Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Coronavirus w Słupsku brak masek na twarz

36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 20:55:37

Dzisiaj przeszedłem się do kilku aptek celem zakupu masek na corona virusa niestety brak, co mam zrobić???? nie wygląda to dobrze, czyż byśmy czegoś nie wiedzieli.. czyżby było jakieś drugie dno, tak jak było w czasie wybuchu w Czernobylu. Ludzie Włochów dosięgło  a w Polsce może być w każdej chwili a MASEK W SŁUPSKU BRAK.

Paweł

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 21:50:56

Te zwykle maseczki nie chronią przed koronowirusem. Lekarz mi powiedział, że są za rzadko tkane. Przepuszcza tego wirusa pi 10-15 minutach

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 10:22:13

Dobra maska pełno-twarzowa z zestawem filtrów biologicznych, do tego kombinezon przeciwchemiczny to kosztuje od 1500 zł w górę, a ty chcesz się chronić maseczką za 5 złoty? Już jesteś martwy!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 10:52:47

Dobra maska pełno-twarzowa z zestawem filtrów biologicznych, do tego kombinezon przeciwchemiczny to kosztuje od 1500 zł w górę, a ty chcesz się chronić maseczką za 5 złoty? Już jesteś martwy!

za jakie 5 zlotych? w moim miescie 1 maska kosztuje 50 zlotych, taka chirurgiczna. Te trochę lepsze 60 zlotych. I podaję cenę z poniedziałku, dziś jużśroda, zatem jeżeli jeszcze są to na bank kosztują już więcej. Taka jest prawda.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 10:53:45

w aptece takie są ceny - zapomnialam napisać.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 11:42:36

Bzdura, dziś sprawdzałam, zwykłe nie chronią przed wirusem, a takie z filtrem są, kosztują 20,00 zł.

#7 Misiulka

Misiulka

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 462 postów

Napisano 26 luty 2020 - 12:31:49

U mnie 70 zł za sztukę :wacko:   i jeśli nie będziemy je odkażać codziennie, to chyba nie spełnią swojego zadania, takiego, jakiego od nich oczekujemy .

Proponuję w domu i w biurze również przejść na mydło antybakteryjne , przynajmniej do czasu unieszkodliwienia wirusa.

O tym, że każdy  używa ręcznik własny, pisać raczej nie muszę. Nie korzystajmy również z suszarek do rąk  w miejscach publicznych. Ręczniki papierowe są najlepszym rozwiązaniem .

Zdrowia życzę wszystkim

Użytkownik Misiulka edytował ten post 26 luty 2020 - 12:32:50

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 15:48:45

Bzdura, dziś sprawdzałam, zwykłe nie chronią przed wirusem, a takie z filtrem są, kosztują 20,00 zł.

Te z filtrem za 20 zl. też cię nie ochronią przed wirusem niestety. Dobra maska musi mieć wymieniany filtr i kosztuje ponad 200 - 300 zł. i to też bardzo tanio. żele i mydła antywirusowe muszą być na bazie alkoholu w innym przypadku nie ochronią przed żadnym wirusem, nie łudźmy się. 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 17:08:44

Tylko maski przeciwgazowe takie jakie stosuje się w wojsku, w policji i w straży pożarnej, tylko takie są skuteczne, inne nie.

#10 ~Na zdrowie !~

~Na zdrowie !~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 17:14:12

Regularne picie wódki daje pewność że nie zarazimy się koronawirusem. Wódka posiada takowe lecznicze właściwości i dzięki wódce żaden wirus nie chyta się człowieka.
Właśnie kupiłem zapas w postaci 20 butelek 0,7 litra białej żubrówki. 
Od jutra zaczynam się leczyć prewencyjnie. 
Wziąłem 3 tygodnie urlopu w tym celu.
Alkoholu jest coraz mniej w sklepach. Co mądrzejsi zaopatrzyli się już w takową multiwitaminę (czyt. we wódkę).
Prawda taka jest.

#11 ~harcerz~

~harcerz~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 17:19:48

A czy zagryzanie podczas spożywanie tegoż lekarstwa & czyli wódki sprawia że lek ten jest mniej skuteczny w działaniu ?

#12 ~Na zdrowie !~

~Na zdrowie !~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 17:21:41

A czy zagryzanie podczas spożywanie tegoż lekarstwa & czyli wódki sprawia że lek ten jest mniej skuteczny w działaniu ?

Zagryzać można, ale nie za dużo, z umiarem, tak żeby wódka zadziałała & szarpnęła.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 17:44:53

Regularne picie wódki daje pewność że nie zarazimy się koronawirusem. Wódka posiada takowe lecznicze właściwości i dzięki wódce żaden wirus nie chyta się człowieka.
Właśnie kupiłem zapas w postaci 20 butelek 0,7 litra białej żubrówki. 
Od jutra zaczynam się leczyć prewencyjnie. 
Wziąłem 3 tygodnie urlopu w tym celu.
Alkoholu jest coraz mniej w sklepach. Co mądrzejsi zaopatrzyli się już w takową multiwitaminę (czyt. we wódkę).
Prawda taka jest.

Faktycznie dało się zauważyć zwiększoną sprzedaż alkoholu wysokoprocentowego w sklepach.
Jak tak dalej pójdzie to wkrótce tego zabraknie i wrócą kartki na alkohol.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 17:46:01

Panika w monopolowych !!!!  :blink: 

#15 ~osiol nad oslami~

~osiol nad oslami~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 10:33:30

zamiast maseczek tanich czy droozszych ,ktore przed niczym nie chronia - proponuje,a jest to moj autorski pomysl - podpaski one nie przepuszczaja niczego ani w jedna ani w druga strone !

super sprawa,sprobujcie !

#16 ~To jest to !~

~To jest to !~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 13:05:41

Podpaski nasączone wódką.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 21:47:56

Panika w monopolowych !!!!  :blink: 

łapinski juma łeb lecz

#18 ~lider głupoti~

~lider głupoti~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2020 - 15:38:24

słyszałem, że ludzie maski budowlane z marketów wykupili... No deb***izm naturalizm w tym kraju...

#19 ~do lidera głupoty~

~do lidera głupoty~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2020 - 00:55:18

słyszałem, że ludzie maski budowlane z marketów wykupili... No deb***izm naturalizm w tym kraju...

Sam jesteś de bi lem.  Ludzie pracują na budowie i kupują sobie maski budowlane, co w tym takiego dziwnego de bi lu. 

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2020 - 12:56:49

Co za cymbały myślą, że te maseczki coś pomogą hahaha 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych