Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


471 odpowiedzi w tym temacie

#81 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:22:40

Zwracam się z apelem do wszystkich ludzi aktywnych i myslacych

aby startowali w najbliższych wyborach na radnych !!!

 

Dzisiejsi radni są skostniali, anty rozwojowi, przeciwni ożywienia Ustki w jakimkolwiek formie, nawet rozwój lekkoatletyki im przeszkadza, chcieli zablokować budowę stadionu lekkoatletycznego, bo korzystała by z niego również młodzież spoza Ustki.

Miasto nie ma szans na rozwój przy radnych reprezentujący postawę "psów ogrodnika".

Blokują wszystkie pomysły ekipy Graczyka, bo ...  nie bo nie. Chcą, obalić burmistrza, robią wszystko, aby nie wygrał kolejnych wyborów.

 #82 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:42:30

i politykę w mieście robi nam Smerf :-) 

Niedawno był światowy Dzień Smerfa, dzisiaj są Smerfa Urodziny, jak zawsze od lat 33-cie.Najlepszym prezentem urodzinowym dla Smerfa Marudy była by praca, stała lub dorywcza. Firma która mnie zatrudni, dostanie 1725 zł !!! dopłaty z Funduszu PFRON. Czekam na oferty. tel. 783 291 226 a-serwis@o2.pl

36063251_2173354162692144_67675344588337


Użytkownik Ziemia Ustecka edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 15:43:14


#83 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:45:48


Zwracam się z apelem do wszystkich ludzi aktywnych i myslacych

aby startowali w najbliższych wyborach na radnych !!!

Dzisiejsi radni są skostniali, anty rozwojowi, przeciwni ożywienia Ustki w jakimkolwiek formie, nawet rozwój lekkoatletyki im przeszkadza, chcieli zablokować budowę stadionu lekkoatletycznego, bo korzystała by z niego również młodzież spoza Ustki.
Miasto nie ma szans na rozwój przy radnych reprezentujący postawę "psów ogrodnika".
Blokują wszystkie pomysły ekipy Graczyka, bo ... nie bo nie. Chcą, obalić burmistrza, robią wszystko, aby nie wygrał kolejnych wyborów.
Zwraca się zwykły nierób i świr co siedzi na socjalu i doi miasto a w wyborach dostał 8 głosów. Żałosne

#84 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:49:14

Zwraca się zwykły nierób i świr co siedzi na socjalu i doi miasto a w wyborach dostał 8 głosów. Żałosne

A ty startowałaś ? Ile głosów dostałaś ? Nierobem i świrem jesteś ty !!!#85 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:50:14

Za kiwasz się. ;) Sofistyka. Sprawny burmistrz musi umieć zjednać środowisko a nie strzelać focha. Większość jest zabiegana i liczy na rzetelność burmistrza i ratusza a nie układ zamknięty. :(#86 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:52:07

Niestety to były dyrektor komunistycznego zakładu i pamięta czasy molochów produkcyjnych a ludzi upakowanych w blokowiskach z przydziałowymi metrami M1, M2, M3,... Osiedlach zakładowych i PGR-ach. Chłoporobotników. Nie widzi, że ludzie do życia dziś szukają zdrowego środowiska. Ustka liczyła kiedyś prawie 20 tys. ludzi dziś 14 tys. i to fikcyjnie. Rzeczywistość jest taka, że tylko w Ustce mają meldunki a centrum życia jest poza.#87 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 15:55:39

Niestety to były dyrektor komunistycznego zakładu i pamięta czasy molochów produkcyjnych a ludzi upakowanych w blokowiskach z przydziałowymi metrami M1, M2, M3,... Osiedlach zakładowych i PGR-ach. Chłoporobotników. Nie widzi, że ludzie do życia dziś szukają zdrowego środowiska. Ustka liczyła kiedyś prawie 20 tys. ludzi dziś 14 tys. i to fikcyjnie. Rzeczywistość jest taka, że tylko w Ustce mają meldunki a centrum życia jest poza.

Niestety potwierdzają to jego papiery w IPN.

#88 ~gostek~

~gostek~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:05:20

Ale się nasi radni rozkręcili na forach. Żeby chociaż w 10% byli tak aktywni w "społecznej" działalności to rzeczywiście mieliby szansę w następnych wyborach. A tak już tej sporej kasy nie zarobią.

#89 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:09:03

Czynnik społeczny ma właśnie teraz niepowtarzalna okazję wypisania swoich osiągnięć (czytaj inicjatyw własnych) na przestrzeni tej kadencji. Dla ułatwienia postawie dwukropek i wpiszę punkt 1

 

W OSTATNIE KADENCJI DZIĘKI INICJATYWIE RADNYCH USTKA:

1.....

Radni chcą zmusić burmistrza, aby on ich obowiązkowo chwalił ?

 

- radna Barbara Podruczna – Mocarska: „Na podstawie m. in. art. 30 ust. 2 pkt 1 ustawy o samorządzie gminnym i § 96 ust. 2 pkt 1 Statutu Miasta Ustka wnoszę o przygotowanie od strony formalno - technicznej przez Burmistrza Ustki w terminie do dnia 31 lipca 2018r. projektu uchwały w której znajdzie się następująca treść „ Zobowiązuje się Burmistrza Miasta Ustka do współpracy z Radą Miasta  w zakresie przekazywania mieszkańcom miasta informacji także z pracy Rady Miasta, w sposób umożliwiający mieszkańcom Ustki uzyskanie pełnych i bieżących informacji w tym zakresie.” 

 

Smerf zgłasza sie na ochotnika do prowadzenia relacji z sesji i komisji ONLINE. Od dawna postulowałem, aby zainstalować tam kamery, aby mieszkańcy Ustki zobaczyli na własne oczy i uszy, jaki poziom reprezentują nasi radni

-----------------------------------------------------------------

Radny Koski ponad prawem - skandaliczne zachowanie przewodniczacego.
Szczegóły Opublikowano: 17 grudzień 2017 Odsłony: 601

Na sesji 14 grudnia 2017 nadradny  Koski chciał zabronić Smerfowi Marudzie robienia zdjęć oraz filmowania. Chciał go wysłać do kąta, jak kiedyś próbował  radny Siudek oraz zagroził wyrzuceniem z obrad.

Przewodniczący Rady Miasta Ustka, Grzegorz Koski kolejny raz pokazał, że jego osobę, nie obowiązują żadne przepisy, zarówno statut miasta, jak i konstytucja, robi co chce, interpretuje przepisy według własnego widzimisię, np.: jak mu wniosek formalny zgłoszony przez radnego "nie podoba się " to udaje głuchego i nie podejmuje procedury głosowania. Na sesjach zachowuje się jak naczelny wódz, Führer i  w sposób autokratyczny, dyktatorski, posługują się nie raz  kłamstwem i manipulacją próbuje narzucić radnym swoją wolę,  co najczęściej mu się udaje. ( traktując ich często prawie jak baranów.)

Art. 61.Konstytucji

 1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
 2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

Wszystkie te szkodnicze działania, robione na zasadzie "psa ogrodnika" związane nie są ztroską o dobro Ustki, ale zbliżającymi się wyborami. Zapowiada się, że również przez najbliższy rok wyborczy, na złość burmistrzowi i Ustce będą blokować wszelkie inicjatywy i inwestycje burmistrza Graczyka.

Relacja z czwartkowej sesji, obejrzyjcie film. Czy to skandaliczne zachowanie nadradnego Koskiego, czy raczej błazenada ?

W trakcie sesji zrobiłem parę zdjęć z górnego kąta sali, tak jak zawsze, aby objąć radnych i publiczność na sesji, nawet nie nagrywałem jej, gdyż był krótka, polegała na jednym głosowaniu. Po niej miała odbyć się Komisja Gospodarcza, którą byłem zainteresowany i zresztą ją nagrałem bez problemu. (Przewodniczący komisji Adam Brzózka nie miał żadnych uwag i nie zabraniał, nie przeszkadzał ). Wcześniej wspomniany przez radnego dziennikarz, też robił zdjęcia z tego samego miejsca co ja , jak i inni dziennikarze.  Sam film zrobiony specjalnie w takiej sarkastycznej formie, bo to nie wiadomo czy płakać, czy się śmiać, posłuchajcie sami i wyciągnijcie wnioski.

 

W trakcie tej sesji przewodniczący Rady Miasta Ustka Grzegorz koski pokazał szczyt swojego matactw i blagierstwa powołując się na Statut Miasta Ustki i interpretując jego wpisy według własnego widzimisię, czyli stosując tzw. fandalizacja prawa.

Przytoczył paragraf 20, który brzmi.

 1. Sesje  Rady  są  jawne.  Jawność  obejmuje  prawo  wstępu  na  sesje  Rady,  z możliwością  rejestracji  dźwięku  i obrazu  w sposób  nieutrudniający  przebiegu  obrad. Publiczność,  prasa,  radio  i telewizja  oraz inne media mają prawo przebywać w trakcie obrad w miejscu do tego przeznaczonym. 

Oczywiście radni zmieniając jakiś czas temu statut  chcieli umieścić w nim słowo muszą, ale na to nie zgodziłoby się żaden  prawnik, bo byłoby to złamaniem wielu praw nadrzędnych i konstytucji.  Pozostało im wstawienie słowa może, czyli  inaczej nie musi !!!

Każdy co był na jakiejkolwiek sesji, gdzie byli dziennikarze, widział, że aby zrobić dobry reportaż zdjęcie, muszą poruszać się po całej sali, również zachodząc radnych  OD TYŁU.

 

Będący ze mną inny dziennikarz, też robił zdjęcia z tych samych miejsc, co Smerf  i wtedy to radnemu Koskiemu nie przeszkadzało. Jak widać cała zachowanie nadprzewodniczacego Rady Miasta Ustka, polega tylko na próbie szykanowania niezależnych dziennikarzy

Ponadto próbował do poparcia swoich fobii "wplatać i zaangażować" burmistrza miasta Ustki, Jacka Graczyka, czyli niejako zwalić winę również na niego, cytując kolejny paragraf - 21. 

 1. 1. Burmistrz  obowiązany  jest  udzielić  Radzie  wszelkiej  pomocy  technicznej  i organizacyjnej 

w przygotowaniu i przeprowadzeniu sesji. 

 1. Obsługę techniczną Rady wykonuje pracownik Urzędu.

 

  Popatrzcie jak to się dzieje na sesji w Słupsku, dziennikarze stoją gdzie chcą, przemieszczają się i nikomu to nie przeszkadza, bo na tym poległo jawność obrad.

 

 

Po prostu brak słów, na jakiej my syberyjskiej wsi żyjemy, jakie standardy białoruskie zaprowadza radny Koski. (Zawsze JEGO  (EGO) musi być na wierzchu.)

Uważam, ze to wielki wstyd dla Ustki, że osoba tego pana reprezentuje Ustkę na zewnątrz jako przewodniczący Rady Miasta. Bycie dla niego radnym to górny pułap jego możliwości i umiejętności. Jako zwykły radny jest dobry dociekliwy i ma zdecydowanie mniejsze możliwości do jego ulubionych manipulacji,łgarstw i konfabulacji.

 

Pół roku wcześniej podbuntował radnych i mieszkańców zachodniej Ustki, blokując możliwość powstawania w Ustce nowych miejsc pracy, czyli nowych zakładów. O mało co nie zastopował budowy stadiony  lekkoatletycznego oraz  II etapu rewitalizacji Ustki, koło ul Grunwaldzkiej. Ostatnio na sesji jego radni niespodziewanie nie zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na 2,5 mln, wcześniej zapisanego w budżecie, które to pieniądze maja być przeznaczone na wkład własny do inwestycji Unijnych.

 

Obejrzyjcie kolejne relacje z sesji pokazujące „klasę i kwalifikacje” radnego Koskiego.

Relacja z sesji i komisji w sprawie podziału Ustki na dzielnice, aby ominąć restrykcyjne przepisy Ustawy Uzdrowiskowej i stworzyć całoroczne miejsca pracy w Ustce, aby zatrzymać młodych ludzi . Posłuchajcie jak radny Grzegorz  Koski ściemnia, straszy ludzi, celowo wprowadza mieszkańców Ustki w błąd   i manipuluje pozostałymi mapetami, sorry  radnymi, ze w strefie ma powstać fabryka mączki rybnej.

Czy w Ustce powinny powstawać zakłady pracy? - dyskusja na Komisji Gospodarczej

Radni zagłosowali - 2 głosy za 10 przeciwnych, 1 osoba się wstrzymała. Projekt uchwały przepadł. Ustka ma zostać zadupiem i bastionem emerytów i rencistów. No młodzi, spieprzajcie z Ustki na zlew do Wielkiej Brytanii , radni was olali. Czy mykiem, metodą interpretacyjną można ominąć rygorystyczne przepisy Ustawy Uzdrowiskowej ? Mam poważne pytanie związane z zablokowaniem przez usteckich radnych pod przewodnictwem Grzegorza Koskiego, możliwości otwierania nowych zakładów produkcyjnych, czyli tworzenia nowych miejsc pracy w Ustce.

 

 #90 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:16:32


 

Storpedowali wiele inicjatyw pro gospodarczych burmistrza Graczyka ! To mało?

 

więcej na

Chcecie rozwoju Ustki? Startujcie na radnych w listopadowych wyborach.
Szczegóły Opublikowano: 02 kwiecień 2018  

 

 

 

 

 •  

 

przeczytałem artykuł. Pani Redaktor brakuje  uczciwego środka w Pani tezach. Szkoda. Kasa ludziom przesłania oczy.#91 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:39:43

Trzeba wybierać mądrych ludzi i kropka a nie tych co chcą bo chcieć to może każdy, Radny musi sobą cos reprezentować.

Burmistrz również musi sobą coś reprezentować, a jak go bronić, gdy chciał dopuścić do budowy fabryki mączki rybnej i wpuścić do Ustki super smród. Najpierw uciekaliby wczasowicze, a potem mieszkańcy, ale radni zwołali sesję nadzwyczajną i zablokowali inwestycję. Obecny sztandarowy pomysł burmistrza to obwodnica przez środek Ustki zachodniej i trucie mieszkańców spalinami, bo po wybudowaniu dominującego portu przeładunkowego ruch będzie dużo większy , i tiry będą jechać jeden za drugim. #92 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:47:24

"....wybudowaniu dominującego portu przeładunkowego ruch będzie dużo większy , i tiry będą jechać jeden za drugim"

A te tiry to dokąd będą jechać? Co i komu będą wozić? Skąd przyjadą do portu i co przywiozą? Czy ktoś planując z takim rozmachem przyszły kształt portu odpowiedział sobie na te pytania?  

 #93 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:50:34

W OSTATNIEJ KADENCJI DZIĘKI INICJATYWIE RADNYCH USTKA:

1.....

Strasznie długa ta lista zasług radnych :D#94 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:52:46

Sadząc po godzinie pierwszego wpisu można odnieść złudne wrażenie, że Smerf ruszył do pełnoetatowej pracy?! :blink: :blink: :blink: :blink:#95 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:58:32

po wybudowaniu dominującego portu przeładunkowego ruch będzie dużo większy , i tiry będą jechać jeden za drugim. 

Dowcip dekady... Wierzysz w te bzdury? Że w Ustce będą jakieś przeładunki? Dla kogo? Dla jakich firm w regionie? Uprawiasz demagogię.#96 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 17:44:50

Dowcip dekady... Wierzysz w te bzdury? Że w Ustce będą jakieś przeładunki? Dla kogo? Dla jakich firm w regionie? Uprawiasz demagogię.

Uważam, że jeżeli burmistrz chwali się nowym portem na swojej stronie fejsa i piszą o zatwierdzonym porcie w GP, to nie przypuszczam, żeby burmistrz opowiadał dyrdymały, chyba , że to jakiś chwyt przedwyborczy.#97 ~Sim~

~Sim~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 18:58:42

Dowcip dekady... Wierzysz w te bzdury? Że w Ustce będą jakieś przeładunki? Dla kogo? Dla jakich firm w regionie? Uprawiasz demagogię.

Uważam, że jeżeli burmistrz chwali się nowym portem na swojej stronie fejsa i piszą o zatwierdzonym porcie w GP, to nie przypuszczam, żeby burmistrz opowiadał dyrdymały, chyba , że to jakiś chwyt przedwyborczy.

Obydwaj macie rację.
Ci ludzie ze swoją propagandą są pewnie w stanie przeforsować budowę tego idiotycznego portu, o ile ktoś się nie opamięta.
Jednocześnie jednak żadnych przeładunkow itp tam nie będzie, to będzie takie "lotnisko w Radomiu". Pan Ginter śnił wizje o wielkich pasażerskich statkach które tam zawiną. Wielkie turystyczne statki na Bałtyku!

#98 ~Sim~

~Sim~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 19:00:45

Dowcip dekady... Wierzysz w te bzdury? Że w Ustce będą jakieś przeładunki? Dla kogo? Dla jakich firm w regionie? Uprawiasz demagogię.

Uważam, że jeżeli burmistrz chwali się nowym portem na swojej stronie fejsa i piszą o zatwierdzonym porcie w GP, to nie przypuszczam, żeby burmistrz opowiadał dyrdymały, chyba , że to jakiś chwyt przedwyborczy.

Obydwaj macie rację.
Ci ludzie ze swoją propagandą są pewnie w stanie przeforsować budowę tego idiotycznego portu, o ile ktoś się nie opamięta.
Jednocześnie jednak żadnych przeładunkow itp tam nie będzie, to będzie takie "lotnisko w Radomiu". Pan Ginter śnił wizje o wielkich pasażerskich statkach które tam zawiną. Wielkie turystyczne statki na Bałtyku!

#99 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 19:03:25

Ten cały port jest modelowym przykładem barejowskiego "misia", kompletnie nie wiadomo o co z nim chodzi, ale będzie duży i będzie o nim głośno. Miś na miarę możliwości.
niektórym się marzy zrobienie z Ustki kombinatu, dla nich jedynym sensem istnienia tego miasta jest wielki przemysł. Ale miasto nie musi być przemysłowe, żeby się w nim dobrze żyło. Dbanie o potrzeby mieszkańców to nie betonowanie plaży, ruchliwa droga przez osiedle, mączkarnia. Do nich to pewnie nie dotrze - ale może sami mieszkańcy otrząsną się z tej propagandy i w końcu się ockną. Bo potem będzie za późno.

#100 ~AnnaM.~

~AnnaM.~
 • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 19:10:37

Mamy piękny płac na Rybackiej bez blaszanych garaży i nowy kiosk gdzie można się posilić :)

Były garaże. Ludzie płacili do miasta podatek. Parkowali samochody zamiast na ulicach w centrum , ale burmistrz postanowił ,że trzeba mieszkańcom utrudnić życie. Teren stoi pusty, a do kasy nie wpływają podatki, a Janosikowe Ustka bierze.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych