Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Co myślisz o Młodzieżowej Radzie Miasta

87 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~flesus flesus~

~flesus flesus~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2010 - 07:58:45

własnie Smerf, może odpusc młodemu Wszólkowi, w koncu został wybrany przez młodzież LO do jej reprezentowania, a nie wkrecony przez kogoś. Trzymajmy lepiej za nich wszystkich kciuki, by ich praca była zgodna i owocna ;-)

#22 ~Albert~

~Albert~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 15:26:50

Odpowiedź Adama Marczaka w sprawie oskarżeń W.S oraz uzupełnienie powodu rezygnacji. Odpowiedź zamieszczono na forum Ustka.

Divide et impera – Dziel i rządź. Tak mawiał Filip Król Macedonii. Tą metodę wprowadzało kilka osób, i im się udało.

Twierdzi pan, że jest pan po studiach prawniczych. Jeśli tak jest, powinien pan wiedzieć, że nie ma żadnego zapisu, a więc i podstawy do automatycznego zwolnienia mnie z funkcji. To, że zmieniamy się o ustalonym terminie przez Urząd, była jedynie dżentelmeńską umową, – jeśli jest pan w stanie, proszę przypomną sobie słowa pana przewodniczącego na pierwszej sesji.

Jeśli jeszcze chodzi o termin, to niestety ktoś w urzędzie ustalając termin nie potrafił liczyć. Wszystko miało być po pół. Urzędy i termin. Tymczasem, termin zmian kadencji był błędny i to praktycznie o cały miesiąc. Kadencja powinna się kończyć podajże 23 kwietnia. Dla czego? Dla tego, że odjęli państwo wyłącznie wakacje. Innych przerw nie.

Oskarża mnie pan o złamanie umowy i nieodpowiedzialność. Jest to niestosowne.
Rada „Młodzieżowa”, nie jest wcale radą Młodzieży. Jest głosem, opiekunów i osób postronnych. Widząc to, stwierdziłem, że odpowiedzialna będzie rezygnacja. Nie będąc w stanie nic zmienić, ograniczonych przez ludzi z poza rady, nie widzę sensu istnienia rady.

Nie pochwalił pan się tym, że nie dostał pan zaproszenia na ubiegłą sesje. Było to celowe. Nie jest pan, Dominus vitae necisque. Rada ma swojego przedstawiciela w osobie Przewodniczącego. Nie umniejszam pana roli w tworzeniu rady, ale za utworzeniem rady głosowało 14 radnych. Nie stosownym wobec innych radnych było by faworyzowanie, ( które i tak jest czynione) pańskiej osoby. Rada ma dość opiekunów.

Przechodząc do następnej części wywodu dotyczącego opiekunów.
Opiekę merytoryczną powinien sprawować urząd miasta, ponieważ mają odpowiednia wiedze dotyczącą działań w urzędzie i procedur. Jaką wiedze mają opiekunki w szkołach? Czy wiedzą, na czym polega instrukcja kancelaryjna? Był z tym olbrzymie kłopoty. Szkoła powinna jedynie sprawować opiekę techniczną, jak to rozumieć. Kontrola czy radni nie nadużywają swych praw dotyczących zwolnień i danie dogodnych warunków pracy dla radnych. Opiekunowie jednak nadużywają swojej pozycji. Rada przypomina teraz teatrzyk kukiełkowy, pociągany przez ludzi. Dowodem może być sprawa na drugiej sesji, kiedy to chciałem poruszyć sprawę uczęszczania młodzieży wiejskiej do naszych szkół, zostałem zablokowany przez panią opiekun z uzasadnieniem: „Nie, bo nie”. Dopiero przewodniczący rady miasta, podał wystarczający powód, ale i tak dość niewyjaśniający, dla czego nie możemy monitorować tej sytuacji. Dziwie się tu szczególnie pani Kamili Czerwińskiej, która jest z gminy wiejskiej Ustka, że nie interweniowała tu w sprawie swojej młodzieży. Nasuwa się tu następne pytanie. Dla czego osoba z poza gminy miasto Ustka, ma reprezentować interesy młodzieży miasta Ustka? Czy oby na pewno zna potrzeby i kłopoty młodzieży miejskiej? Czy spędza wystarczającą ilość czasu w naszym mieście by spostrzec kłopoty młodzieży? Uważam, że stanowczo nie.

Następna sprawa. Jak mogliście przypuszczać, że przyjdę skoro jasno było powiedziane, ze w tym czasie musze być w pracy? Poprosiłem pana dyrektora Andrzeja Gałata, aby reprezentował mnie podczas sesji, niestety zmogła go choroba. Był proponowany dogodny termin sesji, gdy pasowało wszystkim radnym. Niestety nie pasowało to jednej jedynej opiekunce, która znowu nie mogła przyjść – i już sesji tak jak w lutym być nie mogło.

Krytykować ich staranność? Skoro tak. Rzucam rycerską rękawice. Pytam wiec, co radni uczynili w imieniu młodzieży przed ostatnią sesją? Niech pani rzecznik zda relacje z swojej pracy. Proszę, aby pokazali wszystkim swoją prace.

„Młodzi radni na ostatnim posiedzeniu, w atmosferze współpracy, podnieśli kilka problemów i podjęli kilka ustaleń, które pozwolą Im sprawniej pracować i podejmować nowe inicjatywy”

Czekam, więc, aż w końcu pojawi się, jaki kol wiek protokół z sesji MRM.

Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która pragnę poruszyć. Twierdzi pan, że spotkanie w urzędzie upłynęło pod dobrą atmosferą. NIE PRAWDA. Jak już napisał dobrze Smerf po pierwsze tylko Ustka siedziała z opiekunkami, Słupscy uczniowie zostali docenieni zaufaniem przez swoje opiekunki i pozostawione do swobodnej wypowiedzi? Po drugie, zostałem całkowicie zignorowany. Opiekunka nie zwolniła mnie z zajęć lekcyjnych na czas spotkania, nie powiedziała mi, o której godzinie jest to spotkanie i co gorsza zabrała wszystkich pozostawiając mnie. Było to karygodne zachowanie. Po tym zdarzeniu, postanowiłem zrezygnować, nie mogąc odpowiednio pełnić swojej funkcji. Ponadto ta cała sytuacja źle wpływała na mój stan zdrowia.

Marionetkowa Rada Miasta może być pewna, że będę patrzył im na ręce, co czynią. Pani radnej K. Czerwińskiej przypominam, że każdy posiada prawo nietykalności cielesnej, a groźby są karalne – wiec radze tego nadal nie czynić. Nie, żyjemy już w komunie, Polska jest krajem demokratycznym, sami musimy myśleć za siebie. A panu radnemu ( z tytułu) chce powiedzieć jedno, niech pan się zajmie tym, do czego został pan powołany przez mieszkańców Ustki. A nie czynić tego, o czym sam pan pisał w innym wątku.

„Włodzimierz Siudek napisał(a):
Adi, no to może proszę dać radnym pensje urzędnika, burmistrza, rzecznika i przygotują uchwałę bez błędów.”

Bo na tym bycie radnym nie polega, bycie radnym to pomaganie osobą, które zaufały.

P.S Ludzie mieli racje, że jest to wykonywane pod publiczkę. Ciekawe kto wykorzysta MRM do celów propagandowych w czasie kampanii

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2010 - 20:47:48

jak tam serce Adama dozyje 19 urodzin ????????

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2010 - 22:24:55

Marczakowi to chyba ktoś zjadał kanapki w przedszkolu i do dzisiaj nie może się z tym faktem pogodzić !!! Ależ to zakompleksiony "facet"!!! :P

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:15:15

A ja jestem za panem Adamem! Człowiek chciał dużo zrobić, niestety go ograniczono. Dajcie mu spokój i to ty masz gościu kompleksy nie on... no i pare innych osób - kompleks wyższości. Gdyby p. Marczak zechciał wystartować w wyborach ja bym na niego zagłosował. BA! Adam na BURMISTRZA! Chłopak szczery i ambitny kogoś takiego nam potrzeba.

#26 ~flesus flesus~

~flesus flesus~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:37:53

A ja jestem za panem Adamem! Człowiek chciał dużo zrobić, niestety go ograniczono. Dajcie mu spokój i to ty masz gościu kompleksy nie on... no i pare innych osób - kompleks wyższości. Gdyby p. Marczak zechciał wystartować w wyborach ja bym na niego zagłosował. BA! Adam na BURMISTRZA! Chłopak szczery i ambitny kogoś takiego nam potrzeba.

ambitny bez wątpienia, ale kredytu zaufania u mnie nie ma przez zbyt personalne i emocjonalne podchodzenie do wielu kwesti. A to przesłania prawdziwy obraz rzeczy i zwyczajnie nie może być cechą osob decyzyjnych.

W każdym razie młodym radnym życzę, by ich uczestnictwo w tej Radzie było dobrą zaprawką dla prowadzenia działaność obywatelskiej, a jeżeli ktoś będzie wyrażał taką wolę - i samorządowej.

#27 ~Kamila Czerwińska~

~Kamila Czerwińska~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 19:13:07

Po pierwsze to żadnych czynów cielesnych na p. Adamie nie ćwicze a po drugie mówiąc do Pana w szkole wiecznie Pan nie miał czasu!!!Niech może nasz były przewodzniczący sam napisze co zrobił w MRM? Nic. Twiedził że sam wszystko robił a tak naprawde nic oprócz swojej wymyślonej "choroby"nie zdziałał a nawet nie dał sobie powiedzieć o spotkaniu o Euroregionie Bałtyk, o wiadomościach na temat MRM na stronie ZST USTKA

#28 ~Kamila Czerwińska~

~Kamila Czerwińska~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 19:24:03

Po drugie to p.Adam powiedział że sprawami skrzynek które maja stać w mieście Ustka na problemy młodzieży się zajmie. i co? niema ich do dziś. Zawsze mówił ze SAm. Normalnie taka Zosia Samosia biedna. Ale nie napisze tego jak ignorował nas i młodzież z LO po czym sam wszedzie chodził a my dowiadywaliśmy sie jako ostatni. To nie on był w MRM tylko my wszyscy radni. A po trzecie Nasze opiekunki to nie żadne Nianie. I to waszym zdaniem one są nie potrzebne a naszym one sa nam bardzo potrzebne. Tylko p.Marczak był zły bo od razu chciał być Panem Świata i zbudować złote góry. A nie zastanowi się ze na te góry trzeba długo pracować. I ze p.Marczak nie chciał aby pan Siudek był u nas na sesji to tylko jego zdanie bo reszta radnych chce aby p.Siudek uczestniczył w naszych sesjach. I to nie głos p.Marczaka się liczył tylko całej MRM!!!!!!!!!!!!!A że ktoś tego nie mógł znieś to najlepiej oczerniać innych!!!!Widzi wszystko oprócz siebie!!!!!!!!!!!!Także te głupie docinki o radnych MRM i Naszych Opiekunkach niech wsadzi sobie w buty!!!!!!!!!!!

#29 ~~Kasia~~

~~Kasia~~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 20:09:20

Pani Radna. Komunizm się skończył ;) Demokracja polega na tym, że nie jedna osoba myśli za wszystkich i ich podporządkowuje, a każdy myśli za siebie. Czytałam wasz statut i jest tam napisane, że pani jak i inni radni mogliście składać wnioski, które pan Adam nie mógł wsadzić sobie w "buty". Dla czego pani tego nie robiła? Pisze pani o skrzynkach. Skoro widziała pani, że pan Adam nic nie robi w sprawie skrzynek, to dlaczego pani sama nie zareagowała i nie załatwiła ich? Może to właśnie wy go tak obciążaliście? mówiąc „a bo przewodniczący załatwi”. Proszę pokazać dokument, który zobowiązuje p. Adama do zorganizowania skrzynek. Mówi pani, że chcecie aby p. Siudek był na sesji- w porządku.. ale w takim razie zawołajcie na sesje innych radnych - zgodzę sie tu z p. Adamem, radny Siudek jest jednym z 15 „a rada ma swojego przedstawiciela”. A co do jego zdrowia. Nie wiem jak jest naprawdę z jego zdrowiem. Jeśli ma pani dowody, że udaje proszę przedstawić je, a nie rzucać słów na wiatr, proszę pamiętać, że mądra osoba przedstawia, rzetelne dowody – a nie oskarża posiadając jedynie słowa. Zadaje pani pytanie co radny Adam zrobił. To on był inicjatorem uchwały w sprawie stypendium, słyszałam również, że znalazł organizacje która miała wam pomóc zrównać swój statut do poziomu innych rad. Czy to nazywa pani brakiem pracy? Nie przedstawia pani konkretów. Co pani zrobiła konkretnego w czasie kiedy pan Adam był w radzie? Jeśli p. Adam to czyta, to chciała bym się z nim spotkać i pogadać w cztery oczy. Ach zapomniała bym, co do szanownych opiekunek. Rada powinna je mieć, i z pewnością są to wspaniałe kobiety, pan Adam tego co czytam nie podważa, ale jednak skoro pisze coś takiego to nachodzi mnie jedno pytanie. Dla czego nie można było dojść do konsensusu w sprawie kwestii jakie pan Adam chciał poruszyć? Ponadto się zgodzę, że to każdy z radnych powinien mieć głos przewodni, a opiekunowie w razie potrzeby krytycznej sprowadzać ich –przynajmniej tak to rozumiem, jakaś linia zaufania musi być ;) Nie ma co się tak napinać. Wina leży po środku. Odrazu złotych gór nie stworzycie, ale trzeba je budować.

#30 ~Kamila Czerwińska~

~Kamila Czerwińska~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 20:27:06

Nie ja ale wszyscy radni wzieliśmy skrzynki w swoje ręce tylko p. Adam nigdy nie miał czasu by wysłuchać nas co robimy albo co chcemy zrobić i są one już robione. To nie p.Adam ani nie ja tworze MRM tylko wszyscy radni wybrani przez uczniów a wszędzie gdzie nie słysze to tylko były słowa Bo ja Adam Marczak nie MRM tylko Adam Marczak i Adam Marczak. A gdy zostaliśmy wybrani każdy mówił że bedziemy razem wszystko robić a p. Adam utrudniał tą współprace aby to on był górą a reszta radnych niczym. Tak są inni radni ale p.Siudek utworzył tą Radę i on także ma prawo być obecny u nas na sesjach. I p.Adam nie informował nas o swoich decyzjach w sprawie MRM a jest to napisane w statucie że musimy wiedziec co ma w planie przewodniczący. Sam sobie zrobił krzywde tym że nie chciał współpracować z innymi. A mi chodziło aby oskarżenia na MRM i opiekunki darowali sobie Ci którzy nie znają p. Marczaka i nie wiedzą jak on się zachowuje gdy musi współpracować z innymi.

#31 ~Kamila Czerwińska~

~Kamila Czerwińska~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 20:33:28

I jak p.Marczak tak wspaniale pisał co on to nie zrobił to niech to napisze lub pokaże co zrobił bo oprócz kłotni i oczernienia MRM nic aby młodzież Ustecka była zadowolona. Niech się przyzna że nie chciał podpisać protokołu który według wszystkich był dobrze napisany a według Niego nie. Bo przecież p.Adam nie popełnia błędów i wszystko robił doskonale i bezbłędnie.

#32 ~~Kasia~~

~~Kasia~~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 20:46:24

Pani Kamilo. Przeglądałam właśnie forum Ustki. Gdyby nie atak p. Siudka na p. Adama był by spokój. Przynajmniej z tego tak wynika. Po rezygnacji zamilkł aż do czasu oskarżenia. Po co ten wzajemny jad? Nie zwalczajcie ognia ogniem i to właśnie powinna powiedzieć wam któraś z pań opiekunek. Widzi pani, że to p. Siudek nie potrzebnie znowu nakręcił temat. Marnujecie teraz czas na spory. Nie ułożyło się, szkoda. Próbujcie dalej. Wina jest po środku. Po co tyle jadu? Znam Pana Adama i wiem, że jeśli coś ucina, ucina to nie bez powodu, ale i stanowczo. Jeżeli wrócił do tej sprawy to tylko po to aby się bronić. Dla tego radze wam ;) Odpuście, regularnie pokazujcie co robicie i będzie dobrze.

#33 ~perła forum~

~perła forum~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 23:14:47

Pani Kamilo. Przeglądałam właśnie forum Ustki. Gdyby nie atak p. Siudka na p. Adama był by spokój. Przynajmniej z tego tak wynika. Po rezygnacji zamilkł aż do czasu oskarżenia. Po co ten wzajemny jad? Nie zwalczajcie ognia ogniem i to właśnie powinna powiedzieć wam któraś z pań opiekunek. Widzi pani, że to p. Siudek nie potrzebnie znowu nakręcił temat. Marnujecie teraz czas na spory. Nie ułożyło się, szkoda. Próbujcie dalej. Wina jest po środku. Po co tyle jadu? Znam Pana Adama i wiem, że jeśli coś ucina, ucina to nie bez powodu, ale i stanowczo. Jeżeli wrócił do tej sprawy to tylko po to aby się bronić. Dla tego radze wam ;) Odpuście, regularnie pokazujcie co robicie i będzie dobrze.

zacznijmy od tego, dlaczego młodzież miałaby zwracac sie do siebie per "pan" ;]

#34 ~Kamila Czerwińska~

~Kamila Czerwińska~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 08:40:06

Jaki atak p. Siudka?! Byłam obecna na sesji gdzie to p. Adam oczernił p. Siudka bez powodu i my nawet nie wiedzileśmy że p.Adam chce to zrobić bo gdybyśmy wiedzieli to napewno by to się nie wydarzyło. I to p. Siudek jest starszy stażem w pracy radnego i wie dużo więcej niż p. Adam a nawet my wszyscy razem wzięci i to P. Siudek wie najlepiej co nam wolno a co nie a p. Adam szukał cały czas dziury w całym. I dla Pani Kasi wiadomości to dobrze że zna Pani p.Adama ale nie wie Pani jak się z nim pracuje bo mielismy RAZEM działać a nie izolować się jak to robił p.Adam. A później tylko czekał aby zaatakować kogoś bez powodu. Poprostu komuś woda sodowa uderzyła za mocno do głowy i teraz są tego skutki czyli my radni nic nie robiliśmy, opiekunki nie potrzebne bo tylko przeszkadzają by p.Adam zrealizował sam swoje decyzje i żeby to on był górą. Tak mi przykro ale nie udało się to bo my radni z ZST i LO potrafimy sie dogadać bez kłotni i oczerniania.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:23:24

Młodzież nie umie i nie powinna być bierną i nie mogą jej wystarczyć ideały pełnego koryta, a w doktrynie socjalistycznej innych nie może się doszukać.

#36 ~beczka śmiechu~

~beczka śmiechu~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:13:06

Młodzież nie umie i nie powinna być bierną i nie mogą jej wystarczyć ideały pełnego koryta, a w doktrynie socjalistycznej innych nie może się doszukać.

w pełni popieram! I też nie wątpie, że wsród młodziezy znajdą sie idealisci, a nie tylko pseudoidealisci z gwiazdorskimi ambicjami ;]

#37 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:29:53

zacznijmy od tego, dlaczego młodzież miałaby zwracac sie do siebie per "pan" ;]

#38 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:32:40

Per "Pan" to wymysł W.Sz. Pana Adama Marczaka.

#39 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:43:36

Pani Kasiu! Według Pani wszyscy powinni odpuścić i słuchać bzdur Pana Adama. A dlaczego? Członkowie MRM nie marnują czasu na spory. To Pan Adam to robił! A poza tym nie robił nic!!! Sama Pani widzi, że nie ma się czym pochwalić! On wciąż czegoś chce od kogoś (ale aby wymagać od kogoś trzeba wymagać też od siebie). A co do stypendium - to każdy wie, że Pan Adam jest uczniem szkoły zawodowej i dlatego walczył o to stypendium!!! Ale dlaczego nie pisze Pani, że to uczniowie Technikum i Liceum (bezinteresownie) wspierali ta inicjatywę!:(

#40 ~~Kasia~~

~~Kasia~~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2010 - 12:13:16

Pani Kasiu! Według Pani wszyscy powinni odpuścić i słuchać bzdur Pana Adama. A dlaczego? Członkowie MRM nie marnują czasu na spory. To Pan Adam to robił! A poza tym nie robił nic!!! Sama Pani widzi, że nie ma się czym pochwalić! On wciąż czegoś chce od kogoś (ale aby wymagać od kogoś trzeba wymagać też od siebie). A co do stypendium - to każdy wie, że Pan Adam jest uczniem szkoły zawodowej i dlatego walczył o to stypendium!!! Ale dlaczego nie pisze Pani, że to uczniowie Technikum i Liceum (bezinteresownie) wspierali ta inicjatywę!:(

Wiem, że pisanie dzisiaj w tak błahym temacie jest nie stosowne, ale temat, aż się prosi o odpowiedź. Dziwnie czytając ostatniego gościa, zdaje mi się, że pisze pani Kamila. Pan Adam o stypendium nie walczył dla siebie. To stwierdzenie jest bez podstawne. Adam jest w ostatniej klasie, i on nic na tym nie zyskiwał, bo te zapisy weszły by dopiero za rok i po długich konsultacjach. Pisze tylko, że zmiana zasad jest jego inicjatywą, inni radni jak do tej pory nie przejawiali inicjatyw. To tak jakby oskarżano radnego Siudka o to, że poruszył sprawę natężenia ruchu drogowego o godzinie 15.00 na ulicy Wilczej gdzie zresztą mieszka, tylko dla tego, że on tam mieszka i mu to przeszkadza. Czy to, że mieszka na ulicy Wilczej oznacza, że nie może się zajmować potrzebami mieszkańców tej ulicy? Po za tym klasy Techniczne też zyskują dzięki tej uchwale. Nie pisze, że wszyscy powinni słuchać bezwzględnie co on mówi. Piszę tylko, że jeśli chłopak zrezygnował bo potrzebuje spokoju, to mu go dajcie i nie atakujcie. Zajmijcie się nowymi inicjatywami i przede wszystkim nie ukrywajcie sie za murami ratusza i szkoły. Pani Kamila pisze o protokole. Czemu go nam nie pokarzecie? Rozmawiałam z p. Adamem i powiedział mi czemu nie podpisał protokołu. Protokół był niezgodny z instrukcją kancelaryjną. Pani Kamilo działacie w sferach urzędu miasta, dokumentacja musi być zgodna z ich systemem, pyzatym celem MRM jest poznanie procedur i zasad działania Urzędu. Ale Adama nie dopuszczono do głosu. Może pod względem polonistycznym był świetnie napisany, ale pod prawnym nie. On po prostu chce spokoju, i tak jak myślałam gdyby nie pan Siudek temat by się nie ciągnął. Jeszcze raz mówię współpracowałam z Adamem i teraz również zaczynamy kolejny projekt. Jeszcze jedno mi powiedział, on nie chce już kłótni i awantur, chciał wam pomóc i z wami działać. I tak poza tematem pani Kamilo proszę, aby szczerze pani powiedziała, czy pani jako rzecznik dobrze wykonywała swoją funkcje? Czy kontaktowała się pani z prasą? Czy gdy pan Adam prosił, aby napisała pani krótkie sprawozdanie na forum ustki pani to zrobiła? To należało do pani obowiązku, tym czasem musiał to robić pan Adam. Kontakt na forach w sprawach MRM też należał do pani zadań. Pani Kamilo proszę się zastanowić najpierw nad sobą, a dopiero potem, patrzeć jak postępują inni. I proszę podejść do tego uczciwie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych