Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Biogazownia

308 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2010 - 18:59:08

Każdy, kto porównuje mającą powstać w Lęborku biogazownię do tej w Liszkowie jest zwykłym dyletantem i nie powinien się wypowiadać!! RKR dla lęborskiej biogazowni nie przewiduje żadnych lagun do składowania odpadów, w ogóle biogaz nie będzie tu wytwarzany z odpadów tylko z zielonej masy! Żadnych odpadów zwierzęcych, gorzelnianych, frytkowych! Tylko zielone! To co zostanie po fermentacji, będzie składowane w hermetycznie zamkniętych zbiornikach i wywożone w szczelnych cysternach.
po co gadasz bzdury jak nie znasz procesu technologicznego???

przestań !!! Bajki opowiadali nam w przedszkolu!!! Wypisujesz totalne głupoty. Chcemy biogazowni w Maszewie, dopłacimy nawet. Mieszkaniec Lęborka.

#62 ~g~

~g~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2010 - 21:42:16

przestań !!! Bajki opowiadali nam w przedszkolu!!! Wypisujesz totalne głupoty. Chcemy biogazowni w Maszewie, dopłacimy nawet. Mieszkaniec Lęborka.

bohaterem bajki to jesteś Ty, na to co jest tam podane są papiery i możesz to sprawdzić np. w Urzędzie Miasta w Lęborku w wydziale ochrony środowiska!
wtedy sie wypowiedz!
... i sprawdz to: www.c4energie.de - to jest inwestor biogazowni która ma powstać w Lęborku! polecam szczególnie zdjęcia z Panią Kanclerz!

#63 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2010 - 21:50:11

bohaterem bajki to jesteś Ty, na to co jest tam podane są papiery i możesz to sprawdzić np. w Urzędzie Miasta w Lęborku w wydziale ochrony środowiska!
wtedy sie wypowiedz!
... i sprawdz to: www.c4energie.de - to jest inwestor biogazowni która ma powstać w Lęborku! polecam szczególnie zdjęcia z Panią Kanclerz!

W Liszkowie, też mieli papiery !!! A śmierdzi na 5 km. Papiery nic nie dały. Jest wydział ochrony środowiska w Lęborku?

#64 ~GOŚCIE~

~GOŚCIE~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2010 - 21:58:56

Każdy, kto porównuje mającą powstać w Lęborku biogazownię do tej w Liszkowie jest zwykłym dyletantem i nie powinien się wypowiadać!! RKR dla lęborskiej biogazowni nie przewiduje żadnych lagun do składowania odpadów, w ogóle biogaz nie będzie tu wytwarzany z odpadów tylko z zielonej masy! Żadnych odpadów zwierzęcych, gorzelnianych, frytkowych! Tylko zielone! To co zostanie po fermentacji, będzie składowane w hermetycznie zamkniętych zbiornikach i wywożone w szczelnych cysternach.
po co gadasz bzdury jak nie znasz procesu technologicznego???

Panie Burmistrzu,biogazownia to 3 miejsca pracy zgłoszone w wniosku przez RKR,teraz Pan decyduje co dalej,ale to polityczna odpowiedzialność i jak będzie tak jak w Liszkowej,będzie to początkiem końca Pana kariery ploitycznej.Powodzenia

#65 ~pro bio~

~pro bio~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 09:45:49

Panie Burmistrzu,biogazownia to 3 miejsca pracy zgłoszone w wniosku przez RKR,teraz Pan decyduje co dalej,ale to polityczna odpowiedzialność i jak będzie tak jak w Liszkowej,będzie to początkiem końca Pana kariery ploitycznej.Powodzenia

zobaczymy za kilka lat jak biogazownia powstanie, co powiedzą ci, którzy będą mieli w domach tańszą wodę i ogrzewanie! to jest dobra inwestycja, dobry ruch! tak dla lokalnej społeczności jak i dla środowiska!!!

a Panu Panie Gleske to już chyba społeczność pokazała podczas wyborów samorządowych co Pan znaczy! NIC!
nasz burmistrz jest człowiekiem, który potrafi podejmować dobre decyzje, nie oglądając się na takich malkontentów jak Pan i Pana świta! powodzenia w wyborach za 4 lata!

#66 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 09:50:58

W Liszkowie, też mieli papiery !!! A śmierdzi na 5 km. Papiery nic nie dały. Jest wydział ochrony środowiska w Lęborku?

byłeś w liszkowie? widziałeś te papiery? czy mitoman po prostu z Ciebie?
od początku tam zakładali utylizację odpadów pozwierzęcych, które wydzielają najgorszy zapachy!
w lęborku ma być zupełnie inna technologia! zainteresuj się konkretami, faktami a potem kopare wydzieraj dyletancie!

#67 ~gosc1~

~gosc1~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:11:00

zobaczymy za kilka lat jak biogazownia powstanie, co powiedzą ci, którzy będą mieli w domach tańszą wodę i ogrzewanie! to jest dobra inwestycja, dobry ruch! tak dla lokalnej społeczności jak i dla środowiska!!!

a Panu Panie Gleske to już chyba społeczność pokazała podczas wyborów samorządowych co Pan znaczy! NIC!
nasz burmistrz jest człowiekiem, który potrafi podejmować dobre decyzje, nie oglądając się na takich malkontentów jak Pan i Pana świta! powodzenia w wyborach za 4 lata!

Panie Burmistrzu, jako mieszkaniec Leborka oświadczam, iż jestem jak najbardziej za powstaniem biogazowni w Lęborku. Niech w końcu zacznie sie cos dziać w naszym miescie! Biogazownia to nie tylko tansza woda i ogrzewanie w naszych domach ale i także szansa zaistnienia naszego miasta ! Niech będzie podstawa ku temu by inni brali z nas przykład !

#68 ~Mieszkanka~

~Mieszkanka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:37:27

Szanowny Panie Burmistrzu,
nie chcę obrażać ludzi tak aktywnie ,,pracujących" na formu - przeciwników biogazowni w naszym miescie ale to co się tu wypisuje jest po prostu godne pożałowania.

Zastanawia mnie jedno, ludzie narzekają,że nic sie w naszym miescie nie dzieje a gdy pojawia się inwestor - z Niemiec i chce wybudować w naszym mieście biogazownię, która nie tylko przyniesie korzyści: zmniejszenie rachunków za cieplą wode i ogrzewanie, ani tez negatywnie nie wpłynie na srodowisko, to zawsze znajdzie się ,,pare ludków" zupełnie nieświadomych w tej materii, którzy protestują i przeszkadzają w podejmowaniu decyzji. Gdy takie będą zachowania społeczenstwa, to bedziemy tylko odstraszali przedsiebiorców i inwestorów!
Ludzie opamietajcie się!

Panie Burmistrzu, jesli sprawa jest w Pana rekach wierze, ze podejmie Pan trafną decyzję!
Pozdrawiam

#69 ~z Lęborka~

~z Lęborka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:37:52

Panie Burmistrzu, jako mieszkaniec Leborka oświadczam, iż jestem jak najbardziej za powstaniem biogazowni w Lęborku. Niech w końcu zacznie sie cos dziać w naszym miescie! Biogazownia to nie tylko tansza woda i ogrzewanie w naszych domach ale i także szansa zaistnienia naszego miasta ! Niech będzie podstawa ku temu by inni brali z nas przykład !

Tak Panie Burmistrzu! kto nie gra ten nie ma! alternatywne źródła energii są naszą przyszłością! niech Lębork przestanie byc tylko tym miastem "po drodze do Łeby"!
jestem za biogazownią!

#70 ~za biogazownią~

~za biogazownią~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:45:00

czy wszyscy, którzy tak krzyczą, że biogazownia jest be i śmierdzi wiedzą w którym miejscu ma ona powstać?
NA BYŁYM WYSYPISKU! nie w centrum miasta, nie pod oknami bloków czy kamienic!
nie ma lepszego miejsca, to wielka szansa dla miasta i nas wszystkich!
taka biogazownia może nie tylko zaopatrywać nasze domy, ale też np. szpital, czy inne instytucje, co pozwoli im zaoszczędzić na opłatach i zainwestować zaoszczędzone pieniądze w inne rzeczy!
to jest szansa dla wszystkich! trzeba się zastanowić co jest najważniejsze bo inaczej, jak to mawiał klasyk - "nic już nie będzie".

#71 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:46:35

[quote name='pro bio' timestamp='1292402749' post='519486']

pracujesz w cyrku? umiesz ludzi rozśmieszyć, "w domach tańszą wodę i ogrzewanie" nie mogę już - brzuch mnie mnie boli od śmiechu. Napisz coś jeszcze, to się pośmiejemy!!! "to jest dobra inwestycja, dobry ruch" przestań, bo łzy ze śmiechu mi już lecą!!! "tak dla lokalnej społeczności jak i dla środowiska" masz to w nosie, tak naprawde!!! :D

#72 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:54:20

pracujesz w cyrku? umiesz ludzi rozśmieszyć, "w domach tańszą wodę i ogrzewanie" nie mogę już - brzuch mnie mnie boli od śmiechu. Napisz coś jeszcze, to się pośmiejemy!!! "to jest dobra inwestycja, dobry ruch" przestań, bo łzy ze śmiechu mi już lecą!!! "tak dla lokalnej społeczności jak i dla środowiska" masz to w nosie, tak naprawde!!! :D
[/quote]

i co zrobisz? pojedziesz znowu pod dom Tuska, czy tym razem pod dom Kanclerz Merkel?

#73 ~g~

~g~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:05:53

są niestety tacy, którzy zawsze będą na NIE, obojętnie co się zaproponuje! Pan jest jednym z nich! Pana świat to jedno wielkie NIE! to czysta zawiść. Panu nic w życiu nie udało się zbudowac i dla Pana jest to wystarczający powód do tego, aby uniemożliwiać budowanie innym. to że Pan nie ma żadnych konstruktywnych idei, nie oznacza też inni są z nich wyprani!

#74 ~mieszkaniec Lęborka~

~mieszkaniec Lęborka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:06:52

Tak Panie Burmistrzu! kto nie gra ten nie ma! alternatywne źródła energii są naszą przyszłością! niech Lębork przestanie byc tylko tym miastem "po drodze do Łeby"!
jestem za biogazownią!

Panie Burmistrzu! Trzeba grać- postawmy obok biogazowni, chlewnie na 5 tys. świnek. Świnki będą sikały do biogazowni, a my otrzymamy alternatywne zródło energii i ogrzewanie za grosze. Jestem za biogazownią, ale tylko razem z chlewnią! Pozdrawiamy Pana Burmistrza!!!

#75 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:10:41

Panie Burmistrzu! Trzeba grać- postawmy obok biogazowni, chlewnie na 5 tys. świnek. Świnki będą sikały do biogazowni, a my otrzymamy alternatywne zródło energii i ogrzewanie za grosze. Jestem za biogazownią, ale tylko razem z chlewnią! Pozdrawiamy Pana Burmistrza!!!

ojej, a to że przestaniesz być monopolistą na chlewnie na lokalnym rynku nie będzie dla Ciebie zbyt wielkim ciosem?
pozdrawiam świnki :)

#76 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:14:55

byłeś w liszkowie? widziałeś te papiery? czy mitoman po prostu z Ciebie?
od początku tam zakładali utylizację odpadów pozwierzęcych, które wydzielają najgorszy zapachy!
w lęborku ma być zupełnie inna technologia! zainteresuj się konkretami, faktami a potem kopare wydzieraj dyletancie!

muszę Ciebie zmartwić! Byłem w liszkowie i śmierdzi tam nie na 5 km, ale na 8 km. pozdrawiam inna technologio!!!

#77 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:30:20

muszę Ciebie zmartwić! Byłem w liszkowie i śmierdzi tam nie na 5 km, ale na 8 km. pozdrawiam inna technologio!!!

nie no zmartwiłeś mnie teraz śmiertelnie, nie wiem czy zdołam się po tym ogarnąć.
nie zauważyłeś tylko 1 rzeczy! nikt nie przeczy że w Liszkowie śmierdzi! tam była awaria i to nie awaria biogazowni, tylko cysterna wywożąca poferment zakopała się w śniegu i był przeciek - to śmierdzi! to też mitomanie wiedzieć powinienes, jak już za takiego znawce chcesz uchodzic!
jak byles w Liszkowie to byłeś pewnie i na majkowskiego i wiesz ze dojazd do tej działki jest asfaltowy, wjeżdzaja tam tiry do batu i na parking FF, wiec tego typu ryzyko odpada.
a co do technologii to sie nie wypowiadaj bo widze ze z Twoją wiedzą na ten temat to zbiorniki po pofermencie czyścić mozesz!

#78 ~Pawell~

~Pawell~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 15:07:29

Witam, jako mieszkaniec południowo-zachodniej części Polski często przyjeżdzam na wczasy do Łeby. A, że związany zawodowo z tematyką energetyczną, zainteresowałem się dyskusja poruszona na niniejszym waszym Forum.
Musze powiedzieć, że jestem zaskoczony! Wierzyć się nie chce że jest tyle słów krytyki. Krytyki według mnie absolutnie , z zaślepieniem godnym mieszkańców 3 świata , skierowane przeciwko Ekologii.
To, że u Was w Lęborku taka Biogazownia może powstać, nie tylko stwarza Wam możliwość „ zabłyśnięcia” w oczach zagranicznych sąsiadów , ale i przyczyni się w ogromnym stopniu do samowystarczalności energetycznej waszego miasta i okolic.
W innych województwach ludzie słysząc o tańszej a do tego bardziej zielonej energii , aż palą się do jej budowy!
Ludzie! Przecież Energia z biomasy to nieuchronna przyszłość. Powtarzam NIEUCHRONNA , i to taka sama jaką okazały się baterie słoneczne silniki hybrydowe.
Nasi sąsiedzi dawno zdali sobie z tego sprawę. Polska jest w tej kwestii jeszcze daleko z tylu „za murzynami” a nie powinna !
Trwanie przy starym i szkodliwym i nie wykonywanie kroku na przód w ślad za innymi- pro ekologicznymi krajami było by dla Polski obciachem i kompromitacją.

#79 ~ewe118~

~ewe118~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 15:21:20

A ja zgadzam się z protestem tych co rzeczywiście obawiają się jakichś śmierdzących szczątków kości i odpadów pozwierzęcych.
Większość zapomina jednak, że nie można blokować całej polityki pójścia w nowoczesne „zielone - czyste” biogazownie z powodu jakichś kulawych wyjątków.wydaje mi się to stronnicze.
Ludzie Boją się bo to nowość! Bo tego nie znają, albo „usłyszeli czy wydaje im się” że jak biogazownia – to będzie tylko smród! Bzdura!
Ludzie Co to za podejście ?! Jesteśmy w unii tylko formalnie?
Gdzie rozsądek?! Sytuacja w której Ludzie protestują przeciwko czemuś tak korzystnemu i dobremu jest PRZERAŻAJĄCA!

#80 ~madmaxxxx~

~madmaxxxx~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 15:24:17

Zgadzam się z wami. Mało kto z „tych” protestujących wie, że w polityce energetycznej od dawna się podkreśla, że kluczowym źródłem energii odnawialnej będzie biomasa. A w 2020 roku statystycznie na każdą gminę przypadnie średnio jakaś jedna biogazownia.
To Pewne!!! To kwestia czasu, to przyszłość!Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ze właśnie mające powstać, tak jak ta w Lęborku biogazownie, mają zapewnić Mieszkańcom stały dopływ gorącej wody i prądu T A N I E J NIż DOTYCHCZAS !!! i to w sytuacji, gdy ceny prądu, gazu i wody mają iść wciąż w górę.

Tym , których to nie przekonuje, i którzy nie widzą czarno przecież na białym , pokazanych korzyści płynących z ekologii , pozostaje tylko gratulować samopoczucia albo raczej współczuć zacofania i uporu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych