a część ubytków zmniejszyła, tak więc zakładam, że to całkiem dobra pasta. Co istotne - bez fluoru.

#12 katarzy802

katarzy802

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 02:00:38

No może ścierać szkliwo, to wiadomo. Moj denstysta polecił mi jednak bezpieczną pastę, z naturalnych skłądników :)

#13 ~pisianan~

~pisianan~
  • Goście

Napisano 19 luty 2015 - 07:44:28

Tylko źle realizowane. Jeśli zęby mają normalną pielęgnację to nic złego nie powinno się dziać. Dużo daje ajona, systematyczne mycie. U mnie ta diametralna zmiana przyszła dopiero po czasie, ale faktycznie zakładany efekt udało się uzyskać.

#14 teleport

teleport

Znajomy

• PipPip
  • 26 postów

Napisano 19 luty 2015 - 09:29:28

A co myślicie o Elmex? Długo używałam zielonej wersji i sprawdzała się jeśli chodzi o nadwrażliwośc, ale ostatnio dentysta odradził mi ją, twierdząc że ścieralność jest zbyt niska i dlatego szybciej odkłada sie kamień. Teraz już nic nie wiem, do "normalnych" past boję się wrócić bo wróci problem z odsłoniętymi szyjkami i wrażliwością, ale faktycznie problem z kamieniem pojawia się częściej. Czy ta Ajona byłaby dobrym kompromisem?

#15 zlytyrmand

zlytyrmand

Znajomy

• PipPip
  • 48 postów

Napisano 19 luty 2015 - 15:43:07

A slyszeliście o miswaku? Bardzo mnie to intryguje :)

#16 ~kankon~

~kankon~
  • Goście

Napisano 20 luty 2015 - 07:43:48

Złe szczotkowanie, a nie częste. Kiepską szczoteczką. Jeśli szczotkowanie jest odpowiednie, a pasta dobra to nie opcji, aby miało to negatywny wpływ, bo nimi skąd miałoby to mieć swoje źródło?

#17 ~kankon~

~kankon~
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 07:42:06

Ajona jest ok, fluor jest w zasadzie całkowicie zbędny - mnie udało się te zęby diametralnie odmienić w na prawdę krótkim czasie i teraz już po prostu wyglądają idealnie - to była diametralna przemiana i tak powinno to wyglądać.

#18 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 07:55:21

MOje przednie zęby są podobno nieco zdarte, w sensie szkliwo włąsnie od zbyt intensywnego szczotkowania

#19 ~pacianna~

~pacianna~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 07:44:27

Pasta ajona, systematyczność, to istotne. A ajona ze względu na brak fluoru w składzie. Zaszkodzić to sobie można co najwyżej korzystając z fatalnej szczoteczki. W żadnej innej sytuacji nie ma takiej opcji.

#20 zlytyrmand

zlytyrmand

Znajomy

• PipPip
  • 48 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 08:58:21

Pasta ajona, systematyczność, to istotne. A ajona ze względu na brak fluoru w składzie. Zaszkodzić to sobie można co najwyżej korzystając z fatalnej szczoteczki. W żadnej innej sytuacji nie ma takiej opcji.

SŁyszałem o tej paście, podobnie jak inne naturalne nie posiadają fluoru

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych