Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Coraz trudniej znaleźć pracownika :: zobacz komentowany artykuł

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 14:16:37

Im trudniej, tym lepiej.

#2 ~Mietek~

~Mietek~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 14:21:01

Poprawnie powinno być ,Coraz trudniej znaleźć niewolnika .

#3 ~tenkraj~

~tenkraj~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 14:28:59

Work Service, jedna z agencji tymczasowych. Pośrednik-pijawka utrzymywana z marnej pensji pracowników. Inna np. grupacon oferuje pracę przy filetowaniu za 11 zł brutto (poniżej minimum), zmianowa, od 5 rano, bez dojazdu. Pracodawcy też szmaciarze. Zamiast poprawić warunki pracy sprowadzają milion Ukraińców, stawiających pomniki swoim przodkom, ludobójcom na Polakach.

Jak tak dalej to zostaną tu tylko sitwy - politycy, urzędnicy, sędziowie itp., a reszta na emigrację.

#4 ~jaro~

~jaro~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 15:20:09

Work Service, jedna z agencji tymczasowych. Pośrednik-pijawka utrzymywana z marnej pensji pracowników. Inna np. grupacon oferuje pracę przy filetowaniu za 11 zł brutto (poniżej minimum), zmianowa, od 5 rano, bez dojazdu. Pracodawcy też szmaciarze. Zamiast poprawić warunki pracy sprowadzają milion Ukraińców, stawiających pomniki swoim przodkom, ludobójcom na Polakach.

Jak tak dalej to zostaną tu tylko sitwy - politycy, urzędnicy, sędziowie itp., a reszta na emigrację.

A co robić,jak polacy powyjeżdżali myć dupy bylym ss-manam..?

#5 ~on~

~on~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 15:29:42

Jak zaplaca 30 zl na godz.To sam sie zglosze.Za takie pieniedza,sami Wlasciciele niech oraja.Precz z niewolnictwem,czas zaczac godnie zyc!!!

#6 ~fredek~

~fredek~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 15:47:59

Sposób zatrudniania pracowników z Uklrainy :

1. zarobki 10 zł na godzinę netto

2. praca 12 godz. od poniedziałku do piątku w sobotę 8 godzin= 272 godz. mieśęcznie

Zarobi  2720 zł.

Potrącenia 00 zł za wynajem mieszkania dwa pokoje kuchnia łazenka dla 6 osób plu opłata za media ok. 200 zł.Z wpłaty zostało ok 2020 zł

Może dla Ukraińca jest to luksus ale polak pry takich zarobkach niech zapomni że zarobi na 500 plu ( nie będzie miał siły i czasu chyba że pomogą koledzy ze wschodu. Zaznaczam e zatrudnienie jest na tzw czarno.

Podałem przykład prac. spawacz i frezer. 

.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 15:57:50

Polacy szybciej wyjeżdżają niż Ukraińcy wjeżdżają.....

#8 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 17:10:59

Drodzy pracodawcy, rozwiązanie jest bardzo proste. Należy zwiększyć wynagrodzenie i gwarantujemy, że pracownicy od razu się znajdą. I proszę, nie wmawiajcie nam jak jest Wam ciężko, że kryzys itp. Mam przyjemność znać zarobki kilku właścicieli firm i ich zarobki na czysto (po odjęciu kosztów prowadzenia działalności i wynagrodzeń pracowników) i są one rzędu od 4 do 30 tys. miesięcznie. Ja rozumiem, że bycie pracodawcą to stres, praca 24/7, użeranie się z ZUS, PIP itp. Ale czy to tak ciężko w końcu Wam nieco zacieśnić pasa i dać nam przynajmniej 2 tys. netto przy pełnym etacie? My jako pracownicy całe życie musimy oszczędnie żyć i zwyczajnie sobie odmawiać niektórych rzeczy, dlatego że nas po prostu na nie wszystko stać. Może to czas, aby spojrzeć na ten problem nieco szerzej niż Wasza własna kieszeń? Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam,

Mgr inż bezrobotny od miesiąca.

#9 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 18:25:39

Ogólnie prawda jest taka że najniższa pensja na rękę to kpina , jest to około 330 euro , Niemiec padł by ze śmiechu jak by mu tyle zaproponowali , nawet za dwa tygodnie , a ceny życia porównywalne jak u nas , wiem z doświadczenia . Opłaty za przedszkole , żłobki , plus dojazd do pracy , często duże odległości i możliwość dostanie się tylko swoim samochodem , plus swoje wyżywienie , wychodzi że zarabia się około 200 zł na miesiąc . Sam ostatnio pracowałem na odpowiedzialnym stanowisku , a prace zaczynałem w nocy i zarabiałem na rękę 1600 złotych . Pracodawcy jak zauważyłem żyją sobie przeważnie w willach , poruszają się nowym Mercedesem Benz , nam zostaje zacytuje tramwaj 6:05 i płaczą jak oni do wszystkiego muszą dopłacać , i nie mają na chleb . Jak pracować w tym kraju . Pensje stoją od 15 lat w miejscu a inflacja rośnie . Jeszcze dziesięć lat temu 100 zł było jak teraz 200 zł . Dość wyzysku . A jeśli biznesmen nie ma na pracownika niech sam zakasze rękawy . Pozdrawiam . Dodam że Niemiec zarabia minimalnie około 9 Euro na rękę . 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 18:35:12

I bardzo dobrze,że coraz trudniej.Czas najwyższy zmienić sytuacje na rynku pracy.Dlaczego Polak w swoim kraju ma być traktowany jak biały murzyn.Widać,że Polacy zaczynają iść po rozum do głowy i nie dają się wykorzystywać za najniższą krajową.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 18:41:57

Drodzy pracodawcy, rozwiązanie jest bardzo proste. Należy zwiększyć wynagrodzenie i gwarantujemy, że pracownicy od razu się znajdą. I proszę, nie wmawiajcie nam jak jest Wam ciężko, że kryzys itp. Mam przyjemność znać zarobki kilku właścicieli firm i ich zarobki na czysto (po odjęciu kosztów prowadzenia działalności i wynagrodzeń pracowników) i są one rzędu od 4 do 30 tys. miesięcznie. Ja rozumiem, że bycie pracodawcą to stres, praca 24/7, użeranie się z ZUS, PIP itp. Ale czy to tak ciężko w końcu Wam nieco zacieśnić pasa i dać nam przynajmniej 2 tys. netto przy pełnym etacie? My jako pracownicy całe życie musimy oszczędnie żyć i zwyczajnie sobie odmawiać niektórych rzeczy, dlatego że nas po prostu na nie wszystko stać. Może to czas, aby spojrzeć na ten problem nieco szerzej niż Wasza własna kieszeń? Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam,

Mgr inż bezrobotny od miesiąca.

Większość pracodawców narzeka jak to jest ciężko na rynku pracy,że ledwo wiążą koniec z końcem itp.A wystarczy zobaczyć iloma i jakimi samochodami jeżdżą,jak często je zmieniają i w jakich chatach mieszkają.Narzekanie mają we krwi i węża w kieszeni.A Ty upomnij się o swoje to dostaniesz odpowiedź,że na Twoje miejsce ma wieluuuuu chętnych.

#12 ~zofia~

~zofia~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 20:40:08

Zagląda się do kieszeni pracownika mówiąc że jeździ takim czy innym samochodem lub ma dom?

Ludzie w dzisiejszych czasach to takie naturalne. Pracodawco zmień swój światopogląd i zredukuj się do człowieka europy a nie krwiopijcy.

#13 ~jarke~

~jarke~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 20:54:32

To niech nie tworzą słabo płatnych miejsc pracy lub płacą więcej.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 07:02:36

Zagląda się do kieszeni pracownika mówiąc że jeździ takim czy innym samochodem lub ma dom?

Ludzie w dzisiejszych czasach to takie naturalne. Pracodawco zmień swój światopogląd i zredukuj się do człowieka europy a nie krwiopijcy.

Co tu zaglądać do kieszeni pracownika jeżeli pracuje za najniższą krajową.Nie sądzisz chyba,że za taką wypłatę mieszka w domku i jeździ nowym samochodem z salonu.A żyć przecież trzeba.Złe argumenty z Pani strony.

#15 ~Janosik~

~Janosik~
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 08:01:34

Brawo, brawo, brawo jeszcze chwilka i wszyscy się ulotnią do normalnego kraju i będą zarabiać normalne pieniądze. Za 2500zł netto nawet nie rozmawiam z pracodawca przez telefon bo mi szkoda czasu....a co dopiero chodzić do niego do pracy...

#16 ~Grzesiek~

~Grzesiek~
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 08:47:30

Ci co nie trzyma ich rodzina, dają nogę ze Szczecina.

Oczywiście mowa o ludziach z sensownym zawodem.

Duża część moich znajomych wyjechała do Gdańska, Poznania i Warszawy.

#17 ~Jonasz~

~Jonasz~
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 09:16:14

Jeżeli jakiś pseudo ,,biznesmen" płaci po 2000 zł miesięcznie za ciężką pracę po 12 godzin i przez sześć dni w tygodniu to lepiej niech zwija ten swój interesik i jedzie z nim do Afryki !!!! Ale i tam będzie mieć problemy, bo murzyni nie są głupcami aby pracować za półdarmo !!!!

#18 ~Kombo transem~

~Kombo transem~
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 14:26:57

Ale z Was sie jad wylewa. Czy ktos Wam broni założyć działalność? Kazdy ma prawo spróbować, więc przestańcie narzekać i zróbcie coś ze swoim życiem. Niech każdy patrzy w swoją kieszeń i będzie ok. Rozumiem, że na opłaty nie starcza, ale wystarczy zrezygnować z fajek, alkoholu, internetu, kablówki, a nie sorry, przecież to się Wam należy... hahaha i właśnie tego nigdy nie zrozumiem. A taki Ukrainiec, ukrainka, wie, że, aby cos mieć trzeba na to zapracować. Nie przychodzi na kacu do pracy, nie kombinuje jak tu cos zapierdzielic (przecież on ma, to nic sie nie stanie jak cos ukradne), szanuje prace i nje jest roszczeniowy, jak wszyscy, którzy negatynie na tym forum wypowiadają sie o swoich pracodawcach. Pozdrawiam zyjcie z zasilku i liczcie, ze samo przyjdzie.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 20:24:46

Pracowałem jako spawacz, postanowiłem założyć dg i dalej spawam ale na siebie. Nie jest kolorowo, robota raz jest raz nie ma. Z perspektywy czasu żałują ,że nie wyjechałem bo po odliczeniu sprzętu,paliwa je***ych zusów zarabiam  hmm może z 1000pln. Ale jestem biznesmenem i sam sobie szefem. Po nowym roku wypad za granice i tam 10koła na miesiąc t nie problem. Moja konkurencja to gamonie robiący za freeeee lub kręcą na boku coś innego a oficjalnie z tego żyją . Polska to skończony kraj.

#20 ~Rrr~

~Rrr~
  • Goście

Napisano 06 październik 2016 - 19:06:59

A może tak za darmo zapierniczać. Nocować na zakładzie i o przerwy nie wołać. Tak by było najlepiej dla nich .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych