Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bulwar

181 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~from~

~from~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 22:45:13

Co myślicie o inicjatywie radnych PiS nazwania bulwaru nad Łebą imieniem Lecha Kaczyńskiego? Mnie się ten pomysł nie podoba. Taka nazwa będzie dzieliła lęborczan. Uważam ,że jest próbą wplątywania nas w spory polityczne . To miejsce ma być przeznaczone do rekreacji, a nie do smutnych wspomnień. Jestem przeciw.

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 23:11:20

Co myślicie o inicjatywie radnych PiS nazwania bulwaru nad Łebą imieniem Lecha Kaczyńskiego? Mnie się ten pomysł nie podoba. Taka nazwa będzie dzieliła lęborczan. Uważam ,że jest próbą wplątywania nas w spory polityczne . To miejsce ma być przeznaczone do rekreacji, a nie do smutnych wspomnień. Jestem przeciw.

A może bulwar Lenina, taka nazwa nie będzie dzieliła lęborczan ! :D

#3 ~Panoramix~

~Panoramix~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 23:51:30

Chyba w ogóle nie powinno się stawiać pomników i nazywać ulic imieniem L. Kaczyńskiego dopóki zupełnie emocje nie opadną i historia go nie oceni. Pomniki i nazwy ulic są do upamiętniania ludzi posiadających cechy godne naśladowania, prezentujących wartości ponadczasowe a nie do kojenia bólu po stracie czy do używania jako narzędzie w przepychankach politycznych. Ma swoje miejsce spoczynku na Wawelu, w wielu miejscowościach ma też miejsce poświęcone jego pamięci, w Lęborku przecież też, trochę opamiętania. Po drugie nazwy ulic czy miejsc nie powinny dzielić i jeżeli istnieje taka możliwość nie powinno się forsować takich pomysłów. Takie miejsca jak to w centrum miasta i użytkowane przez wszystkich powinno mieć nazwę powszechnie akceptowaną. Po trzecie wyróżnienie powinno być za konkretną rzecz, być może historia uzna że na przykład takim dokonaniem była akcja w Gruzji ale za wcześnie jeszcze i za dużo emocji aby to obiektywnie ocenić ale na pewno w przypadku L. Kaczyńskiego nie za całokształt bo jakiś specjalnie wybitny to nie był.

Użytkownik Panoramix edytował ten post 10 marzec 2011 - 23:55:31

#4 ~witek~

~witek~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 07:13:14

Ja nie widze w tym nic złego , ale moze niektorzy woleliby aby to miejsce nazwac imieniem Witolda Namyslaka, wkoncu jest burmistrzem

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 07:38:31

A może bulwar Lenina, taka nazwa nie będzie dzieliła lęborczan ! :D

Żadnego polityka, może "Bulwar nad Łebą" i wszystko jasne!

#6 ~Yktorn~

~Yktorn~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 08:17:37

A może nazwać ten bulwar "Bulwar im. Trzech Muszkieterów".
To takie bez żadnych podtekstów.
Albo nazwać ten bulwar "Bulwarem Róży Wiatrów", bo wiatry tam hulają z różnych stron.
Miłego i spokojnego wymyślania.
:P

P.S.
A ci z pisu to niech w końcu na Ziemię zejdą, a nie fruwają w obłokach jak kaczki nad bagnem.

Użytkownik Yktorn edytował ten post 11 marzec 2011 - 08:19:56

#7 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 08:53:01

A może nazwać ten bulwar "Bulwar im. Trzech Muszkieterów".
To takie bez żadnych podtekstów.
Albo nazwać ten bulwar "Bulwarem Róży Wiatrów", bo wiatry tam hulają z różnych stron.
Miłego i spokojnego wymyślania.
:P

P.S.
A ci z pisu to niech w końcu na Ziemię zejdą, a nie fruwają w obłokach jak kaczki nad bagnem.

POMYSŁ bardzo dobry , popieram inicjatywę uczczenia najlepszego Prezydenta RP ; ... tym bardziej ,że nie wiąże się z żadnymi kosztami, poza tabliczką z nazwą.

#8 ~Cudowna~

~Cudowna~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 08:55:08

Żadnego polityka, może "Bulwar nad Łebą" i wszystko jasne!

Właśnie :)
Czy każdy chodniczek,park ,ławeczka itd. musi mieć jakaś nazwę??

Użytkownik Cudowna edytował ten post 11 marzec 2011 - 08:55:36

#9 ~GOSĆ~

~GOSĆ~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 09:32:35

Nie każdy, jednak należy upamiętniać wielkich Polaków patriotów, by potomni wiedzieli, jakie są ich korzenie, skąd ich ród, dlaczego mogą się szczycić, tym że są Polakami. To ważne ... szczególnie dla młodego pokolenia.

#10 ~Panoramix~

~Panoramix~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:13:31

Nie każdy, jednak należy upamiętniać wielkich Polaków patriotów, by potomni wiedzieli, jakie są ich korzenie, skąd ich ród, dlaczego mogą się szczycić, tym że są Polakami. To ważne ... szczególnie dla młodego pokolenia.

Bardzo ładnie powiedziane tylko co z tym wspólnego ma Kaczyński? Zarówno jeden jak i drugi.

#11 ~Panoramix~

~Panoramix~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:17:30

Cudowna popieram. :) Fajnie będzie pójść na bulwar bez nazwy lub nazywający się po prostu Bulwar nad Łebą i w końcu odpocząć od tych wszystkich "wielkich inaczej".

#12 ~Anty kaczor.~

~Anty kaczor.~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:27:54

No "fromku"
Zacząłeś ten idiotyczny temat z nazwą bulwaru im. Kaczyńskiego i co z tego wyszło?
Mamy trzęsienie Ziemi w Japonii, kolejne miasta są zalewane przez tsunami.
Dlatego mam do ciebie prośbę, nie zaczynaj tematów o rodzinie kaczyńskich, bo z tego są tylko same problemy. Ja osobiście uważam, że imieniem Kaczyńskiego nie nazwałbym nawet własnego kibelka, bo uznał bym ten fakt nietaktem wobec mojej ceramiki

:D :D :D

#13 ~Gośc~

~Gośc~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:29:13

Bardzo ładnie powiedziane tylko co z tym wspólnego ma Kaczyński? Zarówno jeden jak i drugi.

Odpowiadam:

ŚP LECH KACZYŃSKI TO NAJLEPSZY PREZYDENT RP.

Porównajmy:
Pierwszy - to Chłopek - Roztropek, Bolek wykreowny przez komunę .
Drugi - to postkomunista, alkoholik, kompromitujący Polskę za granicą.
Obecny - to tylko Bronek z naszej WSI, brakuje mu elementarnej kultury i patriotyzmu, walczy z krzyżem.

Sami widzicie, dlaczego zamordowano tego, który kochał Polskę.

#14 ~Anty kaczor.~

~Anty kaczor.~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:33:58

Odpowiadam:

Porównajmy:
Obecny - to tylko Bronek z naszej WSI, brakuje mu elementarnej kultury i patriotyzmu, walczy z krzyżem.

Zamordowano?

Ha, Ha.
Osobiście to wykonałem.
Puściłem Katiuszę Małpeczkę w kierunku TU Polewa i dokonałem wiekuistnej sprawiedliwości w temacie końca Kartofla.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:56:21

Odpowiadam:

Porównajmy:

Na pewno do końca był dobrym i wiernym PISowcem więc jego popiersie powinno stanąć w siedzibie tej partii i być może w każdym porządnym PISowskim domu. Ale co ma do tego bulwar nad rzeką ??? :)

#16 ~Gośc~

~Gośc~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 11:08:08

Na pewno do końca był dobrym i wiernym PISowcem więc jego popiersie powinno stanąć w siedzibie tej partii i być może w każdym porządnym PISowskim domu. Ale co ma do tego bulwar nad rzeką ??? :)

Pociesza brak kontrargumentów wobec innych , czyli trafione w sedno?

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 13:33:30

Bulwar nad rzeką jest duży, a Kaczyński był mały, niski, nie na darmo nazywano go Kartoflem.
Koło bulwaru jest śmietnik, jest mały, a może temu śmietnikowi nadamy stosowną nazwę. I na poparcie mojego zamysłu, niech będzie fakt, że do tego śmietnika bardzo często przybywają kaczki z rzeki Łeba.
:lol: :lol: :lol:

#18 ~Parabellum~

~Parabellum~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 13:38:02

Odpowiadam:

Porównajmy:

Pociesza brak kontrargumentów wobec innych , czyli trafione w sedno?

Nagadywanie na innych prezydentów jest argumentem? ;) Gratuluje poczucia humoru (bądź nienawiści). Chyba się zapominasz że L.K jest najbardziej kontrowersyjnym prezydentem który dzieli Polaków na pół.. więc nawet nie cmoknął w zadek żadnego z pozostałych prezydentów jeśli chodzi o poparcie ludu i poszanowanie stron. Prezydent nie ma rozp**** kraju i ludzi a starać się utrzymać jedność. L.K to jakiś żart a nie prezydent.
Masz jakieś lepsze "argumenty"?

#19 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 14:02:45

Nagadywanie na innych prezydentów jest argumentem? ;) Gratuluje poczucia humoru (bądź nienawiści). Chyba się zapominasz że L.K jest najbardziej kontrowersyjnym prezydentem który dzieli Polaków na pół.. więc nawet nie cmoknął w zadek żadnego z pozostałych prezydentów jeśli chodzi o poparcie ludu i poszanowanie stron. Prezydent nie ma rozp**** kraju i ludzi a starać się utrzymać jedność. L.K to jakiś żart a nie prezydent.
Masz jakieś lepsze "argumenty"?

To nie argument przemawiający za poparciem twoich idoli. Napisz, z czym się nie zgadzasz, co wg ciebie jest nieprawdą, które zdanie? Udowodnij,że to pomyłka. Nie wystarczy napisać,że twoi są OK. Brak kontrargumentów upewnia internautę o słuszności tej opinii.

#20 ~Anty kaczor.~

~Anty kaczor.~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 14:23:16

Bulwar nad rzeką jest duży, a Kaczyński był mały, niski, nie na darmo nazywano go Kartoflem.
Koło bulwaru jest śmietnik, jest mały, a może temu śmietnikowi nadamy stosowną nazwę. I na poparcie mojego zamysłu, niech będzie fakt, że do tego śmietnika bardzo często przybywają kaczki z rzeki Łeba.
:lol: :lol: :lol:

Trafiłeś w sedno sprawy, mam kontrargument na tę inicjatywę
Proponuję nazwę "BULWAR ZGNIŁEGO KARTOFLA".

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych