Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czasy PRL-u

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2119 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Stare dobre czasy~

~Stare dobre czasy~
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 16:31:51

prl podobno był troche dobry i troche zły z tego co się słyszy to było więcej spotkań rodzinnych na żywo a teraz tylko komputer i ludzie siedzą i siedzą a życie zwykłe im przez palce ucieka ;)

Nie było tak żle. Może biedniej ale bardziej przyjażnie. Koniec lat 80 tych było wesoło. Zabawy w zakładach pracy. W soboty na BPL/osiedle na Zatorzu wyjaśniam młodszym/ unosił się swoisty zapach fermentujących drożdży i głosy degustatorów tym głośniejsze im więcej spróbowano ''wyrobu''. ;) Wymieniano się towarem ''zdobytym'' w kolejkach, np; szklanki wymieniano na odkurzacz lub buty dla dziecka, rajstopy damskie kobiety otrzymywały jako dodatek do ''gożdzika'' na Dzień Kobiet. Zakłady pracy organizowały wycieczki do NRD lub na Węgry skąd przywożono czapki, szaliki, złote łańcuszki, bluzki. Imieniny w rodzinie były huczne i serdeczne. Każda okazja była dobra by się spotkać ze znajomymi lub rodziną. ..niestety..dziś każdy siedzi u siebie i zza firanki wypatruje komu by tu dokopać.. :angry:

#22 Witraż

Witraż

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 16 luty 2014 - 20:11:15

Nie było tak żle. Może biedniej ale bardziej przyjażnie. Koniec lat 80 tych było wesoło. Zabawy w zakładach pracy. W soboty na BPL/osiedle na Zatorzu wyjaśniam młodszym/ unosił się swoisty zapach fermentujących drożdży i głosy degustatorów tym głośniejsze im więcej spróbowano ''wyrobu''. ;) Wymieniano się towarem ''zdobytym'' w kolejkach, np; szklanki wymieniano na odkurzacz lub buty dla dziecka, rajstopy damskie kobiety otrzymywały jako dodatek do ''gożdzika'' na Dzień Kobiet. Zakłady pracy organizowały wycieczki do NRD lub na Węgry skąd przywożono czapki, szaliki, złote łańcuszki, bluzki. Imieniny w rodzinie były huczne i serdeczne. Każda okazja była dobra by się spotkać ze znajomymi lub rodziną. ..niestety..dziś każdy siedzi u siebie i zza firanki wypatruje komu by tu dokopać.. :angry:

To dobre czasy jednym słowem :), Te czasy z są inne może i lepsze pod jednym względem bo wszystko mamy, ale pod drugim że ktos komus "dokopie" to już przesada, jak można komus zazdrościc czegokolwiek, to że komus sie powodzi to powinna cieszyc się, ponieważ bierze się przykład z takiego człowieka że jest możliwośc jednak aby mu dorownac

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 17:05:48

To dobre czasy jednym słowem :), Te czasy z są inne może i lepsze pod jednym względem bo wszystko mamy, ale pod drugim że ktos komus "dokopie" to już przesada, jak można komus zazdrościc czegokolwiek, to że komus sie powodzi to powinna cieszyc się, ponieważ bierze się przykład z takiego człowieka że jest możliwośc jednak aby mu dorownac

tak ale czesto ten co ma pieniadze to dorobil se czyims kosztem za czasow komuny.Pograbili ludzi i oszukali a teraz w tych czasach zgrywaja nowobogackich, maja firmy i nadal oszukują ludzi, maka pensja i podkladanie swini, aby najwiecej dla nich.Uwazasz ze to ok, bo ja nie. Wszystko pod gorke.

#24 Phoenix

Phoenix

Mediator

• PipPipPipPip
  • 774 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 16:15:14

To były dzikie  czasy,  dzięki Bogu że już przeminęły z wiatrem , idą ze wstydu w niepamięć  ! :rolleyes:

#25 Ganges

Ganges

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2769 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 20:06:46

To były dzikie  czasy,  dzięki Bogu że już przeminęły z wiatrem , idą ze wstydu w niepamięć  ! :rolleyes:

Ciekawe jak za 30-40 lat będą oceniane obecne.  ;)

#26 Phoenix

Phoenix

Mediator

• PipPipPipPip
  • 774 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 22:08:45

Ciekawe jak za 30-40 lat będą oceniane obecne.  ;)

Zapewne podobnie, jak zawsze !

#27 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 19:04:18

Poza tym, to dobrze się czujesz ???

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 19:59:12

Dziękuję, dobrze, a ty jak się czujesz ?

#29 golg

golg

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maj 2014 - 11:49:52

Zauważyłem że ostatnio coraz częściej organizuje się takie wydarzenia.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 01:23:45

tak ale czesto ten co ma pieniadze to dorobil se czyims kosztem za czasow komuny.Pograbili ludzi i oszukali a teraz w tych czasach zgrywaja nowobogackich, maja firmy i nadal oszukują ludzi, maka pensja i podkladanie swini, aby najwiecej dla nich

:rolleyes:

#31 Mag 77

Mag 77

Swojak

• PipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:19:39

Pyta kapral szeregowca:
- Co to jest kałuża?
Szeregowiec odpowiada:
- Jest to przeszkoda wodna bez taktycznego znaczenia.

tak ale czesto ten co ma pieniadze to dorobil se czyims kosztem za czasow komuny.Pograbili ludzi i oszukali a teraz w tych czasach zgrywaja nowobogackich, maja firmy i nadal oszukują ludzi, maka pensja i podkladanie swini, aby najwiecej dla nich.Uwazasz ze to ok, bo ja nie. Wszystko pod gorke.

Tak tworzą się wielkie fortuny legalne  ....

Ten cyrk trwa nadal  -

- Podstawiona kobieta w rozmowie telefonicznej mówiła Jolancie Kwaśniewskiej, że może sprzedać "buty" za 310 zł, a nie za 350 (podstawiony przez CBA pośrednik chciał obniżyć cenę domu z 3,5 mln zł na 3,1 mln zł - red.), a gdy ta przystała na tę propozycję, zasugerowała kobiecie, by pamiętała, że buty mają być w rozmiarze europejskim, po czym ta udała się z pieniędzmi do kantoru -  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Posel-Zbigniew-Girzynski-ujawnia-kulisy-tajnego-posiedzenia-sejmu,wid,16671793,wiadomosc.html?ticaid=112e29

Użytkownik Mag 77 edytował ten post 11 czerwiec 2014 - 01:03:38

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:40:38

Dla mnie to byly piekne czasy. Okres mojego dziecinstwa. Wspominam z rozrzewnieniem.

#33 gpOG

gpOG

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 16:32:31

kiedys bylo duzo lepiej

#34 andii

andii

Jarek, władca pisowskich Minionków

• PipPipPipPip
  • 4331 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 14:03:08

pamiętam: jak się stało w kolejce po papier toaletowy szary pod kioskiem przy dawnej SP3 im. Konopnickiej to było fajnie ;)

kiedys bylo duzo lepiej

Użytkownik andii edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 14:06:25

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2014 - 14:38:57

kiedys bylo duzo lepiej

Tobie tak,matka mleko zdobyłą,kaszkę ugotowałą,pieluchy wyprałą,zmieniłą na czas cobyś się nie odparzył,umyła mydłem na kartki,bylo lepeij,masz rację

pamiętam: jak się stało w kolejce po papier toaletowy szary pod kioskiem przy dawnej SP3 im. Konopnickiej to było fajnie ;)

kiedys bylo duzo lepiej

Buty,pamiętam za butami zimowymi dla dzieci stałam 2 noce pod rząd.Pierwszego dnia nie przywiezli,a drugiego kupiłam męskie ogromne i biegałam po hurtowniach aby wymienić na dziecięce.

Fajnie było,... mięso,wędliny na kartki,cukier to samo,o fajkach nie wspomnę..... Reszta była,jak były znajomości.....

#36 andii

andii

Jarek, władca pisowskich Minionków

• PipPipPipPip
  • 4331 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 15:42:44

ale było fajnie, dziś już tak nie jest: każdy może kupić co chce, i to bez zapisów w kolejkę na papier toaletowy :(

ech, kiedyś to było fajnie... 

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2014 - 15:50:31

To była jedyna "rozrywka".Handel wymienny kwitł,znajomości,goszczenie się,bo interesy trzymały....fajnie było

#38 calineczka

calineczka

Znajomy

• PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:43:47

Rodzice często mi opowiadają o czasach PRLu. A najfajniej jest, jak dołączają się do tego jeszcze dziadkowie :) Ostatnio czytałam fajną książkę, chyba pod tytułem "Nasz mały PRL", gdzie bohaterowie (młode małżeństwo z dzieckiem) próbują żyć jak w PRL-u. Przeprowadzają się do starego mieszkania, chcą płacić w sklepach kartkami, nie mają komórek, komputerów, pampersów i słodyczy dla córki - generalnie książkę czyta się szybko i przyjemnie. A najlepsza jest reakcja ludzi wokół na to wszystko :D

#39 boban

boban

Swojak

• PipPipPipPip
  • 756 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 07:25:57

Zastanawiam sie jak ten kraj funkcjonowal przez 44lata skoro zapisanie sie do parti stanowilo przepustke to owczesnego raju,gdzie niemal wszystko bylo za pol darmo,przeciez to az dziw bierze ze pzpr utrzymywal tyle mln ludzi i doplacal niemal do kazdej galezi,praktycznie nie liczac sie z kosztami.Dzis jakze inne czasy,gdy tylko prywaciarz nie widzi zysku lub przychodza z dzialalnosci sa zbyt male to natychmiast zamyka firme a ludzi posyla na bruk.

To logiczne,  że z czasem jest coraz to lepiej,  łatwiej i wygodniej żyć - prawda ?

Choć z drugiej strony patrząc, to też było za PRL-u dobrze, wystarczyło zapisać się do PZPR, było poza kolejnością mieszkanie, talon na samochód, przydział  telefonu, bez problemu  zezwolenie z milicji  na zamontowanie  anteny satelitarnej na dachu,  paszport na życzenie, wyjazdy do demoludów na koszt państwa i ze cztery wypłaty na miesiąc, a i człowiek by młody ... :D

#40 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 22:25:57

To logiczne,  że z czasem jest coraz to lepiej,  łatwiej i wygodniej żyć - prawda ?
Choć z drugiej strony patrząc, to też było za PRL-u dobrze, wystarczyło zapisać się do PZPR, było poza kolejnością mieszkanie, talon na samochód, przydział  telefonu, bez problemu  zezwolenie z milicji  na zamontowanie  anteny satelitarnej na dachu,  paszport na życzenie, wyjazdy do demoludów na koszt państwa i ze cztery wypłaty na miesiąc, a i człowiek by młody ... :D

Czy ktoś ci już powiedział, że jesteś idiotą ???

Jeżeli nie - to ja ci to mówię, ten co przeżył tę, tzw. przez was "komunę" i w PZPR nie byłem - olałem kierownicze stanowisko, tylko dlatego, że musiałbym się do partii zapisać.

Poza tym - szerokim łukiem omijałem ten cyrk watykański i dobrze mi się żyło i obecnie też nie narzekam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych