Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budżet miasta na 2011 - niesprawiedliwe ciecia.

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Santa_Marta~

~Santa_Marta~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 23:44:29

Już można rozliczać burmistrza i nową rade! Burmistrz obiecał zapewnienie bezpieczeństwa, i co? Jak zwykle to po wyborach, kiełbaskę wyborczą wywalamy.

Kieruje tego posta szczególnie do rzecznika, który z pewnością obserwuje te wątki, a także innych urzędników.

Obniżamy środki dla straży i na dodatkowe patrole w czasie wakacji. To ma być stworzenie warunków dla inwestorów i tu ma się mieszkańcom "żyć lepiej"? Żałuje już, że zagłosowałam na pana Olecha, nawet jeśli tylko za tą propozycje, bo czuje się oszukana. Jeżeli w wakacje, mam bać się wyjść na ulice, bo zjadą jakieś typy z pod ciemnej gwiazdy, albo mam tu zaprosić swoich przyjaciół, znajomych. To jeżeli tak ma być, to nie będę ich narażała. Cięcia budżetowe tak, ALE ROZSĄDNE! NIE WOLNO OSZCZĘDZAĆ NA BEZPIECZEŃSTWIE! Skoro tniecie, to tnijcie równo, według tego co napisano na portalu dwumiasto.pl straży obcięliście aż 67% i zostawiliście im 13 500 zł, (to ma im starczyć na cały rok działalności i na ciągły rozwój? JESTEŚCIE ŚMIESZNI!) Straży miejskiej zabraliście tylko 10%, GDZIE CZĘSTO I GĘSTO, MARNUJĄ BENZYNĘ, skoro są takie radykalne cięcia, to może spacerek... nie którym panom by się przydał. Dodatkowe patrole są niezbędne. I tak ich było za mało w tym roku. Słyszałam o rodzinie, którą okradziono w drodze na plażę.

Skoro zabraliście najwięcej strażakom, staję w ich obronie. I proponuje abyście zamienili się budżetami. To co macie na utrzymanie ratusza, pensje itp. Oddajcie strażakom, a to co mieliście dać im pozostawcie sobie, ciekawe czy wyżyjecie z tego przez cały rok. Owszem pracują w większości charytatywnie, szkolą się bez przerwy i na to potrzebują pieniędzy. Ciekawe jak długo, będą jeździć tym starym mercedesem. POWINIEN SIĘ PAN WSTYDZIĆ! Urząd Gminy Ustka, chwali sie jaki to sprawiła wóz swojej osp w Zalaskach. A my co? Nawet nie znajdziemy linka do informacji, że w Ustce działa OSP! A proszę zajrzeć na stronę gminy? Każda OSP opisana. I dziwić się, że coraz mniej osób chce wspierać tą szlachetną idee? Niszczycie im reputacje, i mataczycie obraz, chcecie jak najwięcej oszczędzić na nich, a co za tym idzie i na nas. Ich budżet to nie kilkaset tysięcy, a kilkadziesiąt! Ciekawe co się stanie, gdy państwowa straż będzie zajęta, a ochotnicy nie będą mogli wyjechać, bo albo będą mieli dość robienia im pod górę przez urząd, albo samochód odmówi w końcu posłuszeństwa. Już parę lat temu zobaczyliśmy ich determinacje gdy wywalczyli nowy wóz. I co ich za to spotkało krytyka! Wszyscy którzy ich krytykujecie, możecie się wstydzić!
Panie burmistrzu, kochani urzędnicy, przemyślcie do cholery swoje zachowanie, bo zaczynam sie wstydzić, że jestem Ustczanką.
Mam nadzieje, i liczę na rozsądek pana Burmistrza po przeczytaniu tej wiadomości, albo przynajmniej któregoś z radnych.

#2 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 09:45:31

Budżet jest napisany pod wybory,
spodziewali się II tury , kiedy musieliby już ujawnić budżet i wpisali do budżetu nierealne i nieprawdziwe kwoty !!!

W przyszłym roku 75% wpisów zostanie zmieniona.

Burmistrz obiecywał w kampanii nowe MPZ-y , a tu - 30 procent mniej na przygotowanie planów zagospodarowania przestrzennego.

W mieście uzdrowiskowym i kurorcie sprzątana będzie co druga ulica i zamiast trawy i kwiatków na klombach będzie klepisko,
a po ciemnych ulicach zamiast spacerujących wczasowiczów będziemy mogli spotkać grasujących bandytów :(

- 46 % spadną wydatki na utrzymanie czystości i porządku w mieście.
- 30 % zmniejszone zostaną wydatki na utrzymanie zieleni
- 20 % mniejsze wydatki na oświetlenie ulic

więcej tutaj

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 06 grudzień 2010 - 09:46:19

#3 ~opos~

~opos~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 10:07:38

Santa Marta nie bądź śmieszna!! "kogoś okradli w drodze na plażę" :) :) rozumiem, że jak będzie o kilka więcej patroli w mieście to już nikt u nas nikogo nie okradnie?? :) Przestępstwa zawsze będą i nie zmienią tego żadne pieniądze!
Co do OSP to na gminie wiejskiej nie stacjonuje PSP, a w Ustce tak. Więc po co OSP? Dla zabawy kilku osób? Zrobiliście siłownie w salce i co, zamknięte wszystko na cztery spusty. Pan komendant tak prężny dał sobie spokój i teraz wiatr hula w Usteckiej OSP. Tam już nikomu nic się nie chce!

#4 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 10:28:53

Bo urząd miasta skutecznie do tego zniechęca! Poza tym jest brak informacji o ich działalności. A co do siłowni, przejdź się, ja codziennie tamtędy chodzę, gdy wracam z pracy do domu. Na siłowni wisi wielka czerwona tablica, (jeśli nie jesteś ślepy zauważysz duży biały napis) masz tam numer telefonu, możesz zadzwonić się i umówić. To, że nie otwierają rolet zewnętrznych nie świadczy o tym, ze nikt tam nie ćwiczy. To tylko oznacza, że jesteś ciemny, wypowiadając się w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, i masz kompletne braki w informacji. A to, że działa PSP w Ustce, nie oznacza, że OSP jest nie potrzebne. Wprost przeciwnie. Masz przykład ostatniej akcji poszukiwawczej, o której pisało GP (byli nawet łaskawi wpisać, ze OSP w Ustce brało udział. PSP nie wyjechało, wyjechała więc OSP. Jest więcej akcji o której prasa się nie rozpisuje, a strażacy są skromni, może za bardzo?

A co do patroli. Nie jestem śmieszna. Gdyby było ich więcej, szansa, że ktoś zostanie napadnięty na ulicy jest mniejsza. Zaprzeczysz?

#5 ~kicia~

~kicia~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 11:27:19

spodziewali się II tury , kiedy musieliby już ujawnić budżet i wpisali do budżetu nierealne i nieprawdziwe kwoty !!!

Burmistrz obiecywał w kampanii nowe MPZ-y , a tu - 30 procent mniej na przygotowanie planów zagospodarowania przestrzennego.

W mieście uzdrowiskowym i kurorcie sprzątana będzie co druga ulica i zamiast trawy i kwiatków na klombach będzie klepisko,
a po ciemnych ulicach zamiast spacerujących wczasowiczów będziemy mogli spotkać grasujących bandytów :(

więcej tutaj

#6 ~kicia~

~kicia~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 11:40:04

więcej tutaj

A nie pisałam że bedzie u nas jak w Mysłowicach,o 22 wyłącza światła a na ulicach beda sie walały sterty śmieci.Macie swojego Olecha dobry człowiek,ale czy bedzie dobrym burmistrzem i poradzi sobie z tak małym buzetem ,a o zarobkach na wczasowiczach to możemy zapomniec.Letnicy pojadą do ościennych miast bo w Ustce będą nuuudy

#7 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 11:53:22

Ciemność widzę... widzę ciemność... Brak dodatkowych patroli... oszczędność na bezpieczeństwie i oświetleniu, panie Janie... powodzenia. Trzeba będzie chyba jeszcze zmniejszyć dochody miasta o podatki i się wynieść z tąd w bardziej bezpieczniejsze miejsce :) Ciekawe ilu radnych, zrzeknie się swoich diet, albo przynajmniej, kiedy zmniejszą swoje diety... wiem nie realne, a co tam :D W końcu radny to też funkcja społeczna, przycinają społecznym strażakom, niech przytną i sobie... nie tylko paluszki :) Bądźmy sprawiedliwi :P

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 13:51:00

Ciemność widzę... widzę ciemność... Brak dodatkowych patroli... oszczędność na bezpieczeństwie i oświetleniu, panie Janie... powodzenia. Trzeba będzie chyba jeszcze zmniejszyć dochody miasta o podatki i się wynieść z tąd w bardziej bezpieczniejsze miejsce :) Ciekawe ilu radnych, zrzeknie się swoich diet, albo przynajmniej, kiedy zmniejszą swoje diety... wiem nie realne, a co tam :D W końcu radny to też funkcja społeczna, przycinają społecznym strażakom, niech przytną i sobie... nie tylko paluszki :) Bądźmy sprawiedliwi :P

Radni nie przyjeli wniosku radnego Koskiego dotyczącego zmniejszenia wice -przewodniczących rady.
Dodatek z pełnienia tej funkcji ile kosztuje rocznie miasto?

#9 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 14:42:13

Podziękujmy ustawie o jawności danych, sprawdzimy zaraz w zeznaniach majątkowych.

Według zeznań za 2010 rok:
Przewodniczący – 2064,75 zł za miesiąc
Vice przewodniczący – 1202,30 zł miesięcznie
Przewodniczący komisji – ok. 1040,93 zł za miesiąc
Radny - 929,14 zł miesięcznie

Zastanówmy się teraz:
Jest 15 radnych, 3 przewodniczących komisji, 1 przewodniczący rady, i dwóch wice , zwykłych radnych pozostaje - 9 osób.

Teraz prosta matematyka:
2064,75 + (2x 1202,30) + (3x1040,93) + (9 x 929,14) = 15.954,40 zł Tyle co miesiąc z kasy miasta wypłacamy radnym. W skali roku, wystarczy tą kwotę pomnożyć 12 razy, i wyjdzie nam o dziwo: 191.452,80 zł SPORO. PRAWDA?

RADNI!

Pora zajrzeć najpierw w swoje kieszenie, a nie oszczędzać na bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców. Jeśli dalej będziecie tak robić, nie będziecie mieli z czego wypłacać sobie "zasłużonych" diet. Mamy bać się wychodzić na ulice, tylko dla tego, że jacyś radni co miesiąc z budżetu wyrywają prawie 16 tyś zł?! Te pieniądze, można lepiej zainwestować.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:16:33

Podziękujmy ustawie o jawności danych, sprawdzimy zaraz w zeznaniach majątkowych.

Według zeznań za 2010 rok:
Przewodniczący – 2064,75 zł za miesiąc
Vice przewodniczący – 1202,30 zł miesięcznie
Przewodniczący komisji – ok. 1040,93 zł za miesiąc
Radny - 929,14 zł miesięcznie

Zastanówmy się teraz:
Jest 15 radnych, 3 przewodniczących komisji, 1 przewodniczący rady, i dwóch wice , zwykłych radnych pozostaje - 9 osób.

Teraz prosta matematyka:
2064,75 + (2x 1202,30) + (3x1040,93) + (9 x 929,14) = 15.954,40 zł Tyle co miesiąc z kasy miasta wypłacamy radnym. W skali roku, wystarczy tą kwotę pomnożyć 12 razy, i wyjdzie nam o dziwo: 191.452,80 zł SPORO. PRAWDA?

RADNI!

Pora zajrzeć najpierw w swoje kieszenie, a nie oszczędzać na bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców. Jeśli dalej będziecie tak robić, nie będziecie mieli z czego wypłacać sobie "zasłużonych" diet. Mamy bać się wychodzić na ulice, tylko dla tego, że jacyś radni co miesiąc z budżetu wyrywają prawie 16 tyś zł?! Te pieniądze, można lepiej zainwestować.

Czy dla radnych za rezygnacje z jednego wice-przewodniczącego 3300 rocznie,a za kadencje 132000 są to oszczędności?

#11 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:20:18

W pewnym stopniu tak. Grosz do grosza... te pieniądze, można wydać lepiej. Wiece co, szukam pewnej uchwały rady, jak ją znajde to powiem wam o moim pomyśle dla radnych... nie ucieszą sie z niego ;)

#12 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:36:04

Ok, mam. Uparłam się tych strażaków ( za co ich przepraszam), ale ich najbardziej skrzywdzono. Więc mam propozycje prosto z piekła.

http://bip.um.ustka....Tk0LCcnLHRydWUp

Tą uchwałą ustalono strażakom ochotnikom ekwiwalent za działania bojowe 10 zł brutto za godzinę i 4 złote za ćwiczenia.

Mam wiec propozycję, do radnych.

Ustalcie sobie taki sam ekwiwalent! Zamieńcie tylko sobie zadania bojowe na posiedzenia sesji, dodajcie wpis 7 zł za posiedzenie komisji, a za reprezentowanie rady na zewnątrz 4 zł. Wiecie jaka to będzie oszczędność?

Sesja trwa około od 10 do 16 czyli sześć godzin – każdy radny za sesje dostanie 60 zł :] komisje trwają podobnie czyli za posiedzenie komisji 42 zł i już nam się robi z 930 zł, 102 zł. Na każdej sesji oszczędzamy 828 zł. Nieźle :) Szkoda, że radni nie będą chętni do przyjęcia tej propozycji… oj dbają o stołki. Przecież nie liczy się dobro mieszkańców… prawda. Ta idee już dawno umarła.
Jesteście skąpi, ale nie dla siebie. Ich ekwiwalent ma nie przekraczać 18 zł za godzinę, a wy co zrobiliście? NAJNIŻSZĄ JAKA MOŻE BYĆ! Jesteście śmieszni… naprawdę. Ciekawe czy moja propozycja jakimś cudem się przyjmie, i skąpa rada, okaże krztynę sumienia i z pokorą przyzna, że wydają na siebie zbyt dużo. Strażak Ochotnik i radny to taki sam człowiek, pracuje prywatnie a jako strażak (radny) działa społecznie. To co robi rada, sprawia, że mam większy szacunek do STRAŻAKÓW niż do mikro radnych.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:46:21

Ok, mam. Uparłam się tych strażaków ( za co ich przepraszam), ale ich najbardziej skrzywdzono. Więc mam propozycje prosto z piekła.

http://bip.um.ustka.pl/#Z2V0Q29udGVudCg0NTk0LCcnLHRydWUp

Tą uchwałą ustalono strażakom ochotnikom ekwiwalent za działania bojowe 10 zł brutto za godzinę i 4 złote za ćwiczenia.

Ustalcie sobie taki sam ekwiwalent! Zamieńcie tylko sobie zadania bojowe na posiedzenia sesji, dodajcie wpis 7 zł za posiedzenie komisji, a za reprezentowanie rady na zewnątrz 4 zł. Wiecie jaka to będzie oszczędność?

Sesja trwa około od 10 do 16 czyli sześć godzin – każdy radny za sesje dostanie 60 zł :] komisje trwają podobnie czyli za posiedzenie komisji 42 zł i już nam się robi z 930 zł, 102 zł. Na każdej sesji oszczędzamy 828 zł. Nieźle :) Szkoda, że radni nie będą chętni do przyjęcia tej propozycji… oj dbają o stołki. Przecież nie liczy się dobro mieszkańców… prawda. Ta idee już dawno umarła.
Jesteście skąpi, ale nie dla siebie. Ich ekwiwalent ma nie przekraczać 18 zł za godzinę, a wy co zrobiliście? NAJNIŻSZĄ JAKA MOŻE BYĆ! Jesteście śmieszni… naprawdę. Ciekawe czy moja propozycja jakimś cudem się przyjmie, i skąpa rada, okaże krztynę sumienia i z pokorą przyzna, że wydają na siebie zbyt dużo. Strażak Ochotnik i radny to taki sam człowiek, pracuje prywatnie a jako strażak (radny) działa społecznie. To co robi rada, sprawia, że mam większy szacunek do STRAŻAKÓW niż do mikro radnych.

Czy radnym zależy na szacunku?

#14 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 16:47:59

Dopiero co zabiegali o nie. Już zapomnieli? Powinni się badź, ci którzy odpadli wiedzą co oznacza brak szacunku i zaufania. Dbają o stołek, wiec powinni dbać też o szacunek ;] Brak szacunku = brak głodu = brak stołka = brak dostępu do korytka ;]

#15 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 18:05:44

Co do OSP to na gminie wiejskiej nie stacjonuje PSP, a w Ustce tak. Więc po co OSP? Dla zabawy kilku osób? Zrobiliście siłownie w salce i co, zamknięte wszystko na cztery spusty. Pan komendant tak prężny dał sobie spokój i teraz wiatr hula w Usteckiej OSP. Tam już nikomu nic się nie chce!

A co do siłowni, przejdź się, ja codziennie tamtędy chodzę, gdy wracam z pracy do domu. Na siłowni wisi wielka czerwona tablica, (jeśli nie jesteś ślepy zauważysz duży biały napis) masz tam numer telefonu, możesz zadzwonić się i umówić. To, że nie otwierają rolet zewnętrznych nie świadczy o tym, ze nikt tam nie ćwiczy.

Skoro siłownia jest wynajmowana komercyjnie, to powinna zarobić na główne wydatki OSP,
no chyba , że pieniądze są defraudowane i brane do prywatnej kieszeni ?
:unsure:

#16 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 18:31:37

Smerfie, znajdź chętnych na tą siłownie :P Tam ćwiczą jak na razie strażacy i dobrze . Poza tym, gdybyście poczytali trochę o Ochotniczych Strażach Pożarnych, wiedzieli byście, że ich jednym z głównych zadań jest propagowanie kultury i sportu. Oni to robią. Nie wiem na jakiej zasadzie działa tam siłownia, wiem tylko, że działa. Dla chcącego nic trudnego, idziesz po numer, dzwonisz i się pytasz. Oni w ten sposób propagują sport. Tym czasem, ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, wypowiadają się nie tylko na tym forum - oskarżając ich, często i gęsto, raczej nie słusznie.

To, że nie widać ich na co dzień, nie przechwalają się dokonaniami, ani też się nie bronią (a to źle) nie oznacza, że ich nie ma, nie pracują i nie działają. Faktycznie, są przytłumieni trochę przez Państwową straż, ale są, działają i pracują dla dobra mieszkańców. O tym zapominamy, i przede wszystkim, zapomina ratusz.

#17 ~MAJ~

~MAJ~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:23:59

http://bip.um.ustka.pl/#Z2V0Q29udGVudCg0NTk0LCcnLHRydWUp

To radni poprzedniej kadencji na odchodne byli tacy mądrzy,a społeczeństwo i tak ich wybrało.Po drugie zapomniałaś
napisac ,że to leniwym radnym [dietetykom]powinno się zabrac diety,przekazując je albo na cele dobroczynne albo
przekazac radnym o wysokiej kulturze i ogromnym zaangżowaniu.Są też dobrzy radni np: SIUDEK BŁĄDKOWSKI,KOSKI może znajdą się wśród nowych, którzy dorównają tym najlepszym!

#18 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:34:24

To radni poprzedniej kadencji na odchodne byli tacy mądrzy,a społeczeństwo i tak ich wybrało.Po drugie zapomniałaś
napisac ,że to leniwym radnym [dietetykom]powinno się zabrac diety,przekazując je albo na cele dobroczynne albo
przekazac radnym o wysokiej kulturze i ogromnym zaangżowaniu.Są też dobrzy radni np: SIUDEK BŁĄDKOWSKI,KOSKI[/b] może znajdą się wśród nowych, którzy dorównają tym najlepszym!

Uznam, że tego nie widziałam. Na dobrą sprawę, gdyby to byli ci dobrzy radni, którzy chcą dobra miasta, a nie tylko dorwać się do koryta, sami mogli by zrzec się diet, ciekawe czy to zrobią. Ale z jednym się zgodzę bo to jest prawda, przede wszystkim, powinni najpierw zabrać sobie, a nie zabierać z bezpieczeństwa miasta.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:35:51

przekazac radnym o wysokiej kulturze i ogromnym zaangżowaniu.Są też dobrzy radni np: SIUDEK BŁĄDKOWSKI,KOSKI może znajdą się wśród nowych, którzy dorównają tym najlepszym!

Czy starzy radni,a mało efektywni nie powinni zrezygnować z diety i w tej kadencji pracować społecznie?

#20 ~santa_marta~

~santa_marta~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:42:02

W sytuacji, w jakiej jest miasto, powinni sami z siebie wszyscy zrezygnować z diet. Mają z czego żyć. Każdy wykazuje jakąś prace i dochody (bynajmniej tak było do tej pory).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych