Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bulwary nad Słupią, pkt. 1 - niegospodarność, a więc pieniądze wyrzucone w błoto?


1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~bogdan~

~bogdan~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 20:38:02

Słupsk słynie z akwaparku za ponad sto milionów, który mozna było wybudowac za niecałe dwadzieścia kilka.
 
Tymczasem przypomnę mniej więcej kwoty, które aktualnie miasto ma do wydania na Bulwary nad Słupią i rewitalizację śródmieścia:
“Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał dofinansowanie dla Miasta Słupska na zintegrowany projekt rewitalizacji.
Składał się on z dwóch projektów: infrastrukturalnego pn.: „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” Całkowita wartość projektu to 69 585 996,99 zł. Przyznane dofinansowanie wynosi 35 949 243,37 zł (w tym: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 30 418 590,54 zł i 5 530 652,83 zł z budżetu państwa), co stanowi 65 % wydatków kwalifikowanych w projekcie, a także projekt społeczny pn. „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska”.”
 
Zwazywszy na udział miasta w wysokości 22,3 mln PLN plus dotacja unijna, to kwota łączna robi wrażenie. Prawie 90 milionów złotych!
 
Jak więc wydatkowane są te środki? Niedawno pan Redaktor Grzegorz Hilarecki pisał o kolejnych przetargach na realizację rewitalizacji, przy których miasto kolejny raz daje przykład braku ogarnięcia tematu projektu, uniewazniając kolejne przetargi.
Czyżby brakowało w mieście osób kompetentnych do nadzorowania projektu? A moze chodzi o cos innego?
 
W kazdym razie jak sa dotychczas wydatkowane pieniadze spoleczne widac golym okiem. Jest źle!
 
Zapraszam w taki dzien jak dzisiaj (mały deszczyk) przez kilka godzin w ciągu dnia do pospaceorwania sobie nowymi piaskowymi alejkami w PKiW oraz przy rzece Słupi. Nowe trakty w parku to jedne wielkie bagno! Dziury, które porobiły się już na dróżkach wykonanych z nawierzchni z PIASKU(!!!) uniemożliwiają spacerowanie bez wysokich kaloszy. Poza tym ławki i ich jakość oraz inne elementy do odpoczynku, czy też do relaksu, wg. mnie nie przetrwają do najbliższej wiosny. Czy tak miało być, że, np. nowe dróżki kończą się niespodziewanie w środku pola... (np. ta między Słupią, a kanałem przy alejce brzozowej). Gdzie jest oświetlenie takich ścieżek? Gdzie monitoring? Strach tam wieczorem chodzić! Dlaczego nie przewidziano tego w projekcie? A może przewidziano i nie jest to realizowane?
Kto dopuścił do tworzenia takich bubli? Kto kontroluje tą inwestycję? Czy pieniądze wydatkowane są zgodnie z kontraktem/przetargiem? Czy przypadkiem nie robi się inwestycji tanim kosztem, a pieniądze uciekaja bokiem? Za chwilę miasto będzie musiało wydac kolejne miliony na poprawki. Kto za to zapłaci? 
 
Wydać 90 milionów jest łatwo... ktoś zarobi.
Ale mieszkańcy nic z tego nie bedą mieć, oprócz długów!
 
Gdzie jest polbruk lub nawierzchnia z asfaltu na takich traktach. Wydaje się tyle milionów, to inwestycja musi być trwała w czasie. A tutaj jest to robione prawdopodobnie wyłacznie do odbioru. Potem o temacie wszyscy jak zwykle zapomną. Bo inwestycja się "rozleci", zostanie zdewastowana i rozkradzona.
 
Słupsk słynie z partactwa i marnotrawienia środków, dlatego nie dostaje środków od marszałka woj. pomorskiego. Te ostatnie, które wysępił Biedrón - zobaczycie zostaną przepalone i znowu będzie jedna wielka wtopa. Czy już nie czas ustanowić komisarza pod nadzorem marszałka pomorskiego, który dał srodki, aby trzymał rękę na pulsie? 
 
Aleluję do mediów - w tym Głosu Pomorza, aby przyjrzeli się sprawie, kontrolowali przebieg inwestycji. Bo realizacja punktu 1 rewitalizacji w PKiW oraz okolicy to póki co tragedia! Może warto poinformować o czymś takim nadzór w Gdańsku, aby zareagowali we właściwym czasie?
 
Panie Hilarecki - działaj pan jako dziennikarz i przyjrzyj się dokładnie sprawie.

 

 #2 ~Danka~

~Danka~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 23:01:50

I zgadzam się bo Słupsk to dziwne miasto, wszystkie miasta na Wybrzeżu rozwijają się a Słupsk zwija się, włodarze dbają o własne tyłki i kasę a w nosie mają swoich wyborców, jeszcze trochę a pani prezydent będzie burmistrzem bo coraz więcej ludzi ucieka z miasta do gminy Słupsk która jest bardziej otwarta na innowacje i społeczeństwoDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych