Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


153 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 14:55:09

Komisja wnioskuje o udzielenie absolutorium  tzn ,że brak zarzutów i nie stwierdzono nieprawidłowości.

To czy wynika ,że radna nie miała zarzutów na posiedzeniu komisji rewizyjnej , a na radzie  zwątpiła  i wstrzymała się od głosu - dlaczego?

Dziwne stanowisko !!!

 #62 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 15:01:50

Komisja wnioskuje o udzielenie absolutorium  tzn ,że brak zarzutów i nie stwierdzono nieprawidłowości.

To czy wynika ,że radna nie miała zarzutów na posiedzeniu komisji rewizyjnej , a na radzie  zwątpiła  i wstrzymała się od głosu - dlaczego?

Dziwne stanowisko !!!

 

 

 

Jakie dziwne, ida wybory i radny Koski ma chęć na stanowisko burmistrza. Po trupach do celu, !!!!

 

Oto hasło usteckiego Nikodema, poczytajcie zresztą więcej o ""dziwnych zachowaniach radnego Grzego Koskiego w artykule

 

Radny Koski ponad prawem - skandaliczne zachowanie przewodniczacego.

 

 

 

Na sesji 14 grudnia 2017 nadradny  Koski chciał zabronić Smerfowi Marudzie robienia zdjęć oraz filmowania. Chciał go wysłać do kąta, jak kiedyś próbował  radny Siudek oraz zagroził wyrzuceniem z obrad.

Przewodniczący Rady Miasta Ustka, Grzegorz Koski kolejny raz pokazał, że jego osobę, nie obowiązują żadne przepisy, zarówno statut miasta, jak i konstytucja, robi co chce, interpretuje przepisy według własnego widzimisię, np.: jak mu wniosek formalny zgłoszony przez radnego "nie podoba się " to udaje głuchego i nie podejmuje procedury głosowania. Na sesjach zachowuje się jak naczelny wódz, Führer i  w sposób autokratyczny, dyktatorski, posługują się nie raz  kłamstwem i manipulacją próbuje narzucić radnym swoją wolę,  co najczęściej mu się udaje. ( traktując ich często prawie jak baranów.)

Art. 61.Konstytucji

 1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
 2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

Wszystkie te szkodnicze działania, robione na zasadzie "psa ogrodnika" związane nie są ztroską o dobro Ustki, ale zbliżającymi się wyborami. Zapowiada się, że również przez najbliższy rok wyborczy, na złość burmistrzowi i Ustce będą blokować wszelkie inicjatywy i inwestycje burmistrza Graczyka.

Relacja z czwartkowej sesji, obejrzyjcie film. Czy to skandaliczne zachowanie nadradnego Koskiego, czy raczej błazenada ?

W trakcie sesji zrobiłem parę zdjęć z górnego kąta sali, tak jak zawsze, aby objąć radnych i publiczność na sesji, nawet nie nagrywałem jej, gdyż był krótka, polegała na jednym głosowaniu. Po niej miała odbyć się Komisja Gospodarcza, którą byłem zainteresowany i zresztą ją nagrałem bez problemu. (Przewodniczący komisji Adam Brzózka nie miał żadnych uwag i nie zabraniał, nie przeszkadzał ). Wcześniej wspomniany przez radnego dziennikarz, też robił zdjęcia z tego samego miejsca co ja , jak i inni dziennikarze.  Sam film zrobiony specjalnie w takiej sarkastycznej formie, bo to nie wiadomo czy płakać, czy się śmiać, posłuchajcie sami i wyciągnijcie wnioski

 


Użytkownik Ziemia Ustecka edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 15:03:19


#63 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 15:07:01

 

W trakcie tej sesji przewodniczący Rady Miasta Ustka Grzegorz koski pokazał szczyt swojego matactw i blagierstwa powołując się na Statut Miasta Ustki i interpretując jego wpisy według własnego widzimisię, czyli stosując tzw. fandalizacja prawa.

Przytoczył paragraf 20, który brzmi.

 1. Sesje  Rady  są  jawne.  Jawność  obejmuje  prawo  wstępu  na  sesje  Rady,  z możliwością  rejestracji  dźwięku  i obrazu  w sposób  nieutrudniający  przebiegu  obrad. Publiczność,  prasa,  radio  i telewizja  oraz inne media mają prawo przebywać w trakcie obrad w miejscu do tego przeznaczonym. 

Oczywiście radni zmieniając jakiś czas temu statut  chcieli umieścić w nim słowo muszą, ale na to nie zgodziłoby się żaden  prawnik, bo byłoby to złamaniem wielu praw nadrzędnych i konstytucji.  Pozostało im wstawienie słowa może, czyli  inaczej nie musi !!!

Każdy co był na jakiejkolwiek sesji, gdzie byli dziennikarze, widział, że aby zrobić dobry reportaż zdjęcie, muszą poruszać się po całej sali, również zachodząc radnych  OD TYŁU.

 

Będący ze mną inny dziennikarz, też robił zdjęcia z tych samych miejsc, co Smerf  i wtedy to radnemu Koskiemu nie przeszkadzało. Jak widać cała zachowanie nadprzewodniczacego Rady Miasta Ustka, polega tylko na próbie szykanowania niezależnych dziennikarzy

Ponadto próbował do poparcia swoich fobii "wplatać i zaangażować" burmistrza miasta Ustki, Jacka Graczyka, czyli niejako zwalić winę również na niego, cytując kolejny paragraf - 21. 

 1. 1. Burmistrz  obowiązany  jest  udzielić  Radzie  wszelkiej  pomocy  technicznej  i organizacyjnej 

w przygotowaniu i przeprowadzeniu sesji. 

 1. Obsługę techniczną Rady wykonuje pracownik Urzędu.

 

Posłuchajcie

 

 

 

 

Po prostu brak słów, na jakiej my syberyjskiej wsi żyjemy, jakie standardy białoruskie zaprowadza radny Koski. :( (Zawsze JEGO  (EGO) musi być na wierzchu.)

Uważam, ze to wielki wstyd dla Ustki, że osoba tego pana reprezentuje Ustkę na zewnątrz jako przewodniczący Rady Miasta. Bycie dla niego radnym to górny pułap jego możliwości i umiejętności. Jako zwykły radny jest dobry dociekliwy i ma zdecydowanie mniejsze możliwości do jego ulubionych manipulacji,łgarstw i konfabulacji.

 #64 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 15:16:29

Czy na radzie odbyła się debata o wykonaniu budżetu podczas , której radni dokonali oceny jej wykonalności i odnieśli się do zasadności wniosku o udzielenie / nie udzielenie absolutorium?

Jakie są wnioski z tej debaty?

 #65 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 15:46:13

Czy na radzie odbyła się debata o wykonaniu budżetu podczas , której radni dokonali oceny jej wykonalności i odnieśli się do zasadności wniosku o udzielenie / nie udzielenie absolutorium?

Jakie są wnioski z tej debaty?

Jaka debata? Z kim?

Po prostu radni dostali rozkaz kuluarach od nadburmistrza Koskiego i bezmyślnie go wykonali, zupełnie jakby byli jakimiś pacynkami, mapetami przewodniczącego Grzegorza Koskiego.

 

Nie wymagaj od tej grupy radnych ... myślenia samodzielnego, sierżant, bosman jak wydaje rozkaz to się wykonuje bez gadania i dyskusji, to wojsko a nie burdel  ;)

Koniec kropka :))))

 


Użytkownik Ziemia Ustecka edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 15:46:53


#66 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 15:49:36

Nie podobają mi się różne kwestie dotyczące burmistrza Graczyka jak np, sprzedaż gruntu pod Laguną itp. Jeżeli jednak radni bez żadnego merytorycznego uzasadnienia nie udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2017r. mimo pozytywnej rekomendacji komisji rewizyjnej i regionalnej izby obrachunkowej, to jest to kompromitacja rady miasta. Uwagi do całokształtu pracy burmistrza nie są żadnym argumentem za nieudzieleniem absolutorium, bo ono dotyczy wykonania budżetu za dany rok i niczego więcej.#67 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 16:14:42

Czy o tym nie wiedzą niektórzy radni?#68 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 16:23:18

Jeżeli radni nie wiedzą ,że udzielenie /nie udzielenie absolutorium  dotyczy wykonania budżetu to się kompromitują..

Ocena sposobu pracy nie obejmuje tego zagadnienia. Czy to dla niektórych radnych jest niezrozumiałe i zbyt trudne ?

To dlaczego są nadal radnymi?

 #69 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1297 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 17:41:20

Nie podobają mi się różne kwestie dotyczące burmistrza Graczyka jak np, sprzedaż gruntu pod Laguną itp. Jeżeli jednak radni bez żadnego merytorycznego uzasadnienia nie udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2017r. mimo pozytywnej rekomendacji komisji rewizyjnej i regionalnej izby obrachunkowej, to jest to kompromitacja rady miasta. Uwagi do całokształtu pracy burmistrza nie są żadnym argumentem za nieudzieleniem absolutorium, bo ono dotyczy wykonania budżetu za dany rok i niczego więcej.

Radni na wniosek Grzegorza Koskiego, sprzedali nawet większy teren niż chciał właściciel Laguny, sam byłem zdumiony tą propozycją przewodniczącego, wszystko jest zapisane na nagraniach.

 

Burmistrza mamy dobrego,ale 70 % radnych do wymiany.

Młodzi ludzie zlitujcie się i startujcie na radnych, bo nam te wojskowe emeryty zrobią z Ustki skansen.

 

lm to dobrze,  mają mieszkania wysokie renty i emerytury - oni chcą tylko dotrwać w spokoju ... do śmierci. W Ustce ma się nic nie budować, nic nie dziać,

cisza nad tą trumną

jak proponował Gwiazdowski ma powstać spokojna umieralnia, miasteczko GENDER, a młodzi maja żyć z podcierania emerytom duupska i usługiwania.


Użytkownik Ziemia Ustecka edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 17:43:39


#70 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2018 - 18:03:25

Brak absolutorium nie jest robieniem na złość. To jest dezaprobata dla sposobu działania. Pseudo konsultacje, konfliktowanie się z ludźmi, udupianie Ustka Zachód, brak właściwych, szybkich i stanowczych reakcji na złe inwestycje,.... nadmierny PR przykrywający małą skuteczność. Czy ktoś w ramach informacji publicznej zapyta ile wydano na zakamuflowana propagandę.#71 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 08:59:51

Głos maja mieszkańcy Ustki

----------------------


Tomasz L. 

Bardzo źle się dzieje gdy Rada i Burmistrz " mówią różnym głosem" zgodnie z przysłowiem, źle jedzie wóz gdy każdy koń ciągnie w inną stronę..

źle jest gdy rada jest zupełnie spolegliwa ,różnica zdań i dyskusja jest twórcza, ale w naszej radzie widać ewidentnie przerosty ambicji wielu radnych którzy nie bacząc na dobro sprawy czyli miasta czyli jego mieszkańców czyli nas wszystkich, głosują na NIE według zasady NIE bo NIE

 

..Faktem jest że nasz obecny burmistrz też jest indywidualistą ,ale nie można mu zarzucić pracowitości, racjonalności, i dbałości o miasto .

 

Przykro patrzeć ile obecny burmistrz musi tracić energii na p braku przysłowiowe kopanie się z koniem( czytaj radą )

 

. Wiele razy widziałem jego zniechęcenie i zmęczenie z powodu tej (kopaniny) i chyba tylko dzięki uporowi oraz chęci spełnienia swoich własnych ambicji, że zrobi coś z tego miasta zawdzięczać możemy że nie rzuci tego wszystkiego w jasną ..............!!! czasami odnoszę wrażenie że niektórym radnym tylko oto chodzi ,liczą oni na tzw. zmęczenie materiału

 

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Marzena D

Grzegorz Koski mam nadzieje że ostatni raz w Radzie- oficjalnie niby dla dobra wszystkich , prywatnie dręczy i gnębi mieszkańców Ustki indywidualnie. Taka osoba nie może być naszym reprezentantem.

--------------------------------------------------------

 

Julius G.

Na tyle komentarzy w tej sprawie lwia część dotyczy pracy/współpracy Radnych z Burmistrzem.Jeżeli Rada nie współpracuje i nie jest jednomyślna z Burmistrzem, to po jaką cholerę nam taka Rada? Widać , że każdy ciągnie wózek w swoją stronę.Istnieją przecież możliwości weryfikacji przydatności radnych i zastąpienia ich ludżmi odpowiedzialnymi.Moja wizja byłaby taka; Radni wybierani razem z Burmistrzem i każdy podpisuje "lojalkę". Może to trąci trochę komuną , ale jak widać daleko nam jeszcze do dorosłości. Z taką Radą, która nie współpracuje,żaden Burmistrz nic nie zrobi.Przy okazji przypomnę samowolkę Radnych w sprawie zmiany nazw ulic, gdzie mieszkańcy mimo ogromnej przewagi głosów przegrywali z widzimisię Radnych np. ul. KOSZAROWA! lub w sprawie Traktu E. Zająca gdzie radni "zasięgali " opinii proboszcza!Wstyd Rado!, A Burmistrz? Niech się Pan, trzyma Panie Burmistrzu się nie poddaje!

;........................................................

 

Maja G.

Niedługo wybory, Ustczanie powinni zweryfikować obecną radę. Panie Burmistrzu pochodzę z dużego miasta w którym ciągle się coś zmienia, rozbudowuje, ulepsza. Na każdym kroku widać nowe inwestycje. Śmiało mogę powiedzieć że Ustka pod Pana pieczą zmienia się każdego dnia na lepsze. Jest Pan obecny w życiu tego miasta i otwarty na problemy mieszkańców. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

..........................................

Wioletta CH. P. Maja Glebow , zgadzam się z każdym słowem ,napisanym przez Panią. Sedno. Proszę zauważyć również , że mieszkańcy stoją za Burmistrzem murem. Jeśli ktoś chce dla innych dobrze i lepiej to trudno się dziwić . Cieszy mnie mądrość i odwaga ludzi .Wierzę, w dobrą pamięć mieszkańców :).

..............................................................

 

Krystyna G.

 

W ciągu ostatnich 4-lat ilość konsultacji , spotkań z mieszkańcami były bardzo częste. W spotkaniach o bardzo trudnych tematach zawsze był obecny Burmistrz. Mieszkańcy mieli okazję wnieść swoje uwagi , uzyskać informacje , zrozumieć sens dokumentów- mpzp nad którymi właśnie dyskutowano. Uczestniczyłam w wiele takich spotkaniach, często proszona przez mieszkańców by uczestniczyć z nimi i na bieżąco tłumaczyć zapisy mpzp czy pilnować zapisów dotyczących ich nieruchomości czy działalności. Dało to możliwość wprowadzania konstruktywnych uwag, wskazań. Uważam , ze styl tych spotkań był rzeczowy i bardzo potrzebny zarówno mieszkańcom jak i Urzędowi. Nie jestem radną ale zawsze uważałam że jeżeli grupa mieszkańców oczekuje mojej pomocy a przy tym dobro miasta leży mi mocno na sercu , to moja obecność na tych spotkaniach była obowiązkiem. A co do radnych , ich obecność jedna może dwie osoby i to nie zawsze.

 #72 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 09:05:16

Głos maja mieszkańcy Ustki

----------------------


 

Kilku przydupasów.#73 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 09:15:17

Kilku przydupasów.

Wybudować im pod pyskami mączkarnię i będzie git. Same śmierdziele.#74 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 09:22:44

Wybudować im pod pyskami mączkarnię i będzie git. Same śmierdziele.

Zrobić fabryki w centrum miasteczka!! Zdrowe powietrze komu i po co? #75 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 10:12:21

Upały afrykańskie, a turystów brak. Co będzie w sezonie?#76 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 10:59:10

Upały afrykańskie, a turystów brak. Co będzie w sezonie?

 

Bida będzie w sezonie nad Bałtykiem. Turyści są w Egipcie i Turcji,

Bałtyk z zimną wodą i drozyzną jest słabym magnesem. Pisałem juz wielokrotnie, że życie z wynajmowania pokoi i podcierania tyłków wczasowiczom skończyło się. Czas się zabrać do pracy.

 

Ustka nie wyżyję z 2 miesięcy turystyki, trzeba tworzyć nowe miejsca pracy, nowe zakłady przetwórstwa żywności i inne nieuciązliwe dla środowiska.  na ul. Darłowskiej w strefie przemysłowej, ale do tego konieczna jest wymiana 70% radnych, bo ci juz 2 krotnie blokowali inicjatywy burmistrza Graczyka#77 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 11:42:01

 

 

 

Bida będzie w sezonie nad Bałtykiem. Turyści są w Egipcie i Turcji,

Bałtyk z zimną wodą i drozyzną jest słabym magnesem. Pisałem juz wielokrotnie, że życie z wynajmowania pokoi i podcierania tyłków wczasowiczom skończyło się. Czas się zabrać do pracy.

 

Wystarczy zmienić burmistrza.#78 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 11:59:11

Wystarczy zmienić burmistrza.

Niestety nie łatwa sprawa. Skąd wziąć osobę, która byłaby włodarzem z prawdziwego zdarzenia? ustka nie ma szczęścia do burmistrzów. Graczyk jest po raz drugi burmistrzem, ale nie wyciągnął wniosków z pierwszej kadencji. #79 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 12:05:55

Niestety nie łatwa sprawa. Skąd wziąć osobę, która byłaby włodarzem z prawdziwego zdarzenia? ustka nie ma szczęścia do burmistrzów. Graczyk jest po raz drugi burmistrzem, ale nie wyciągnął wniosków z pierwszej kadencji. 

Wydawać pieniądze każdy potrafi. Na tym polega praca burmistrza. On nie zarabia tylko wydaje z naszych podatków.#80 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 13:48:49

Wydawać pieniądze każdy potrafi. Na tym polega praca burmistrza. On nie zarabia tylko wydaje z naszych podatków.

Klawe życie.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych