Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Biogazownia

308 odpowiedzi w tym temacie

#301 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 00:55:53

co się dzieje z biogazownią?

#302 ~Mietek~

~Mietek~
  • Goście

Napisano 03 luty 2012 - 01:44:49

kochamy biogazownie

#303 ~AHR~

~AHR~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 13:49:15

Witam. Nie jestem mieszkanką Liszkowa, ale zainteresował mnie temat dyskusji, ponieważ na co dzień mam styczność z tematyką biogazowni. Z jednej strony nie dziwi mnie że mieszkańcy są przeciwni budowie biogazowni, mając w pamięci to co się wydarzyło w Liszkowie, (biorąc jeszcze pod uwagę mentalność Polaków "nie bo nie" na wszystkie inwestycje). Ale z drugiej ten kompletny brak chęci poszerzenia horyzontów tej tematyki jest zatrważający.
Biogazownia Liszkowie zrobiła bardzo złą robotę dla wszystkich inwestycji tego typu. Ludzie się boją i nawet konsultacje społeczne nic nie dają. W każdym razie jest to przykład jedyny taki w Polsce, jak można skopać sprawę. Ta sytuacja była wynikiem wielu popełnionych błędów, a nie tego że biogazownia jest z gruntu zła.
Jakiś czas temu miałam okazję wybrać się na teren jednej z biogazowni Poldanoru i muszę powiedzieć, że było czyściutko i nic nie śmierdziało. Prawdą jest jak pisze się w raportach o oddziaływaniu na środowisko, że oddziaływanie biogazowni na środowisko zamyka się w granicach działki. Nie można się sugerować tylko jednym przypadkiem i to tym najgorszym. Nie mam nic wspólnego z Inwestorem, po prostu znając technologie i problemy związane z funkcjonowaniem biogazowni irytują mnie wypowiedzi co niektórych ludzi którzy mają mierne pojecie, brak konkretnych argumentów i niezbyt wysoką kulturę osobistą. Proszę się zainteresować tematem szerzej i potem się wypowiadać.

Pozdrawiam

#304 Yktorn

Yktorn

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2293 postów

Napisano 14 maj 2012 - 14:01:00

Witam. Nie jestem mieszkanką Liszkowa, ale zainteresował mnie temat dyskusji, ponieważ na co dzień mam styczność z tematyką biogazowni. Z jednej strony nie dziwi mnie że mieszkańcy są przeciwni budowie biogazowni, mając w pamięci to co się wydarzyło w Liszkowie, (biorąc jeszcze pod uwagę mentalność Polaków "nie bo nie" na wszystkie inwestycje). Ale z drugiej ten kompletny brak chęci poszerzenia horyzontów tej tematyki jest zatrważający.
Biogazownia Liszkowie zrobiła bardzo złą robotę dla wszystkich inwestycji tego typu. Ludzie się boją i nawet konsultacje społeczne nic nie dają. W każdym razie jest to przykład jedyny taki w Polsce, jak można skopać sprawę. Ta sytuacja była wynikiem wielu popełnionych błędów, a nie tego że biogazownia jest z gruntu zła.
Jakiś czas temu miałam okazję wybrać się na teren jednej z biogazowni Poldanoru i muszę powiedzieć, że było czyściutko i nic nie śmierdziało. Prawdą jest jak pisze się w raportach o oddziaływaniu na środowisko, że oddziaływanie biogazowni na środowisko zamyka się w granicach działki. Nie można się sugerować tylko jednym przypadkiem i to tym najgorszym. Nie mam nic wspólnego z Inwestorem, po prostu znając technologie i problemy związane z funkcjonowaniem biogazowni irytują mnie wypowiedzi co niektórych ludzi którzy mają mierne pojecie, brak konkretnych argumentów i niezbyt wysoką kulturę osobistą. Proszę się zainteresować tematem szerzej i potem się wypowiadać.

Pozdrawiam

Dlaczego obrażasz innych.

Ja mam pewność, że osoby wpisujące się w tym temacie wiedzą o biogazowniach tyle samo co Ty.
Nie podałeś/aś żadnych merytorycznych argumentów natury technicznej na poparcie swojej wypowiedzi.
Twój wpis to wpis lizusa albo osoby mającej interes w budowie biogazowni w Lęborku.
Poczytaj sobie wypowiedzi o Fabryce Frytek, jej zapachach na otoczenie. Dodając jeszcze odór z biogazowni ( bo nikt jeszcze NIGDY nie zbudował czegoś co wydziela ŚMIERDZĄCY wonie, a wonie te nie wydostają się na zewnątrz ) to już w tym mieście będą darmowe "dezodoranty" z każdej strony.
Piszesz: "..........Prawdą jest jak pisze się w raportach o oddziaływaniu na środowisko, że oddziaływanie biogazowni na środowisko zamyka się w granicach działki. ....", to co śmierdząca woń zatrzyma się na płocie tej dziłki?
Bajki to ja słuchałem mając 5 latek.
Bądź poważny, bo to TY masz brak kultury osobistej wciskając KIT mieszkańcom Lęborka
Yktorn.

Użytkownik Yktorn edytował ten post 14 maj 2012 - 14:06:50

#305 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 18:06:14

Yktorn, wszyscy wiedza co z Ciebie za jeden i Twoje wypowiedzi są tak wiarygodne jak rosyjskie media państwowe. Daj innym wyrazić swoje zdanie a nie każdego o brak kultury oskrzasz hipokryto wsiowy
A i odswiez książkę od gramatyki

#306 ~AHR~

~AHR~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 19:17:56

Twój wpis to wpis lizusa albo osoby mającej interes w budowie biogazowni w Lęborku.

Nie rozumiem komu miałabym się podlizywać i w jaki sposób. Pisałam już, że nie mam żadnego interesu.
Nikogo nie obraziłam, stwierdzam tylko, że wiele postów w tym temacie jest niemerytorycznych i obraźliwych.
Co do faktów, to czy to że byłam na terenie biogazowni już funkcjonującej nie jest konkretną informacją?
Napisałam że oddziaływanie na środowisko zamyka się w granicach działki. Miałam na myśli ogólne oddziaływanie tj. hałas z agregatów prądotwórczych, odory i promieniowanie elektromagnetyczne. Można tu jeszcze powiedzieć o emisji spalin do powietrza, ale są to ilosci niewielkie, mieszczące się w granicach normy. Co do odoru, to nie było żadnego. Wynika to z tego, że cała instalacja jest szczelna. Substraty odorowe (gnojowica, obornik) są przywożone beczkowozami a z nich przepompowywane do zbiornika wstępnego, który też jest szczelny. Rurociągi są prowadzone pod ziemią. Jeżeli masa pofermentacyjna jest dobrze przefermentowana nie ma uciążliwego zapachu. W zależoności od rodzaju substratów może być stosowana higienizacja (unieszkodliwianie niebezpiecznych odpadów za pomocą wysokiego ciśnienia i temperatury). Nie widziałam dokumentacji biogazowni która ma powstać w Lęborku, piszę ogólnie tak jak się to teraz robi. Ta biogazownia raczej nie będzie odbiegała od tych standardów. Poza tym aby uzyskać pozwolenie z RDOŚ trzeba bardzo szczegółowo wykazać że ten obiekt nie będzie uciążliwy pod każdym względem.
Biogazownia nie będzie uciążliwa dla mieszkańców Lęborka, pod warunkiem że będzie dobrze zaprojektowana i dobrze zarządzana.
Nikomu nie wciskam kitu.

#307 ~Tamara z Rosjiffainc (undo~

~Tamara z Rosjiffainc (undo~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 22:07:44

Yktorn, wszyscy wiedza co z Ciebie za jeden i Twoje wypowiedzi są tak wiarygodne jak rosyjskie media państwowe. Daj innym wyrazić swoje zdanie a nie każdego o brak kultury oskrzasz hipokryto wsiowy

Co się czepiasz.Lepiej popatrz na twoją pisownie,twoje wyrazy-oskarzasz,odswiez-to czysta gramatyka.Wsiowa.O braku kultury to napisała AHR.Ale co ci będę pokazywała,przecież profesorem jesteś.

#308 Yktorn

Yktorn

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2293 postów

Napisano 14 maj 2012 - 23:09:12

Najważniejsze, że Ty wiesz co ze mnie za jeden.
Po lekcję pisowni to chyba do Ciebie się udam na korepetycje.

Z hipokryzją wsiową to masz rację, zwłaszcza jak OSKRZASZ mnie o brak kultury.
A książkę od gramatyki mam ciągle ODSWIEZ oną, bo trzymam ją w lodówce. Ale i tak tego nie zrozumiesz.

No i się tak nie napinaj, bo żyłka Ci pęknie.

:lol:

#309 ~biogazownik~

~biogazownik~
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 14:44:56

www.biogazienergia.pl - Biogaz i Energia - portal o biogazie, aktualności, mapa biogazowni i projektów biogazowni w Polsce

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych