Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budżet miasta na 2011 - niesprawiedliwe ciecia.

44 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~MAJ~

~MAJ~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:14:43

W sytuacji, w jakiej jest miasto, powinni sami z siebie wszyscy zrezygnować z diet. Mają z czego żyć. Każdy wykazuje jakąś prace i dochody (bynajmniej tak było do tej pory).

SZANOWNI PAŃSTWO! nie jest tak bardzo żle ! z nowych RADNYCH którzy dostali się po raz pierwszy to całkiem fajni,
dadjący nadzieję że dużo zmienią na dobre.Że wreszcie oni poprowadzą USTKĘ we właściwym kierunku ,i to właśnie
ONI będą nadawac ton pracom NOWEJ RADY.
PAN KUCZUN- strzał w diesiątkę.
PAN SYPIAŃSKI-bardzo mądry człowiek, zdolny i pracowity,mój dobry kolega.
PAN SZOMBORG- prawy ,mądry człowiek napewno nas nie zawiedzie.
PAN WÓJCIK- nie znam tego PANA ,jednak znany jest z pracowitości ,nieprzeciętnie zdolny, głowa pełna pomysłów.
PAN ZAJĄC-bardzo fajny gośc z pewnością jego wybór to WIELKI SKARB .
PAN WILCZYŃSKI- wykszta łcony i prawy człowiek .Nieobojętna jest mu krzywda ludzka.Wielki miłośnik kultury i sztuki.[syn moich dobrych przyjaciół].
NIE martwmy się na zapas ONI pewnością o nas nie zapomną!

#22 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:23:28

OBY! I oby nie zapomnieli o bezpieczeństwie, i nie dopuścili do uchwalenia tego śmiesznego budżetu :/ Ludzie, takie cięcia?! BEZSENS :/

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 22:37:16

SZANOWNI PAŃSTWO! nie jest tak bardzo żle ! z nowych RADNYCH którzy dostali się po raz pierwszy to całkiem fajni,
dadjący nadzieję że dużo zmienią na dobre.Że wreszcie oni poprowadzą USTKĘ we właściwym kierunku ,i to właśnie
ONI będą nadawac ton pracom NOWEJ RADY.
PAN KUCZUN- strzał w diesiątkę.
PAN SYPIAŃSKI-bardzo mądry człowiek, zdolny i pracowity,mój dobry kolega.
PAN SZOMBORG- prawy ,mądry człowiek napewno nas nie zawiedzie.
PAN WÓJCIK- nie znam tego PANA ,jednak znany jest z pracowitości ,nieprzeciętnie zdolny, głowa pełna pomysłów.
PAN ZAJĄC-bardzo fajny gośc z pewnością jego wybór to WIELKI SKARB .
PAN WILCZYŃSKI- wykszta łcony i prawy człowiek .Nieobojętna jest mu krzywda ludzka.Wielki miłośnik kultury i sztuki.[syn moich dobrych przyjaciół]. NIE martwmy się na zapas ONI pewnością o nas nie zapomną!

Jaki ma wykształcenie?
Czy prawy???
Czy jest się prawym z faktu przynależności do PIS?

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 23:59:05

Smerfie, znajdź chętnych na tą siłownie :P Tam ćwiczą jak na razie strażacy i dobrze . Poza tym, gdybyście poczytali trochę o Ochotniczych Strażach Pożarnych, wiedzieli byście, że ich jednym z głównych zadań jest propagowanie kultury i sportu. Oni to robią. Nie wiem na jakiej zasadzie działa tam siłownia, wiem tylko, że działa. Dla chcącego nic trudnego, idziesz po numer, dzwonisz i się pytasz. Oni w ten sposób propagują sport. Tym czasem, ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, wypowiadają się nie tylko na tym forum - oskarżając ich, często i gęsto, raczej nie słusznie.

To, że nie widać ich na co dzień, nie przechwalają się dokonaniami, ani też się nie bronią (a to źle) nie oznacza, że ich nie ma, nie pracują i nie działają. Faktycznie, są przytłumieni trochę przez Państwową straż, ale są, działają i pracują dla dobra mieszkańców. O tym zapominamy, i przede wszystkim, zapomina ratusz.

ciekawe czy to pisze sam pan Łaciński czy któryś z jego aniołków :) pitolenie, że to niezaangażowany forumowicz to można między bajki dla baaaardzo naiwnych dzieci włożyć :) mało wam było w poprzednich tematach??

bzdura za bzdurą jest tu pisana, siłownia nigdy nie była ogólnie dostępna, a teraz jest na stałe zamknięta! A ciekawi mnie też bardzo, jak ci strażacy z OSP działają, skoro tak rękę wyciągają. Napisz święta (y) kiedy mieliście ostatnią akcję bojową??

#25 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 06:49:44

Nie jestem panem Łacińskim, ani, żadnym z jego aniołków i dobrze mi z moją płcią, więc nie dopisuj mi liter.

Wystarczy poczytać trochę o ochotniczych strażach (Poczytaj w wikipedii, już trochę liźniesz pacanie wiedzy, wyszukiwarka w BIPie UM, też jest przydatna i szybka, to już nie te czasy, że ludzie są ślepi i głupi). Wracając z pracy (mieszkam po zachodniej stronie miasta przy drodze w stronę Duninowa na tzw. Magierowie) czasami widać, że świeci się światło w siłowni, rzadko podnoszą rolety, ale jednak czasami, w soboty też coś się tam dzieje. Sama ćwicząc nie chciała bym, aby ktoś się gapił na mnie przez okno, gdy jestem upocona, więc im się nie dziwie.
Poczytaj trochę GP24. Ostatnią akcje mieli chyba w czwartek, te poszukiwania. Jestem pewna, że jechali oni, bo akurat szłam z koleżanką w stronę miasta i widziałam jak jechali.
Niestety GP24, nie zawsze pisze, jakie jednostki brały udział, szkoda, może byście zobaczyli, że wyjazdy i działania, mają dość często.
Dla czego zakładasz z góry, że osoba która broni strażaków, musi być w ich szeregach? Ja po prostu uważam to za szlachetne – poświęcają swój czas, ryzykują zdrowie i życie, a przecież nie muszą, mogli by posiedzieć z rodziną. Mi się zdaje gościu, że jesteś albo którymś ze świty pana burmistrza, albo którymś z skąpych radnych, który chce nadszargać znowu obraz straży. Brakuje ci argumentów, więc szukasz dziury w całym – twierdząc, że gdy wyrażam swoje zdanie, to już mam w tym jakiś interes. A tak do końca nie jest, mój jedyny interes jest taki, że chce być pewna, że gdy coś się stanie strażacy będą w gotowości, że bezpiecznie będę mogła wyjść na oświetlone ulice miasta, i na sam koniec, że w wakacje, gdy w Ustce będzie tłum ludzi, miasto będą pilnować funkcjonariusze. Dużo chcę? Mam ci przypomnąć, jak parę lat temu, zgwałcono dziewczynę wracającą z pracy, na torach kolejowych?
Gdyby burmistrz zabrał 67% Straży Miejskiej też bym podjęła temat!

A co do wyciągania ręki, oni ręki nie wyciągają, siedzą cicho jak trusie, i to mi się nie podoba! Powinni się bronić, a zwłaszcza gdy im naraz zabierają, aż tyle. Kurde, chłopaki czemu sobie na to pozwalacie, niech no prezes raz a dobrze, zaprotestuje na sesji i tak się skończy. Pokarzcie, że nie jesteście tylko biernymi widzami. Myślę, że wiem dla czego tak postępujecie – nie chcecie być po prostu wciągnięci w tą brudną grę, ale tak się dłużej nie da. Ratusz oskarżył was o błędy i nasłał kontrolę ostentacyjnie ją ogłaszając i pokazując was w złym świetle. Kontrola się zakończyła, działacie dalej, dostajecie dotacje, a więc dużych błędów nie było. Brońcie się, a nie, pozwalacie jeździć po sobie ludziom, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym co mówią! Macie utrudnione zadanie, bo obok macie państwową straż. Tym bardziej, aby mogli działać tak, żeby odróżniano ich, potrzebują dofinansowania, nowego sprzętu. Gdybym ja była komendantem państwowej straży, też bym ich nie brała do akcji, z tym sprzętem który mają. Ale gdyby dostali nowoczesny wóz?
Naprawdę, artykuł w wikipedii, jest fajnie napisany, poczytajcie go. Macie tam podstawowe cele i zadania, gdyby mieli pieniądze, ciekawe czy by je lepiej wypełniali. Nie przekonamy się, dopóki nie spróbujemy. Czekajcie skoro 13 500 to 33% TO cały budżet wynosił 40.909 zł Na cały rok działalności to dużo? Dałam wam linka do uchwały, z tego mają opłacać benzynę, kupować sprzęt, wypłacać ekwiwalent za działania i na ogólne działanie. Wpiszcie sobie w Google: sklep strażacki i zobaczcie jakie są ceny sprzętów. Zobaczycie, że to naprawdę nie dużo.

#26 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 08:13:16

Nie jestem panem Łacińskim, ani, żadnym z jego aniołków i dobrze mi z moją płcią, więc nie dopisuj mi liter.

Po prostu wstydu nie macie prosząc o jakakolwiek forsę :(
.
Czy prezes rozliczył się z poprzednich funduszy, prywaty i nielegalnych wyjazdów samochodem OSP?

Pisano o tym wielokrotnie:

Urząd Miejski w Ustce: strażacy z OSP oszukiwali na kasie (szczegóły)
Szef straży prowadził ciężarówkę bez prawa jazdy, a pokonując odległość 500 metrów, pisał, że przejechał 27 kilometrów.
Wpisywali, m.in., że jadąc ze swojej siedziby przy ul. Darłowskiej do ratusza przy ul. Wyszyńskiego, przejeżdżali... 27 kilometrów (w rzeczywistości to odcinek ok. 500 metrów).Ponadto wykazano, że auta służbowe przez dwa lata nie miały zrobionych przeglądów technicznych, a prezes usteckiego OSP który miał uprawnienia tylko do kierowania samochodami osobowymi, siadał za kierownicą służbowej ciężarówki. Także wykorzystując inne auto służbowe, prezes prawie nigdy nikogo nie informował, że zabiera samochód z garażu.
Ratusz sprawdzał dokumenty OSP, ponieważ miasto daje z własnej kasy pieniądze na działalność strażaków. W ubiegłym roku było to 48 tys. złotych.
OSP prowadziło mało oszczędną gospodarkę – mówi Marek Kurowski, wiceburmistrz Ustki. – Tylko 6 procent paliwa zużyto w akcjach. Resztę strażacy wyjeździli w innych sytuacjach. Co szczególnie karygodne, sami powodowali zagrożenie pożarowe, przewożąc paliwo w plastikowych beczkach!

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100331/USTKA/917403085
od 2007 Mercedes wyjeżdżał do pożarów 12 razy ,
przejeżdżając w czasie trwania tych akcji 127 km ,
ale łącznie w tym okresie mercedes przejechał 1718 km

od 2008 Volkswagenem wyjeżdżano do pożarów razem 3 razy
przejeżdżając w czasie trwania tych akcji 35 km ,
ale łącznie w tym okresie przejechał 10722 km :!: :!: :!

Jako byly strazak OSP Ustka skomentuje watek oraz artykul. A wiec w OSP bylem okolo 3 lat przez caly ten czas Pan Sebastian Lacinski prezes owej jednostki wykorzzystywal samochod GBA Mercedes (gasniczy :) ) niepamietam nr bylo to juz jakis czas temu, jezdzac nim na teren stoczni i w inne miejsca tam gdzie potrzebowal.

Mercedesa GLM wykorzystywal takze zamiennie w zaleznosciod aktualnych potrzeb.

Tak samo sprzet jednostki byl wykorzystywany do prywatnych celow Pana prezesa.

Wyjazd do plocka juz tlumacze... Plock jest rodzinnym miastem Sebastiana w ramach wyjazdu do tamtejszej jednostki nie wiem w ramach odwiedzin pojechal sam sluzbowym oczywiscie szeregowi strazacy pojechali z nim ale tylko wybrani tylko ci ktorzy no wlasnie nie skomentuje tego.... ci ktorzy przeszkadzali mu tzn probowali ujawnic wszystkie te zeczy nie byli brani od uwage do zadnych wyjazdow

Pan Lacinski wykorzystywal mundur OSP Ustka do reklamy swojej lodzi, lodki nie wiem jak to nazwac plywajac w tym mundurze na lodce ;)

A ja proponuję, aby to OSP samo się rozwiązało. Na co ono komu potrzebne. Dokładnie pamiętam jeszcze "stare" OSP, gdzie działał chór dziecięcy i rozsławiał śpiewem dobre imię Ustki po całej Polsce. To było prężne OSP, wystarczyło tylko zaalarmować a już zjawiało się co najmniej kilkunastu "ochotników" by nieść pomoc innym często narażając swoje życie. Niestety, jak pan Sebastian objął rządy w OSP, to wszystko straciło swój urok. Kiedyś byliśmy zaprzyjaźnieni z ochotnikami z Kappeln (stąd mamy samochód bojowy otrzymany w darze), oni przyjeżdżali do nas i delegacja od nas jeździła do nich. Niestety wszystko musi się kiedyś skończyć, gdy do władzy dobiorą się ludzie (żółtodzioby), którzy mylą pojęcia (firma a działalność społeczna) i widzą w tym wszystkim tylko własny interes. Według mnie Ochotnicza Straż Pożarna w Ustce umarła już dawno, bo to co jest teraz to ciężko nazwać OSP.

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 07 grudzień 2010 - 08:28:29

#27 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 08:42:46

Smerfie, smerfie.

To tylko jeden człowiek, a wieszacie psy na wszystkich. Pokarz mi artykuł, który mówi o tym jak już przeprowadzono całą kontrolę? Skoro pan Sebastian jest nadal prezesem, a urząd daje pieniądze, oznacza to, że większych błędów nie znaleźli. Gdyby było inaczej, z pewnością pan Kurowski, albo pan Jacek by już się odpowiednio pochwalili :) Poza tym skoro urząd dotuje straż, i wie, że coś jest nie tak. Może złożyć wniosek o zmianę na stanowisku prezesa. Tymczasem po kontroli cisza. Prasa też do końca nie zna wszystkich szczegółów, często pisze w półsłowie. Powiedz mi ile razy było tak, że to co znalazło sie w jakieś gazecie było tylko po części prawdą, albo w ogóle było to kłamstwem? Fakt, kontrola była. Zarzut co do wyjeżdżenia benzyny też jest bez sensowny. Stała gotowość, to ciągłe szkolenie, ćwiczenie. Poza tym, znowu odeśle was do artykułu na wikipedi. Macie tam o zawodach pożarniczych. Co na nie mają iść na pieszo? A może mają nie ćwiczyć? Po to mają sprzęt aby go użytkować, jeśli nie w akcjach, to w ćwiczeniach. Czy pan wiceburmistrz był kiedyś członkiem jakieś OSP? A może zna na pamięć, jak wyglądają działania i zna wszystkie cele działalności OSP? Ciekawe.

#28 ~Butchan~

~Butchan~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 12:26:30

santa marta, jak czytam te twoje bzdury to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nie siej defetyzmu, i nie wypisuj, że nie jesteś z OSP bo każdy zdrowo myślący człowiek rozpozna to od razu. Ty "wyłącznie przypadkiem" widzisz ich jak ćwiczą na siłowni, choć nikt poza tobą tego nie widzi :) ty widzisz jak w sobotę coś się dzieje, widzisz ich jak na akcje jeżdżą, znasz ich ekwiwalenty za akcje, nie rób sobie jaj!

przy kilku twoich wątpliwościach powiem ci, że np:
1) co będzie kiedy PSP będzie zajęta? - dojedzie straż wojskowa, a jak to będzie mało to dojedzie straż ze Słupsk, która zrobi to zanim wy się zbierzecie. Zresztą kto ma się zebrać? kilku młodych chłopaczków bez żadnego doświadczenia plus kilka nastoletnich aniołków komendanta?? :)

2) czy jeśli uważasz, że jeśli kilka lat temu zgwałcono dziewczynę gdzieś na zadupiu to można uznać, że Ustka jest niebezpiecznym miastem? Jak dla mnie te pisanie o dodatkowych patrolach to wyłącznie zasłona dymna w walce o OSP!

3) napisałaś: "Nie wiem na jakiej zasadzie działa tam siłownia, wiem tylko, że działa. Dla chcącego nic trudnego, idziesz po numer, dzwonisz i się pytasz. Oni w ten sposób propagują sport." No ludzie to na to żądasz kasy ? :) Propagowanie sportu w wydaniu OSP polega na odbieraniu telefonów i informowaniu ich, że siłownia jest dla strażaków :) brawo. Zresztą jak mamy propagować sport to róbmy to za pomocą profesjonalistów z OSIRU!

4) ktoś cię pytało ostatnią akcję OSP. "Przypadkowo" wiesz, że była to akcja poszukiwania kobiety koło Duninowa. Widzisz sama się pogrążasz!. Bo jak dla mnie trudno to nazwać akcją "bojową" a przede wszystkim odbyła się na terenie wiejskim! Czy miasto ma wam płacić, żebyście jeździli do ościennych gmin? przecież tam też są OSP o których wspominałaś?

tak zachęcałaś się do zaznajomienia z działalnością OSP, dlatego odnalazłem waszą stronę (poprzez google, nie wiem ile ich macie). No i co się dowiaduję? ostatnia akcja gaszenia pożarów - 20-02-2009r! poza tym to wasza działalność jak widać na stronie to przede wszystkim asystowanie na ślubach kolegów :) no brawo!

Na koniec piszesz: "Czy pan wiceburmistrz był kiedyś członkiem jakieś OSP? A może zna na pamięć, jak wyglądają działania i zna wszystkie cele działalności OSP? Ciekawe." Jestem w 100% pewien, że ty jesteś członkiem dlatego tak doskonale znasz te cele waszej działalności :) pozdrawiam!

#29 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 14:48:56

Kotek, napisze to jeszcze raz.

Nie jestem z OSP. Zresztą, i tak będziesz uparcie twierdził swoje i tak, byle by obalić to co tu pisze. Pachnie mi to ratuszem, ale ok.
Ekwiwalent znam z sesji rady miasta. Dla chcącego nic trudnego. Napisałam powyżej - WYSZUKIWARKA W BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ. Wpisz ekwiwalent straży i wyskoczy ci jeden jedyny artykuł prawny. A skąd wiem, że rada uchwaliła takie coś? W porównaniu do ciebie
~Butchan~, czasami zainteresuje się, co w ratuszu uchwalają dla nas. Nie jestem taką krową, która dużo ryczy, a mało mleka daje. Jeśli zaczynam dyskusje, to się do niej przygotowuje.

Co do gwałtu, to nie było zadupie, a centrum miasta, chyba, że siłą woli przeniosłeś dworzec kolejowy poza miasto, ale rano jak szłam do pracy to dziwnym sposobem, jeszcze stał. I to nie zasłona dymna pacanie, bo ty byś pewnie chciał, żeby ktoś ci coś takiego zrobił. Nie martw się, to ci nie grozi. Co do działalności siłowni, nie interesowałam sie tym, więc nie dzwoniłam spytać się, czy siłownia działa też dla ludzi z zewnątrz. I szczerze mówiąc, mnie to nie obchodzi. Ja widziałam tylko w drodze z miasta do domu, że od czasu do czasu roleta jest podniesiona i świeci się światło. Zakładam, że bez powodu się nie świeci dla powietrza, tylko dla kogoś :]

Teraz co do twojego "genialnego" pomysłu skąd ja to niby wiem, że jechali na poszukiwania do Duninowa.
Nie przypadkowo, bo czytam GP24, myślę logicznie, więc powiązałam przejazd strażaków, z artykułem, baranku ;]
Widocznie dzieciaku nie potrafisz wiązać faktów.

Co do ich strony, nie miałam zielonego pojęcia nawet, że oni coś mają. Zarzucając ratuszowi brak informacji na temat działalności OSP, mówiłam raczej o czymś takim:
http://ustka.ug.gov....=392&Itemid=141

A nie o ich stronie, muszę to poszukać, skoro taki typ jak ty, ją znalazł. Nie zapominaj, że po prostu strona mogła umrzeć śmiercią naturalną, tak jak wiele stron i twoje szare komórki. I na sam koniec, znowu te cele i ostatni raz odsyłam do wikipedii ;]

I tak poza tym, nie jestem aniołkiem, jestem raczej diablicą. I nie wyszukuj treści wygodnych dla siebie, a czytaj wszystko. W tym wątku podjęłam parę kwestii: OSP (wątek rozwinął sie brawurowo), oświetlenie miasta i wakacyjne patrole. Jeśli chcesz, możemy podyskutować o oświetleniu? Proszę bardzo. Wszystko, stoi na równo ze sobą, bo to wszystko czyni miasto bezpiecznym.

#30 ~MAJ~

~MAJ~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 19:05:39

Jaki ma wykształcenie?
Czy prawy???
Czy jest się prawym z faktu przynależności do PIS?

Pisze pracę DOKTORSKĄ.-[otwarty przewód]
Uczciwy i prawy człowiek
Jest prawy ,ale nie ma to nic wspólnego z PIS. Po prostu jest.

#31 ~bodek~

~bodek~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 08:59:03

Pisze pracę DOKTORSKĄ.-[otwarty przewód]
Uczciwy i prawy człowiek
Jest prawy ,ale nie ma to nic wspólnego z PIS. Po prostu jest.

Kochany, doktorat to on robi od co najmniej 10 lat, studia prawnicze także trwają juz tyle samo. Jak wspaniale robi się wokol siebie pozytywny wizerunek.Szkoda że tylko na mitach..

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 09:07:31

szanowna Santa_marto.....

OSP jest stowarzyszeniem
nie widzę powodu żeby było traktowane w jakiś szczególny sposób przez ratuszaków
w takim razie jantarowi i kajakarom także powinno zrobić stronę do Promocji bo dostają dużo pieniędzy z budżetu miasta

OSP są potrzebne ale wygląda na to że z Ustce OSP stało się prywatnym folwarkiem bufonowatego komendanta
mam świadomość że nie wszystkie wiadomości dotyczące działań OSP w Ustce są prawdziwe czy rzetelnie przedstawione bo czytając te wszystkie artykuliki i wypowiedzi na forach internetowych widać że komendant OSP ma dużą nazwijmy to "opozycję" , ale sam sobie ją wyhodował swoją arogancją i dyktatorskim stylem zarządzania OSP i tylko do siebie może mieć pretensje

ale nawet jeśli tylko część tych informacji jest prawdziwa to daje to druzgocące świadectwo o komendancie który jest w końcu odpowiedzialny za funkcjonowanie tej organizacji

i jeszcze jedno jeśli podnosi się tu kwestię wysokości finansowania innych OSP przez Gminy to zwrócicie uwagę że tam żaden komendant nie pozwoli sobie na publiczne bardzo negatywne komentaże w stosunku do finansujących ich wójtów
a pan Sebastian Ł. wielokrotnie publicznie (sam słyszałem) wyraża się o władzach w sposób powiedzmy "nieparlamentarny" a o vice Burmistrzu to już nie powiem

tak że sam sobie naważył piwa i teraz całe OSP za to będzie cierpieć

bredzenie że OSP musi być w ustce bo jak wyjedzie straż Państwowa to miasto jest bezbronne to idiotyzm bo w Słupsku też jest straż i jeśli trzeba to przyjadą, a statystycznie rzecz biorąc w ustce jest tak mało zdarzeń że praktycznie nie prawdopodobne jest żeby wydarzyły się 2 pożary na raz, zresztą wtedy przyjechał by Słupsk .
Jeśli ktoś ma wątpliwości jak bardzo potrzebne jest OSP w Ustce niech się spyta zawodowców z Państwowej straży. OSP jest potrzebne ale jako stowarzyszenie zrzeszające młodzież , dające zajęcie na takiej zasadzie jak kluby sportowe czy organizacje społeczne , sam jako dzieciak byłem członkiem osp , udowadnianie na siłę że osp jest niezbędne do zabezpieczenia przeciw pożarowego w ustce jest bzdurą

#33 ~MAJ~

~MAJ~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 09:33:07

Kochany, doktorat to on robi od co najmniej 10 lat, studia prawnicze także trwają juz tyle samo. Jak wspaniale robi się wokol siebie pozytywny wizerunek.Szkoda że tylko na mitach..

OJ!Chyba nie za bardzo lubisz PIS ani PANA WILCZYŃSKIEGO.Jednak co prawda to prawda.Ten PAN z pewnością dużo mądrego wniesie do rady.Pisałem niedawno o tym,że jest miłośnikiem sztuki.TAK ! Napewno nie będzie stał z boku
i milczał na temat obrabowanego kościoła NAJŚWITSZEGO ZBAWICIELA ,wszakże to prawy i religijny człowiek,umiejący
nazywac rzeczy po imieniu.NARESZCIE juz PAN PRUSIŃSKI nie będzie osamotniony!

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 12:09:02

OJ!Chyba nie za bardzo lubisz PIS ani PANA WILCZYŃSKIEGO.Jednak co prawda to prawda.Ten PAN z pewnością dużo mądrego wniesie do rady.Pisałem niedawno o tym,że jest miłośnikiem sztuki.TAK ! Napewno nie będzie stał z boku
i milczał na temat obrabowanego kościoła NAJŚWITSZEGO ZBAWICIELA ,wszakże to prawy i religijny człowiek,umiejący
nazywac rzeczy po imieniu.NARESZCIE juz PAN PRUSIŃSKI nie będzie osamotniony!

Godny tego Pana.

#35 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 14:57:00

szanowna Santa_marto.....

OSP jest stowarzyszeniem
nie widzę powodu żeby było traktowane w jakiś szczególny sposób przez ratuszaków
w takim razie jantarowi i kajakarom także powinno zrobić stronę do Promocji bo dostają dużo pieniędzy z budżetu miasta

OSP są potrzebne ale wygląda na to że z Ustce OSP stało się prywatnym folwarkiem bufonowatego komendanta
mam świadomość że nie wszystkie wiadomości dotyczące działań OSP w Ustce są prawdziwe czy rzetelnie przedstawione bo czytając te wszystkie artykuliki i wypowiedzi na forach internetowych widać że komendant OSP ma dużą nazwijmy to "opozycję" , ale sam sobie ją wyhodował swoją arogancją i dyktatorskim stylem zarządzania OSP i tylko do siebie może mieć pretensje

ale nawet jeśli tylko część tych informacji jest prawdziwa to daje to druzgocące świadectwo o komendancie który jest w końcu odpowiedzialny za funkcjonowanie tej organizacji

i jeszcze jedno jeśli podnosi się tu kwestię wysokości finansowania innych OSP przez Gminy to zwrócicie uwagę że tam żaden komendant nie pozwoli sobie na publiczne bardzo negatywne komentaże w stosunku do finansujących ich wójtów
a pan Sebastian Ł. wielokrotnie publicznie (sam słyszałem) wyraża się o władzach w sposób powiedzmy "nieparlamentarny" a o vice Burmistrzu to już nie powiem

tak że sam sobie naważył piwa i teraz całe OSP za to będzie cierpieć

bredzenie że OSP musi być w ustce bo jak wyjedzie straż Państwowa to miasto jest bezbronne to idiotyzm bo w Słupsku też jest straż i jeśli trzeba to przyjadą, a statystycznie rzecz biorąc w ustce jest tak mało zdarzeń że praktycznie nie prawdopodobne jest żeby wydarzyły się 2 pożary na raz, zresztą wtedy przyjechał by Słupsk .
Jeśli ktoś ma wątpliwości jak bardzo potrzebne jest OSP w Ustce niech się spyta zawodowców z Państwowej straży. OSP jest potrzebne ale jako stowarzyszenie zrzeszające młodzież , dające zajęcie na takiej zasadzie jak kluby sportowe czy organizacje społeczne , sam jako dzieciak byłem członkiem osp , udowadnianie na siłę że osp jest niezbędne do zabezpieczenia przeciw pożarowego w ustce jest bzdurą

NO NARESZCIE KTOŚ NA POZIOMIE! Ktoś kto pisze rzetelnie i nie wymądrza się, że niby coś wie, a nic nie wie!

Co do strony zgodzę się z tobą, ale chodzi mi tu, o zrobienie po prostu zakładek, że coś takiego w Ustce działa. No chwalmy się tym co mamy :) Nie koniecznie musi to być strona internetowa. Prosta informacja, tak jak na stronie gminy, że istnieje OSP. O kajakarzach i Jantarze też nic chyba nie jest wspomniane - a to źle. Mamy na stronie natomiast CSMW, LOT i straż miejską... skoro jest i ona, to obok powinna się znaleźć i informacja o OSP i innych organizacjach.

Co do prezesa, musze się z przykrością zgodzić. Pan Sebastiana robi im anty reklamę, czytając wątki o OSP, zawsze czepiają się o działania jego i atakując , atakują jednocześnie straż, którą reprezentuje, dziwne że nie innego strażaka. Jeśli chodzi o ich działalność kulturową, edukacyjną i sportową - zgodzę się z tobą - ona zamiera. Ciekawe czy działa Młodzieżowa Drużyna, czy nie... cisza. Chcę ci podziękować za tą rzetelność, szczególnie za to, że zwróciłeś na to uwagę. Często ta opozycja o której wspomniałeś mataczy obraz. Dziwić się możemy strażakom, że skoro osoba p. Sebastiana przez tak długi okres czasu psuje im wizerunek, to może pora go zmienić? Być może to dobry strażak, nie znam go i nie chcę go oceniać, ani nic takiego. Ale jeśli jest tak jak mówisz, że choć część tych rzeczy które słyszymy to prawda… to na prawdę przerażające, ja sama na takim miejscu, wiedząc, ze szkodzę grupie zrezygnowała bym ze stanowiska.

Odniosę się do komentarzy, owszem nie powinien pozwolić, i nie powinien milczeć. ALE I NIE POWINNY ONA PAŚĆ. Od razu na wstępie, powinna być informacja, że są w trakcie negocjacji z ratuszem. Myślę, że dobrym rozwiązaniem była by rozmowa i właśnie negocjacje z burmistrzem i radą miasta. Ochrzaniając tu urzędników, chciałam zmusić ich do myślenia, aby zastanowili się co robią. Nie ukrywajmy, 13 tysięcy to na prawdę mało.

Nie zgodzę się z tobą co do ich działań dla bezpieczeństwa, są zadania i prace, w których straż zawodowa potrzebuje ochotników, ich siły i pracy. Są też sytuacje, że szkoda wysyłać straż zawodową, gdy wystarczające środki ma OSP – tak wynika z ostatniego artykułu o którym wspominałam czyli te poszukiwania. Jest tam napisane o OSP i o wojsku, ale nic o państwowej straży z Ustki. I bardzo dobrze. Wysyłając OSP, pozostawiamy państwówkę dla bezpieczeństwa miasta, w razie gdyby coś się złego stało.

Na koniec, chcę podzielić się wspomnieniami mojej babci, która zawsze opowiadała, jak to jej OSP, organizowała zabawy, działała orkiestra, a dzieciaki tłumnie przybywały na zajęcia do remizy. Szkoda, że te czasy minęły, choć nie do końca. Córka mojej kuzynki, którą ostatnio odwiedzałam, opowiadała nam, jak do jej szkoły przyszli strażacy i co najważniejsze dla dziecka (rozdawali naklejki i cukierki) i uczyli „takich cyferek, które gdy coś się dzieje mamy wybrać na telefonie i zawołać pomoc, oraz co mamy zrobić, gdy komuś dzieje się k®zywda”. To piękna rzecz, ochotnicy, to duży potencjał, trzeba go tylko wykorzystać, i to nie są jacyś tam młodzi ludzie, tak jak pisał poprzednik, ani też aniołki prezesa. To młodzi ludzie, chcący pomagać i nie tylko w razie zagrożenia. To szlachetne i o tym proszę, abyśmy pamiętali. Na sam koniec chcę napisać o tym, ze nie należy ich skreślać i tak dyskryminować czy spisywać na straty. W tym roku, omal nie dostali się do zawodów (chyba ogólnopolskich, później poszukam tu na forum, gdzies to czytałam), i przez jeden głupi mały błąd zostali zdyskwalifikowani – tym bardziej powinno się im pomóc, unowocześniać im sprzęt, aby się rozwijali i aby w następnym roku poszło im lepiej. Ta wygrana o mały włos, oczymś świadczy. Prawda? :)

#36 ~Butchan~

~Butchan~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 00:06:42

Kotek, napisze to jeszcze raz.Nie jestem z OSP. Zresztą, i tak będziesz uparcie twierdził swoje i tak, byle by obalić to co tu pisze. Pachnie mi to ratuszem, ale ok.Ekwiwalent znam z sesji rady miasta. Dla chcącego nic trudnego. Napisałam powyżej - WYSZUKIWARKA W BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ. Wpisz ekwiwalent straży i wyskoczy ci jeden jedyny artykuł prawny. A skąd wiem, że rada uchwaliła takie coś? W porównaniu do ciebie~Butchan~, czasami zainteresuje się, co w ratuszu uchwalają dla nas. Nie jestem taką krową, która dużo ryczy, a mało mleka daje. Jeśli zaczynam dyskusje, to się do niej przygotowuje.Co do gwałtu, to nie było zadupie, a centrum miasta, chyba, że siłą woli przeniosłeś dworzec kolejowy poza miasto, ale rano jak szłam do pracy to dziwnym sposobem, jeszcze stał. I to nie zasłona dymna pacanie, bo ty byś pewnie chciał, żeby ktoś ci coś takiego zrobił. Nie martw się, to ci nie grozi. Co do działalności siłowni, nie interesowałam sie tym, więc nie dzwoniłam spytać się, czy siłownia działa też dla ludzi z zewnątrz. I szczerze mówiąc, mnie to nie obchodzi. Ja widziałam tylko w drodze z miasta do domu, że od czasu do czasu roleta jest podniesiona i świeci się światło. Zakładam, że bez powodu się nie świeci dla powietrza, tylko dla kogoś :]Teraz co do twojego "genialnego" pomysłu skąd ja to niby wiem, że jechali na poszukiwania do Duninowa. Nie przypadkowo, bo czytam GP24, myślę logicznie, więc powiązałam przejazd strażaków, z artykułem, baranku ;]Widocznie dzieciaku nie potrafisz wiązać faktów.Co do ich strony, nie miałam zielonego pojęcia nawet, że oni coś mają. Zarzucając ratuszowi brak informacji na temat działalności OSP, mówiłam raczej o czymś takim:http://ustka.ug.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=392&Itemid=141A nie o ich stronie, muszę to poszukać, skoro taki typ jak ty, ją znalazł. Nie zapominaj, że po prostu strona mogła umrzeć śmiercią naturalną, tak jak wiele stron i twoje szare komórki. I na sam koniec, znowu te cele i ostatni raz odsyłam do wikipedii ;] I tak poza tym, nie jestem aniołkiem, jestem raczej diablicą. I nie wyszukuj treści wygodnych dla siebie, a czytaj wszystko. W tym wątku podjęłam parę kwestii: OSP (wątek rozwinął sie brawurowo), oświetlenie miasta i wakacyjne patrole. Jeśli chcesz, możemy podyskutować o oświetleniu? Proszę bardzo. Wszystko, stoi na równo ze sobą, bo to wszystko czyni miasto bezpiecznym.

no dobra, chcesz kontynuować nie ma sprawy :)
i nie pisz do mnie kotek, bo do faceta po 50-tce to można ewentualnie pisać vel "kocur" :)

Wiesz dobrze napisałaś, że interesujesz się co uchwalają dla "was" i tylko tym. Przestań więc już pisać jako niezaangażowana osóbka!
Do gwałtu nie doszło na dworcu tylko na torowisku od strony Kościelniaka. Wszystkie gazety o tym pisały, nie czytałaś? Hmm a może czytasz wyłącznie tematy dotyczące OSP... ciekawe czemu...

Tracisz nerwy "święta" :) zaczynasz mnie obrażać mimo, że popierasz podobni szlachetne idee... :) świadczy to wyłącznie o jednym, ale nie będę już się powtarzał :)

o siłowni nagle nic już nie wiesz, mimo że niedawno widziałaś tam dzielnie ćwiczących strażaków,nawet wiedziałaś, że można zadzwonić i się tam dostać żeby potrenować :) a tej podniesionej rolety to nikt poza tobą nie widział :)

Nie odpowiedziałaś też, skoro tak się chwalisz waszą ostatnią akcją, niby dlaczego miasto Ustka ma finansować jednostkę działająca na terenie gminy wiejskiej?

Co do strony straży, piszesz że umiera śmiercią naturalną... Ja uważam, że nie tylko ona, bo przy dobrze działającej PSP, to wydaje mi się, że niestety cała OSP dokona żywota...

#37 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 06:47:50

Jak sobie chcesz kocurku.
Twój poprzednik był lepszy do dyskusji bo pisał rzetelnie, ty się upierasz wyszukując sztucznych argumentów. Piszą nas, mówię o mieszkańcach, łośku :D - posłuchaj czasami nagrań z sesji, a wyciągniesz z nich kilka ciekawych rzeczy, które później mogą ci się w urzędzie przydać. Co do akcji z gminy, pomoc to pomoc, krzywda ludzka to krzywda ludzka, kiedyś my może będziemy potrzebować pomocy z zewnątrz. Takie twierdzenie jest nie ludzkie. To tak jakbym słyszała NFZ: „Nie damy leczenia, bo nie refundujemy takich leków”. Mam przykład, może to nie jest najlepszy, bo strasznie duży, ale działający tak samo. Dla czego polska wysłał żołnierzy do Iraku, Afganistanu? I płacimy za te misję? Po to, że jesteśmy w sojuszu, i po to, że nam w razie potrzeby też ktoś pomorze (przynajmniej takie są plany :) ) Tak samo jest tu.
Takie argumenty schowaj sobie w buty. Gdybyś chciał, aby tak było, że jednostka OSP i jednostka PSP z Ustki, ma zabezpieczać tylko Ustkę, Wojskowa Straż - tylko centrum, a Słupskie jednostki - tylko Słupsk. Oj by się hajcowało... Przecież ktoś może też powiedzieć. "Zaraz, dla czego nasza jednostka ma jechać do Ustki, gdy w naszym kilkutysięcznym mieście, może coś się stać i środki mogą wtedy nie wystarczyć? To jednostki do zabezpieczenia naszego miasta!" Dla czego wojsko ma płacić, za działania swojej straży poza wojskiem? A jednak to robią. To są służby powołane do pomocy ludziom nie zależnie gdzie. Ty tego pewnie nie zrozumiesz i będziesz dalej ciągnął swoje. Kasa to nie wszystko.
To jest współpraca. My potrzebujemy więcej siły to wzywamy pomocy z zewnątrz, (my - czyli Ustczanie, co byś się nie czepiał), Słupsk potrzebuje pomocy, jadą jednostki z poza Słupska. Nie możemy być egoistami, życie ludzkie jest ważniejsze, niż budżet.
Ze śmiercią naturalną sie z tobą zgodzę, ale po części. Jeśli tak dalej będzie, to stanie sie tak jak mówisz. Z twoim poprzednikiem doszliśmy do wniosku, że dzisiejsza straż to też informowanie ludzi o niebezpieczeństwach, szkolenie młodzieży, działalność kulturowa i sportowa. Tego brakuje, i tym się państwówka nie zajmuje. Czasami Państwowa straż, też nie ukrywajmy potrzebuje tej pomocy, w przeciwnym razie, już by dawno poparli burmistrza w rozwiązaniu ochotników. Dam ci przykład z tego roku – powódź – u nas mało możliwe, ale są i inne zagrożenia. Straż państwowa, sama sobie nie poradziła, wezwali ochotników. Tam nie było strażaków tylko z tamtych rewirów, byli też ze Słupska i ogólnie z Pomorza.
Zasmuca mnie, że ludzie myślą tylko w taki sposób… kasa…. kasa… kasa…
Ach, zapomniała bym. Widzę, że zazdrościsz im tej siłowni, bo strasznie chcesz się na nią dostać. Ale dobrze, widzieć, widziałam parę razy podniesioną roletę i zapalone światło, co do telefonu zakładałam, że można się umówić… skoro na tablicy jest napisany numer a pod nim nazwa tego klubu, to na logikę tak powinno być, lecz może to tylko dla proformy. Nie podjęłam tego tematu, by dyskutować o siłowni, a po to by zmusić ludzi do myślenia, szczególnie ludzi z ratusza. Owszem, jak wszędzie są nieprawidłowości, zgrzyty itp. W urzędzie jest to samo. Przykład? Nowoczesne drzwi w z rewitalizowanym budynku. Ludzie są omylni, niestety.

P.S
Nerwy tracę, bo nie lubię ludzi, którzy nie mają konkretnych argumentów - ty ich nie masz. Zauważ, że twojego poprzednika nie nazywałam sympatycznie kotkiem czy kocurkiem, łośkiem lub baranem (to takie miłe zwierzęta, a uparte), a odpowiedziałam mu konkretnie na jego argumenty, z większością się zgodziłam - bo pisał prawdę. Nieraz już, nie chce mi się odpisywać, na takie prostackie tezy (bo argumentami nie można tego nazwać), jak twoje.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 11:20:02

tak czytam te twoje wywody i brak tu chyba zauważenia jednej ważnej kwestii santa_marta. Te jednostki, które nam pomagają finansowane są przez państwo, więc ich działalność może być rozszerzona do innych gmin. Natomiast ty piszesz o jednostce finansowanej przez samorząd gminny, więc twoje powołanie się na wzajemną współpracę jest niewłaściwe! Trudno aby w czasach kryzysu gmina pozwalała sobie na finansowanie ościennych gmin!

#39 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2010 - 17:41:30

A ja sie zgadzam z tym co tu piszą o cięciach na oświetleniu.

Zobaczcie, jest godzina 17:38 - a w Ustce jest ciemno. CIEMNOŚCI EGIPSKIE!
Jeśli teraz tak jest, to czy to już mamy cięcia, czy może to ich przedsmak?
Rozumie pan Burmistrz będzie płacił odszkodowania z własnej kieszeni, kiedy ktoś coś sobie złamie na ślizgawicy jaka jest na chodnikach po ciemku? Najzabawniej będzie, gdy ktoś sobie coś złamie, centralnie pod latarnią.

I to nie jest, jakaś awarja, to któryś dzień z rzędu!

#40 ~errorkowski~

~errorkowski~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:31:49

Bzdury piszesz! To najlepszy burmistrz! Nie myślisz chyba że nasz kandydat był lepszy? Przepraszam ale co mieliśmy robić jak nikt mądrzejszy nie chciał od nas startować. W przyszłej kadencji dogadam się z Grzegorzem, on mnie wystawi na przewodniczącego, a my go na burmistrza.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych