Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bez Kobietki007

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 18:50:45

Wygląda na to,że masz wszelkie warunki dla owczarka.Ja mieszkam w bloku,więc moge tylko pomarzyć
o zwierzaku.W bloku tylko kanapowiec może towarzyszyć rodzinie,a taki York,słodziak,fajny.
Na spacerek delikatnie wyprowadzi ,nie ciągnie,nie każe biegac,rzucać patyków,lenistwo całą gębą.
Podziwiam ludzi w blokach 2 pokoiki,4-5 osób i cielak bez mała.Męczą się wszyscy.

I tu masz rację... Duży pies w bloku to męczarnia... Znam rodziny z labradorami w bloku a to nawet nie to samo co owczarek....
Nie dziwię się potencjalnym ochotnikom na yorka ale zawsze też czytam o charakterze pieska...
I to co czytam o yorkach, zarówno też o dalmatyńczykach czy terierach- nie napawa optymizmem...

#42 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 18:58:10

Witam wszystkich...
Wpadłem na moment, zerknąć co w ogóle się dzieje...

Salta - jeżeli to nie problem - wrzuć mi na priv ten przepis...

Jak się "wyurlopuję" będę na Forum zaglądać częściej...

Pozdrawiam Saltę i Likier...

ps. a grzyby są już powoli wszędzie...na "wschodniej ścianie" także...ale fakt...gros to kurki...pozdrawiam.

Ate... Ja mam też wielką ochotę na ten przepis od Salci... na sernik bezproblemowy...Taką mam nadzieję...
Ja również pozdrawiam cieplutko bo słonko za oknem daje jak smok...!!!
Ate... życzę pięknej końcówki urlopu... :)

#43 ~~Gość~~

~~Gość~~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:06:31

Witam również,ja też codziennie jadę sobie rowerkiem w stronę Krępy,znajduję kilka kurek i codziennie wcinam przepyszną jajeczniczkę z kurkami.

no to się pewno czesto mijamy ;)
ja smigam równiez lasem (rzadziej ścieżką rowerową) na Krępę, potem przed samą Krępą (górka) lecę prosto ściezką w las na strumyk i dalej prosto przecinam knieje i lecę na Lubuń... lubię sobie w tej lesnej rzeczce pomoczyć nogi. woda krystalicznie czysta, a w upały można sie nawet położyc na czystym jasnym piasku w wodzie. piękne tereny na wycieczki rowerowe.

Użytkownik ~Gość~ edytował ten post 03 sierpień 2011 - 19:07:16

#44 ~Jumanji~

~Jumanji~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:10:15

Jumani,wypada Ci męską ręką upiec serniczek i zaprosić na degustację.Służę przepisem,tylko musisz wyrazić

zgodę.Myślę,że kobietom nie odmówisz. :)

OWSZEM MOGĘ DAMOM NE ODMÓWIĆ, A NAWET BYM NIE ŚMIAŁ, A JAK WYJDZIE ZAKALEC, TO JAKIŚ ZASTĘPNIK TRZEBA BY WYMYŚLIĆ, TYLKO CZY DAM RADE ???:lol:

#45 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:14:13

ja smigam równiez lasem (rzadziej ścieżką rowerową) na Krępę, potem przed samą Krępą (górka) lecę prosto ściezką w las na strumyk i dalej prosto przecinam knieje i lecę na Lubuń... lubię sobie w tej lesnej rzeczce pomoczyć nogi. woda krystalicznie czysta, a w upały można sie nawet położyc na czystym jasnym piasku w wodzie. piękne tereny na wycieczki rowerowe.

Wszystko możliwe,ale tyle ludzi tam się przewala,tyle Salt,tylu Gości.Bardzo lubię jezdzić w tamtą stronę,cicho,

a przedewszystkim wygodnie.Jazda w mieście,to czysta udręka.

Zapewne miniemy się jeszcze wiele razy,prostej drogi zawsze,wiele sił w nogach i pięknej pogody.

#46 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:16:57

OWSZEM MOGĘ DAMOM NE ODMÓWIĆ, A NAWET BYM NIE ŚMIAŁ, A JAK WYJDZIE ZAKALEC, TO JAKIŚ ZASTĘPNIK TRZEBA BY WYMYŚLIĆ, TYLKO CZY DAM RADE ???:lol:

No,no,zaden mi tu "zastępnik" To ma być sernik w/g mojej receptury.O zakalcu mowy nie ma,a radę

chyba dasz.Skąd zwątpienie u Ciebie?

#47 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:18:47

Pamiętaj Juma, że biszkopt z owocami i galaretką zawsze się uda.... :lol: Gotowy kupujesz w markecie i tylko rozrabiasz galaretkę... po kupieniu owoców oczywiście...
Ale serniczek to wyższa szkoła jazdy...
Sama mam wielką ochotę...

#48 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:31:44

Ależ masz dobrze... Ja mam swój las ze źródełkiem i to jest dla mnie szczyt marzeń... Są kurki a później i piękne prawdziwki... Tylko trzeba podlewać... Armatką wodną....

#49 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:35:44

Oto kochani SERNICZEK!!!!!!

Ta ilość starcza na średniej wielkości blaszkę.

Na ciasto:2 szklanki mąki,pół szklanki cukru pudru,3 żółtka,pół kosti masła,

3 łyżki kwaśnej śmietany,łyżeczka proszku do pieczenia/daję z czubkiem/.

Z podanych składnikow zagnieść ciasto,przechowac w lodówce/zostawiam na noc/.

Masa serowa:Ok 70 dkg sera twarogowego/kupuję 3xmielony w "kiełbasce" w Realu/,5 jaj,niepełna szkanka

cukru,olejek waniliowy,łyżka mąki ziemniaczanej lub budyniu śmietankowy,waniliowy/.

Rano ciasto z lodówki ścieram na grubej tarce,wkładam na blaszce do lodóki.

Zółtka na masę serową ucieram z cukrem,mieszam z serem,cukrem waniliowym,mąką ziemniaczaną.

Ubijam białka na sztywno,mieszam delikatnie z masą serową/nie mieszajcie mikserem/.

Na ciasto wykładam brzoskwinie z puszki/kroję na ćwiartki,wysypuję na nie rodzynki/nie są konieczne/
i wylewam masę serową ,
i do piekarnika podgrzanego do 180 st.C .Po około 40 minutach ciato przykryć folią,aby wierzch sie nie spalił.

Piec ok 60 mnut.

Powodzenia i smacznego.

Pochwalicie się,jak poszło?

Użytkownik salta47 edytował ten post 03 sierpień 2011 - 19:39:20

#50 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:52:55

Oto kochani SERNICZEK!!!!!!
Ta ilość starcza na średniej wielkości blaszkę.
Na ciasto:2 szklanki mąki,pół szklanki cukru pudru,3 żółtka,pół kosti masła,
3 łyżki kwaśnej śmietany,łyżeczka proszku do pieczenia/daję z czubkiem/.
Z podanych składnikow zagnieść ciasto,przechowac w lodówce/zostawiam na noc/.
Masa serowa:Ok 70 dkg sera twarogowego/kupuję 3xmielony w "kiełbasce" w Realu/,5 jaj,niepełna szkank
cukru,olejek waniliowy,łyżka mąki ziemniaczanej lub budyniu śmietankowy,waniliowy/.
Rano ciasto z lodówki ścieram na grubej tarce,wkładam na blaszce do lodóki.
Zółtka na masę serową ucieram z cukrem,mieszam z serem,cukrem waniliowym,mąką ziemniaczaną.
Ubijam białka na sztywno,mieszam delikatnie z masą serową/nie mieszajcie mikserem/.
Na ciasto wykładam brzoskwinie z puszki/kroję na ćwiartki,wysypuję na nie rodzynki/nie są konieczne/
i wylewam masę serową ,
i do piekarnika podgrzanego do 180 st.C .Po około 40 minutach ciato przykryć folią,aby wierzch sie nie spalił.
Piec ok 60 mnut.
Powodzenia i smacznego.
Pochwalicie się,jak poszło?

Salcia... jak tylko spróbuję w moim piekarniku- dam znać...
Choć przyznam, że przepis wygląda zachęcająco... Ślinotok dał o sobie znać zupełnie bezwiednie...

Użytkownik Cherries in Liqueur edytował ten post 03 sierpień 2011 - 22:37:12

#51 ~salta47~

~salta47~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 20:04:13

Salcia... jak tylko spróbuję w moim piekarniku- dam znać...
Choć przyznam, że przepis wygląda zachęcająco... Ślinotok dał o dobie znać zupełnie bezwiednie...

Jak już wypróbujesz tą prostszą wersję/jest naprawdę bardzo dobry/ podam Ci wersję bardziej pracochłonną,ale też

bardziej wykwintną.

Tymczasem powodzenia.W Słupskich Pogaduchach w Kąciku Kulinarnym wpisy nr 42 i 43,dobre ciasta i strasznie proste.

#52 ~-Kazik-~

~-Kazik-~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 20:08:30

Wklejono na wniosek, zresztą bardzo słuszny - użytkownika forum:

Netykieta
Netykieta (kontaminacja net (ang.) – "sieć" i etiquette (fr.) – "formy zachowania się") – zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci (ang. net).
Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie skodyfikowana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób łamiących te zasady, jednak uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, jak np.: zgłoszenie nadużycia do działu abuse i odcięcie "niegrzecznego" osobnika od określonej usługi internetowej przez jej administratora.
Zasady netykiety wynikają wprost z ogólnych zasad przyzwoitości lub są odzwierciedleniem niemożliwych do ujęcia w standardy ograniczeń technicznych wynikających z natury danej usługi Internetu.

Zalecenia netykiety:

Dla grup i list dyskusyjnych są to:
- zakaz spamowania (m.in. wysyłania niechcianych linków do stron)
- zakaz wysyłania tzw. "łańcuszków szczęścia"
- nakaz zapoznania się z wykazem FAQ przed zadaniem pytania
- stosowanie się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie (sposób kodowania polskich liter, zasad cytowania, możliwości wysyłania (lub nie) wiadomości formatowanych w HTML-u, możliwości dołączania (lub nie) plików binarnych, co zwykle jest szczegółowo opisane w FAQ danej grupy
- zakaz nadmiernego cross-postowania czyli wysyłania e-maili lub postów do kilku grup naraz
- zakaz wysyłania e-maili/postów do wielu osób naraz z jawnymi adresami poczty elektronicznej (stosujemy kopię ukrytą)
- zakaz pisania nie na temat (OT – OffTopic)
- zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)
- zakaz toppostowania (odpowiadania nad cytowanym fragmentem)
- zakaz pisania wiadomości wielkimi literami

Dla usług interaktywnych (IRC, komunikatory, czaty, fora dyskusyjne na stronach WWW):
- zakaz floodowania
- nakaz zapoznania się z FAQ danego kanału/forum/czatu i przestrzeganie zawartych tam zasad szczegółowych
- zakaz nagabywania osób, które sobie tego nie życzą
- zasady dotyczące znaków diakrytycznych – użytkownicy niektórych kanałów IRC nie życzą sobie używania polskich liter, natomiast na forach internetowych pisanie bez polskich znaków diakrytycznych bywa źle widziane; sprawy te regulowane są czasem przez lokalną netykietę lub FAQ, jak np. dla www.pl.irc[1])
- zasady korzystania z różnych języków na kanałach wielonarodowościowych
- zakaz ciągłego pisania wielkimi literami
- zakaz pisania naprzemiennie wielkich i małych liter (tzw. nowomowa internetowa, poke-pismo)
- nakaz używania emotikon z rozwagą (mają być dodatkiem do tekstu, a nie główną treścią)
- w dyskusjach, zwłaszcza w Usenecie i na forach internetowych zwracamy się po nicku lub imieniu jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do nas "per ty", a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy.

Źródło - Kliknij

#53 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 20:32:48

Netykieta
Netykieta (kontaminacja net (ang.) – "sieć" i etiquette (fr.) – "formy zachowania się") – zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci (ang. net).
Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie skodyfikowana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób łamiących te zasady, jednak uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, jak np.: zgłoszenie nadużycia do działu abuse i odcięcie "niegrzecznego" osobnika od określonej usługi internetowej przez jej administratora.
Zasady netykiety wynikają wprost z ogólnych zasad przyzwoitości lub są odzwierciedleniem niemożliwych do ujęcia w standardy ograniczeń technicznych wynikających z natury danej usługi Internetu.

Zalecenia netykiety:

- stosowanie się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie (sposób kodowania polskich liter, zasad cytowania, możliwości wysyłania (lub nie) wiadomości formatowanych w HTML-u, możliwości dołączania (lub nie) plików binarnych, co zwykle jest szczegółowo opisane w FAQ danej grupy
- zakaz nadmiernego cross-postowania czyli wysyłania e-maili lub postów do kilku grup naraz
- zakaz wysyłania e-maili/postów do wielu osób naraz z jawnymi adresami poczty elektronicznej (stosujemy kopię ukrytą)
- zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)

Dla usług interaktywnych (IRC, komunikatory, czaty, fora dyskusyjne na stronach WWW):
- zakaz floodowania
- nakaz zapoznania się z FAQ danego kanału/forum/czatu i przestrzeganie zawartych tam zasad szczegółowych
- zasady dotyczące znaków diakrytycznych – użytkownicy niektórych kanałów IRC nie życzą sobie używania polskich liter, natomiast na forach internetowych pisanie bez polskich znaków diakrytycznych bywa źle widziane; sprawy te regulowane są czasem przez lokalną netykietę lub FAQ, jak np. dla www.pl.irc[1])
- zakaz pisania naprzemiennie wielkich i małych liter (tzw. nowomowa internetowa, poke-pismo)
- nakaz używania emotikon z rozwagą (mają być dodatkiem do tekstu, a nie główną treścią)
- w dyskusjach, zwłaszcza w Usenecie i na forach internetowych zwracamy się po nicku lub imieniu jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do nas "per ty", a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy.

Źródło - Kliknij

Jestem niewymownie wdzięczna Kazik...
Pozdrawiam najcieplej jak umiem i mam nadzieję, że przeczyta ten tekst więcej osób niż chce się do tego przyznać...

#54 ~Pic~

~Pic~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 21:44:06

I tu masz rację... Duży pies w bloku to męczarnia... Znam rodziny z labradorami w bloku a to nawet nie to samo co owczarek....
Nie dziwię się potencjalnym ochotnikom na yorka ale zawsze też czytam o charakterze pieska...
I to co czytam o yorkach, zarówno też o dalmatyńczykach czy terierach- nie napawa optymizmem...

Tak się składa że znam dobrze yorki i nie dam złego słowa o nich powiedzieć.
Wieści z netu nie są do końca wiarygodne i przestrzegałbym przed pochopnym osądem.

#55 ~Pic~

~Pic~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 21:51:27

Netykieta

Zalecenia netykiety:

- zakaz floodowania

Źródło - Kliknij

Matko jedyna, a cóż to za nakazy , zakazy, zasady??
Źle mi się to kojarzy....to jakaś dyscyplina i dryl. Brrrr...

#56 ~Pic~

~Pic~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 21:59:47

Cóż... odpowiem Ci w te klocki...
Dla mnie demokracja nijak się ma do chamstwa i agresji na Forum...
Każdy dres, nike, łańcuch czy świeca ma prawo się wypowiadać pod warunkiem, że zachowuje elementarne zasady, które są obowiązujące w realu, a które są nagminnie omijane w necie, zwłaszcza na forach.
Tu- anonimowość daje poczucie bezkarności...
Demokracja jest po to, żeby móc wypowiadać własne myśli czy przekonania nawet najbardziej skrajne ale nie po to, żeby obrażać innych, spamowania czy trollowania.

To są pobożne życzenia które miło się czyta, bo pochodzą od kobiety.
Życie jest jednak troszkę inne i ma swoje prawa, niestety nie zawsze takie jakie byśmy chcieli.
Czy tego chcemy czy nie, taki panuje dziś styl/niestety/

#57 ~~Gość~~

~~Gość~~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:14:32

Kazik: skasowałeś bezpodstawnie mojego posta?
Dlaczego to zrobiłeś? Bo tutaj pisałem w sprawie spamu, związanego z nieumiejetnym linkowaniem do już napisanego posta. Po co dublowac coś, co juz zostalo napisane? Ludzie rozumni umieją przeciez szukac i wystarczyło dac linka.
Czy skasowanie posta oznacza, ze boisz się poddawac konstruktywnej krytyce? Chyba nie? Jak to z Tobą jest?
Poza tym tam był wpis do kogoś jeszcze w innym temacie. A tak nie ma śladu.
To mi się nie podoba, ze zaczyna królowac prywata, zamiast faktycznie skupić się na postach uwłaczających czyjejś godności osobistej.

#58 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:17:08

Tak się składa że znam dobrze yorki i nie dam złego słowa o nich powiedzieć.
Wieści z netu nie są do końca wiarygodne i przestrzegałbym przed pochopnym osądem.

Tak się składa, że też znam yorki w wielkomiejskiej dżungli i zdają one egzamin jako maskotki i ulubieńcy...
Nigdy nie potępię osoby, chcącej mieć je w domu...
To, że ja kocham duże psy a rasowe owczarki nienieckie są dla mnie priorytetem- nie jest w żadnej mierze ułomnością a jedynie moją malutką fobią...
Te psy są nadzwyczajne... (owczarki)

#59 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:22:17

Matko jedyna, a cóż to za nakazy , zakazy, zasady??
Źle mi się to kojarzy....to jakaś dyscyplina i dryl. Brrrr...

To tylko zwykłe zasady kultury Pic...
Nic więcej...

#60 ~~Gość~~

~~Gość~~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:27:28

dajcie spokój z tymi nakazami i zakazami. ważne żeby zachowany był zdrowy rozsądek.
zbytnie koloryzowanie i przesadyzm to stęchlizna dla rozumu.
a żeby rozum lepiej pracowął potrzebne jest świeze powietrze.
i tyle w temacie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych