Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czasy PRL-u

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2119 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Moinia73~

~Moinia73~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 22:55:48

Lubicie powspominać czasy PRL-u?   Ja czasem tak

może nie jako takie ktore hciałabym żeby wróciły ale jako miłe dziecinstwo może...

Dzisiaj dostałam na urodziny bardzo ciekawą ksiązkę o tych czasavch a dokłądniej o czasach niezapomnianej mojej młodości  "Wyjątkowy rocznik 1973"   i z łezką w oku powspominałam, naprawdę ...

#2 ~obywatel RP~

~obywatel RP~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 09:39:55

Nie ma co kusić diabła ! :wacko:

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 10:08:12

może nie jako takie ktore hciałabym żeby wróciły ale jako miłe dziecinstwo może...

Dzisiaj dostałam na urodziny bardzo ciekawą ksiązkę o tych czasavch a dokłądniej o czasach niezapomnianej mojej młodości  "Wyjątkowy rocznik 1973"   i z łezką w oku powspominałam, naprawdę ...

Zawsze należy oddzielać czasy młodości od okresu komuny.

Dla większości czas młodości był mocno skrzywiony dzięki okresowi z czasów komuny.

#4 Smerda jajeczny

Smerda jajeczny

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 15:07:54

Dlaczego by nie powspominać tych śmiesznych czasów? Przełom lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku to istny chichot historii. Jednemu kolesiowi morde od koryta siłą odrywali. UB-owcy mieli na niego takie haki że lepiej gdyby się w tedy sam na nich powiesił niż towarzysze z Moskwy mieli go do tego przekonywać. Towarzysz Gierek to już w przeciwieństwie do Gomułki swojak. Górnik z okrzykiem pomożecie?! Uczynił dobrobyt społeczny i w ogóle był jakiś taki swój, nasz czerwony brat. Powiało zachodem zrobiło się jakoś luźniej i naród mógł kraść nareszcie do woli. Kradło się co popadnie bo przecież wszystko przydać się może. Jeśli się czegoś nie spożytkowało samemu to zawsze można było liczyć że uda się to wymienić na inny towar. to taki mój ogólny zarys z tamtych dziejów.

#5 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:31:46

Zawsze należy oddzielać czasy młodości od okresu komuny.

Dla większości czas młodości był mocno skrzywiony dzięki okresowi z czasów komuny.

Po pierwsze "primo" - tego nie rozdzielisz.

Po drugie "primo" - w Polsce komuny nigdy nie było z prostego powodu, że w "komunie"

wszystko jest wspólne, a czy tak było w Polsce ???

Po trzecie "primo" - skrzywiony, to ty jesteś, że o stylu ""pomyślunku"" nie wspomnę.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:43:06

Po pierwsze "primo" - tego nie rozdzielisz.

Po drugie "primo" - w Polsce komuny nigdy nie było z prostego powodu, że w "komunie"

wszystko jest wspólne, a czy tak było w Polsce ???

Po trzecie "primo" - skrzywiony, to ty jesteś, że o stylu ""pomyślunku"" nie wspomnę.

Bredzisz komuchu.

#7 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:58:48

Bredzisz komuchu.

O, widzę, że posiadasz argumenty nie zbicia, a tak może coś bardziej treściwszego ???

Jednak chyba ich nie masz - one poszły za stodołę się ""kochać"".

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 12:16:06

O, widzę, że posiadasz argumenty nie zbicia, a tak może coś bardziej treściwszego ???

Jednak chyba ich nie masz - one poszły za stodołę się ""kochać"".

Tobie bolszewiku żadne argumenty nie pomogą.

#9 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 15:00:59

Tobie bolszewiku żadne argumenty nie pomogą.

Argumentów "ad rem" tyle co kot napłakał, natomiast same argumenty " ad personam", a potem wielkie zdziwienie, że czytający jego wypociny uważają go za im,be,cyla.

Tak trzymaj synu.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:14:38

Argumentów "ad rem" tyle co kot napłakał, natomiast same argumenty " ad personam", a potem wielkie zdziwienie, że czytający jego wypociny uważają go za im,be,cyla.

Tak trzymaj synu.

No dawaj dalej co tam cie boli między uszami ?

#11 Stefan_O.

Stefan_O.

Arcypisarz

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 3304 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 13:03:08

Dlaczego by nie powspominać tych śmiesznych czasów? Przełom lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku to istny chichot historii. Jednemu kolesiowi morde od koryta siłą odrywali. UB-owcy mieli na niego takie haki że lepiej gdyby się w tedy sam na nich powiesił niż towarzysze z Moskwy mieli go do tego przekonywać. Towarzysz Gierek to już w przeciwieństwie do Gomułki swojak. Górnik z okrzykiem pomożecie?! Uczynił dobrobyt społeczny i w ogóle był jakiś taki swój, nasz czerwony brat. Powiało zachodem zrobiło się jakoś luźniej i naród mógł kraść nareszcie do woli. Kradło się co popadnie bo przecież wszystko przydać się może. Jeśli się czegoś nie spożytkowało samemu to zawsze można było liczyć że uda się to wymienić na inny towar. to taki mój ogólny zarys z tamtych dziejów.

Jakby nie patrzył, Gierek  choć był towarzyszem, to jednak otworzył nam okno na świat - prawda ? :)

Użytkownik Stefan_O. edytował ten post 16 luty 2014 - 01:43:33

#12 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:57:28

Jakby patrzył, Gierek  choć był towarzyszem, to jednak otworzył nam okno na świat - prawda ?

Otworzył, ale nie wszystkim.

Niektórzy mieli zamiast szyb snopki i tych nie otwierał - bał się ruszać, aby smród nikogo nie zabił

#13 Smerda jajeczny

Smerda jajeczny

Bywalec

• PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 19:47:55

Z własnych doswiadczeń. Swego czasu 1978r. trafiła mi sie dobra robota. Zostałem kontrolerem ładunków w pewnym przedsiębiorstwie. Wiązało się to z pewnymi przywilejami ale nie za darmo. Trzeba było najpierw przejść przez sito (bardzo drobne). SB sprawdziła nawet moją babcie staruszkę i czy nieżyjący dziadek przypadkiem nie był w AK . Jedno z pierwszych pytań w ankiecie było oprócz pochodzenie społeczne,wyznanie. Po około 2-uch miesiącach od złożenia wszystkich dokumentów otrzymałem przepustkę upoważniającą mnie do wejścia na jednostkę pływającą pod obcą banderą. Przepustkę taką trzeba było okazać wartownikowi przy trapie. Zazwyczaj był to żołnierz WOP. Wyglądało to niezwykle groteskowo i zabawnie kiedy kilkakrotnie musiałem wchodzić na tą samą jednostkę bo coś się nie zgadzało. Kilka razy zostałem porządnie zrewidowany bo myśleli że przenoszę jakąś kontrabandę. Oto okno na swiat pod stałym nadzorem :lol:

#14 Stefan_O.

Stefan_O.

Arcypisarz

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 3304 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 20:51:49

Z własnych doswiadczeń. Swego czasu 1978r. trafiła mi sie dobra robota. Zostałem kontrolerem ładunków w pewnym przedsiębiorstwie. Wiązało się to z pewnymi przywilejami ale nie za darmo. Trzeba było najpierw przejść przez sito (bardzo drobne). SB sprawdziła nawet moją babcie staruszkę i czy nieżyjący dziadek przypadkiem nie był w AK . Jedno z pierwszych pytań w ankiecie było oprócz pochodzenie społeczne,wyznanie. Po około 2-uch miesiącach od złożenia wszystkich dokumentów otrzymałem przepustkę upoważniającą mnie do wejścia na jednostkę pływającą pod obcą banderą. Przepustkę taką trzeba było okazać wartownikowi przy trapie. Zazwyczaj był to żołnierz WOP. Wyglądało to niezwykle groteskowo i zabawnie kiedy kilkakrotnie musiałem wchodzić na tą samą jednostkę bo coś się nie zgadzało. Kilka razy zostałem porządnie zrewidowany bo myśleli że przenoszę jakąś kontrabandę. Oto okno na swiat pod stałym nadzorem :lol:

Teraz też ankieta ta sama, by uzyskać certyfikat bezpieczeństwa, a tym samym dostęp do informacji niejawnych rożnego stopnia, tylko SB na emeryturze  ! :P

Użytkownik Stefan_O. edytował ten post 23 styczeń 2014 - 01:11:58

#15 ~alef21~

~alef21~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 16:02:26

I coś z czasów PRL.

http://allegro.pl/li...3897246174.html

#16 Witraż

Witraż

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 14:09:39

prl podobno był troche dobry i troche zły z tego co się słyszy to było więcej spotkań rodzinnych na żywo a teraz tylko komputer i ludzie siedzą i siedzą a życie zwykłe im przez palce ucieka ;)

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 18:23:55

Fajowo było,zresztą jest jeszcze fajniej

#18 Stefan_O.

Stefan_O.

Arcypisarz

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 3304 postów

Napisano 03 luty 2014 - 19:13:31

Fajowo było,zresztą jest jeszcze fajniej

To logiczne,  że z czasem jest coraz to lepiej,  łatwiej i wygodniej żyć - prawda ?

Choć z drugiej strony patrząc, to też było za PRL-u dobrze, wystarczyło zapisać się do PZPR, było poza kolejnością mieszkanie, talon na samochód, przydział  telefonu, bez problemu  zezwolenie z milicji  na zamontowanie  anteny satelitarnej na dachu,  paszport na życzenie, wyjazdy do demoludów na koszt państwa i ze cztery wypłaty na miesiąc, a i człowiek by młody ... :D

Użytkownik Stefan_O. edytował ten post 06 luty 2014 - 17:28:56

#19 troskliwa

troskliwa

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 07 luty 2014 - 22:04:29

Nie żyłam w PRLu, urodziłam się już w wolnej Polsce, ale chciłabym chociaż na jeden dzień przenieść się w tamte czasy, żeby zobaczyć jak to jest. Dla mnie PRL to tylko świetna muzyka, czasy, w których z kawałka szmaty można było wyczarować coś fajnego do ubrania. Ale chciałabym poczuć tę szarość dnia codziennego, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie na ten temat.

#20 Stefan_O.

Stefan_O.

Arcypisarz

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 3304 postów

Napisano 16 luty 2014 - 01:46:38

Nie żyłam w PRLu, urodziłam się już w wolnej Polsce, ale chciłabym chociaż na jeden dzień przenieść się w tamte czasy, żeby zobaczyć jak to jest. Dla mnie PRL to tylko świetna muzyka, czasy, w których z kawałka szmaty można było wyczarować coś fajnego do ubrania. Ale chciałabym poczuć tę szarość dnia codziennego, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie na ten temat.

Ale jeszcze nic straconego, wyjedź na kilka  lat do Białorusi ...  ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Bing (1)