Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzegorz

Grzegorz

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1199 postów

Napisano 01 luty 2019 - 14:16:47

Wytrwałości... :) 

#2 .aa

.aa

Bywalec

• PipPipPip
  • 92 postów

Napisano 02 luty 2019 - 06:37:17

Przyznaję, że w sprawie Biedronia i ja mam mieszane uczucia. Niedotrzymane obietnice wyborcze sytuują go w samym środku głównego nurtu politycznego wskazując bez ogródek, że jest on takim samym sprzedawcą obietnic bez pokrycia jak inni politycy. A właśnie na kontrapunkcie do politycznego mainsteamu wydaje się budować Robert Biedroń swój ruch a właściwie już partię polityczną. Ponieważ przez cały okres trwania jego słupskiej kadencji media ogólnopolskie skupiły się wyłącznie na przedstawianiu jego działań, jako pasma sukcesów najwidoczniej spora grupa polaków kupuje taki jego wizerunek. Nie dziwią mnie sondaże dające jego ugrupowaniu poparcie, mimo, że program ugrupowania jest jeszcze nieznany. Poparcie z pewnością wzrośnie wraz ze wzrostem populistycznych postulatów (vide emerytura obywatelska). Da to z pewnością paliwo do wejścia do europarlamentu w sejmie też zapewni pulę mandatów. W tym momencie zacznie się prawdziwa polityczna proza życia każdej partii. Od jakości kadr zależy czy posłowie nie dadzą się przeciągnąć do innych klubów, czy nie skuszą się na stanowiska, czy wytrwają w wyborczych postanowieniach. Wyborcy nie zdają sobie moim zdaniem sprawy, że nadzieje pokładane w populistycznym polityku o wyraźnych ambicjach niekoniecznie przyniosą im spełnienie tychże nadziei w powyborczej prozie życia partyjno-parlamentarnego. Ciekawi mnie czy partia Roberta Biedronia rozpadnie się pod wpływem wewnętrznych niespójności, czy zostanie rozszarpana przez większe ugrupowania, czy podzieli los Ruchu Palikota, Nowoczesnej i Kukiza? Czy kokietowanie lewicowego wyborcy bez wyraźnej lewicowej ideowości powiedzie się? Mam nieodparte wrażenie, że Robert Biedroń jest jak sportowiec pod wpływem endorfin, chcący wygrać, ale czy chęci i narcystyczne ambicje wystarczą? Dostrzegam pokłady nadziei i carte blanche, jaką spora grupa jest w stanie dać Biedroniowi na stracie jego politycznego projektu. Podsumowując cieszy mnie powiew świeżości na scenie politycznej jednocześnie umiarkowanie sceptycznie oceniam przyszłość nowego ugrupowania.

#3 rodowita słupszczanka

rodowita słupszczanka

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 12 luty 2019 - 05:17:30

Jeszcze do tej pory nikt się nie narodził, aby każdemu dogodzić....gdzie jest obiektywizm???? Dajcie w końcu szansę młodym na wprowadzanie zmian na lepsze....Podcinamy skrzydła ludziom wykształconym, znającym języki itd......i poprzez to tacy ludzie wyjeżdżają z naszego kraju i robią "karierę" za granicą - dlaczego????? Czas na zmiany WSZYSTKICH PRZEPISÓW Z KAŻDEJ DZIEDZINY - BO TO PODCINA SKRZYDŁA!!!! a taki zwykły "zjadacz chleba" nie ma zielonego pojęcia ile stoi na drodze do realizacji jakiegoś przedsięwzięcia, pomysłu itd....przeszkód. 

Życzę wytrwałości nowej partii "WIOSNA".....może -( jak sama nazwa wskazuje ) i do naszego kraju ona zawita!!!!!! 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych