Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Biogazownia

308 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~mieszkaniec Lęborka~

~mieszkaniec Lęborka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 15:25:24

Panie Burmistrzu, jako mieszkaniec Leborka oświadczam, iż jestem jak najbardziej za powstaniem biogazowni w Lęborku. Niech w końcu zacznie sie cos dziać w naszym miescie! Biogazownia to nie tylko tansza woda i ogrzewanie w naszych domach ale i także szansa zaistnienia naszego miasta ! Niech będzie podstawa ku temu by inni brali z nas przykład !

Też jestem Panie Burmistrzu za wybudowaniem całego kompleksu w Lęborku: biogazowni, chlewni i ubojni. W chlewni zamkniemy 10 tysięcy świnek, to mamy gnojowicę na miejscu i oszczędzimy na transporcie. W ubojni przerobimy świnki na półtusze, to da nam odpady poubojowe, mięsko i miejsca pracy. Na koniec wrzucimy odpady poprodukcyjne z lęborskiego zakładu i odpady z oczyszczalni ścieków. I w taki oto sposób, mamy tańsze ogrzewanie i kompleks zakładów jakiego świat nie widział. Niech inni biorą z nas przykład!!! Lębork zaistnieje na arenie międzynarodowej. :D :D :D Jestem za biogazownią.

#82 ~R~

~R~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 17:50:53

byłeś w liszkowie? widziałeś te papiery? czy mitoman po prostu z Ciebie?
od początku tam zakładali utylizację odpadów pozwierzęcych, które wydzielają najgorszy zapachy!
w lęborku ma być zupełnie inna technologia! zainteresuj się konkretami, faktami a potem kopare wydzieraj dyletancie!

Biogazownia do produkcji potrzebują gnojowic zwierzęcych, odpadów z działalności rolniczej, roślin celowo uprawianych, traw, chwastów, niejadalnych produktów zwierzęcych, pozostałości poubojowych, osadów ściekowych i wywarów. W odpowiednich proporcjach te składniki, wymieszane i podgrzewane do stałej temperatury, rozkładane są przez bakterie. Im bardziej są różnorodne składniki, tym lepiej. W procesie powstaje metan i dwutlenek węgla.

#83 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 18:12:41

Witam, jako mieszkaniec południowo-zachodniej części Polski często przyjeżdzam na wczasy do Łeby. A, że związany zawodowo z tematyką energetyczną, zainteresowałem się dyskusja poruszona na niniejszym waszym Forum.
Musze powiedzieć, że jestem zaskoczony! Wierzyć się nie chce że jest tyle słów krytyki. Krytyki według mnie absolutnie , z zaślepieniem godnym mieszkańców 3 świata , skierowane przeciwko Ekologii.
To, że u Was w Lęborku taka Biogazownia może powstać, nie tylko stwarza Wam możliwość „ zabłyśnięcia” w oczach zagranicznych sąsiadów , ale i przyczyni się w ogromnym stopniu do samowystarczalności energetycznej waszego miasta i okolic.
W innych województwach ludzie słysząc o tańszej a do tego bardziej zielonej energii , aż palą się do jej budowy!
Ludzie! Przecież Energia z biomasy to nieuchronna przyszłość. Powtarzam NIEUCHRONNA , i to taka sama jaką okazały się baterie słoneczne silniki hybrydowe.
Nasi sąsiedzi dawno zdali sobie z tego sprawę. Polska jest w tej kwestii jeszcze daleko z tylu „za murzynami” a nie powinna !
Trwanie przy starym i szkodliwym i nie wykonywanie kroku na przód w ślad za innymi- pro ekologicznymi krajami było by dla Polski obciachem i kompromitacją.

dlaczego jak to pisałeś, wydłużał się Tobie nos???

#84 ~mieszkaniec Lęborka~

~mieszkaniec Lęborka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 18:23:30

Zgadzam się z wami. Mało kto z „tych” protestujących wie, że w polityce energetycznej od dawna się podkreśla, że kluczowym źródłem energii odnawialnej będzie biomasa. A w 2020 roku statystycznie na każdą gminę przypadnie średnio jakaś jedna biogazownia.
To Pewne!!! To kwestia czasu, to przyszłość!Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ze właśnie mające powstać, tak jak ta w Lęborku biogazownie, mają zapewnić Mieszkańcom stały dopływ gorącej wody i prądu T A N I E J NIż DOTYCHCZAS !!! i to w sytuacji, gdy ceny prądu, gazu i wody mają iść wciąż w górę.

Tym , których to nie przekonuje, i którzy nie widzą czarno przecież na białym , pokazanych korzyści płynących z ekologii , pozostaje tylko gratulować samopoczucia albo raczej współczuć zacofania i uporu.

Średnio jedna biogazownia, na gminę w 2020 roku przypadnie! to mi się podoba.I niech przypadnie ten zaszczyt na Maszewo!!! Tam biogazownię wybudujemy.

#85 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 18:28:07

A ja zgadzam się z protestem tych co rzeczywiście obawiają się jakichś śmierdzących szczątków kości i odpadów pozwierzęcych.
Większość zapomina jednak, że nie można blokować całej polityki pójścia w nowoczesne „zielone - czyste” biogazownie z powodu jakichś kulawych wyjątków.wydaje mi się to stronnicze.
Ludzie Boją się bo to nowość! Bo tego nie znają, albo „usłyszeli czy wydaje im się” że jak biogazownia – to będzie tylko smród! Bzdura!
Ludzie Co to za podejście ?! Jesteśmy w unii tylko formalnie?
Gdzie rozsądek?! Sytuacja w której Ludzie protestują przeciwko czemuś tak korzystnemu i dobremu jest PRZERAŻAJĄCA!

Jestem w 100% za biogazownią. Dajcie mi tylko forse, abym się mógł wyprowadzić z Lęborka!!! :D :) :unsure:

#86 ~-e-~

~-e-~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 22:47:44

A ja tam jestem dobrej myśli, oddałam swoj głos na Pana Namyslaka i mam nadzieje, ze dobrze rozwiąże ,,problem" biogazowni tak drążony stale na forum. Mam nadzieje, ze biogazownia powstanie, że będziemy mieli tansza ciepla wode i ogrzewanie w miszkaniach i że Pan Burmistrz zaakceptuje jej powstanie wbrew tym wszystkim fałszywym twierdzeniom!

#87 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 06:59:35

A ja tam jestem dobrej myśli, oddałam swoj głos na Pana Namyslaka i mam nadzieje, ze dobrze rozwiąże ,,problem" biogazowni tak drążony stale na forum. Mam nadzieje, ze biogazownia powstanie, że będziemy mieli tansza ciepla wode i ogrzewanie w miszkaniach i że Pan Burmistrz zaakceptuje jej powstanie wbrew tym wszystkim fałszywym twierdzeniom!

Tak zwana zielona energia (wiatraki, elektrownie wodne, biogazownie)jest produkowana po kosztach znacznie wyższych niż te jakich żąda zawodowa energetyka. Biznes polega na tym, że do każdej MWh podatnik - czyli my - dopłaca kupę kasy. Pożytki mają jedynie właściciele takiego byznesu. Zabawa polega na tym aby wszelkimi sposobami zamknąć gębę wmotłochowi i zbudować interes jak najtańszym kosztem tj.w miejscu o dobrym dojeździe, placu z zapleczem, terenie uzbrojonym w prąd i wodę. Ciekawe kto z możnych tego grodu będzie promował to zabójcze dla mieszkańców przedsięwzięcie?

#88 ~grzegorz~

~grzegorz~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 07:16:34

Zagazowani Małgorzata Święchowicz

– Tu śmierdzi już wszystko – zatykają nosy sąsiedzi biogazowni. Do 2020 roku ma powstać dwa tysiące zakładów produkujących energię z odpadów. Oznacza to, że W każdej chwili możesz obudzić się otoczony niewyobrażalnie wstrętnym smrodem.

#89 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 11:00:37

Biogazownia do produkcji potrzebują gnojowic zwierzęcych, odpadów z działalności rolniczej, roślin celowo uprawianych, traw, chwastów, niejadalnych produktów zwierzęcych, pozostałości poubojowych, osadów ściekowych i wywarów. W odpowiednich proporcjach te składniki, wymieszane i podgrzewane do stałej temperatury, rozkładane są przez bakterie. Im bardziej są różnorodne składniki, tym lepiej. W procesie powstaje metan i dwutlenek węgla.

kurcze, Ty znowu z tym metanem i dwutlenkiem węgla? co za pierdoły! jeszcze nie zauważyłeś że jesteś żałosny?

#90 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 11:01:37

dlaczego jak to pisałeś, wydłużał się Tobie nos???

za to Toboe mózgu ubyło

#91 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 11:03:30

Jestem w 100% za biogazownią. Dajcie mi tylko forse, abym się mógł wyprowadzić z Lęborka!!! :D :) :unsure:

im mniej uwstecznionych osobnikow tym lepiej!

#92 ~pro bio~

~pro bio~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 11:04:22

Tak zwana zielona energia (wiatraki, elektrownie wodne, biogazownie)jest produkowana po kosztach znacznie wyższych niż te jakich żąda zawodowa energetyka. Biznes polega na tym, że do każdej MWh podatnik - czyli my - dopłaca kupę kasy. Pożytki mają jedynie właściciele takiego byznesu. Zabawa polega na tym aby wszelkimi sposobami zamknąć gębę wmotłochowi i zbudować interes jak najtańszym kosztem tj.w miejscu o dobrym dojeździe, placu z zapleczem, terenie uzbrojonym w prąd i wodę. Ciekawe kto z możnych tego grodu będzie promował to zabójcze dla mieszkańców przedsięwzięcie?

skąd wy te pomysly bierzecie??? kupa śmiechu

#93 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:29:41

skąd wy te pomysly bierzecie??? kupa śmiechu

A miało być tak pięknie. We wrześniu ubiegłego roku w Liszkowie – w środku niewielkiej wsi między Inowrocławiem a Bydgoszczą – hucznie ruszyła największa w Polsce biogazownia. Miejscowi zamiast dumy czują z tego powodu złość i smród. – Jeśli tak ma wyglądać ekologia, to ja serdecznie dziękuję – denerwuje się sołtys Liszkowa Mirosław Markiewka. Dodaje, że z powodu ekologicznego gazu emocje sięgają zenitu. Jeszcze trochę i coś z hukiem pęknie

#94 ~mieszkaniec Lęborka~

~mieszkaniec Lęborka~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:31:23

im mniej uwstecznionych osobnikow tym lepiej!

Spokojnie patrzeć na to nie potrafi też nawet prezes Polskiego Stowarzyszenia Biogazu Karol Malek. Plan, aby w dziesięć lat postawić w Polsce dwa tysiące rolniczych biogazowni, w dodatku bez wskazania, jak duże miałyby to być instalacje, to jakby ściągać na siebie nieszczęście.

#95 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:34:44

kurcze, Ty znowu z tym metanem i dwutlenkiem węgla? co za pierdoły! jeszcze nie zauważyłeś że jesteś żałosny?

W Maszewie była kiedyś drożdżownia, a jak wiatr zawiał to śmierdziało w całym Lęborku. Robili tam tylko drożdże. Może chlewnie postawić, będziemy mieli smrodek, ale świnki gratis. To już jest coś. Mamy odnowioną część zabytkową Lęborka, średniowieczny zapach i świnki - trzy w jednym. Zrobimy w Lęborku agroturystykę. Latem wypuścimy świnie na miasto , zatrudnimy stu pastuszków i cała Europa do nas przyjedzie. :D

#96 ~mieszkaniec Lęborka~

~mieszkaniec Lęborka~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:36:53

za to Toboe mózgu ubyło

Polska posiada największe w Europie zasoby energii geotermalnej, które występują pod powierzchnią 80 procent obszaru kraju. Prosimy o dofinansowanie na odwierty - mieszkańcy Lęborka !!!

#97 ~pro bio~

~pro bio~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2010 - 10:22:01

Średnio jedna biogazownia, na gminę w 2020 roku przypadnie! to mi się podoba.I niech przypadnie ten zaszczyt na Maszewo!!! Tam biogazownię wybudujemy.

z tego co wiem to maszewo jest w gminie CEWICE! czy nie? :)

#98 ~geograf~

~geograf~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2010 - 19:41:48

z tego co wiem to maszewo jest w gminie CEWICE! czy nie? :)

Ty to wiesz, jak to wiem, ale on (ona) jest zapewne z Liszkowa, albo z Nowej Wsi Kosowskiej tak jak 95% użytkowników wypowiadających się na forum i będących przeciwko budowie biogazowni. Mieszkańcy Lęborka są za!!!!

#99 ~Marekx~

~Marekx~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 04:11:31

Ty to wiesz, jak to wiem, ale on (ona) jest zapewne z Liszkowa, albo z Nowej Wsi Kosowskiej tak jak 95% użytkowników wypowiadających się na forum i będących przeciwko budowie biogazowni. Mieszkańcy Lęborka są za!!!!

Ponad dwa tysiące osób podpisało się pod protestem przeciwko budowie w Nowej Wsi Kosowskiej elektrowni biogazowej, która miałaby przetwarzać ok. 80 tys. ton odpadów rocznie. O sprawie dyskutowano na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki.
Wiadomość o planach budowy elektrowni biogazowej w Nowej Wsi Kosowskiej pojawiła się w styczniu i od razu zelektryzowała społeczeństwo. Podpisy pod protestem zebrano w bardzo krótkim czasie. Inwestycji sprzeciwiają się nie tylko mieszkańcy gminy Kosów Lacki, ale również z położonych w sąsiedztwie gmin: Ceranów i Sterdyń. W ubiegły czwartek na sesję Rady Gminy Kosów Lacki przyszła duża grupa mieszkańców. Chcieli wyjaśnić narosłe wokół sprawy wątpliwości i dowiedzieć się, jakie stanowisko w sprawie inwestycji zajmuje burmistrz. Zdaniem protestujących, oprócz fetoru, hałasu z agregatów prądotwórczych i negatywnego wpływu na środowisko przyrodnicze, ogromnym problemem związanym z inwestycją a dotykającym bezpośrednio okolicznych mieszkańców będzie transport odpadów

#100 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 13:52:02

A co powiedzą na temat smrodu w Liszkowie zwolennicy budowy biogazowni w Maszewie? My tę sprawę mamy za sobą g..no wyszło na szczęście.Kapitał chcieli co niektórzy zrobić na smrodzie.Teraz pora na Lęborczan,ciekawe jakie kity im będą wciskać aby wybudować tę smrodziarnię.

Spokojnie patrzeć na to nie potrafi też nawet prezes Polskiego Stowarzyszenia Biogazu Karol Malek. Plan, aby w dziesięć lat postawić w Polsce dwa tysiące rolniczych biogazowni, w dodatku bez wskazania, jak duże miałyby to być instalacje, to jakby ściągać na siebie nieszczęście.
W Niemczech, które lubimy podpatrywać, są głównie małe biogazownie przy gospodarstwach – większość ma moc 0,3 MW. Instalacja w Liszkowie z mocą 2,1 MW to przy nich kolos.
Niestety, wszystko wskazuje na to, że polskie biogazownictwo nie pójdzie w stronę Niemiec, ale w stronę Liszkowa. Inwestowaniem w biogaz nie zajmą się płotki. To obszar, w którym już krążą rekiny: Polska Grupa Energetyczna, Energia, Enea – wymienia inny ekspert, który też woli nie podawać nazwiska (z powodów jak wyżej).
W Lęborku planuje się biagazownie o mocy 2 MW.

Polska posiada największe w Europie zasoby energii geotermalnej, które występują pod powierzchnią 80 procent obszaru kraju.
W Niemczech, gdzie zasoby energii geotermalnej są o 20 proc. mniejsze niż w Polsce, buduje się coraz więcej zakładów ciepłowniczych. Większość jest współfinansowana przez poszczególne landy, a także przez środki pochodzące z tzw. podatku ekologicznego.
Według najnowszych danych w Niemczech działa prawie 150 zakładów korzystających z energii geotermalnej i geotermicznej. Na dużą skalę energię z gorących źródeł do ogrzewania mieszkań wykorzystuje się również we Francji, Włoszech, Austrii i na Węgrzech.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych