Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bunkry i obiekty paramilitarne

33 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2012 - 11:03:21

Co to są "obiekty paramilitarne"? nigdy o takich nie słyszałem chętnie zobaczę.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 15:14:31

obiektem paramilitarnym jest cos w srodku miasta gdzie w razie stanu wyjatkowego nie masz juz prawa wstepu ..np wieza obserwacyjna w ustce - Laskowski. w razie co kop od razu zeby mozna bylo przywrocic funkcje obserwacyjna.

#23 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 17:29:07

Zabezpieczyli hasłem

TAJNE / POUFNE

wcześniej hasła nie było i wszystko grało

masoneria

byłam na stronce i żadnego hasła nie ma , bzdury jakieś wypisujesz :angry:

#24 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 15:12:14

Gość ty to masz poczucie humoru. Zawsze myślałem że obiekty związane z wojskiem takie jak magazyny,bunkry,dalmierze i wieże obserwacyjne to obiekty militarne budynki koszarowe też do nich zalicze gwoli ścisłości.Obiektem "paramilitarnym chyba może być szałas ponieważ ani to bunkier ani schron i niebardzo należy do leśniczego.HAHA. Od z górką 20 lat interesuje sie wojenną historią Pomorza , bywałem w różnych miejscach i wiele widziałem,nazbierałem wszelakiego złomu (zaznaczam że rozrywek nie zbieram) jeszcze mi życie miłe ale okazuje sie że nic nie wiem o obiektach paramilitarnych.No cóż życie jest poto żeby sie uczyć. Pozdrawiam.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 08:49:12

a co to ma do rzeczy ze sie od 20 lat interesujesz ? smerf tez sie interesuje i cos z tego wynika ? nic ...

#26 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 13:08:03

Wynika z tego bardzo wiele,gdyż poznawanie historii własnego regionu to wielka frajda.odkrywanie zapomnianych miejsc,poznawanie ich i jakie miały znaczenie dla mieszkającej tu ludności to wielce zajmujące.Prawda jest tylko w tym że im głębiej w las tym więcej drzew,tzn. w tym przypadkuim więcej wiem tym więcej pojawia się różnych pytań.Przykład - wiem na pewno że w czasie zajmowania Ustki przez rosjan miała miejsce walka w ruchu na podejścu do Ustki ale czy dokładnie wiadomo gdzie? ilu zgineło w niej Niemców?gdzie są pochowani? Z tego okresu pochodzą dwie mogiły żołnierzy rosyjskich na cmentarzu ewangelickim w Zimowiskach wiem z jakiej pochodzili dywizji i pułku ale jak sie nazywali? Oczywiście można przejśc nad tym do porządku dziennego i powiedzieć co mnie to obchodzi? ale w odróżnieniu od innych ludzi zbierających znaczki czy kapsle my mamy pasje poszukiwaczy historii i właśnie to z tego wynika .

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 13:53:28

http://forum.axishis...?f=61&p=1741556

można podziwiać angielski smerfa.

#28 ~Felix~

~Felix~
  • Goście

Napisano 05 październik 2013 - 17:19:27

Przykład - wiem na pewno że w czasie zajmowania Ustki przez rosjan miała miejsce walka w ruchu na podejścu do Ustki ale czy dokładnie wiadomo gdzie? ilu zgineło w niej Niemców?gdzie są pochowani? Z tego okresu pochodzą dwie mogiły żołnierzy rosyjskich na cmentarzu ewangelickim w Zimowiskach wiem z jakiej pochodzili dywizji i pułku ale jak sie nazywali? Oczywiście można przejśc nad tym do porządku dziennego i powiedzieć co mnie to obchodzi? ale w odróżnieniu od innych ludzi zbierających znaczki czy kapsle my mamy pasje poszukiwaczy historii i właśnie to z tego wynika .

Miejsce potyczki już jest znane, zostało dokładnie sprawdzone i oczyszczone. Nie było urwiłapek, ale sporo stopionego aluminium, szkła i resztki skrzyń. Znana jest również (w przybliżeniu) ilość żołnierzy niemieckich poległych w tym miejscu oraz z jakiej jednostki byli. Zgadzam się z Markiem, poznawanie i wyjaśnianie takich zagadek jest frajdą.

Jeżeli ktoś chce znać szczegóły, zapraszam do lektury moich postów (lub kontakt e-mailowy):

http://www.forum.eks...aad196&start=50

Pozdrawiam

Felix

#29 andii

andii

Jarek, władca pisowskich Minionków

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4331 postów

Napisano 05 październik 2013 - 17:23:04

http://forum.axishis...?f=61&p=1741556

można podziwiać angielski smerfa.

smerrf podbija temat archiwalny, i sam siebie zachwala ? doobre  :D

Użytkownik andii edytował ten post 05 październik 2013 - 17:25:40

#30 Nocny Kowboj

Nocny Kowboj

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1214 postów

Napisano 05 październik 2013 - 17:28:37

Taki angielski na poziomie google translatora, może smerf się wziął na poważnie za archeologię i zaczął od wykopalisk na forum, tematów sprzed roku.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 14:25:16

Czy to te bunkry przedstawione w post 1-3 ,7 można zwiedzać?

#32 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 17:29:04

"KONGO"to zaszczeżony znak dla j.w.4478 pilnowaniem magazynu zajmowała się jednostka wartownicza która znajdowała się na terenie KONGA i była odrębną jednostka wojskową j.w.coś tam nie pamiętam numeru co do zaopatrzenia to była 7 składnica Marynarki Wojennej która jest położona w okolicy Pęplina (kierunek krężołki)pozdrawiam

#33 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 17:36:02

Służyłem w jw 4478 w latach 1977/79,byłem dowódcą drużyny wartowniczej bateria i kompania wartownicza to była jedna jednostka (Kongo).

#34 ~Darius~

~Darius~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:26:35

Sluzylem 92_94 7bateria techniczna 25_35 bywalo gorzej i przeżyli a dzisiaj sobie radzimy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych