Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Co zjesc..? Wasze przepisy na Pyszny Domowy Obiad

44 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~sonikk1~

~sonikk1~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:55:50

Jak musze zrobić coś na szybko to zwykle jest to pomidorowa. Polecam Przecier pomidorowy Zaczarowany Ogród z polomarketu. Do tego śmietanka i dobry makaron, najlepiej niteczki.

#42 ~Sraczencja~

~Sraczencja~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 14:29:34

Jak musze zrobić coś na szybko to zwykle jest to pomidorowa. Polecam Przecier pomidorowy Zaczarowany Ogród z polomarketu. Do tego śmietanka i dobry makaron, najlepiej niteczki.

a przecier z biedronki sie nada czy tylko z polomarketu?

#43 ~jokasta~

~jokasta~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2019 - 23:57:38

Nie wiem jak przecier, ale koncentrat z Biedry jest sto razy lepszy od tego z polo. Jest gęsty i esencjonalny. Z moich popisowych dań: łódeczki ziemniaczane. Jest z tym trochę roboty a schodzą błyskawicznie. Ziemniaki w miarę równej wielkości ugotować. Po przestudzeniu (ale powinny być jeszcze lekko ciepłe) przekroić na pół i wydłubać miąższ. Połowę miąższu wykorzystuję do farszu, połowę podsmażam na kolację ;) Do farszu dodaję: bardzo, bardzo drobno pokrojony i przesmażony schab (może być boczek), szczypiorek, koperek, 3 łyżki śmietany, sól, czosnek, pieprz. Nadziewam łódeczki, posypuję żółtym serem i do pieca. Żeby nie wyschły można dać w miseczce trochę wody. Chyba że ma się piekarnik parowy (ja mam Steam Crisp z Electroluxa) to wtedy nie ma się o co martwić.

#44 zzsot2zz

zzsot2zz

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 19:35:56

Ja uwielbiam dania z ciecierzycy - w szczególności zupy i kremy. Ciecierzyca to również świetny zamiennik mięsa i źródło wielu witamin, o czym tutaj można szczegółowo przeczytać.

#45 prr

prr

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 07:02:07

Najczęściej jak nie mam inspiracji, szukam ich w sieci :) Rzadziej  w ksiązkach kucharskich. https://www.mniammni...zepisy-na-obiad

Daję tutaj przepis na dobrą zupę prawie chińską:

2-3 kostki warzywne (zamiast tego moze byc wywar warzywny - ok. 2 l)
paczka warzyw chinskich,
paczka makaronu sojowego
2-3 udka z kurczaka (moze byc piers)
2-3 swieze papryki (nie koniecznie
3-5 lyzek sosu sojowego
0,5 lyzeczki ostrej papryki
pieprz
0,5 lyzeczki cukru.

Zagotowujemy wode i wrzucamy kostki. Mięso kroimy w kostkę (z udek najpierw wykrawamy kosci), podsmazamy na patelni i do wywaru. Zagotowujemy. Paprykę kroimy w kostkę lub paseczki i do wywaru. zagotowujemy. Wrzucamy mieszanke warzyw, dodajemy sos sojowy i przyprawy i zagotowujemy.

Przygotowujemy makaron wg przepisu na opakowaniu.

Jemy.

Użytkownik prr edytował ten post 31 styczeń 2020 - 15:17:47

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych